yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5453)
  • medya (370)

  5453. Kendini kanitlamak icin artik daha fazla vücudunu cekecek buna hazır miyiz djdjd evet en blurlu efektlerle ama... ayrica son fotoğrafında şurasi shop hatasi degil mi ya bu olayi ben yasasam bi süre piyasadan cekilirim utancimdan, sahtekarligimdan. Takipci bile kaybetmeden aynen devam, bu kiz her seyden besleniyor. Sadece vücudumla bu sekilde gündeme gelmek istemezdim vizyonsuzlugunu büyüttükçe büyütüyor tebrikler. Artik 7/24 kendini kanitlamaya çalışacak, yersek..

  ilgili medya:
  1
  1 saat önce

  5452. Ne binge eatingi ne blumiası allah aşkına. Bir de ciddiye alıp tartışmışsınız. Herkes gibi iradesine hakim olamayıp kilo almış. 

  dün 21:27

  5451. arkadaşlar, demek istediğim şey 22 yaşına kadar yeme ataklarım olduğu için kilolu sayılırdım. yemek yedikten sonra hemen kusma isteği oluşmuyordu, bir süre sonra pişmanlıkla içim içimi yiyip kendimi banyoya atıyordum. yani zaten yediklerimin çoğu sindirilmiş olduğundan vücut kilo kaybinı fazla yaşamıyordu. daha sonrasında bunu idrak ettiğim için yer yemez gidip gizlice kusuyordum. bununla zayıfladığımı görünce vücudumun tüm besinlerin sindirip yağa dönüşmesine izin vermeden bunu uzun bir süre devam ettirdim. ailem durumu fark edip doktora götürdüğünde, odaya girer girmez doktorumun ilk sorusu anoreksik misin oldu? durumumu anlatınca bulimia nervoza olduğunu ama anoreksiyaya kaymaya başladığını söylemişti. demek istediğim tam olarak: duygu bunca senedir ideal zayıf bir kilodaydı, uzun süredir belki de kusuyordu da böyle kalıyordu. iyileşme süresinde yeme atakları devam edip, kusamadığı için mi kilo aldı diye merak etmiştim. yanlış bilgilendirme yaptığımı düşünmüyorum, eğer öyleyse affola.

  dün 19:38 dün 19:44


  5450. Hikaye atıp poposunu çekmiş.

  Yani yazar burada diyor ki; "baakııın aslında popom öyle değil böyleee sizler için en blurlu efekti kullandım ki pürüzsüz görünsün"

  Asla akıllanmayacak... 

  şey bide çok komik değil mi ya poposunun dağılan reputasyonunu toplamaya çalışmak için story çekmesi swh gülüyorum.

  dün 19:03

  5449. Bu başlıkta çok yanlış bilgi döndüğünü görüp yazma ihtiyacı duydum. Blumia nervosası olan bir insan zaten zayıf olmaz, ya normal kilosunda olur ya da daha fazla çünkü yemek yedikten sonra insan kussa bile dakikalar içinde yenilen yiyeceklerin besin değerlerini vücut alır. Duygunun iyileşme dönemindeyim bu yüzden daha kiloluyum demesinin sebebi de binge eating ataklarının devam etmesi fakat bu telafi edici davranışlarının durması olabilir diye düşünüyorum. Gerçekten tedavi edilmezse çok ciddi bir rahatsızlık, uzun sürede ölüme bile sebep olabiliyor bu binge eatingleri telafi edici davranışları. İyileşme sürecinde olmasına sevindim.

  dün 15:45

  5448. bulimia nervoza hastalığını bir dönem geçirmiş ve atlatmış biri olarak, kanserle mücadele edermişçesine açıklama yaptığına şaşırdığım şahıs. o hikayelerde bunu söylerken öyle bir ses tonu ile açıklama yapıyor ki aids, kanser gibi hastalıklarla savaşırmışçasına resmen...

  "eet, itrf ediorm dha zmanı vrdı bnn ama... bulimiayım... rikavıri dönmndym (oh, yeah okay), kndmle grr dyuorm..." bulimiayı asla küçümsemiyorum, ben de geçirdim diyorum zaten. bir dönem sürekli kusarak bir ayda 11 kilo vermiş biriyim. bir bisküviyi bile yedikten sonra anında kusmak, sürekli aşırı yeme isteği ve kilo takıntılı olmak vs. zor olaylar. benim anlamadığım şu ki bu kızın bildiğimiz zayıf halı bulimia etkisi miydi peki? yani kusarak zayıf kalan biri miydi de, iyileşme sürecine girdiğinde aşırı yeme ataklarını durduramayıp kusmadığı için kilo aldı? ben 22 yaşına kadar balık etli, hafif kilolu bir insanken bu hastalıkla kilo vererek aşırı zayıflayıp sonra psikiyatri ilaç tedavisi ile normale döndüm. normale dönerken doktorumun verdiği ilaçlar özellikle iştahımı kesen ilaçlardı ki normal yiyeyim ve ideal kilomda kalayım. e duygu da psikiyatriste gidiyor ve tedavi görüyor ise olması gereken budur diye düşündüm. tabii ki her insanda tedavi farklı olabilir, orasını da bilemiyorum. her neyse sonuç olarak sürekli bir hastalık arkasına sığınıp, sağlık söz konusu olunca laf edilemez kutsalına oynadığını düşünüyorum. herkesin binlerce kez dediği gibi burada olay kilo ve beden algısı değil, olayımız kandırmacadır. psikiyatristini değiştirmesini öneririm, daha da kötüye giden bir tedavi kurbanı gibi.

