sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4813)
  • medya (261)

  4813. duygu ve diğer youtuberların konuk olduğu bölümü izledim.okan' ı sevip sevmediğimi tartışamam ancak birilerinin youtuberların yüzüne gerçekleri vurması bana inanılmaz keyif verdi. normal makyaj videolarını geçtim, yüz kat rimel sürdüm, suyla makyaj yaptım vs gibi gerçekten düşük iq lu videolara değinmesi çok mutlu etti beni. bir süslü daha yazmıştı, öyle youtuberlara konuk olup, övülmeye benzemez bu iş diye çok doğru. bence okan, hepimizin düşündüğü şeyleri pat pat yüzlerine vurmuş, çok da iyi yapmış. senin odanı toplamandan bize ne? yüz kat fondöten sürmenin ufacık bir amacı olabilir mi? ben hiç üzülmedim arkadaşlar, bence gerçekten birinin bunları söylemesi gerekiyordu. bi de youtube zor deyip durmayın nolur ya, kimse lay lay lom işe gidip gelmiyor. herkes ne zorluklarla çalışıyor. ister doktor olsun, ister mimar, ister temizlik işçisi, herkesin işi hem beynen, hem bedenen çok zor. oturduğum yerden yüzüme sürdüğüm fondöten bana para kazandıracaksa öyle bi zorluk yaşayım yani, isterim. ben çok keyif aldım izlerken

  bugün 13:55 bugün 14:36

  4812. yorumlardan sonra merak edip katıldığı programı biraz önce izledim. evet duygu ilk başta okan bayülgenin saldırılarını anlayamamış ve sürekli gülümsemiş, programın yarısında ise işin rengini anlamış ve yüzü epey düşmüş görünüyor. cevap verememiş, sonra vermek istemiş ama zaten okan bayülgen sazı eline almış nutuk çekiyor. zaten başından itibaren okan bayülgenin karşısındakilere söz hakkı tanımak gibi bir planı yok. duygu ve diğerleri cevap vermek istese de veremeyecekti zaten.

  evet 'influencerlar'ımız eğitimsiz, eğitimlileri de eğitimsiz taklidi yapıyor vs. duyguyu savunmaya gelmedim buraya. ama bu karşısındakileri aşağılamaya and içmiş çok kültürlü, çok eğitimli, çok kitap okumuş okan beyimizin vatana millete ne gibi bir katkısı var acaba? hani diyor ya siz bikini koyup, alışveriş koyup, makyaj koyup insanların en ilkel yanlarına oynayarak takipçi kazanıyorsunuz, okan bayülgen hangi asıl duygularımıza oynuyor? yıllardır programının esas formatı dalga geçebileceği, diş geçirebileceği birilerine saldırıp, bizim 'oh ne iyi geçirdi ama lafı' hissimizi harekete geçirmek üzerine kurulu değil mi? fiziksel/maddi guc bakimindan kıskançlık ya da hinc duyulan ya da sevilmeyen insanların okan bayülgen tarafından eziklenmesine sevinme ilkelliğimize oynamıyor mu kendisi? bu sosyal medya influencerları kazandıkları paraları hak etmemeleriyle bu kadar konuşuluyor da, bizim eski usul televizyoncularımız çok mu hak ediyordu? birileri mehmet ali erbili programa çıkarıp, çarkifelekteki en aptal anlarını ekrana yansıtıp, bu saçma sapan cinsiyetçi şakalar, kadınları düpedüz taciz etmeler, insanların tikleriyle dalga geçmeler nedir, sen vatana millete ne kattin, bu kazandığın paraları hak ettin mi, dişe dokunur bir mesleğin var mı senin diye sordu mu? ya da beyaz çok mu kültürel ve entelektuel programlar yapıyor mesela?

