girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4493)
  • medya (273)

4493. bu kadından neden bu kadar nefret edildiğini anlamıyorum. en fazla 4 aydır takip ediyorumdur, önceki hallerini bilmem ama gösteriş meraklısı bir insan gibi gelmiyor. highend kozmetik kullanması işime geliyor, başkaları kullansın ve yorumlasın ki onun etkilerine göre ürünü alayım ya da almayayım.

videolarını, makyajlarını, tarzını beğeniyorum ve kendisini çok güzel buluyorum.

1 saat önce

4492. Düşünsene hayatın boyunca ordasın memursun bir nevi deyince akademisyenlik aşağılanıyormuş arkadaşlar. Doktorlar falan da hep nöbetteler, hastalarla ilgileniyorlar falan, bunu demek de aşağılama herhalde. Yarası olan gocunur diye bir laf var. Akademisyensen ve işini severek yapıyorsan mesleğimi aşağıladılar ühüüü diye ortalıkta gezmezsin, bilirsin çünkü, işini iyi ve severek yapıyorsundur. ama sen başka niyetlerle akademisyensen bu laf sana batar, çünkü gerçektir ve işini severek yapmıyorsundur. 

2 saat önce

4491. Mosyotaha ile collab videosundan geliyorum.  Asiri eglendim iki videoda da. Tahanin enerjisi cok guzel. Konu ilgimi cektiginden midir ne yuzumde bir siritmayla izledim.  

Taha’nin basliginda da gordum, burada da yazilmis akademisyenlikle olan kisim. Once anlamadim bahsettikleri seyi, sonra farkettim; meger hogwarts’da ogretmen olmak mi, sihir bakanliginda calismak mi sorusuna verdikleri cevap yuzunden elestirilmisler. Hogwarts’da ogretmen olmak istemeyeceklerini, hep orda olurlarsa canlarinin sikilacagini soylemisler. Daha sonra ise vasiflari tartisilmis. Akademisyen mi lise ogretmeni mi oluyorlar diye. Ben mi safim yoksa insanlar mi cok zeki? Asla oyle bir anlam cikarmadim. Akademisyenleri kucumsemek derken cidden art niyetli olmak lazim yahu. Bir yerde surekli durursan sikilirsin yani. Ayrica bir meslegi sikici bulmak o meslege laf etmek midir? Hogwartsdaki hocalar akademisyen midir zaten?

Cidden oyle bi soylenmis ki ben de akademisyenlere durduk yere hakaret edip bos beles insanlar olduklarini soylediler falan sandim. 

Inanilmaz

bugün 00:10 bugün 00:12


4490. 1 yıla yakındır takipte değildim, son fotoğraflarında gözlerini Daha badem gergin gördüm. Işık dolgusu gerdirme filan mı yaptırdı çok güzel olmuş. saçlarının sarılığıyla acayip farklı güzel olmuş. 

dün 23:53

4489. Gerçekten bir önceki girdideki gibi bu taha mıdır nedir o akıllı bıdıkla bu tantilitomun akademisyenliği küçümsediğine inanmak istemiyorum. Neyse çok da birşey beklememek lazım, hayatları boyunca öğrendikleri pek bir şey olamamış çünkü akademisyenlerinden (iyi veya kötü her iki durumda da akademisyenin mesleğini icra ediş şekli hiç farketmez sen kimsin be, nesin de laf edeceksin garlll kendine gel karşındaki insanlar iyi/kötü, yeterli/yetersiz bilmeye ve ilerlemeye adamış kendini)

“Düşünsene Hayatın boyunca oradasaaan” dediğiniz insanların “us”undan başka hiçbirşeye ihtiyacı yokken, sizin şarjınız bitse bu dünyadaki (eğlence sektörü ahanssbsb) göreviniz sona eriyor yani, arabanda çektiğin ayakkabın ve minnoş chanel kartlığın olmadan sen olamıyorsun daha, kendine gel beybim.

