girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3854)
  • medya (198)

3854. asdfghjklş duyguuu, ezhel konserindeki salınmaların beni benden aldı. seni videoya çeken kör oldu bence, şeyma subaşı bunun piri, anormal dans konusunda level atlamak istersen advanced şeymayı izle azcık kuzum, daha beginnersın malum. ay bir de metallica tshirtü giymiş, ne kadar da cool bir kız.(gizlinot: beni güldürdün allah iyiliğini versin.)

2 saat önce

3853. Altı üstü makyaj yapıp video çeken birini neden bu kadar ciddiye alıp eleştiriyorsunuz anlamıyorum.Şahsen uzun zamandır boş videolar yaptığı için izlemiyorum.Bu kadar basit.Bana ne Taylan'ından, arkadaşlarından bilmem neyinden.Madem sevmiyorsun izleme, hem para da kazandırmamış olursun.

dün 14:49 dün 14:54

3852. Beni rahatsız etmeyen kişi. Çünkü meslek olarak youtuberligi seçmiş biri elbette reklam yapacak. Yapacak ki para kazanacak.

Beni rahatsız eden youtuberlik uğruna mesleğini bırakıp üstüne youtuberlik de yapmayan/yapamayan insanlar. Belki kendi mesleğinde topluma faydalı olacakken onu da yapmayan kişiler.

Duygu'nun önerilerine güvenmesem de (ki Duygu'da reklam olduğu belirtmese de gayet anlaşılıyor. Asıl güven verdiğini zannettiklerimiz alttan alta reklam yapıyor,sonra önerdiklerini alıp pişman oluyoruz)

Bir de anlamadığım madem markalardan gelenler videosunu sevmiyorsunuz o zaman videoyu dahi açmayın ? O da az izleme oranında kalsın. Ben öyle yapıyorum.

dün 14:38 dün 14:38


3851. izleyemediğimdir.İzleyebilenlere kolay gelsin.

dün 11:29

3850. e yuh. son videosunu izlerken benim de dikkatimi çekti, daha çok gülüyor ve daha neşeli gözüküyor -ki bence yapmacık gözüküyor- ama "kur yapıyor gibi" ne demek ya? bir de sevgilisi olan bir insan için bunu demek? mahalledeki ahlak bekçisi mobeselerden ne farkı var şimdi bunun? çok ayıp ya. gerçekten çok ayıp, ben utandım. insanlarımız eleştiri yaparken hangi sınırda durması gerektiğini bilmiyor gerçekten.

dün 10:54

3849. bugün de instagram captionlarını ingilizce yazıp yeni video duyurularını türkçe duyurduğu için yuhalanmış ya ra na ma yan youtuber.

tez yazar gibi detaylarıyla açıklıyorum.

instagramerlık/youtuberlık ayrımı:

1. instagramerlık: insanlar, instagramerları instagram.com adresi üzerinden paylaştığı fotoğraflar nedeniyle takip ederler. instgaramerların takip edilme sebepleri başlıca şunlardır: moda, stil, makyaj, güzel fotoğraf vb. vb.

2. youtuberlık: insanlar youtuberları youtube.com adresi üzerinden paylaştığı videolu(genellikle sesli) içerikler nedeniyle takip edip, videolarını izlerler.

milli ünlülük/global ünlülük ayrımı:

hangi mesleği icra edersen et sadece bulunduğun ülkenin sınırları içinde tanınır olmak global tanınırlılığın yanında solda sıfır kalır. bir doktor ülkesinin en iyi cerrahlarından olduğunda 1 birim sevinirken globalde en iyi cerrahlarından olunca 1000 birim sevinir. orhan pamuk nobel aldığında fazlaca seviniriz. eurovisionda birinci olduğumuzda fazlaca seviniriz. selda bağcan yurtdışında konser verdiğinde fazlaca seviniriz. ayla adlı dandik film oscar adayı olmamasına rağmen kendisini "oscar adayı" diye lanse etti. neden? çünkü sadece bu ülkede beğenilen iş olmak az sevilmek(70 milyon) demektir. bakın bizim filmimiz sadece 70 milyon tarafından değil milayralrca insan tarfından beğenildi algısı yaratmak istediler. "as bayrakları as" tabiri milli bir şeyimiz globalde tanınınca/beğenilince hemen hepimizin kullandığı bir tabirdir. neden? çünkü öyle.

şimdi gelelim duyguya;

duygu youtube üzerinden türkçe içerik üreten bir youtuberımız. içeriklerinde türkçe konuştuğu ve türkçe evrensel bir dil olmadığı için videolarını türkler izliyor.

yine işbu duygu instagram üzerinden fotoğraf(sessiz görsel) paylaşan bir instagramerımız.

instagramda duygunun paylaştığı fotoğrafları görme yetisi sağlam olan herkes takip edebilir, anlayabilir, beğenebilir.

fark:

fotoğraflarını herkes anlayabilir. videolarını türkçe bilenler anlar.

instagramer olarak global olabilir ama youtuber olarak(ingilizce içerik üretmediği sürece) global olamaz.