  bu çok kültürlü, çok eğitimli okan bayülgen beyonce ve kim kardashian'a gerizekalı diyor ya, başta beyonce olmak üzere her ikisi de okan bayülgenden bin kat politikler. beyonce siyahilerin ve kadınların haklarını savunuyor, kim kardashian da siyahilerin tutukluluk oranlarını tartışıyor. bunlara gerizekalı diyen okan bayülgen ise "ülkede bir kamplaşma var" bile diyemeyip, kamplaşma varmış diyorlar da biz bu konulara girmiyoruz vs diyor. sorsanız herkes gerizekalı bir tek aşağıladığında insanların sevineceği ve dış geçirebileceği insanları çağıran okan bayülgen zeki bu dünyada.

  bugün 04:23

  4811. Okan bayülgen’in programında cildi videodakilerden çok farklıydı. O ışıltılı nemli cildin yerine Yağdan parlayan sarı benizli ve pütürlü alın gördüm ben. Çok şaşırdım açıkçası ben pürüzsüz sanıyordum. Ya iyi gününde değildi ya da ciddi bir filtre kullanımı var videolarda. Program hakkında diyeceğim yok, çok sıkıcıydı, izlemeye dayanamadım. 

  dün 21:59

  4810. Günlerdir duygu'nun ve diğer influencerların katıldığı okan bayülgen programına yapılan yorumları görüyorum. Girdilerin çoğunda influencerların mesleğinin olmadığı, birikimlerinin ve donanımlarının yetersiz olduğu, tavırlarının komik olduğu vs. Gibi eleştiriler var ve bu eleştirilere ben de katılıyorum. Ama burda görmezden gelinen şey şu; okan bayülgen'in programının influencerların katıldığı bölümü, diğer bölümlerden iki kat fazla izlenmiş. En yeni yayınlanan bölüm olmasına rağmen hem de. Olay bu aslında. Sinir bozucu, aptalca hatta. Ama bu. Bu insanlar izlenme getiriyor, bu insanların yaptığı reklam etkili ve ne yazık ki ürettikleri şey tüketiliyor/tüketiyoruz.

  dün 21:01

  4809. bu ve bunun gibi birkaç tane daha bebeyi okan bayülgen programına kendini eğlendirmek için davet etmiş, yüksek doz radyasyon yemiş sanırım bu arkadaşlar çünkü adam laf da soksa fikirlerini de sorsa sürekli yüzlerinde saçma bir gülümseme ve boş bakan gözlerle programa cümle kurmayı başaramadan devam ettiler.

  gelelim bu kızımıza, açıksası ben bu bebeyi ve bunun gibileri yerden yere vuramıyorum çünkü kız net, ortada, makyaj yapıyorum diyor, ee 1 milyon keriz beni takip ediyor ben de dünya para kazanıp bir de kendimi tamin ediyorum diyor. Sorun bu insanlara bu primi verenlerde. O yüzden pek tabi ilkokul seviyesinde cümle kurup cevap verecek.

  edit: imla

  dün 16:22 bugün 15:26

  4808. Okanın programı boyunca sürekli eliyle tırnak işareti yaparak beni uyuz eden “influencer”dir. Zaten herkes demiş; gerçekten okan resmen dalga geçmiş ve duygu da bunu anlayamamış gibi duruyor. Üstüne tek göz kırpma mimikleri, eliyle tırnak işareti yaparak sürekli bir şeyleri anlatmaya çalışması beni benden aldı. Üniversite okumadım diye övüneceğine keşke okusaymış. Diğer konuk billur kimdir bilmiyorum ancak ama en azından kendini abuk subuk mimikler yapmadan net cümlelerle ifade edebildi. Duygu biraz kitap oku. Kendini geliştir. Ekranda çok sırıtıyorsun cahilliğin gözümüzü kanatıyor. 

