girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4044)
  • medya (244)

4044. Tam seçim öncesi yaptığı önemli şeylerle ilgili girdilerden sonra bunu yazdığım için kendimi çok sığ hissediyorum ama geçenlerde Ahmet Çoban'a yaptırdığı saçı mü-kem-mel olmuş. Yaptırdığı "Brush light" işleminin varlığından yeni haberdar oldum. Tek mesele bunu ilk olarak Ahmet Çoban yapmaya başlamış ve İstanbul'da tuzlu fiyatları olan bir salon, acaba minnak Antalya'mda bunu düzgün yapabilecek birini bulabilir miyim ki?

İnsanların hakkında daha olumlu yorumlar yapmasına sevindiğim youtuberdır ayrıca. Hakkındaki olumsuz değil ama nefret dolu aşağılayıcı yorumları kesinlikle hak etmiyor, kimse etmez.

3 dk önce

4043. Zaman zaman severim, zaman zaman çok kızarım kendisine ama son hareketiyle inanılmaz saygımı kazandı. Riske girdi, takipçi artırmaya çalıştığını sanmıyorum, bayağı da takipçi kaybedebilir hatta bu yaptığıyla bence ama aferin kız, helal olsun sana

2 saat önce

4042. 1mn olmak için yapıyor eleştirisi dünyanın net en saçma eleştirisi. Bir insan takipçi sayısını arttırmak için bir şeyler yapacak krakterdeyse hep yapar? 800k iken 900k olmak için de yapardı? 1mn olduktan sonra iş bitmiş mi oluyor ne mana yani? 1mn sınırını geçince aldığı ücret otomatikman 2 ile mi çarpılıyor aşırı saçma. siz ısrarla görmediniz ama özellikle şimdi şurupçuların olayından sonra daha da anlamaya başlayanlar oldu. Kötü yanları olabilir ama ülkenin en iyi, en başarılı, en kaliteli, en havalı, en takip edilesi influencerıdır. Birinin makyaj kanalı vardır ama b*k gibi makyaj yapar, biri sabah akşam reklam yapar, birinin İnstagram feedi o gün hangi app modaysa o renklerde cırtlak cırtlaktır. yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi duygu bu işi en profesyonelce yapan influencer storyde bile reklam paylaşsa #ad koyuyor muhakkak. İnstgaram feedine bakın postlarının yüzde sekseni sponsorsuz normal foto. size bu kız fazla gerçekten fazla.

bugün 09:59


4041. Böyle devam ederse aşık olacağım youtuber kdmfdkkdk. Duygucuğum buraları okuyorsan birkaç küçük önerim var; lookbooklara devam et, vloglarını taylan’a emanet et, saçma sapan tag videoları değil makyajdan ilerle ve son olarak o arkaplandan kurtul

bugün 01:25

4040. çocukluk fotosunu attığı son instagtam postunda ve youtube videosunda oy kullanın diyen, rengini belli eden youtuber. hukuk devletinde yaşamak istediğini vurguladı, hayvan haklarını / insan haklarını vurguladı, mutlu bir pazartesiye uyanmak istediğini söyledi. o kadar görmek istediğim bir şeydi ki bu duygudan anlatamam. senelerdir hate-watch ya da değil izliyorum, bırakamıyorum ve artık bırakmayacağım da. kimin ne olduğu ortaya çıktı işte aha. bu kız istese kendisinin çeyreği büyüklüğündeki vloggerların gittikleri o “beleş” tatillere ayda 12 kere gider, allah bilir ne teklifler geliyordur. ama standartını büyük ölçüde korumayı başardı yıllarca. bu son günlerde yaptıklarını da çok taktir edilesi buluyorum. genç ve göz önünde bir kadının politik görüşünü belli etmesi ve tüm nefreti, kötü lafları üzerine çekmesi çok olası bu ülkede. kendisini cesareti için tebrik ediyorum, kitlesini doğru şeylere yönlendirdiği için teşekkür ediyorum. umarım hep böyle devam eder. 