şimdi duygu mesela katar öncesi instagramda ne paylaştı ilk defa dedi ingilizce bir soru cevap yapacağım heyecanlıyım dedi. buradan anlıyoruz ki kızın "ben ingilizceyi anadilim gibi biliyorum" gibi bir iddiası yok. olsaydı ingilizce soru cevap yapacağı heyecanlanmazdı, sadece soru cevap yapacağı için heyecanlanırdı. ingilizceyi de anadilin gibi bilmeden ingilizce içerik üreten bir makeup kanalı açamazsın. öyle bir iddiası olsaydı açardı.

ama duygu sadece youtube kanalında değil instagram kanalında da takipçisi olan bir sosyal medya kişimiz. fotoğraf paylaşırken captionları sesli yazamayacağına göre "anadili gibi ingilizce bilmesi" şart değil.

çıkaracağımız sonuç: youtube kanalının takipçileri türk ve türkçe bilen kişiler olduğu için yeni video duyurularını türkçe yapıyor. intagramda paylaşığı fotoğrafları ise mevcut global takipçileri ve edinmek istediği global takipçileri için ingilizce paylaşıyor.

örnekli anlatım: globalde tnınan bir cerrahımız yurtdışında konferans verirken haliyle ingilizce konuşur. türkiye'de konferans verirken ise türkçe konuşur. ama çıkıp hiçbir asalak "yurtdışında neden türkçe konuşmadın yoksa havalı olmuyor mu?" demez diyemez. ama duygu özaslana takık olanlar der.

duygunun youtube kanalı duygunun türkiye'ye açılan yüzü, duygunun instagram hesabı duygunun global'e açılan(açılmasını istediği için çaba sarfettiği) yüzü. ok?

ha bu arada chiara ferragni günlük storylerinde italyanca konuşuyor ama bir reklam yapacağı zaman işte storysine link falan eklediği zaman napıyor ingilizce diyor ekranı yukarı kaydırın diye. ben hiçbir italyanın çıkıp da "neden italyanca konuşmadın yoksa havalı durmuyor mu?" diye ezik ezik yorum yaptığını sanmıyorum.

böyle şeyleri anlamaya yeteneğiniz, kabiliyetiniz yoksa yorum yapmamayı seçebilirsiniz. hem komik olmamış, hem de bu kıza gereksiz takıklığınız sebebiyle "ünlü nefreti, güzel nefreti, başarılı kişi nefreti" sahibi birer ezik gibi durmamış olursunuz.

(okuduğunu anlayabilme yeteneği olan herkesin hak vereceği bir girdi ama 200 eksi alır neden çünkü duygunun savunulmasına da değil yerilmemesine tahammülünüz yok. istiyorsunuz ki herkes sizin gibi nefret kusup dursun. doğru da olsa eksi. alayına eksi.(gizlinot: swh))

açıklamamı yeterli bulmayanlar duygu (link: https://www.youtube.com/watch?v=DOElIZXbPE8&t=85s şu) videosunun 4. dakikasında anlatmış. kendisini ifade etmiş. isteseydiniz anlayıp hak verirdiniz. yine işinize gelmemiş. neyse anlatmış işte kız. yine de neden ingiliççe neden ingiliççe diyorsanız da yallahın arabistana.

dün 09:29 dün 09:38

3848. Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama farkedilmiştir ona eminim. Son videolarında karşısında kameraman bey varken daha bi şımarık daha bi kur yapar gibi değil mi ya? Esprileri hareketleri falan yalnızken çektiği videolardan çok farklı. Yoruldum izlerken

dün 09:25


3847. kendisini asla takip etmemiş olmanın haklı gururunu yaşıyorum. en başından beri  gösteriş meraklısı bulurdum hala da öyle buluyorum. ve hatta bence vizyonu da eksik bu sebepten.

sezar ın hakkına gelirsek; nikkietutorials ‘ n makyajını yaptığı videoyu izledim bi onda eğlendim biraz. ve saçlarını yakıştırdım. ama yine izlemem yine önerilerden kaldırırım. kimyamız uymuyor tamamen.

ve sevmediğinizi belirtmek için her yeni çıkan videosunu izlemeniz? 

edit1: bu kendisine verip vereceğim 3-5 primden biridir.

dün 09:24 dün 09:26

3846. Duygu’yu ya da herhangi bir makyaj kişisini takip eden biri değilim. Ama Duygu’nun yerinde olsam videolarımda bi yerde salak saçma bir şey yapar, sonra da gelip bu sözlükte “ya duygu’nun son videosunda yaptığı salaklığı gördünüz mü yaa, valla iyice kafayı üşüttü bu kız. Hele şu alışveriş torbalarını görgüsüzce kameraya sokması???” falan yazar, merak uyandırıp sözlükte oltamı atar,  sazanların takılmasını beklerdim. 

Her izleyen bir torba daha hediye ediyor kendisine, şikayet etmeye devam edin. (kendisini çekemediği halde izlemeye devam edenlere diyorum tabii. Duygu’yu sevip de izliyorsanız zaten lafım yok)

dün 06:00

3845. Seyma subasi to my solomun

dün 02:13