  dün 04:06

  5447. nerdeyse her hareketi olay olan youtuber. karakter olarak benim de çok ısınamamığım birisi ama kabul edelim youtube tarlayken o vardı ve ben gerçekten makyaj yapmayı ondan öğrendim düzenli video paylaştığı dönemler sürekli takipteydim. bence insanların işini yapıp yapmaması yetenekli olup olmamasıyla ilgilenmeliyiz. duygu bizim kankamız değil ki samimi olup olmamasını tartışalım. kadını çok eskiden takip edenler bilir incecik bi hatundu ve kilo alamama gibi bi derdi vardı yani şu an yaşadığı şey tamamen dönemsel. hepimiz fotoğraflarda uygun açı ışık ufak tefek shoplar yapma peşindeyiz ha bunu hala fark edemeyen beyler için iyi oldu diyosanız önce şu kendimizi birilerine kanıtlama huyumuzdan beğendirme çabamızdan vazgeçelim derim. çünkü biz kadınlar her halimizle zaten güzeliz. nasıl mutlu olacaksak öyle fotoğraflar atalım ve kabul edelim ki kadının işi güzel gözükmek. bu arada cidden bi youtuberı savunacağım aklıma gelmezdi ama yediği linç beni çok üzdü. düşünsenize biri sizin izniniz olmadan en kötü açıyı bulup kötü bir fotoğraf çekiyo ve bunun yüzünden sabahtan akşama kadar linç yiyosunuz. bi insan bunu hak etmek için ne yapmış olabilir? Sahanda yumurtaya sunny side up dediği için bütün ülkenin nefretini kazandı diye mi tüm bunlar bi kadına yapıldı?  ya bu kadına şiddet değil de ne? yeri geliyo her türlü şiddete hayır demiyo muyuz e yeri geliyo aynı kitle yerden yere vuruyo bi kadını shop yaptığı için. bu arada duygu bana para vermiyo onu savunmam için ama bu yapılan bence büyük haksızlık. 

  dün 02:16


  5446. Bu kadar nefreti haketmedigini dusundugum youtuber. Topluma zararli milyonlarca baska insan varken neden surekli duygu ozaslan'in tepki gordugunu de anlamadim. Bu arada takip de etmiyorum. hayati ilgimi cekmiyor ama sozluge ne zaman girsem illaki haberim oluyor istemeden.

  9 temmuz 20:48

  5445. aşağıda bir süslü yazmış (@rzk) "sen biliyorsun photoshop olduğunu ama enayiler bilmiyor, erkekler bilmiyor" diye, çok katılıyorum. erkekler internette gördükleri photoshoplu kadınları gerçek sanıp hayatlarındaki ve çevrelerindeki kadınlara baskı yapıyorlar, baskı yapmasalar da beğenmiyorlar, burun kıvırıyorlar. sanki ideali ve gerçek olan pürüzsüz parlak lekesiz çatlaksız selülitsiz muhteşem ten, buna sahip olmayanlar da kusurlularmış, çirkinlermiş gibi. bu nedenle çok iyi olmuş diyorum, duygu adına değil ama insanların gerçekleri böyle arada bile olsa görmeleri adına.

  9 temmuz 20:13

  5444. Yeme bozukluğundan dem vurulunca yazmak istedim, bizzat bile değil uzaktan tecrübe ettiğim kadarıyla (çok eski dostumun ergen yaştaki kuzeni) hiç öyle "aaey kilo, yemeeek, ye, kus, abur cubur 3 hafta aç kal" tarzı durumlar değil. 17yaşında süründürmeye başlayıp 19'unda çoklu organ yetmezliğinden alıp götürebiliyor insanı. Elbette hastalık mevzuları birbiriyle yarıştırılacak değil ama sonradan 'düşülen' bu hastalıklar o kadar göze sokulur hale geldi ki medyada, resmen reklamı yapılıyor. Bahsi geçen kişinin fan grubu ortaokul, lise tayfaysa buna dikkat edilecek. Kendisi etmiyorsa, ettirilecek. Bu net olmalı ya. Ne hastalık bahanesiyle böyle geniş geniş konuşacak, ne de sözüm ona mükemmel 'body image' pompalayacaksın.

  Bu konu, öznesinden bağımsız böyle benim için. Tşkler.

  9 temmuz 16:18

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar