girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (1)

3. Hobim...

Hatta dudaktan ziyade dudak içini falan yiyorum. Sınav haftalarında, derslerde, stresli olduğum her an kaçış yöntemi benim için. Bazen farkında olmadan yapıyo oluyorum, bazen de bile bile hunharca yapıyorum bu faaliyeti. 

Yanak içindeki epitel doku hücrelerini öldürüyormuş ama durduramıyoruz efenim. Bağımlılık oldu. 

20 mayıs 12:23 20 mayıs 13:26

2. Ye ye ye... derken paramparça yaptığımı bilirim. Geçtiğimiz kış aşırı kurudu ve çatladı. Gratis ve Watsonslarda kasa önünde satılan yeşil(mentollü), kahve ve pembe(güllü sanırım) metal kaptaki dudak kreminin yeşil olanını yatmadan önce sürüyorum. Sabah hafifçe ıslattığım havluyla üzerindeki ölü derileri temizliyorum. Her gün havlu işlemi yapmaya gerek yok ancak kurudukça yine onunla nemlendirirseniz bir haftada toparlayacağına eminim.

3 temmuz 2017 14:55

1. benim de muzdarip olduğum ama artık aştığım alışkanlık. ben de aynı şekilde dudak bakımı yaparak nemli ve pürüzsüz olması için elimden geleni yapıyorum. zira hem görüntü hem sağlık açısından çok kötü.

böyle bir alışkanlığınız varsa ve dudağınıza zarar verdiyseniz mutlaka çok temiz tutun ve kimyasal ürün kullanmayın. en iyisi biraz hindistan cevizi yağı sürüp bekletmek. hem yatıştırıyor hem de savunmasız dokuya zarar vermeden yumuşatıyor.

tabii en iyisi bu huyu terketmek..

3 temmuz 2017 10:38