girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3984)
  • medya (237)

3984. Boy beat makyajı yapmasıyla anonim hesaptan süslü okuduğuna emin olduğum youtuber kişisi.

34 dk önce

3983. Hayranı olduğu konserine gitmek için günlerce paylaşım yaptığı ezhel için #freeezhel paylaşımı yapmaya gerek duymamış.

56 dk önce

3982. Yaptığı hareketlere uyuz oluyorum burda yazılan çoğu girdiye katılıyorum. Fakat hakkını da yememek gerek cidden güzel makyajlar yapıyor. Kişiliğini bir yana bırakırsak işinde iyi ve güzel bir kadın olduğunu düşünüyorum.

1 saat önce


3981. Kendisinden son videosundan sonra o kadar sogudum ki sanirim haters dernegi baskani olacagim..

dün 21:34

3980. Kendisiyle ilgili fikirlerimi yazmaya gelmedim de şu vejetaryenlik konusu dikkatimi çekti. Arkadaşlar vejetaryenlik et yememektir. Hatta vejetaryenlik kendi içinde ayrılır, bir kısmı etle beraber yumurta da yemez ama süt içer, bir kısmı süt içmez yumurta yer, bir kısmı sadece et yemez, süt ve yumurta tüketir. Sizin deri çanta kullandığı için tepki gösterdiğiniz ideolojinin adı veganlıktır. Vejetaryenliğin bir ideolojisi yoktur, o bir beslenme şeklidir. Et sevmeyen veya etin sindirimi zor olduğu için tercih etmeyen kişilerin beslenme şeklidir. Hayvansal hiçbir maddeyi, ne yiyecek, ne giyecek, ne de eşyayı kullanmamak ise veganlıktır. 

Bahsi geçen kişi de vegan olduğunu söylemiyor, vejetaryenken bunu bıraktığını söylüyor. Ama ideoloji, tepki alacağımı biliyorum falan diyerek kendi de ne yaptığını bilmediğini gösteriyor o ayrı. Çünkü dediğim gibi vejetaryenliğin ideolojisi olmaz ve istenirse sağlık vs sebebiyle bırakılabilir. 

Başkasını bilmemezlikle suçlamadan önce kendimiz biraz araştırırsak daha doğru olur diye düşünüyorum. 

23 mayıs 09:49

3979. Nefretten beslenmek diye birşey varsa bu duygunun yaptığıdır kesinlikle..Ortaya malzeme ver konuşulacak bişeyler çıkar ve tataa en çok tıklanan video sende olsun..İşte bu ama o kadar sınırlıyım ki anlatamam...Fiziksel özelliklerine ,kişisel görüşlerine ve yaşantısına asla ama asla laf etmem bu beni olduğum kişide uzaklaştırır.Amaaaaa sen kendine vejeteryan diyorsun ne var deri çanta da takıyordum diyorsun dur bakalım orada..Evet hepimiz belki bilerek belki bilmeden hayvanlar üzerinde denenen şeyleri kullanıyoruz.Ama hayvan derisi olduğu bariz olan o zavallı canların derilerini yüzen !!!!çanta ayakkabı yapan firmaların ürünlerini kullanıyorum diyebilmek nedir yahu...Bu nasıl bir iğrençlik nasıl bir vizyonsuzluk nasıl bir şey aklım almıyorrr!!!Et sevmiyorum de anlarım ama ondan olduğunu da sanmıyorum bu kız moda olan herşeyi ama herşeyi yapabilir arkadaşlar..Moda diye anksiyete hastası olmak moda diye vejeteryan olmak daha nelerr.sebep bu yani..haa baktı deri çanta orjinal ürün kuanmak moda ve trend yemişim vejeteryanlığı dedi olay buu..Dünyaları önüme serseler bir hayvanın alıp üzerime kürk ayağıma ayakkabı diye giymem!!!Bunu tüm dürüstülüğümle yazıyorum buraya..Artık bardağı taşıran son damlaydı bu hareketi..Kendisine karşı olmayan sempatimde yerle bir..

Dili olsaydı o hayvancıkların ilk konuştuğunda şeytani insan söylerdi

Gerçekten neyin eksilendiğini anlamadım gerçek deri yada kürk kullanmanın kötü birşey oldgünü anlatıp durdum aksini düşünüp eksileyenin de insanlığını sorgularım o kadar!!