ayrıca süslü’de kimsenin de bu kıza haksız yere gıcık olmadığını, kıskanmadığını görmüş olduk. bakın hemen nasıl birlik olduk, hakkını verdik duygu’nun ahahaha

bugün 00:28

4039. kendisini bu aralar sevmeye başladığım youtuber <3

özellikle kendi kalçasında da çatlaklar olduğunu paylaşması inanılmaz güzel bir hareket! bir story de olsa böyle şeyler cidden güçlü mesajlar.

bir de köpüşü çok tatlı.

dün 23:29

4038. Fenerbahçe başkanlık seçim sürecinde fb tv asla ali Koç'u ekrana çıkarmadı, konuşmasını yayınlamadı hatta kesti. Baktılar ki aziz baybay hemen fb tv başkanlık kutlamalarına geçti.

Duygu da apolitik bir insan olmasına rağmen bu çağrıları yapıyorsa seçimlerle ilgili demek ki zafer muhteşem olacak adsgsgaf

dün 22:00


4037. Kız duygu soğan fiyatları senin kadar hızlı yükselmedi bu ne hız sjshjshaja haftalardır hayvan sahiplendirme ilanlarını paylaşıyor, geçen gün sokakta bulduğu pitbull kurtarıp sahiplendirmeye çalıştı, yine birkaç gün önce muharrem ince paylaştı, dün çağlayan adliyesi önünde hayvanları koruma yasası için eyleme gidip oradan story paylaşmış, bugün mimar sinan binasının gaspına karşı başlatılan imza kampanyasını paylaşmış ve videosunda “oy vermeyi unutmayın” demiş.

Bu kızın samiyetsiz olduğu şeyler var ama sonuçta çok görsel bir iş yapıyor kızın bütün hayatı bu bir şeylerin biraz abartıyla kurguyla boyanması bazı şeylerin geri plana atılması gerekli. Evet şımarık mı öyle, maddiyata tüketime çok mü düşkün evet öyle ama türkiye’de bu işi en düzgün yapan insanlardan. Yurtdışında içeriğin reklam olduğunu belirtme zorunlu, a model recommends p&g reklamı olduğunu belirtmedi diye binlerce sterlin ceza yemişti, tati yasal olarak her halo’dan bahsettiğinde kendisinin şirketle mali bağlantısı olduğunu belirtmek zorunda. Bizde ise saldım çayıra mevlam kayıra hele cansu akın artık gizem hatipoğlu’nu solda sıfır bıraktı. Loreal grubuyla retainer ilişkisi olduğunu bayağı maaşlı olduğunu l’oreal’inden maybelline’e kiehl’s’a, lancome’a ysl’e her şeyin tanıtımını bu çerçeve sözleşmesel ilişkileri kapsamında tanıtım reklam yaptığını belirtmeye lütfetmiyor bile. Duygu story bile paylaşsa  ona bile #ad yazıyor, videolarında başlıktan reklam olduğunu anlayabiliyorsunuz, Instagram’da post’larında muhakkak “Paid partnership with x” koyuyor. Bu işi ilkeli ve pek çoklarına göre oldukça şeffaf yapıyor.

Benim de eleştirdiğim çok yönü var ama özellikle sözlükte kıza çok kötü hakaretamiz şeyler söylendiği tüm dünyanın nefreti kızın üstünde toplandığı için özellikle buraya yazmamaya çalışıyorum. Duygu eğlenceli komik bir kız değil, görselliğe fazla önem veriyor (hoş bu piyasadaki çoğu için böyle), bazen videolarında olay cringe’e varıyor.  taylan’ın da görsel olarak farklı şeyler yapmaya çalıştığı ev ortamında çekilen 1-1.5 yıl önceki videoları, lookbook’ları şimdiki stüdyodan çok çok daha başarılıydı, bir ara arzu ve heyecanını kaybetmiş gibiydi, videosunu izlemek zevk vermiyordu sıkılgan görünüyordu ama  son zamanlarda bir şeyler yapmaya iyi kötü içerik üretmeye çalışıyor, popüler yabancı tag’lere katılıyor harry potter videoları gibi kendisini de heyecanlandıran şeyler yapıyor, declutter videoları gibi daha samimi şeyler çekiyor falan, kız tekrar kozmetikler için heyecanlanmaya başladı.

