yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (106)
  • medya (3)

  106. En sevdiğim özelliği taşıma kolaylığıdır yoksa benim için kolay kolay rujun yerini alamaz

  24 ekim 19:52

  105. seneler içinde farkında olmadan kolleksiyonunu yapmış olduğum, benim için çok özel makyaj ürünü.

  aslında dudak dolgunlaştırma sevdalısı olduğum da söylenemez fakat hangi yapıda olursa olsun bir ruju daha vurgulu göstermeye yarıyor dudak kalemleri. özellikle de nispeten kremsi yapıdaki rujlarda "şimdi bunun altında bir dudak kalemi olsaydı makyaj tamamlanmış görünürdü," hissi uyandırıyor. böyle durumlarda genelde silip yeniden dudak kalemiyle makyajımı yapıyorum ve içim rahatlıyor.(gizlinot: swh)

  hiçbir zaman yüksek fiyatlı dudak kalemi arayışına girmedim. uygun fiyatlı olup(gizlinot: bu kriter artık çok göreceli ama sephora veya mac'ten alınmayanlar diyebiliriz meselâ.) çok iyi performans gösterenleri bulmak kolay. ben kalemtıraşla açılabilenleri asansörlü olanlardan sanırım biraz daha fazla seviyorum çünkü daha mumsu bir yapıları oluyor. bu da kremsi yapıda olanlara göre biraz daha kalıcı olmalarını sağlıyor. golden rose'un dream lips serisi bu tanıma müthiş uyuyor.(gizlinot: favorim 510) nyx'in suede matte serisi (gizlinot: favorim alabama ve moonwalk) de gayet başarılı. flormar'ın klasik serisi de kalitedeki tutarsızlığına karşın iyi olanlarının çok iyi performans gösterdiği bir seri diyebilirim.(gizlinot: son zamanlardaki favorim 236)

  24 ekim 13:07

  104. makyajda en çok mesai harcadığım kısım dudak makyajı oluyor.

  ben neredeyse her ruju dudak kalemiyle birlikte kullanırım buna kalem rujlar da dahil. nars dolce vita kalem ruju da direkt sürmem, öncesinde kalemle dudaklarımı çerçevelerim.

  dudak kalemini dudak şeklinden, inceliğinden, kalınlığından asimetrisinden bağımsız olarak herkes rahatlıkla kullanabilir aslında. bir dudak makyajı yüzü çok özenli gösterebiliyor.

  benim dikkat ettiğim nokta kenarları uygularken elimi kaldırmadan dümdüz çizmeye çalışmak yani mümkün olduğunca bir defada düzgün bir çerçeve yapmaya çalışıyorum. kalp bölgesine de o kıvrımı verirken azami özen gösteriyorum. Bakıldığında dudak kalemle çizilmiş gibi düzgün ama bir o kadar doğal dursun istiyorum. Ben şekli neyse onu veriyorum, dışarı çerçeve yapmıyorum ya da inceltmeye çalışmıyorum ama her şekilde dudak daha dolgun gözüküyor tabi..

  uygulama kolaylığı için kalemin ucu ne yeni açılmış, incecik ne de çok körelmiş olmalı. Rujla birebir kalem aramaya gerek yok ama elbette yakın tonlar uyumlu olur.

  çerçeve yapılmış bir dudakta ruj dışarı kolayca taşmaz, silinmez. Rujun dudakta kaldığı süre fark edecek kadar artar. Ağız (bence) daha geniş, Dudak daha dolgun ve şekilli gözükür. Seçilecek Kalem rengine göre boyutlu bile gözükmesi sağlanabilir.

  Kalem olarak bir zamanlar emily 203 favorim olmuştu. piyasada bulunmadığı bir dönem oldu o esnada mac whirl kalem aldım ona alıştım.

  Whirl, nude tonlarda rujlar için son derece uygun, kalıcılığı iyi. Benim dudak rengimden ötürü Sadece çerçeve yaptığımda bile doğal duruyor. Mac pro longwear dudak kalemi serisi de bayağı başarılı. Şu an satışta olmayan In kontrol isimli rengi kullanmıştım yumuşacık ve kalıcıydı. İçinde whirl renginin olduğu normal seri bu kadar yumuşak değil ve renge göre performans değişebiliyor, mesela Ruby woo kalem dağılma yapıyordu. estee lauder kalemler de zamk gibi kalıcı ve yine yumuşak. Huda markasının kalemlerini de merak ediyorum.

  Sadece dudak kalemiyle bitmiyor tabi. Çerçeve yaptıktan sonra ruj dudak fırçasıyla sürülürse ekstra güzel duruyor, bulaşmıyor. Böyle incecik, tertemiz bir görüntü oluyor. Neredeyse İddia edeceğim dudak fırçasıyla sürülüp de kötü duracak ruj çok azdır. Dudak fırçası olarak da flormar var elimde, memnunum.

  aşağıda bir link paylaşacağım orada var olan dudağı ortaya çıkarmak için bir uygulama var. Dudak makyajı 19.43 den başlıyor.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=3yNlQndX4XE&t=1215s video)

  23 ekim 15:45


  103. golden rose 510 numaralı renk en sevdiğim dudak kalemidir. gül kurusu renginde ve yumuşak sürümlü. golden rose markasının en başarılı ürünü olduğunu düşünüyorum. ruj gibi sürerek kullanıyorum. tek eksisi pek kalıcı değil ama yemek yemezsem daha uzun süre gidiyor.