Tanım: bu videosunu izlendirme kazandırmadan bile izlemeye tahammül edemeyeceğim kreş terk yutupır

Not: Kreşten arkadaşları eksiliyor

dün 22:30 dün 23:29

4488. Mösyö taha ile olan harry potter temalı videosuna bayıldığım youtuber. Ama sadece videoya bayıldım yani. Tema o kadar güzeldi ki duygunun cringe hareketleri bile gözüme batmadı. Taha'yı zaten ilk kez bu videoda gördüm. Ancak taha'nın kanalındaki video için bir şey söylemek istiyorum. Hogwars'ta profesör olmak mı, bakanlıkta seherbaz olmak mı diye bi soru vardı. "Hogwars'ta profesör olmak acaba üniversitede akademisyen olmak gibi bi şey mi düşünsene hep ordasın hayatın boyunca yani memursun bi nevi .s.s" diyerek baya akademisyenliği küçümsediler. İnsanların o noktaya gelebilmek için ne kadar çabaladığını, saçlarını ağarttığını, akademisyenliğin sadece derse girip salla başı al maaşı bir meslek olmadığını birinin bu salaklara anlatması lazım. Sizin karşınıza çıkan akademisyenler nasıldı bilemiyorum ama bir meslek küçümsenecekse o da sizin meslek olmayan mesleğinizdir.

dün 19:29

4487. biliyorum bunu yazınca linç yiyeceğim ama insanları okudukları veyahut okumadıkları üniversite üzerinden değerlendirmek 80ler türkiyesindeki alt-orta sınıf bunalımı yaşayan insanlara ait bir bakış açısı. bizden önceki nesilden biri bunu yapsa gayet doğal karşılarım ama bizim nesilden biri yapınca hayattaki tek başarısının 4 sene bir üniversiteye gidip diplomasını almak olduğunu düşünüyorum.

merak eden varsa kendi alanımda türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinde okudum, dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde yüksek lisans yaptım şimdi de (çok şükür) gayet güzel işlerim var. yani üniversite mesele ise onu biz de yaptık. ama o kadar farklı ve büyük işler yapan insanlarla karşılaştım ki 4 sene üniversite diplomasının bir çöp kadar değeri yok gözümde. tabiki tutkusu olan mesleği bulup onunla alakalı eğitim alan arkadaşları tenzih ederim ama hayat üniversiteden ibaret değil süslüler. öyle olsaydı her üniversiteyi bitiren gayet güzel şartlarda işini bulur, hayatını kurardı. farkındaysanız insanlar üniversiteden sonra aylarca işsiz kalıyor, düşük standartlarda komik maaşlara köle gibi çalışıyor. tabii ki bizim ülkemizin kötü ekonomik koşulları da burda etken ama ingilterede de çalıştım ve yaşadım orda da durum bundan farklı değil. eğitim artık herkesin ulaşabildiği bir şey bu yüzden değeri eskiye göre çok çok çok daha az. artık bu çağda mühim olan kalıpların dışına çıkabilmek, inovatif düşünmek, yaratıcı olabilmek. gelişime ve geliştirmeye açık olmak. duygu özaslanın kanalını eleştirin, yaptıklarını, makyajını, tarzını falan hepsine okey. ama kıza durup durup üniversite mezunu değil diye eleştiri yapınca aslında kendinizi aşağılıyorsunuz farkında değilsiniz. 

13 kasım 17:20


4486. kendisini sevmem bu yüzden de izlemem. ne şam'ın şekeri ne arabın yüzü.

13 kasım 10:32

4485. çok tuttum kendimi başlığa yazmamak için ama, ülkede o kadar eğitimsiz,cahil ve hatta dil bile bilmeyen siyasetçi varken sadece makyaj ve moda üzerine çalışan bir insanın diplomasının olup olmaması ne fark eder?

13 kasım 01:45

4484. Bazıları başarılı görmeme sebebi olarak sadece üniversiteyi bitirmemesini göstermiş.

Arkadaşlar lise bitirince ticarete atılan, milyonlar kazanan tonla insan var.

Mükemmel başarılı gözüyle bakılan yabancı modeller, Kardashian-Jenner ailesinin hepsi üniversite mi bitirdi? 

Ama hayır onlar başarılı, hele ticaretse kesin başarılı ama duygu değil. İşte bu ikiyüzlülük.

Kusura bakmayın ama bazıları sadece dayanamıyor buna. Şimdi o nefret söylemi girdilerin sahipleri biz duyguyu mu kıskanıcaz diye yeni girdiler yazacaklar.

Hayır kıskanmıyorsunuz ama bazılarının içinde art niyet olduğu çok belli. Ya kız kötü olduğu zaman mutlu oluyorsunuz.

Not : eğitime önem vermediğim gibi bir şey yok. Tıp öğrencisiyim, 4cü dilimi şu an geliştirerek yabancı ülkede eğitimimi devam etdirmeyi planlıyorum.

Not 2 : duyguyu sevmem, nötrüm. Ama gereksiz yüklenmelerden sonra nedense kendimi tutamıyorum artık. Çok fazla kin,nefret,öfke ve kıskançlık var bu başlıkta.

13 kasım 01:18 13 kasım 01:19