sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4802)
  • medya (261)

  4802. Okanın programı boyunca sürekli eliyle tırnak işareti yaparak beni uyuz eden “influencer”dir. Zaten herkes demiş; gerçekten okan resmen dalga geçmiş ve duygu da bunu anlayamamış gibi duruyor. Üstüne tek göz kırpma mimikleri, eliyle tırnak işareti yaparak sürekli bir şeyleri anlatmaya çalışması beni benden aldı. Üniversite okumadım diye övüneceğine keşke okusaymış. Diğer konuk billur kimdir bilmiyorum ancak ama en azından kendini abuk subuk mimikler yapmadan net cümlelerle ifade edebildi. Duygu biraz kitap oku. Kendini geliştir. Ekranda çok sırıtıyorsun cahilliğin gözümüzü kanatıyor. 

  Sadece bikini mevzusunda okan’ın saçmaladığını düşünüyorum. Onun gibi modern görüşlü birisinin, bikinili iş sahibi tarzında küçümsemesi beni çok rahatsız etti. Gereksiz bir sataşma olmuş. Onun dışında dediklerinin hepsi çok doğruydu. İngilizcesini mükemmel sanan duygu’ya o kadar da iyi değil demesi hele, oh sonunda biri şunu dedi yüzüne hissiyatı yarattı. 

  bugün 11:16 bugün 11:26

  4801. okan bayülgenin programı tam bir 'başkası adına utanmak' oldu benim için. Okanın söylediği herşeye 'doğru' diyip, söyleyeceği hiçbirşey olmadığından olsa gerek gülüp durdu. İçi bomboş bir ego, yazık cidden.

  bugün 08:52

  4800. Okan Bayülgen’in programına konuk olduğu videoyu az önce izledim. Öncelikle şunu söylemek istiyorum okan bayülgenden çocukluğumdan beri hiç hoşlanmıyorum. Şu an 21 yaşındayım ve sanırım ben ilkokuldayken bile program sunuyodu Okan bayülgen. Acayip geriliyorum konuşmasından tarzından ve tavrından. Yani karşısına geçip oturmaya cesaretim yok aşırı geriliyorum her anlamda.

  Duygu’ya gelecek olursak. Yazık... videoyu izlerken bu kadar saf, ezik ve cahil bir insan olmasına çok üzüldüm. Her şeye gülmesi çok itici. Çevremde de genelde fikri düşüncesi olmayan insanlar sık sık gülerler. Okan bayülgen bi güzel yaptıkları işin bomboş bi şey olduğunu yüzlerine vurmuş çok da haklı. Youtuber’lık influencer’lık meslek falan değil sadece para kazanma yolu. İngilizcesi hakkında yaşanan olay ise yorumsuz... Kendisini bu kadar övmese bu kadar küçülmezdi eminim, fazla ego gerçekten zararlı. Aklıma bir arkadaşımın ciddi ciddi bana söylemiş olduğu şey geliyor; “Ben dört dörtlük bir insanım, hadi öyle demeyelim de mükemmele yakın olduğumu düşünüyorum...” 

  Diğer eleştirim de şu; duygunun sürekli parlayan cildi onu sağlıklı değil bakımsız ve pis gösteriyo. Youtube’da da öyle sürekli parlıyo cildi ve bu kötü bir görüntü oluşturuyo. Ayrıca daha özenli bir makyaj yapsaydı keşke. Bir de beyaz değil de sarı tenli  olduğunu programda kendisini izleyip farketmesini isterim.

  bugün 03:11

  4799. sanne vloet'i izleyenler bilir. kendisi takip ettiğim kadarıyla inanılmaz komplekssiz, özgüvensiz olduğu konuları, geçmişte yaşadığı çeşitli zorlukları vs bile hiç çekince duymadan izleyicilerine açabilen biri. mesela bunlardan biri de ingilizcesi. ki bir videosunda dediğine göre ilk dili meğer zaten ingilizceymiş fakat hollanda'ya taşınmaları sonrasında kullanmadığı için körelmiş. ama videolarında ingilizcesinin yetersiz olduğunu, ingilizcesi ile zorluklar yaşadığını, hatta youtube için video çekerken bile bazenleri endişe duyduğunu söyleyebilecek açıklıkta bir insan. o böyle şeyler söyleyince ben içimden ingilizcesi için karşımdaymışçasına "abartıyorsun" diyorum.

  bir de bir yandan duygu özaslan'a bakıyorum. kendi kabuğunda elbette bir insan kendisine iyi gelebilir. bundan daha normal bir şey olamaz. ama ne zaman ki bu durum tevazudan uzaklaşıp ukalalığa ve hatta bir iddiaya dönüştüğünde o zaman işin rengi değişiyor. insanların ona söylemesi gereken şeyleri ve övgüleri o kendisine diziyor. okan bayülgen de zannediyorum ki bilinçli olarak buna dokundurdu. çok da güzel dokundurdu. insanlara mükemmeliyetçi olmamayı aşılamaya çalışıp aşıladığı konuda kendini övme çelişkisini bir yazar dile getirmiş zaten. burada bu çelişkinin nereden kaynaklandığını çok iyi biliyoruz sanıyorum ki.

