sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (4499)
 • medya (277)

4499. Whatever’da gelen samimi olduğun başka damla gibi biri var mı? sorusuna mmmm yok diyerek daha önce yazmış olduğum zeyzor ile yan yana gelmeyişlerinde haklı olduğumu anlamış oldum. Burada elvinim de, görkem de elenmiş oldu. Bence başka yerde sorulsa damla’yı bile saymazdı ama yine de sen bilirsin danla biliç. 

Dipnot: zeyzor ile altın kelebekte yine yan yana gelmediler.

dün 22:42

4498. muratsimukilic ile olan videosunu izledim. Söyleyecek çok şey var ama en çok aklımda kalanlar bunlar bir daha izlemeye tahammülüm yok;

Sonunda high end ve kilo takintisini açıkça belirttiği ‘gerçek’ yüzünü ortaya çıkarttığı bir video olmuş. En samimi bulduğum duygu videosu olmuştur çünkü ilk defa oynamamış. :)

Ayrıca kendi kanalında paylaştığı son videolarından olan çantalarını gösterirken kendisininde ‘dolap’ uygulamasından alışveriş yaptığını söyleyip dolapla işbirliği yapıp, murat’ın ayakkabılarına ‘şey dermiş ikinci el aldım’ diyip kendince ‘eziklemesi’.. duygucum bu sonradan görmelikle her zaman başkalarına özeniyor olacaksın s o r r y

dün 21:33

4497. Başka sevdiğin youtuber var mı sorusunda görkemi nasıl harcadı ama haahkaldl görkem de anca en sevdiğim youtuber duygu<3 yazsın

dün 20:05


4496. Konumuz ne kanalında murat'in whatever konseptli videosuna konuk olmuş. İki sinir bozucu tip bi videoda yaşasın. (gizlinot: Videoyu izlemedim)

dün 17:18

4495. internette ve youtube’da onlarca ufuk açıcı site,kanal varken neden izlendiğini, takip edildiğini anlayamadıklarımdan.

10 aralık 20:06

4494. duyguyu vizyon sahibi kız zannederdim ama ona göre vizyon sahibi olmak'nasıl lüks yaşarım,en pahalı çantayı nasıl alabirilim' demekmiş.Kesinlikle yanılmışım

10 aralık 19:36

4493. stop making stupid people famous.

10 aralık 18:59


4492. Acaba hep "ingilizce" kitap okuduğundan dolayı mı türkçesi bozuk olan yutubır, influencer, bişiiiler bişiiiler?

şaka bir yana, ülkemizde bir türkçe konuşamama sıkıntısı var. mesela şu an televizyonu açsam 15 dakika içerisinde yüzlerce kendini düzgün bir şekilde ifade edemeyen insan izleyebilirim(gizlinot: gelin evi, o ses türkiye, yemekteyiz, master chef gibi örnekler bu konu için verilebilecek belli başlı numuneler olabilir.), aynısı youtube ya da sosyal medyada da geçerli. basit cümleler ile olayları ya anlatma sıkıntımız var ya da kelime seçimleri o kadar kafa bulandırıcı ki, odaklanamıyorsunuz birini dinlerken. Örneğin, geçenlerde televizyonda birisi "abartmak" kelimesini "teşbih" kelimesiyle anlatmaya çalışıyor. ama kendisinden öyle emin ki inandıramazsın yanlışlık yaptığına. daha niceleri günlük hayatımızda mevcut. tamam, şimdi bu işi düzeltmenin sırrı bol bol kitap okumaktan geçiyor. akıcı bir şekilde konuşmak, farklı kelime seçimleri ile konuşmayı zenginleştirmek, olay dizilimini doğru şekilde aktarmak falan hep kitap okuma ile geliştirilebilir, kabul. Ancak şöyle bir durum var, yaklaşık 3 senedir ingiltere'de yaşıyorum ve burada da baya kitap okumayan, eğitim düzeyi çok yüksek olmayan kişilerle tanıştım, konuştum. ama daha kendi dilini doğru düzgün konuşamayan, cümleye başlayıp sonunu getiremeyen, anlatamayınca derdini bişiy, bişiy diyene pek rastlamadım(gizlinot: elbette verilebilecek karşıt örnekler mevcuttur, sadece genel olarak söylemeye çalışıyorum). herkes ana dilini konuşabiliyor bir şekilde. dil bilimci değilim veya bunun üzerine bir araştırma yapmıyorum (gizlinot: belki bu konunun bilimsel manada bir açıklaması olabilir. bilen birileri varsa ve anlatırsa seve seve dinlerim.) ancak türkçe konuşamamak gibi bir sıkıntımızın olduğu gerçek. olay sadece duygu'nun konuşamaması değil toplumsal olarak bir sıkıntı bence. bu sebeple, duygu gibi sürekli göz önünde iş yapan birisi olsam sanırım ilk yatırım yapacağım konulardan birisi diksiyon dersi alıp "nasıl etkili ve düzgün türkçe konuşabilirimi" öğrenmek olurdu.

10 aralık 17:17 10 aralık 17:18

4491. konuşma tarzına hiç takılmıyordum aslında. şımarıklıkla bağdaştırdığım hoşgörüsel bir yaklaşımım vardı.

ancak artık son zamanlardaki videolarında konuşamıyor oluşu beni rahatsız etmeye başladı. nasıl ana dili türkçeyken ve doğma büyüme türkiye'de yaşamışken kendini bu denlı ifade edemez ilginç!

acilen bol bol kitap okumalı. "okuduğumuzu anlayalım/anlatalım" tarzında kendi kendine çalışmalar yapmalı. çünkü düşündüğü / gördüğü / elinde tuttuğu şeyi anlatamıyor.

onun adına üzücü.

10 aralık 10:50

4490. Başladığı günden bu yana aynı (aynı!) makyajı yaptı. Aynı şeyleri aynı şekilde söyledi. asla bir adım ileriye taşımadı ne kendisini ne de seviyesini. Çalışmadı. Üretmedi. Sadece şansı yaver gitti. Onu sizler yarattınız, daha fazlasına da sizin sayenizde sahip olacak.

10 aralık 02:41