girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (124)
  • medya (4)

124. Yaşından oldukça büyük göründüğünü düşündüğüm şahıs.

1996 doğumluymuş henüz. Ancak yaşını öğrendiğim ilk anda o kadar çok şaşırdım ki, büyük olduğunu zannedip, 27-28 yaş civarında olduğunu düşünmüştüm oysa. Kadın diye hitap ediyordum onun hakkında konuşurken. Eskiden "kızlar" 20'li yaşlarında oldukça küçük görünürlerdi, suratlarında hala çocuksuluk olurdu, ergenlikten yeni çıkmış masum bir suratları olurdu ancak şimdi 20'li yaşlarına girmiş "Kadınlar" inanılmaz büyük gösteriyor, yaşlarını kestirmeniz zor oluyor. Kadın diyorum çünkü şimdinin 20'li yaşlardaki "kadınları" masum, yeniyetme bir genç kız görüntüsünden oldukça uzaklar. Daha kadın-kadın, büyüklük taslayan tipler türedi.

Edit: Duru'nun fanları tarafından linç yağmuruna tutuldum. Yahut yaşı küçük olduğu halde büyük görünmekten rahatsız olanlardan da eksilenmiş olabilirim. Yine yahut "Kadın" ve "kız" kelimelerine alınıpta kızanlarda olabilir.

Genç görünenlere her zaman "kız" denir ve derim. Büyük görünüyorsa "kadın" der insanlar genelde ve derim. Genç kız ile kadın arasında dağlar kadar fark var. Bu böyle olmaya devam edecek siz aksini iddia etsenizde.

14 eylül 16:05 15 eylül 21:49

123. asla bana hitap etmeyen kubilay peynircioğlu'ndan alıntı yaparsak bayır gülü (gizlinot: hakaret amaçlı yazılmamış şaka amaçlı bir betimleme) youtuber. sanırım (gizlinot: hiç izlemedim, ondan 'sanırım' :')) bunun amerikan muadili (bkz: tana mongeau).

13 eylül 20:26

122. Dünyadaki tüm felaketler onun başına gelir ve mucize gibi her şeyi normal karşılayan bir ailesi olduğunu anlatır

13 eylül 19:27


121. bir takipcisi burnunu yaptırsan daha güzel olursun ama böyle de cok güzelsin yazmıs. O kadar cinsel icerikli yoruma ses etmezken bu takipcisini ifsalayıp insanları estetige özendirmeyin diye destan yazdı. 1 hafta sonra burun ameliyatı oldu :d

13 eylül 16:58

120. Skam- vilde’ya aşırı benzettiğim youtuber

12 eylül 23:50

119. Gerçekten vloglarını izleyince acıkıyorum. Ve bunu bu saatte neden yaptım bilmiyorum ama yine acıktım. Ayrıca ailesiyle ilişkisi hoşuma giden Youtuber.

12 eylül 23:39

118. Ben her şeye rağmen naif ve iyi kalpli biri olduğunu düşünüyorum ya gerçekten kimseyi kırmamaya çalışıyor dodoyla da sanırım bu zıtlıktan dolayı anlaşabiliyorlar diğer türlüsü mümkün değil çünkü ayrıca son videosunda mı ne ezhel konserinde dodoyla olan olayda sonuna kadar haklıymış ama yine de hiçbi şey yapmamış ve özür diliyor benim başıma gelse çok sinirlenirdim

22 ağustos 14:29


117. Kendisini “feminizm” kasacak son kişi olarak görüyorum, çünkü vücudunu kullanarak izlenme kazanmaya ve prim yapmaya çalışması bariz kadını metalaştırmak, kadının obje olarak görülmesini desteklemek. Giyimim duru’dan farklı değil, ben de açık saçık giyinirim, ama bununla sosyal medyada prim yapmaya çalışmam, erkeklerin ilgisini çekmeye çalışarak kendimi “et” gibi sunmam, kendimi ve cinsimi aşağılamam. Şimdi hiç millete “istediğimi giyerim, kadını baskılamayın” falan demesin. Kendi cinsini “et” yerine koymaktan vazgeçsin önce. Çok aşağılayıcı, çok küçük düşürücü.

21 ağustos 17:12

116. anı videolarının gabbie hanna'nın (the gabbie show) storytime videolarına aşırı benzediğini az önce fark ettiğim vloggerdır. aslında çok popüler bir youtuber gabbie ama bizde pek bilinmediği için sanırım kimse fark etmemiş. her ikisi de bahsettikleri insanlara tuhaf isimler takıyorlar, "toka" "brokoli" "gazete" gibi. herhalde gabbie'den görmüştür duru diye düşündüm, çok spesifik bir şey çünkü. neyse, önemsiz bir bilgiydi, okuduğunuz için teşekkürler.

21 ağustos 09:37

115. Eğer yanlış görmediysem bugün beşiktaş stadında shakira konserindeydi. Diamond cırçle'da. Bi vlog gelir kesin swh. Ednan bey de oradaydı (bkz: Selçuk yöntem)

11 temmuz 23:42 11 temmuz 23:44