sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4834)
  • medya (257)

  4834. eminim Okan'da o videoyu izlemiştir. ne bu ispat çabası anlamak mümkün değil. konuşma özgüveni olan her insan kadar konuştuğunu düşünüyorum.

  dün 13:51 dün 13:51

  4833. Kendini bu kadar pohpohlamasa bu kadar dikkat çekmeyecekti ve kimse bu kadar hata aramayıp takdir edecekti belki de. Hanım kızımız zaman zaman abartılı cümleler kuruyor ne yazık ki. Bundan dolayı da tepki çekiyor. Bu kadar tepkiden sonra izlemeyi bırakmıştım kendisini ama meraktan izledim. Fikir olarak eğlenceli ve güzel bir videoymuş oysa ki.

  dün 13:06

  4832. ingilizce konuşmak konusunda türkler olarak kuzey avrupanın gerisinde ama güney avrupanın özellikle aksan konusunda ilerisinde ve anlaşılır olduğumuzu düşünüyorum. ama genel olarak tüm bu milletlere göre bir özgüven eksikliğimiz var. seyahat özgürlüğümüzün daha kısıtlı ve ingilizce konuşmak için daha az imkanımız olması bizi tutuk yapıyor konuşma konusunda. bir de genel olarak eleştirel bir millet olduğumuzdan kaçınılmaz bir elalem ne der durumu var. konuşmadaki başarı bilgi yeterliliği yanı sıra psikolojik etmenlere de çok bağlı. akıcı ve doğal konuşma kesinlikle mental rahatlık gerektiriyor. stresli bir anda dut yemiş bülbüle dönmek, kem küm etmek çok normal. hele uzun süre konuşma pratiği yapmadıysanız. duygu da yabancı diziler ve şarkılarla ingilizcesini belli seviyeye getirmiş ama konuşma pratiği çok gelişmemiş bir türk genci çoğu yaşıtı gibi. övgülerin de yergilerin de yersiz olduğunu düşünüyorum. zira eğitim sistemimizin verimsizliği ortada. sözde yıllarca ingilizce eğitimi alıyoruz ama pratik konuşmaya dair hiç katkısı yok. bunun yanı sıra hanginizin konuşmasını o şekilde kurguda kesip biçsek duygu kadar akıcı konuşmuş olursunuz. girdilerde de soru cevapta da denk geliyorum. polina'nın videosu sonrası da benzer yorumlar vardı akıcı konuşmuş en azından şeklinde. izlediklerinizin kurgulanmış(gizlinot: içerik olarak da) olduğunu unutmayınız.

  23 haziran 18:57 dün 05:38

  4831. Bu İngilizceyi süper iyi ve akıcı konuştuğu fikrine nerden kapılmış ve niye bu kadar saplanmış ki?!

  Senelerdir ABD de yaşayan, çalışan, Amerikali bir adamla evli olan, eşinin ailesiyle devamlı gorusen,24 saat İngilizce konuşan Bilgen bile 'ben aksansiz süper konusuyorum' demiyor. Xoduygu, hayalini yaşıyor bence😄

  23 haziran 16:24 23 haziran 16:24

  4830. Polinadan iyi ingilizceye sahip bence (gizlinot: swh)

  23 haziran 13:45

  4829. okan'ın duygu'yu yabancı dil konusunda aşağılamasının üstüne atılan bir video olduğu için duygu'nun kompleks yaptığını ve kendini kanıtlamak için böyle bir şeye giriştiğini düşünüyorum.

  Kendisi bana pek samimi gelmiyor açıkçası, hiçbir zaman da gelmedi.

  İngilizcesi konusunda kendisini çok geriyor ve kendisini ispatlama çabası var. Ana dili İngilizce değil, aksanı olmayışı gayet doğal kendini neden kasıyor anlamadım. Bu kadar kasmasaydı daha izlenebilir olurdu. Zannımca rahatsız eden şey ingilizce konuşmaya çalışması değil, kendini ispatlama çabasından doğan kasıntılık.

  23 haziran 13:44

  4828. ingiliz kraliyet ailesi mensupları sevgili yazarlarımız tarafından, ingilizce’si yerden yere vurulmuştur. herkes mükemmel ingilizce konuşmak zorunda değil. bu kızında böyle bir iddiası yok. gayet akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşuyor. karşı taraf ne demek istediğini anlayabiliyor yani. sizin gibilerin mahalle baskısı yüzünden insanlar gerçekten yabancı dil konuşurken geriliyor. çok merak ediyorum hepiniz kusursuz bir ingilizce konuşabiliyor musunuz? 

  23 haziran 13:39

  4827. Cambly sponsorluğunda çektiği video bize cambly'e para vermektense bir haftasonu kapalıçarşı'ya gidip esnafla pratik yapmanın daha mantıklı olduğunu göstermiştir. Üstelik Hiçbir alışveriş yapmasanız bile tadımlık yiyeceğiniz lokumlarla karnınızı da doyurmuş olursunuz. Bize bunu görme fırsatını sunduğu için duygu'ya ve ona sponsorluk parası veren cambly'e teşekkürlerimi iletiyorum. Beni şahsen 'influence' etti işte gerçek influyensırlık budur helal olsun itsmeduygu.

  23 haziran 12:21 23 haziran 17:14

  4826. Bu kız ne zaman ingilizce video yüklese burada kıyametler kopuyor.

  Malum videoyu izledim.

  Satıcıların tümü Duygu'dan daha akıcı ve daha iyi ingilizce konuşuyordu.

  23 haziran 01:58

  4825. kendisini de, videolarını izlemeyi de çok severim. Ancak bahsi geçen turist videosunda satıcıların turist olmadığını saniyesinde anladıklarına o kadar eminim ki. Bir de anılarını anlatırken o kadar çok takılıyor ve gramer hatası yapıyordu ki. Özellikle halı satan amca duygudan daha turist gibiydi, kendisi öylesine doğal ve düzgün konuşurken duygunun karşısında o şekilde konuşması ne düşündürdü merak ediyorum. İngilizcesine kötü demezdim, aklından geçenleri bir şekilde aktarabildiği için, zaten kendisi de aynı sebepten kötü demiyor. Ama iyi de diyemeyeceğim. Üstelik kullandığı dile çok fazla "internet" karışmış, dili büyük ölçüde yabancıların videolarını izleyerek öğrendiğini anlayabiliyorum bundan. Ve maalesef yabancı youtuberların kullandığı dil de fazlasıyla basit. mesela adam orada halıya antika derken kelimenin duygunun zihninde canlanan karşılığı vintage'di. İkisi aynı şey değil. Adam bunu duyunca birkaç saniye bir şey demedi fark ettiyseniz. Makyaj videolarında da bu durum belirgin bir şekilde mevcut.

  23 haziran 01:43