girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (81)
  • medya (0)

81. allahım yalnız değilmişim lise 1 den beri edinmiş olduğum berbat bi alışkanlık yazıldığı gibi film dizi izlerken bişey düşünürken canım sıkkın olduğunda elim sürekli dudaklarımda bazen kabuk olmadığı halde kendim kabuk oluşturup yiyorum o derece psikopatlaştım sevgilimle film izlerkem gizli gizli yemeye calısıyorum farkettiği an elime vurup durdurmaya calısıyo ama nafile su kabuğuda soyup bırakcam diyorum asla bırakamıyorum öyle güzel bi haz veriyo ki altında hangi psikolojik sebep yatıyo bilmiyorum ama gün sonunda kanamış ve soyulmuş bi dudakla başbaşa kalıyorum makyaj yapmasamda o gün illa bi ruj sürüp çıkmak zorunda kalıyorum bi türlü kurtulamadığım illettir kendileri.

20 mayıs 22:05

80. en sevdiğim alışkanlıklardan, özellikle dudak kuruluğum başladığı zaman yolma zevkinden sonra nemlendiriciyi dayıyorum. bir stres atma yöntemi.

ama ramazan ayında susuzluk yüzünden ızdırap haline dönüşebiliyor.

20 mayıs 03:07

79. tam 15 yıldır gerçekleştirdiğim eylem-di. şükürler olsun ki geçmiş zamanla konuşabiliyorum.

öncelikle bu bir batak ve dudağını yolmayan kimse sizi anlamıyor. aynı tırnak yemek gibi. ben anasınıfında başlamıştım. o zamandan beri annem, babam, bilimum akrabalarım, arkadaşlarım bu yüzden beni eleştirirdi. etrafımdaki herkes elimi ağzımda gördüğü anda uyarıyordu. tabii uyarmaları iyi bir şey aslında. çünkü elimin ağzıma gittiğini kesinlikle fark etmiyordum.

dudağımı özellikle stresli olduğum anlarda, bir şeye konsantre olmuşken (mesela film, dizi izlerken) yoluyordum. bu anlarda bir arkadaşım uyarsa bile en fazla 1 dk sonra -caps lock- fark etmeden -caps lock- elimi ağzıma götürüyordum. bir refleks gibiydi. gel zaman git zaman lipbalm ustası haline geldim. bütün gün boyunca yolarak kanattığım dudaklarımı sürdüğüm kremlerle gece boyunca iyileşmeye bırakıyordum. ki ruj sürmeyi de çok severim. ama o dudaklarla iğrenç duruyordu.

nasıl yendiğime gelirsek; istemsiz bir şekilde oldu. üniversite öğrencisiyim ve bölümümün zorluğu nedeniyle final haftam bana final ayı oluyor. 1 ay boyunca o kadar yoğun çalıştım ki (son 2 haftası nefes bile almadan) dudağımı yolmayı unuttum. bu 1 ay içinde hiç dizi film izlemedim ve elimde hep kitap kalem vardı. bi baktım ki dudaklarım pürüzsüz, çatlaksız... "ne güzel ruj sürülür bu dudağa" diye düşündüm. hayatımda ilk defa bu kadar güzeldi dudağım, ağlayacaktım o farkındalık geldiğinde. şu an neredeyse 1 ay geçti ve elim dudağıma gitmiyor. ben de hazır alıştım dudağımı yememeye, ekstra dikkat ediyorum. dizi izlemeye de başladım ama vallahi elim yerinde duruyor. ben ki bu dudakların her yerinden kanlar fışkırdığıni bilirim, şaşkınım.

bırakmak isteyen herkese kendilerine bir uğraş bulmalarını ve bir ay boyunca nefes almadan onunla uğraşmalarını öneriyorum.

20 mayıs 01:44


78. yolmamak için evde rujla gezdiğim doğrudur. ancak bulunduğum ortamın pisliği sebebiylen ev dışı dudak içi kemirmeye geçtim. hem görece daha az acılı ve eller serbestken de yiyebiliyorum, daha hijyenik bi de. ha bi de milleti tırnak yeme diye taciz ederken benim göstere göstere dudak yiyip yolmam hoş olmuyordu, böyle gizli gizli de takılabiliyorum. allah yardım etsin, amin.

26 mayıs 2017 00:31

77. 3 gündür dudaklarım kuruluktan soyulmuşken, böyle pütür pütür olmuş, kuruyan dudaklarımı nemlendirici sürüp bir nevi yoldum, bunu genelde yapıyorum. Yanlış mı bilmiyorum ama kendimce tedavi yöntemim budur.

25 mayıs 2017 23:06

76. tam yaparken bu başlığa denk gelmemle adeta annesinin makyaj malzemelerini kullanırken yakalanan çocuğa döndüm. kanatana kadar o dudak yolmaya devam edilir. ertesi gün kabuk bağlar. o kabuk da koparılır. yeniden kabuk bağlamasıyla bu kısır döngü sonsuza dek devam eder...

25 mayıs 2017 16:45

75. Tam olarak bunu yapmamakla birlikte benim de muzdarip olduğum bir konudur kendileri.

Kızlar yaz ayından beri alt dudagimda iki dudagin birleştiği kısımda bir kabuklanma peydah oldu. Mütemadiyen kuruyup kendi kendine kabuklasan ne surduysem fayda etmeyen kabukları cirkin bir görüntü olusturunca kendim koparmak zorunda kaldığım iflah olmaz bir yara haline geldi. Dudak balmlari sürdüm doktorun verdigi kremleri sürdüm yinede fayda etmedi hafta da bir defa kuruyor ben kabuğu kaldiriyorum sonra yine kabuk tutup kuruyor. Su icsem de nemli de biraksam bir türlü iyilesmiyor ayni sorunu yaşayan süslü var mıdır acaba bilemiyorum. Onun dışında şimdiye kadar hic yolmadigim cok güzel dudaklarim vardi :((

25 mayıs 2017 15:12 25 mayıs 2017 15:21


74. Sürekli yaptığım eylemdir. Gidip peeling yapmaktansa o daha kolayıma geliyor. Sonuç noluyor dudaklarım anca bepanthol vasaline ile iyileşiyor. Hele birde soğuk hava faktörünü eklersek ancak teramisin.

25 mayıs 2017 12:22

73. Tam yaparken başlığı görünce yakalanmış gibi hissettiğim...

Beni gördüler siz kaçın :(

25 mayıs 2017 11:03

72. Ben de çok yapıyorum bunu. Dudaklarımı nemlendirmiş, rujumu sürmüşüm. derken gün içinde kuruyor, ne ruj kalıyor ne dudak. Sonra o kuru kuru çatlak dudaklara nemlendirici sürünce düzelmiyor da. En başındam hiç kurumasına fırsat vermemek lazım. Mutlaka çantada kuvvetli bir lip balm şart öyle nivea falan kurtarmıyor artık.

Bazen bütün bütün soyuluyor ya baya güzel bir his içten içe swh.

25 mayıs 2017 11:03