Bu cansu olayı ne oldu bilmiyorum bayağı da merak içindeyim ama bu konuda soğukkanlı olmasını çok takdir ediyorum ben olsam dayanamazdım. Kız zamanında kuaför olayında verdiği zamansız, aşırı ve public tepkinin zararını gördü, akıllanarak çıktı. Cansu ve tulu gibi yersiz imalar göndermeler falan da yapmıyor. bir ara merve özkaynak youtube’da instagramda’da hanım gözüküp twitter’da duygu’yla uğraşıyordu eski sevgiliye göndermeli şarkı paylaşanlar gibi. Duygu moda haftasında podyumda mankenlerle yürüdüm videosu paylaşınca “cınım o içerik yapıldı sil istersen :P ehe ehe” falan yazıp, duygu video günlerini değiştirince “benim video saatime video koymaya başlamış pess” falanlar, başka göndermeler yapıyordu. Merve bunu aylarca sürdürdü. Arka planda harekete geçti mi bilemiyoruz ama duygu asla ne açıkça ne imayla asla merve’nin bu hedef bellemesine karşılık vermedi, o yüzden çoğu insan merve’nin twitter’da bu işi kovaladığını fark etmedi bile. Sonra burda yine niyet okundu merve’nin setini özellikle beğenmedi duygu kıskançlıktan çatladı mac merve’yle çalıştı diye dendi, merve çok hanım çok mütevaziler uçuştu. halbuki kaç video öncesinde de söylemişti o maskarayı sevmediğini.

Kızla uğraşılıyor diye olumsuz yazmak istemiyorum dedim ama, Şımarıklığı maddiyat şeyi falan çok insanda var o bir aşamaya kadar kabulum, duygu’nun sektörde açığı ben gördüm bu benle doğdu tarzı halleri beni rahatsız ediyor sadece. Ki kendisi kaaaç sene önce daha merve hamileyken sebi, merve, duygu ve görkem için youtube’un yaptığı buluşmadan fotoğraf paylaşıp “ben onları izleyerek başladım” yazmıştı. Sen piyasada belli bir yere gelmişsin, dünyanın en ünlü youtuber’larının olduğu maldiv partilerinr benefit bir seni götürüyor, mufe fransa merkezi senle çalışıyor, sektörün en ağır toplarından birisin ne yapsan ama iyi ama kötü konuşuluyor, gelişmeye açık bir gözün ve vizyonun var, seninle aynı takipçi klasmanındakilere göre daha genç dinamik ve avrupaisin o yüzden tercih sebebisin markalar tarafından, böyle doğru olmadığını senin de bildiğin bir beyana senin gibi kendini sektörde var etmiş biri için ne gerek var? (Not: sektörü duygu var etmedi ama cansu’yu duygu var etti, 2 kere 2 4 yani. Kız cansu’yu resmen iteledi markalara. Ayrıca duygunun sadık bir arkadaş olduğunu düşünüyorum, büşra’ya yaptıkları araları iyiyken cansu’ya sürekli şu surata bak güzellik demeler tatlı kız övgüleri falan.)

