girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3860)
  • medya (198)

3860. duygu'yu, ara sıra aldığım cosmopolitan'a hazırladığı makyaj sayfasından tanıyordum. hiçbir videosunu izlememiştim, hatta öneri olarak bile çıkmıyordu youtube'da.

süslü sözlük okumaya başladığımdan beri her gün bir şeyler yazılan tek başlık olduğunu fark ettim ve eleştirilen videolarını o zaman izlemeye başladım.

ona para kazandıran şeyin öncü olması, yenilik getirmesinden çok; insanları rahatsız eden davranışları nedeniyle meraktan izleyen insanlar olduğunu fark ettiniz mi ? mutlaka etmişsinizdir.

fikirlerimizin, sevilip sevilmemesinin çok da umrunda olduğunu sanmıyorum çünkü buraya girilen her entry onun izlenme sayısını veya birlikte çalıştığı marka sayısını arttırıyor. haliyle meslek olarak edindiği influencerlığını biz besliyoruz.

1 saat önce

3859. Sonunda direncim kırıldı, yazacağım.

Tanım: Diğerlerinden çok farkı olmayan ama bir yandan da çok farklı sıradan youtuber.

Duygu'yu ilk zamanlarında izledim. Son dönemde artık hem izlemeye değecek bir şey görmüyorum hem herkes gibi giderek gelişen youtube dünyasında beğenilerim ve beklentilerim değişti. Duygu kimdir? Duygu gayet sıradan bir Türk kızıdır. Ergenliğe girmiş Türk kızlarına bakın, nelere özeniyorlarsa Duygu odur, özenen kişidir. Hiçbir zaman kendini entelektüel olarak geliştirmekle ilgilenmemiş, ancak öyle görünerek "influencer" olabileceğini bildiğinden sadece görüntüye emek harcamış kişidir. Evet bu kız zorla okuyordu üniversitede belli ki ve imkan bulunca bıraktı ve bu kötü, anlaşılmaz, yargılanacak bir durum değil. İstediğiniz başka bir bölümse okulu bırakıp yeniden hazırlanabilirsiniz sınava. Ya da istediğiniz iş hayatına atılmaksa; bu da mümkün neden olmasın. Duygu da bunu yapıyor, geleceği varmış yokmuş, sonrasında ortada kalırmış bunlar onun endişeleri, kaygıları bizim değil. Amaaaa bu koşullarda hem insanlara ilham veriyorum diyip hem cahil kalmak affedilebilir de olmadığın biri gibi görünerek insanları kandırmak affedilemez. Materyalist, özenti, sonradan görme, biraz özgüvensiz ve cahil biri Duygu. Bu bize batan hal ve tavırları hep bundan. Yurt dışına çıksa ancak lüks mağazalara ve restoranlara gider, saçma sapan vlog çeker. Kitap okuyacaksam ingilizce okumayı seçiyorum der, bu tavrında da bir aşağılama vardır. Her şey pahalı olmalı ki iyi olsun mottosunu benimsemiştir. Bir şey ucuzsa burun kıvırır, yakışmaz çünkü kendisine ucuz şeyler. Ortalama bir İngilizcesi vardır (e olabilir, hiçbirimizin ana dili değil) ama en iyi İngilizce de onundur. Duygu bir genç kızın (onlara hitap ettiğini düşünüyorum) ilham alacağı, örnek alacağı son kişi olmalıdır. Gerçek influencer kimdir? Bana göre Canan Dağdeviren'dir, Marie Curie'dir, Agatha Christie'dir, Malala Yusufzay'dır, daha niceleridir. Bu karakterde bir kişi youtube hesabı açsa da tüm genç kızlarımızı etkilese keşke. Özetle Duygu influencer değil sıradan bir youtuberdır. influencer olmamalıdır da.

