girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4491)
  • medya (273)

4491. çok tuttum kendimi başlığa yazmamak için ama, ülkede o kadar eğitimsiz,cahil ve hatta dil bile bilmeyen siyasetçi varken sadece makyaj ve moda üzerine çalışan bir insanın diplomasının olup olmaması ne fark eder?

bugün 01:45

4490. Bazıları başarılı görmeme sebebi olarak sadece üniversiteyi bitirmemesini göstermiş.

Arkadaşlar lise bitirince ticarete atılan, milyonlar kazanan tonla insan var.

Mükemmel başarılı gözüyle bakılan yabancı modeller, Kardashian-Jenner ailesinin hepsi üniversite mi bitirdi? 

Ama hayır onlar başarılı, hele ticaretse kesin başarılı ama duygu değil. İşte bu ikiyüzlülük.

Kusura bakmayın ama bazıları sadece dayanamıyor buna. Şimdi o nefret söylemi girdilerin sahipleri biz duyguyu mu kıskanıcaz diye yeni girdiler yazacaklar.

Hayır kıskanmıyorsunuz ama bazılarının içinde art niyet olduğu çok belli. Ya kız kötü olduğu zaman mutlu oluyorsunuz.

Not : eğitime önem vermediğim gibi bir şey yok. Tıp öğrencisiyim, 4cü dilimi şu an geliştirerek yabancı ülkede eğitimimi devam etdirmeyi planlıyorum.

Not 2 : duyguyu sevmem, nötrüm. Ama gereksiz yüklenmelerden sonra nedense kendimi tutamıyorum artık. Çok fazla kin,nefret,öfke ve kıskançlık var bu başlıkta.

bugün 01:18 bugün 01:19

4489. Duygu özaslan'ın 2-3 videosunu görmüştüm, bakın izledim bile demiyorum, yazma sebebim bambaşka. 

Gerçekten lisans eğitimi alıp almaması önemsizmiş çünkü bu başlık altında lisansımı derece ile bitirdim diyen bir kadının hemcinslerine kezban olarak seslendiğini okudum. Ülkemin üniversitelerinden verilen titleların önemi pek yok, varsın lise mezunu olsun, master öğrencilerinin hali de malum.

bugün 01:09 bugün 01:17


4488. bu başlık te ben üyeliğimi açmadan önce de favori başlığımdı, bayılıyorum okumaya, eksik kalmamalıydım.

lise mezunu ya da master öğrencisi beni ilgilendirmez zaten açıklanmış okumanın çok da zor bir şey olmadığı. ben duygu'nun çoğu videosunu izliyorum, sıkı da takipçisiyim. şimdi size duygu özaslan tutorialı veriyorum:

belgeselini izlemiyorum mesela, bir gün ne yedim videosu, tüm hafta ne yaptım, markalardan gelenler vs. de ilgimi çekmiyor. yalnızca giyim ve makyaj içerikli videolarında ne giymiş, ne sürmüş diye izliyorum.

kendime göre belirledim mesela duygu özaslan'dan alınabilecek verim maksimum 6-7 dakika, daha fazlasına ne kelime dağarcığı ne de bilgi birikimi el veriyor. bir şeyler, garip mimikler, el kol hareketleriyle 15 dakikalık video çekip izletiyor bu hatun, ciddi başarı bu bakın.

giyimini beğeniyorum, çoğu bedava zaten. makyajlarını sıkıcı buluyorum, alt tonumuz vs. de uymadığı için yalnızca şuan moda ne, yeni ne var ne yok diye bakıyorum. mesela gloss gördüm beğendim gittim aldım, sweatshirt ile bisikletçi taytı kombinlemiş ben de denedim yakıştırdım. bu şekilde influencelanıp dağılıyorum arkadaşlar. ted talk'umu dinlediğiniz için teşekkürler.

dün 23:13

4487. başarıyı okul/bölüm farketmeksizin diplomaya indirgemiş ”vizyonlu” kişilerce ”vizyonsuz” olmakla itham edilen youtuber.

sadece gülüyorum. duygu’nun bir diplomasının olup olmaması size ya da izleyici kitlesine ne kazandıracak? ya insan yorum yazarken bir düşünür ”milletin kendi parasını nereye harcaması gerektiğini söylemek benim haddime mi?” diye. siz bu haddi kendinizde nereden buluyorsunuz, bu ne terbiyesizlik, ne yüzsüzlük? 