  Sadece bikini mevzusunda okan’ın saçmaladığını düşünüyorum. Onun gibi modern görüşlü birisinin, bikinili iş sahibi tarzında küçümsemesi beni çok rahatsız etti. Gereksiz bir sataşma olmuş. Onun dışında dediklerinin hepsi çok doğruydu. İngilizcesini mükemmel sanan duygu’ya o kadar da iyi değil demesi hele, oh sonunda biri şunu dedi yüzüne hissiyatı yarattı. 

  dün 11:16 dün 11:26

  4807. okan bayülgenin programı tam bir 'başkası adına utanmak' oldu benim için. Okanın söylediği herşeye 'doğru' diyip, söyleyeceği hiçbirşey olmadığından olsa gerek gülüp durdu. İçi bomboş bir ego, yazık cidden.

  dün 08:52

  4806. Okan Bayülgen’in programına konuk olduğu videoyu az önce izledim. Öncelikle şunu söylemek istiyorum okan bayülgenden çocukluğumdan beri hiç hoşlanmıyorum. Şu an 21 yaşındayım ve sanırım ben ilkokuldayken bile program sunuyodu Okan bayülgen. Acayip geriliyorum konuşmasından tarzından ve tavrından. Yani karşısına geçip oturmaya cesaretim yok aşırı geriliyorum her anlamda.

  Duygu’ya gelecek olursak. Yazık... videoyu izlerken bu kadar saf, ezik ve cahil bir insan olmasına çok üzüldüm. Her şeye gülmesi çok itici. Çevremde de genelde fikri düşüncesi olmayan insanlar sık sık gülerler. Okan bayülgen bi güzel yaptıkları işin bomboş bi şey olduğunu yüzlerine vurmuş çok da haklı. Youtuber’lık influencer’lık meslek falan değil sadece para kazanma yolu. İngilizcesi hakkında yaşanan olay ise yorumsuz... Kendisini bu kadar övmese bu kadar küçülmezdi eminim, fazla ego gerçekten zararlı. Aklıma bir arkadaşımın ciddi ciddi bana söylemiş olduğu şey geliyor; “Ben dört dörtlük bir insanım, hadi öyle demeyelim de mükemmele yakın olduğumu düşünüyorum...” 

  Diğer eleştirim de şu; duygunun sürekli parlayan cildi onu sağlıklı değil bakımsız ve pis gösteriyo. Youtube’da da öyle sürekli parlıyo cildi ve bu kötü bir görüntü oluşturuyo. Ayrıca daha özenli bir makyaj yapsaydı keşke. Bir de beyaz değil de sarı tenli  olduğunu programda kendisini izleyip farketmesini isterim.

  dün 03:11

  4805. sanne vloet'i izleyenler bilir. kendisi takip ettiğim kadarıyla inanılmaz komplekssiz, özgüvensiz olduğu konuları, geçmişte yaşadığı çeşitli zorlukları vs bile hiç çekince duymadan izleyicilerine açabilen biri. mesela bunlardan biri de ingilizcesi. ki bir videosunda dediğine göre ilk dili meğer zaten ingilizceymiş fakat hollanda'ya taşınmaları sonrasında kullanmadığı için körelmiş. ama videolarında ingilizcesinin yetersiz olduğunu, ingilizcesi ile zorluklar yaşadığını, hatta youtube için video çekerken bile bazenleri endişe duyduğunu söyleyebilecek açıklıkta bir insan. o böyle şeyler söyleyince ben içimden ingilizcesi için karşımdaymışçasına "abartıyorsun" diyorum.

  bir de bir yandan duygu özaslan'a bakıyorum. kendi kabuğunda elbette bir insan kendisine iyi gelebilir. bundan daha normal bir şey olamaz. ama ne zaman ki bu durum tevazudan uzaklaşıp ukalalığa ve hatta bir iddiaya dönüştüğünde o zaman işin rengi değişiyor. insanların ona söylemesi gereken şeyleri ve övgüleri o kendisine diziyor. okan bayülgen de zannediyorum ki bilinçli olarak buna dokundurdu. çok da güzel dokundurdu. insanlara mükemmeliyetçi olmamayı aşılamaya çalışıp aşıladığı konuda kendini övme çelişkisini bir yazar dile getirmiş zaten. burada bu çelişkinin nereden kaynaklandığını çok iyi biliyoruz sanıyorum ki.

  16 haziran 19:10

  4804. temennim kimsenin “okan bayülgen karşısındaki duygu özaslan” konumuna düşmemesidir. 

  16 haziran 17:33