2 saat önce

3858. duyguyu aklamak ve şirin göstermek için sayfalarca oscara kadar uzanan bir örnekleme yazısı yazmak nedir allah aşkına işsiz misiniz sfksjf kız ezhel konserine metallica tişörtüyle giden, beleşçi, kendine aşık bir tip işte bu kadar içselleştirmeyin.

bugün 09:27


3857. gerçekten youtube ünlüsü birinin özel hayatı çok mu umrunuzda yahu, rahatsızsanız izlemeyin ben rahatsızım izlemiyorum. rahatsız olma sebebim para kazanış biçimi, videoları arada timeline a düşüyor ama izleyip de sayı arttırmayı düşünmüyorum baktım ki ben izlemediğimden beri ortalama 8-10 video daha paylaşmış. size de çok rahatsızlık veriyorsa izlemeyin eğlendirmiyor da beni o yüzden yemek yaparken ya da birşeylerle oyalanırken canım sıkılırsa birşeyler izleyeceksem oğuzhan uğur/pinç izliyorum tavsiye ederim. duygu özaslan'ın boş beleş işler üzerinden para kazanmak gibi sınırsız vakti olabilir ama benim bir başkasının denediği ürünleri yaptığı makyajları izleyerek kendisine para kazandıracak boş vaktim yok. pardon youtuber değil influencer :) etki altında bırakıyormuş çünkü kitleleri.

bugün 09:02

3856. Sanırım story’sinde araba aldığını ilan etmiş youtuber. Sunroof’unda sunshine yüzüne yüzüne gelir artık. 

Merak edenler için özel edit: volkswagen’dan mercedes’e terfi etmiş. 

dün 17:51 dün 17:57

3855. asdfghjklş duyguuu, ezhel konserindeki salınmaların beni benden aldı. seni videoya çeken kör oldu bence, şeyma subaşı bunun piri, anormal dans konusunda level atlamak istersen advanced şeymayı izle azcık kuzum, daha beginnersın malum. ay bir de metallica tshirtü giymiş, ne kadar da cool bir kız.(gizlinot: beni güldürdün allah iyiliğini versin.)

dün 12:52

3854. Altı üstü makyaj yapıp video çeken birini neden bu kadar ciddiye alıp eleştiriyorsunuz anlamıyorum.Şahsen uzun zamandır boş videolar yaptığı için izlemiyorum.Bu kadar basit.Bana ne Taylan'ından, arkadaşlarından bilmem neyinden.Madem sevmiyorsun izleme, hem para da kazandırmamış olursun.

20 mart 14:49 20 mart 14:54


3853. Beni rahatsız etmeyen kişi. Çünkü meslek olarak youtuberligi seçmiş biri elbette reklam yapacak. Yapacak ki para kazanacak.

Beni rahatsız eden youtuberlik uğruna mesleğini bırakıp üstüne youtuberlik de yapmayan/yapamayan insanlar. Belki kendi mesleğinde topluma faydalı olacakken onu da yapmayan kişiler.

Duygu'nun önerilerine güvenmesem de (ki Duygu'da reklam olduğu belirtmese de gayet anlaşılıyor. Asıl güven verdiğini zannettiklerimiz alttan alta reklam yapıyor,sonra önerdiklerini alıp pişman oluyoruz)

Bir de anlamadığım madem markalardan gelenler videosunu sevmiyorsunuz o zaman videoyu dahi açmayın ? O da az izleme oranında kalsın. Ben öyle yapıyorum.

20 mart 14:38 20 mart 14:38

3852. izleyemediğimdir.İzleyebilenlere kolay gelsin.

20 mart 11:29

3851. e yuh. son videosunu izlerken benim de dikkatimi çekti, daha çok gülüyor ve daha neşeli gözüküyor -ki bence yapmacık gözüküyor- ama "kur yapıyor gibi" ne demek ya? bir de sevgilisi olan bir insan için bunu demek? mahalledeki ahlak bekçisi mobeselerden ne farkı var şimdi bunun? çok ayıp ya. gerçekten çok ayıp, ben utandım. insanlarımız eleştiri yaparken hangi sınırda durması gerektiğini bilmiyor gerçekten.

20 mart 10:54