ayrıca bu kadın nasıl ”başarısız” ve yerinde sayıyor olabilir? bobbi brown’dan mac’e yabancı markalar türkiye’den bir tek bu kadınla çalışmıyor mu? magnum’la cannes’a, benefit’le maldivler’e önüne gelen her kozmetik youtuber’ı mı gidiyor? geçenlerde adını hatırlamadığım şu marka influencer işbirliği ödülünü almadı mı? Takipçi/abone sayısını 1 milyona yükseltmedi mi? herkesin kötülediği ve şikayet sitelerinde hakkında onlarca mesaj olan hazır giyim markası bile tüm stoklarını tüketmedi mi? Hiçbir şey yapmadıysa ailesinin kendisine yaptığı yatırımları hiç boşa çıkartmamış. gayet güzel dil öğrenmiş, şu ülkede çoğu kişinin izleme imkanı dahi bulamadığı aktivitelerin eğitimini almış ve hepsinde azim göstermiş, başarılı olmuş, ailesini hep gururlandırmış. sırf şu son cümlemde belirttiğim şey bile benim için önemli bir şey.

sırf sınırları keskince çizilmemiş, spesifik kriterleri yok diye hakkında konuştuğumuz ”başarı” kavramı ne zamandan beri bu kadar subjektif oldu? ”bana göre başarısız” tespitleriniz safi kıskançlık kokuyor, eleştirilerinizin hiçbiri yapıcı değil fesatlıktan ibaret, siz bu şekilde nasıl yaşıyorsunuz? hiç mutlu olabiliyor musunuz? 

tanımımı değiştiriyorum: başarısız youtuber, çünkü nobel alamadı. lol

imza: lisanstan dereceyle mezun olmuş bir master ögrencisi.

edit: yok siz gerçekten hadsiz ve terbiyesiz tiplersiniz. hala kadının ne yapıp yapamayacağını söylüyor, neyi hakedip haketmediğine hüküm veriyor, hatta kadına çirkin bile diyorsunuz :) dünya güzeli bulmamanızı anlarım da neye göre çirkin? çirkin ne demek haberiniz var mı? hele hele dünyaca ünlü markalara sözlüğümün kezbanı vizyonsuz demiyor mu, gerçekten hayret. şu hayatta hiçbir şey başaramamanızın sorumlusu ne youtuberlar, ne de ”sizi keşfedememiş” markalar. bunun sorumlusu sizsiniz. kendinizi geliştirmeye harcayacağınız vakti ”elalem ne yapmış”la boşa harcar ve tüm enerjinizi böyle lüzumsuz altın günü dedikodularınıza aktarırsanız elbette tüm stresinizi ancak ünlülere söverek atarsınız :) kolay gelsin.

dün 21:24 dün 22:48

4486. herkes lise mezunu olmasından ve kolay bir işi olduğundan bahsediyor. o zaman o kadar kolaysa okulunuzu bırakın siz youtube da bir milyon abone sayısına ulaşın. Türkiye’de şuan üniversite okumaktan kolay bir şey yok arkadaşlar, öncedendi o. adımınızı attığınız yerde adı sanı bilinmeyen, hiçbir başarısı olmayan üniversiteler. öyle bir yerden mezun olmasanızda olur merak etmeyin.

duygu’yu ben de eleştiriyorum ve herkes gibi eleştirilecek noktaları tabii ki var. ama lise mezunu diye onu küçük görmek sizi kibirinizden dolayı küçük düşürüyor haberiniz olsun. bence üniversiteyi bırakabilecek cesareti olması da ayrı bir başarı. çoğu insan istemediği bölümleri okuyup istemediği işlerde çalışıyor, kimsenin “ya bu benim istediğim şey değil” diyerek bırakacak cesareti yok.