  dün 19:10

  4798. temennim kimsenin “okan bayülgen karşısındaki duygu özaslan” konumuna düşmemesidir. 

  dün 17:33

  4797. Duygu eline geçen fırsatı bu sefer iyi değerlendiremedi. Youtubeda, instagramda onu takip etmeyen adını bile duymamış daha geniş bir kitle tarafından izlenirken bana göre okan bayülgen’e karşı biraz daha küstah cevaplarla kendini savunabilirdi. Okan bayülgen bu, bozulacak hali yok ya, hoşuna bile giderdi ve bakış açısı değişir belki de aşağılamayı bırakır özgüveninden dolayı överdi. Kameralara ve izlenmeye görece alışmış biri için fazla pasif kaldı. 

  dün 13:21

  4796. Öyle boş bir egosu var ki... kendisini aşırı iyi olduğuna inandırmış. Kız resmen bomboş olduğunu okan bayülgenin programında öğrendi. Aynısı hilal için de geçerli. 

  Okan’dan gelen hiçbir argümana cevap verememesi, ımmm ovv yaptığı ingilizcesini, (gizlinot:koca videoda oranın kesilip yayınlanması peki :d) okan bayülgen iyi bulmadığında ve cevap olarak “bence iyi” dediğinde sadece kendini inandırmaya çalıştığı o kadar net ki.

  Eğitimsiz (gizlinot: okul mezunu olmamak olan eğitimsizlik değil) ve boş oldukları bu noktaya kadar hiç böylesine yüzlerine vurulmamıştı bence. 

  Yani okan bayülgen eğitimsizliklerini ve boşluklarını yüzlerine vurdukça ben utandım allah affetsin :d muhtemelen duygu bundan sonraki 6 ay boyunca her sabah aynanın karşısında “sen çok iyisin, sen takip ediliyosun bu da bir başarı, senin ingilizcen çok iyi, seni kimse türk sanmıyor” diyerek kendini sakinleştirecek :(

  dün 12:27 dün 12:31

  4795. Bu kızcağzın branşı zaten lisede yabancı dil değil miydi? Sonra İspanyolca bölümüne girdi. Ama lisede bizim sayısal sözel okumamız gibi onlar da İngilizce okudu ve İngilizcesinin iyi olması kadar doğal bir şey yok. Yoldan geçen 30 kişiyle bir değil. Duygu gibi dilci biri için "haksızlık etmeyin İngilizcesi iyi" demek eşittir fen lisesinden sayısalcı birine "sayı saymayı biliyor" demek.

  Ayrıca okanın programında okan diyor ki "mükemmel bir İngilizcen yok", duygunun cevabı "bence iyi" swh. Ki bence de iyi. Kimse dememiş duygu kendini savunmaya çabaladı aslında, bi salvo yaptı "takip edilmek de bir başarı değil midir" diye ama karşılık göremedi.

  Bence asıl bomba, billurun önce az olan takipçi sayısını sonra geçmiş güzel kariyerini okurken okan, dedi ki "çünkü çok okumuşsun sen". Duygu ve hilal için ölümcül bir saldırıydı bence.

  Güzel bir programdı ama duyguyu azıcık biliyorsam o kadar aşağılanmadan sonra eve gidip duvarları yumruklamıştır

  dün 09:35

  4794. Okan’ın programını üstünkörü izledim. Şaşırdım duygu’ya. Normalde takır takır özgüvenli cevaplar fışkıran kız bir bocalamış sanki. Kolay değil tabii, hem tv’ye çıkıyor milyonlar izliyor (gizlinot: Milyonlar değilse bile en azından yüzbinler swh) hem de karşısında Okan Bayülgen gibi bir sivri dil var. Ama yine de şaşırdım. Bir an üzüldüm hatta öyle söyleyeyim. Yalnız helal olsun okan’a, şu kendilerini iki video paylaşarak dünyayı yönetiyor zanneden YouTuber kardeşlerimizle afedersiniz iyi şey geçmiş :) resmen ‘siz nesiniz be fazla kalkmış kıçınız’ demeye getirmiş. Adamsın okan :)

  Edit: imla

  dün 09:32 dün 10:14

  4793. okan'ın programına atlaya atlaya baktım ve asla anlamadığım şey şu oldu. okan hepsine açık açık sizi takip edenler aptal, düşük ıq'lu vb şeyler söyledi. ve hiçbiri de kendini savunmadı. savunamadı mı yoksa?

  ve okan çok çok zeki cin gibi bir adam. duygu'ya mükemmel ingilizcen yok aksansız değil dedikten sonra, duygu cevap verirken hin bir şekilde sırıtması duygunun daha önce "aksanım yok" sözlerinden haberdar olduğunu gösteriyor bence.

  gerçekten bizi aptallaştırmalarına izin veriyoruz öyle değil mi? hadi yetişkinler neyse de resmen yeni neslin kendine hiçbir şey katmayan, öğrenmeyen, merak etmeyen bir nesil olmasında payları büyük.

  15 haziran 22:25