23 mayıs 06:24 dün 08:25

3978. Dedikodubağımlısı hanımefendinin falan dışında çoğumuz duygudan haz etmeyiz zaten ama kızın ağzı falan da dahil olmuş yani o kadar da değil ya. Tekniğini, tarzını, tavrını, konuşmalarını, hatta yansıttığı kadar olan özel hayatını dahi bir noktaya kadar eleştirelim ama fiziksel özellik no dostum no. Saç değil ki değiştirsin, kırıcı bir şey yarin bir gün başkalarının fiziksel özellikleri de konuşulup aşağılanmaya başlanır, o zaman ucu sana bana dokunur belki bilemeyiz. Ekşi sözlükten bir farkımız olması adına yazıyorum yoksa gereken tepki verilmiş zaten.

23 mayıs 03:58


3977. herkes her şeyi noksansız ve mükemmel yapmak zorunda değil. bu vejetaryenlikten tutun başını kapatmaya kadar kişisel bütün kararlar için geçerli bence. bir insanın iyi olduğuna inandığı bir şey için çabalaması bile büyük bir şeyken vejetaryen beslenen birini deri giydiği için bu kadar gömmek bana anlamsız geliyor. allah bu millete bir daha duygu özaslan savunması yazdırmasın der, bu girdimin bu başlıktaki ilk ve son girdim olmasını temenni ederim. 

23 mayıs 02:40

3976. Soru cevap videosunu izledim,neden izledim bilmiyorum uzun zamandir gormezden geliyordum buradaki girdileri gorunce merak ettim.

Soylemek istedigim 3 sey var:

1.vejetaryenligi daha ideolojik olarak tercih ettigini söylüyorsun.bu et tadini seven ama hayvanlara eziyet olarak goren bir insanin dusuncesi degil midir ben mi yanlis biliyorum? Ama devaminda deri falan (!) giydiğini soyluyorsun,eh o zaman duygucum senin derdin ideoloji,prensip,hayvan hakları falan değil et sevmemek.vejetaryen insan hayvanlari dusunuyorsa hayvanlara zarar veren urunleri de kullanmaz,ici almaz.sen bayagi "madem et sevmiyorum vejetaryanim deyip bundan da nemalanayim" demissin.

2.ya sen de bilmiyorsun ya da biliyorsun da isine geliyor:anksiyete ve anksiyete bozukluğu iki ayri seydir duygucum.herkesin belli konularda anksiyetesi olabilir,herkes belli/bazi konularda endise duyup donem dönem moral bozukluğu yasayabilir.anksiyete bozuklugu ise bir psikolojik rahatsizliktir,hani senin dedigin yataktan cikamama durumlari bu bozuklugu cekenlerde olabilir sende de oldugu gibi.ama bundan oyle kendini zorlayarak cikmak,psikolojik tedavi almadan yola devam etmek cok kolay degildir,ama senin aksini soyledin cunku bu muhtemelen senin yaşadığın bir sey degil.seninki yogunluktan bunalma durumu/anksiyetesi olabilir.bence sen de farkinda degilsin bu iki ayrimin.baktin belirtiler tutuyor aynisi olabileceğini dusundun.kaldi ki seni tanıyan herkes bilir ki senin boyle bir bozukluğun olsa ve teshis edilse bunu yedi duvele yayardin,her videonda en az on kez "psikologum" lafini geçirirdin.yani ben ve bence cok kisi cok sıkıldı senin bu her ozendigini (niye ozeniyorsun o da ayri sacma) hayatina empoze etmeye calismandan.

3.videodaki saclarinin boyutu ve durusu mukemmeldi,bu boy cok yakismis.

22 mayıs 17:28

3975. sorsanız fizikle dalga geçilmez filan ama söz konusu duygu olunca atış serbest tabii. ne kadar kalitesiz bir yaklaşım kızın ağız yapısı üzerinden vurmaya çalışmak. bi o eksik kalmıştı zaten, göbek deliği filan bitti değil mi, 2 sene önce filan konuşuluyordu o da. buram buram haset kokuyor kendisini eleştirenlerin buldukları argümanlar. kadınlarla dolu şu sözlükte bir (gbkz: moderatör) başka bir kadının fiziksel özelliğiyle dalga geçiyor, gerçekten şoktayım. spr byl dvm.

edit: ilgili entry'yi şikayet etmiştim, artık fiziksel özelliklerle de dalga geçiyoruz galiba diye ama geçersiz bulunmuş. süslü sözlükte insanların fizikleriyle dalga geçmek serbest, bu da burada bulunsun. hoş kimi kime şikayet ediyorsak, tabii ki silinmeyecekti o entry ama böyle olacağından emin olmak istedim. şaşırtmadın moderatör.

22 mayıs 17:09 22 mayıs 17:58