Her şey bir yana, bir ara izlemeyi bayağı bıraktığım duyguyu son zamanlarda takip etmenin beni mutlu eden şöyle bir yönü var: köpeği hayatına girdiğinden beri kız karşılıksız saf bir sevginin insanı nasıl değiştirip daha ince düşünceli duyarlı biri yaptığının kanıtı oldu. kızın o köpeğiyle gözleri gülen mutluluğu ve bazen yersiz görülebilecek gülüşleri hareketleri bile beni sevindiriyor, yeni bebeği olmuş da herkese “bak ne yaptı teyzesi amcası” yapan bir anne gibi, bazen sıkılıyorsunuz ama yine de karşı çıkılmaz bir su katılmamışlık olduğunu takdir ediyor mutlu oluyorsunuz. Gözlerine yansıyor kızın o ruhsal zihinsel değişikliği. Aynısı hayatı boyunca hiç hayvanı olmayıp kalçası kırılmış diye kısa süreliğine sanarak eve aldığı kedisi sebebiyle hayata bakışı değişen bir arkadaşıma da oldu. kız dağ bayır gezmeye kışın ormana hayvanlara yiyecek götürmeye falan başladı. Duygu’nun cruelty free olmaması, deri kullanması falan oksimoron sayılabilir, öyledir de zaten, kendisi de farkında o yüzden o da büyük hırsla savunmuyor, aklının arkasında bunların farklı olduğunu düşündüğünü savunamıyor. Öyle bir lüksü istiyor vazgeçemiyor demek ki, ama öbür çabasını da salmıyor amaan diye, kız hakikaten içten şekilde uğraşıyor sokak hayvanları için mutlulukla didiniyor, kötü şeylerdeki üzüntüsü korkusu öfkesi gayet gerçek. Şimdi de sözlükte tüm bunları 1 milyon olmak için yapıyor diye bir konsensus oluşmuş, bu bir kere çok kötücül bir niyet okuma, sırf şımarık, maddiyat seviyor bilmem ne diye bu kız ya da bir başkası böyle bir haksız ve temelsiz yargıyı hak etmiyor. Ayrıca tamamen samimi olmasa ne olur, bu kız politikacı değil, parası sizin verginizden çıkmıyor, eli cebinizde değil, desteğiniz kendisini göklere çıkarmıyor ihalelere rantlara politik güç merkezlerine sokmuyor, yaptıkları seçimden sonra arkasında durmasını bekleyeceğiniz ekmeğiniz suyunun işiniz aşınız için hayati değerde olan seçim vaatleri falan değil. Samimi olsa ne olur olmasa ne olur, kız yapıyor uğraşıyor siz onun çabasına ve çabanın yardımcı olduğu sonuca bakın; sokakta kriz geçirseniz biri sizi kurtarsa “çabasında samimi değildi, kızlara iyi gözükmek için yaptı” mı diyeceksiniz? Bazen kendisinin gak demesi guk yapması acımasızca eleştirilmeden bulunduğu sektördeki diğerleriyle de objektif bir karşılaştırma yapılmalı ve en önemlisi eller bazı bazı vicdana konulmalı diye düşünüyorum.

Edit: imla ve bir iki küçük ekleme

dün 20:57 dün 21:06

4036. Son videosunun son dakikalarında oy kullanın demiş ve gönlümü kazanmış youtuber.

Söylediği seyler çok güzel biz, siz zaten söylediği şeyleri biliyoruz ama onu takip eden 18 yaşındaki genç kızlar hatta daha küçükleri bilmiyor olabilir. Ilk defa gücünü gerçekten olması gerektiği gibi kullanıyor. Amacının 1 milyon olmak olduğunu düşünmüyorum ben de aynı şeyleri söylüyorum, burada onlarca süslü de sokaklarda milyonlarca insan da aynılarını söylüyor. Hem oyunun rengini belli etmiş hem de oy kullanmanın önemini vurgulamış -ki çoğu insan aman fişlenmeyeyim, aman başıma bir iş gelmesin diye susarken. Bir de burada da bazen görüyorum şuna ses çıkarmadi bunu da söylemesin diyorlar. Süslüler ne yapalım o zaman bir yerde bir şeyleri değiştirmek için uğraşmayalım mı? Birkere hata yaptık diye ömrümüzün sonuna kadar hata mı yapalım? Bırakın insanlar ellerinden ne geliyorsa onu yapsın, yapsın ki bu mutluluğu görsün o mutlulukla daha fazlasına cesaret edebilsin. Evimde kedim var, sokakta kedi köpek bakıyorum ama vegan değilim ne yapayım veganlığa geçiş yapana kadar onlara da mı bakmayayım? Sonunda doğru hareketler yapmaya başlayan, öyle ya da böyle özellikle genç insanları önemli şeylere yönlendiren bir kadın oldu duygu şuan. Bence ama şunu da yapmıştı demek yerine destek olunmalı artık ya da eskiden yapmadıkları için şimdiki yaptıklarına da kör olunmamalı.

dün 20:56

4035. Son videosunu oy vermeyi unutmuyoruz diyErek bitirmiş youtuber. 

dün 19:00