yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (3)
  • medya (6)
  5

  10. çocuk gibi sim sürmeyi seven biri olduğum için içindeki taneleri 10 km öteden seçebileceğimiz far çeşitlerini çok severim. Ama iş duochrome yansıma oldumu resmen aşkımdan başım dönüyor. elimde bu şekilde tek bir far var o da Tom Ford krem farlarından spinx altın ve pembe yansımalı bir far. gündüz için ışıltısı biraz fazla olsada altın rengi çok sarı olmadığı için hiç sorun çıkarmıyor içinde bildiğimiz simler var ve gözümün altına bile iniyor ama ben çok seviyorum. resmen aynada yüzümü hareket ettirip o yansımayı izliyorum. keşke herkes sürse böyle deli gibi aynada kendimi izlemesem.

  18 ekim 12:33

  9. Elimde 5 tane bulunan far.

  Wet n wild comfort zonedaki hepimizin bildiği mavi kızıl yansımalı renk.

  Essence want a mint tekli far, mint yeşili ve altın yansımalı renk. Pigmenti pek iyi değil maalesef, çok fazla toz toz duruyor.

  Wet n wild nutty far, kahve kızıl gri yansımalı güzel bir renk.

  W7nin on the rocks paletindeki en baştaki renk, beyaz ve lila yansımalı bir far.

  Beaulisin fire ball tekli farı, turuncu altın ve kızıl yansımalı güzel bir far.

  Keşke full duochrome farlardan oluşan bir palet üretse yerli markalarımız :(

  17 ekim 21:35

  5

  8. Duo ve multichrome farları özellikle uygun fiyatlı markalarda görebilmek çok mümkün değilken (gizlinot: bir kaç girdi önce bildiğim duochrome farları markasıyla belirtmiştim) orta ve yüksek fiyatlı markalarda daha çok renk seçeneğine ulaşmak mümkün. Tekli olarak ve palet içinde.

  -yaptığım bir araştırmadan sonra Türkiye'de çok ulaşılabilir olmayan ancak kozmetik pazarına sadece duochrome (gizlinot: Çift yansımalı - çift renk) ve multichrome (gizlinot: Çok yansımalı - ikiden fazla renk içeren) toz ürün (far, aydınlatıcı) üreterek giren belli başlı bir kaç marka olduğunu gördüm. Markaların hepsi amerikan.

  *Clionadh Cosmetics: En geniş multi/duochrome ürün yelpazesi olduğunu iddia eden(ki bence haklılar), sadece çok renkli farlardan oluşan özel paletleri olan, istenirse kişisel 'Z palet'lerin yapılabileceği bir marka. 

  -ürünler el yapımı. Cruelty free ve aynı zamanda vegan. Dünyanın her yerine gönderim yapıldığı söyleniyor. Renkler olağanüstü gerçekten. Bir çoğu çok iddialı olsa da, çok fazla renk seçeneği olduğundan günlük kullanıma uygun ürünler de mevcut.

  *Terra Moons Cosmetics: İddialı renklerin yanında açık ve hafif renkli günlük kullanıma uygun çok fazla sayıda ürünleri var. Bazı renkler aydınlatıcı olarak da kullanılabilir.

  -ürünler cruelty free ve vegan olmakla beraber bu marka da dünyanın her yerine gönderim yapıyor.

  *MBA Cosmetics: Bir kadın girişimcinin elinden çıkan 'bağımsız' (gizlinot: indie) bir kozmetik markası. Renk skalası diğer iki marka kadar geniş değil ama yine de muazzamlar. Duo/multichrome dışında glitter ve pigmentler de üretiyor. Ürünler cruelty free ve el yapımı. Bu marka da dünya çapında gönderim yapıyor.

  •türkiye'de satışta olsaydı muhtemelen tek bir renge bile inanılmaz paralar istenirdi. Her bir markanın instagram sayfalarını incelediğimde 'terra moons' benim favorim. 