  27 aralık 2019 18:59

  102. Dudağımın sağ tarafında küçüklükte çıkan bir uçuktan dolayı asimetrik bir görüntü var, dudak kalemi kullanarak bunu düzeltiyorum. dudak çerçevem pek belirgin değil bunu da kalemle düzeltiyorum. e her ruj rengi yakışmıyor malum bunu da kalemle ayarlıyorum. e bir de her ruj kalıcı değil gün içinde silinip gidenler var e o rujların kalıcılığını arttırmak için de kalem kullanıyorum. daha naaaapsın bu gariban dudak kalemleri? mükemmeldir, bitanedir. bir de istediğiniz renkte olanını bulduysanız hayat size güzeldir.

  26 aralık 2019 22:31

  101. kesinlikle rujlardan daha kalıcı buluyorum. ruj sürerken kontrollü olmayı sağlıyor. bu sayede taşmıyor ve tam dudak çizgisinde sürdükten sonra içini de doldurunca üzerine sürülecek rujun hem kalıcılığı artmış oluyor hem de daha güzel durmasını sağlıyor.(gizlinot: aman Allahım bunu zaten bir tek ben yapıyorumdur) uygun fiyatlı kullandığım en güzel dudak kalemleri golden rose markasına ait. yumuşacık ve dudakta çok güzel duruyorlar. flormar'ı gr kadar sevmesem de (gizlinot: biraz daha sert olduğu için) çok güzel renkleri olduğu için alıyorum. son denediğim 2 marka var; pastel in show by pastel'den 206 numara. çok sevdiğim ve dudağıma çok yakıştığını düşündüğüm bir nude rengi. 200ve205 rengini de almayı düşünüyorum. bir diğeri ise beaulis 501 rose rengi. bunu hiç sevmedim ya. bir tek böyle düşünen ben miyim bilmiyorum ama çok şans verdim, ısrarla denedim yok. rengi iyi çıkmadı, uyguladığımda parça parça bir görüntü var ki bu kalemlerde hiç yaşadığım bir sorun değildi. özet olarak tekrar almam. mac in kalemlerini de çok seviyorum ama pahalı oldukları için bende sadece ruby woo ve russian red i kullanmak için 'cherry' rengi var. yağ gibi kayan çok güzel bir sürümü var çok memnunum.

  26 aralık 2019 14:03

  100. Kesinlikle rujdan daha çok sevdiğimdir. Dudak kalemiyle çerçevelenmiş rujun dudakta duruşu her ne kadar harika olsa da sadece dudak kalemi dokusuz olduğu için çok daha hoş bir görüntü veriyor bence dudağa. No make up makyajlarında rujdan daha iyi sonuç verdiğine inanıyorum.

  26 aralık 2019 09:39


  99. benim gibi dudaksızlar için olmazsa olmazdır, nimettir, allahın bir lütfudur. üst dudağım aşırı ince olmasının yanında bir de asimetrik. bunlar yetmezmiş gibi dudak çizgimin varlığından dudağımın bile haberi yok. yani bir dudak ne kadar sorunlu olabilirse o kadar sorunlu dudaklara sahibim. ennn zorlandığım makyaj adımının ruj sürmek olduğunu söylememe gerek yoktur diye düşünüyorum, hele ki koyu renk ruj sürmek çoğu zaman işkenceye dönüşüyor benim için. dudak kalemsiz, aynaya bile bakmadan ruj sürebilen insanlara hep özenmişimdir, benim bu dudaklarla dudak kalemi olmadan nude ruj sürmem bile bir challenge çünkü. hal böyle olunca dudak kaleminin benim için anlam ve önemi hava gibi su gibi adeta(gizlinot: swh)

  bunca dudak kalemi güzellemesinden sonra bir de öneride bulunayım: kikonun smart fusion dudak kalemlerinin hastasıyım. yapı itibarıyla ikinci bir dudak çizmeye çok müsait, ne yumuşak ne sert tam olması gerektiği gibi. kalıcılığı da oldukça iyi, mutlaka bakmanızı öneririm.

  26 aralık 2019 03:02

  98. En çok kullandığım malzemelerden biri. Ruju tok hale getiriyor ki en sevdiğim görüntü bu benim. Bana yakışmayan, açık gelen rujlarımın altına sürerek de dilediğim tonda koyulaştırabiliyorum. Fikir olması açısından swatchladığım kalemlerimi medyaya ekliyorum. En sevdiğim iki renk soar ve whirl en sevmediğimse boldy bare çünkü bana çok yakışmıyor. Kvd marka olanlar dudakta daha koyu duruyor ama mac olanlar tam gördüğünüz gibi duruyor. Sephora marka olan ise yumuşacık ve tam ruj gibi kullanmalık, öneriyorum. Başta buraya koymak gibi bir düşüncem olmadığından üçüncü sıranın sonu rastgele olmuş ama anlaşılır yine de.

  ilgili medya:
  1
  26 aralık 2019 00:47 26 aralık 2019 00:51

  97. Özellikle koyu rujlarda düzgün dudak hatları oluşturmak için kullanıyorum.kesinlikle dudaklar çok daha güzel duruyor.

  Ayrıca benim alt dudağımın içi dışarı doğru,yani ruj sürüldüğü anda silinen ıslak kısım dışarıdan biraz görünebiliyor ve kötü bir görüntü oluşturuyor.iç kısma dudak kalemi sürünce kalıcı oluyor,bir de ruju sabitleyince bu sorun ortadan kalkmış oluyor.dudakları benim gibi olan varsa denemelerini öneririm.

  27 temmuz 2019 19:54