dün 20:32 dün 20:33

4485. Lise mezunu olmasında sıkıntı yok aslinda. Ancak kendisi basarili olmayı değil aksine olduğu yerde saymayı tercih ediyor. Basari belgeseli cekersen de bazı gerçekler yüzüne çarpılır. Mağdur edebiyatı yapılmasın. İmkanı olmayıp okuyamayana kimsenin lafı yok. Ama madem o kadar para kazandın moda ile ya da makyaj ile ilgili bir okula git. Çok parası var özel okula yazılması sıkıntı olmaz. Madem bu bir is. Biz ondan doktor, psikolog, avukat olmasını beklemiyoruz. Çektiği video konusu ile ilgili eğitim alabilir. Milyonlara hitap ediyor madem o zaman elindeki paraları eğitime de yatırsın. O kadar izleyene faydalı olsun. Bu şekilde basari videosu çekerek olmuyor. Gerçek basari emek ister. Sürekli gelişim ister. Öyle bi firmayla anlaşıp makyaj oyuncakları çekmek basari değil. İnsanda biraz vizyon olur da yurt dışında eğitimlere falan katılır. Ama nerde bizim youtuberlar alışmış yabancı içerikleri kopyalamaya. Kolayı bulmuşlar tabi kim uğraşır. Not : tekrar tekrar yazıyorum. O kadar davet aliyor bana gore hak etmediği halde. Mac, magnum vs 'dünya çapında' çalışıyor. Markalar da vizyonsuz. Belki de ekran yüzlerini ucuza getirmek istiyorlar. Bi tasla iki kus. Yoksa duygu, merve başarılı diye değil. Takipçi yaşları belli. Elsa gibi . Nasi cocuklar elsanin olduğu her şeyi almak istiyor bu da öyle. Bi strateji. Neyse en azından insan ezik hissetmeyim bu camiada diye param da var bari makyaj konusunda eğitim alayim der. Bakin makyaj ve moda diyorum. Doktor olsun demiyorum. Duygudan önce bu isler için yıllarını verenler var. Yuz mankeni olmak için bile kim bilir ne gerekiyor. Duygu bi video çekti diye bu konuma getirilmesi tamamen markaların sucu. Yüzü de güzel değil. Mesela o firmada cay getirip götüren kişi benim için daha başarılıdır. Ona daha çok saygı duyarim. Yoktan yere unlumsu olup bunla ovunup bir de basari videosu çeken birine de basarili diyecek halimiz yok. Herkesten bi farkı yok. Milyonlara hitap ediyor madem( çoğunluk da ergenler) iste o zaman bunlara dikkat etmek zorunda. Ya da mütevazi davranacak ve gerçekleri yazmiycaz biz de.

dün 04:13 dün 21:57


4484. Üniversite okumak zorunda olmayan insandir

Okuyanların halini de goruyoruz sitede soru cevapta. Universite okuyanlarin  sanki tek dertleri ilim bilim gelistirmek de duygu cahil.

Parayla diploma alma duygu canta al. Diploma sirf alinmak icin alinmaz

dün 03:22

4483. kylie jenner da lise mezunu ve bu konuda hiçbir yerde eleştirildiğini görmedim. aşağıda süslümüzün de dediği gibi bizim insanımız artık öylesine tatminsiz öylesine mutsuz ki etrafında, sosyal medyada gördüğü ne kadar mutlu insan varsa en az kendisi kadar sürünsün istiyor.

yıllardır tv’de görmeye alışkın olduğumuz insanların çoğunun eğitimini kimse sorgulamamıştır ama konu internet ünlüleri olunca nefret kusuyor herkes.

artık orta direk kalmadı. Giderek kutuplaşıyoruz. Ve maalesef sistemsel çöküntüden ötürü şimdiye kadar yapmamızı söylediklerini yapmamıza rağmen yeterince kazanamıyoruz.

birisi diyor ki parası var duygu’nun gidip diploma alsın. eğitimler ve diplomalar gerçekten parayla alınabildiği için herkeste olduğu için bomboş artık. Ama yine de iddia ediyorsunuz ki o diploma buraya gelecek.

Diğer yandan soru-cevap’ta alım gücüyle ilgili bir konuda anonim olarak 2 yükseği olan itü mezunu eşimin ortalama maaşını söylemiştim ve buradan birkaç kişi tarafından palavra atmakla suçlanmıştım. demek ki size göre okuyan adam da para kazanmayı hak etmiyor. 

burada sabaha kadar konuşsak da çoğumuz bu kalıplardan kurtulamayacak çünkü mevzu lise veya üniversite değil. mevzu ülkece yoksullaştıkça iyi kazananlara karşı duyduğumuz nefret. ben artık özellikle küçük yaştakilerin yorumlarını gördüğümde utanıyorum. buna bu platform da dahil. gayret edin, çalıştırın kafanızı, diplomaya bel bağlamayın sizin de olur. türkiye’de Bile olur hem de. zira bu ülkede para kazanma kriteri bilgi, görgü veya diplomalar değil. diğer yandan parası olan herkes de cahil, görgüsüz ve kolaycı değil. duygu’nun ailesinden aldığı eğitim diploma diye yırtınan çoğunun okullarında öğrenemediği şeyler katmıştır kendisine, buna da şüphem yok. 

tanım: bir gün gelip şahsını savunacağım aklımın köşesinden bile geçmemiş olan internet ünlüsü. 

dün 02:11 dün 02:14

4482. Duygu burayı okuyordur diye düşünüyorum o yüzden kendisine bir sorum olacak

Bir insan neden dünyanın parasını kazandığı halde, influencer olduğunu iddia ettiği halde, kendine belgesel çektirecek kadar egoist olduğu halde

neden ama neden şu lise mezunu,üni. terk yaftasından kurtulmak için en azından parasıyla da olsa gidip isteyebileceği bir bölümü okumuyor?

Çünkü bence para tatlı geliyor, 8 bin tlye ( çok uygun) çanta almak tatlı geliyor.

Tanım: lise mezunu

11 kasım 23:30