  -bahsettiğim her markanın en iyi olduğunu düşündüğüm ürünlerinden oluşan kolajları, üzerine marka isimlerini de yazarak medyaya ekledim. Bunun yanısıra iddialı ve daha hafif renklerle yapılmış göz makyajı örneklerini kolajladığım bir görsel daha var.

  ilgili medya:
  4
  11 ekim 2019 00:20


  7. Revolution sophx paletindeki petrol rengi de duochrome far. Rengi wnwdaki renge benziyor ama kizillik yerine mavi baskin

  ilgili medya:
  1
  10 ekim 2019 17:48

  5

  6. Olağanüstü çift yansımalı renk veren farlar.

  Drugstore'daki (gizlinot: Uygun fiyatlı kozmetik mağazaları) en iyi örneği; 

  •hepimizin bildiği wet n wild markasının 'comfort zone' paletindeki mavi/yeşil görünen renk. 

  •ikinci en iyi örneğiyse 'catrice' markasının 140 numaralı tekli farı. 

  •benim bildiğim üçüncü ve son en iyi örnek 'koton' markasından. "Mystery" isimli tekli far.

  *Görüş açısı değiştikçe 'Mavi / Yeşil / Kızıl / turuncu" arasında gidip gelen Olağanüstü bir renk! Yoğunluğu arttırılabilir olduğundan günlük de kullanılabilir. Özellikle tüm göz kapağına sürülüp bir karıştırma fırçasıyla dağıtıldığında muazzam bir görüntüye ulaşılabiliyor yalnız bu farla.

  -yoğunluğunu arttırıp farklı renklerle kombinlediğinizde göz alıcı görünümlere ulaşmak da mümkün. (gizlinot: “Özel gün makyajı”)

  -bu saydığım üç renk de birbirinin aynısı, alıntı görsellerle kolaj yaparak medyaya ekledim. 

  •yazık ki drugstore'da bildiğim başka bir duochrome renk yok. (Umarım bu başlıktan öğrenirim)

  ilgili medya:
  1
  10 ekim 2019 17:21 10 ekim 2019 18:22

  5. "Mac'ten far alcam, ne almalıyım?" diye soran arkadaşlarıma ilk önerdiğim farlar bunlar. vex, patina, expensive pink ve tabii ki club.

  14 ocak 2016 10:21

  4. en sevdiğim. çok uğraşılmadan sanki 3-4 farklı renge kadar kullanıp, bir de güzel gölge yapmışsınız gibi duran farlar. (gizlinot: bayılıyim ) (gizlinot: çok seviyim ) Türkiye'de çok rastlamıyorum bu tarz farlara maalesef. Yerel kozmetik firmalarımızı göreve çağırıyorum!

  14 ocak 2016 02:45


  3. bunu üretmek çok mu zor. etsy'de arattığınızda çok sayıda handmade olarak geçen örneğini bile görüyorum.

  tr'de yerli markaların girişmediği bir olay nedense. hala açık mavi tekli far falan üretiyorlar. pof.

  13 ocak 2016 23:36

  2. drug store'da bildiğim wet'n wild'da var sadece sanırım. hastasıyım. sür çık. özellikle tekli nutty farı en iyi drug store ürünlerin arasına girmiş.

  1 ocak 2015 04:24

  1. türkiye'de satışta markalar içerisinde çeşit olarak bulmakta zorluk çekilebilen, (buralarda en son (gbkz: wet n wild comfort zone far paleti)'nde sağ alttaki rengin fazlaca popüler olduğu), (link: https://www.pinterest.com/latterdaystyle/duochrome-chameleon/ linkte) yer alan çeşitli markalardan örnekleri görünce ağzınızın suyunun aktığı, uygulandığında farklı tonlarda/renklerde yansımalar sağlayan far türü. (link: http://femmefatalecosmetics.com.au/product-category/duochrome-eyeshadows/ femme fatale cosmetics)'den bir alışveriş denemesi yapacağım bunun için.

  29 kasım 2014 19:21 29 kasım 2014 20:58

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar