yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5385)
  • medya (352)

  5385. Buraya bu kişi hakkında yazılan uzun uzun yazılmış yazıları gördükçe inanılmaz şaşırıyorum. Gerçekten bu kadar konuşmaya değer mi ya?

  Bir şeylerin reklamını görmekten başka bir şey edinebiliyor musunuz?

  14 nisan 01:59

  5384. pek çok konuda olduğu gibi eğitim seviyesiyle ilgili de okların hedefi olan influencer. sevin ya da sevmeyin fark etmez ama bu kadına yapılan "lise mezunu, cahil" muamelesini anlamlandıramıyorum.

  öncelikle eğitimin tek adresi okul değidir. genel kültür anlamında kendini geliştirmek, çeşitli hobiler ve ilgi alanları edinerek kendi ufkunu geniş tutmak çoğunlukla kişinin kendisinde biten bir şey. ben üniversite bitirdim fakat eminim ki benden çok daha geniş bir genel kültüre sahip lise/ilkokul mezunları var şu hayatta.

  "hayır ben kalın kafalıyım, ille de o okullara gidilmiş olacak yoksa inanmam" diyenler için; ben de duygu gibi istanbul üniversitesi'ne gittim. o benden 1-2 dönem üstteydi. gerçekten son dönemlere kadar kendisini okulda görürdüm. yani duygu üniversiteye neredeyse 4 sene boyunca devam etti, yalnızca bitirmedi.

  bu girdimle "duygu çok kültürlü" demeye çalışmıyorum, duygu'nun kültür seviyesiyle ilgili herhangi bir fikrimi beyan etmiyorum. sadece bazı insanların bu konuya yaklaşımını çok yanlış bulduğumu dile getirmek istedim.

  11 nisan 13:44

  5383. rolex almıssın evet son fotoğrafında da güya fotoğrafı cok beğendim ayagına kıyıdan köşeden gözümüze sokmaya calısmıssın anladık evet klasik duygu özaslan hareketleri.

  O değil de ben managers gonna manage' e ne oldu onu anlamadım, ben hala ordayım :)

  10 nisan 00:57 10 nisan 13:52


  5382. Uzuunca bir kadın bedenine yapılan yorumlara tepki adlı storyleri paylaşmış. İdeali kim belirliyormuş, neden topluma uymak zorundaymışız,selüliti çatlağı varmış olabilirmiş. Üzgünüm bu kadar doğru cümlelerin bu kadar yanlış bir kişiden çıktığı için. Bu yakındığın cümleler senin değil bizim cümlelerimiz. Biz kilo vermek, pürüzsüz cilde sahip olmak, selülitsiz fit bacaklara sahip olmak zorunda değilken sen ve senin gibi kapitalizmin baş neferleri her gün dolgun dudaklar, ok kirpikler, kırışıksız ciltler için 'kusursuzlaştırılmış' storylerle ürün tanıtımı yapan sizler bize bunu aşılıyorsunuz. Sen bacağındaki çatlakla mutluysan bunun sorun olarak görülmesinden rahatsızsan bio oille çatlak bacaklara son diye reklam yapmayacaksın. Sen bu reklamları yapıp pürüzsüz bacaklarını gösterdikçe topluma doğrusunu bu olduğunu aşılayıp diğer kadınların da böyle bacaklara sahip olması gerektiğini düşündürtüyorsun.diğer kadınlarda bunu göremeyen kitle bu baskıyı yapan kitle. sana saldıran kitle senin beslediğin kitle.

  9 nisan 19:27

  5381. kanaat önderi

  9 nisan 16:26

  5380. Ben de hayranı değilim ama bu kızın saçlarına laf edenler neden serenay sarıkaya'ya kezo demiyor mesela daha bir sürü uzun saçlı ama cool bulduğun(m)uz insan var, uzun saçın kezoluğu saçın sahibinin genel kılık kıyafet ve tarzı ile alakalıdır benim görüşüm. Bu genel uzun saç kezodur görüşü baya saçma...

  4 nisan 11:57

  5379. Ben bu kızı günahım kadar sevmezdim çok kibirli ve snob bulurdum izlemeye bile dayanamazdım geçmişte. Zaman içinde sözlükte, sosyal medyada orada burada maruz kalıp daha iyi tanımaya başladıkça onu birçoğumuz için sevimsiz yapan özelliklerinin özünde çok saf biri olmasından kaynaklandığını anladıkça duygularım da değişti. Neredeyse sevmeye başladım diyebilirim hatta itiraf edeyim seviyorum artık. Saf derken zekasal bir durumdan bahsetmiyorum veya hakaret amacı taşımıyorum. Hani böyle gazla çalışan, kolay yönlendirilen, kendinden ve hayattan saçma derecede memnun insanlar vardır ya kafaları rahattır, heveslidirler, pek bir şeyi sorgulamazlar, önüne ardına bakmazlar duygu öyle biri. Örneğin yeme bozukluğuyla ilgili yalan söylediğinde, sonrasında kilolarını verip yine güzel fiziğiyle ilgili eski şımarık tavrına döndüğünde kızanlar olmuştu. ben bu hareketlerinde bile altındaki o çocuksuluğuna gülmüştüm. Bu hareketlerini desteklediğim gibi bir anlam çıkmasın sadece ben onu hoşgörebiliyorum artık.

  Gündemde saçları ve eğitim durumu var yine. Bu saç duygu'ya en çok yakışan saç bence. Havasının %70'i falan saçlarından geliyor duygu'nun. Ben de uzun saç hastası değilim pek ama ona yakışıyor. Lise mezunu olmasıyla ilgili de şunu söyleyebilirim, kültür seviyesiyle eğitim durumu arasında neredeyse hiçbir bağın kalmadığı bir devirde yaşıyoruz. Artık bilgiye ulaşmak çok kolay ama kovalayan pek yok. Çevremde eğitim seviyesi Cerrahpaşa tıp'la taşrada önlisans arasında değişen onlarca insan var ancak bir iki tanesi duygu'dan kültürlüdür. Başı çeken üç beş okuldan birinde sosyal bilim okumuyorsanız üniversite kültürel anlamda pek bir şey katmıyor zaten ancak işe girmeye yarıyor ve duygu'nun da bir işi zaten var.

  4 nisan 00:26


  5378. you go girl!!!! insanların ne düşündüğünü önemsemeyip kendi mutlu olduğun şekilde, istediğin şekilde yaşamaya devam et

  3 nisan 20:27

  5377. "Kezo saçı"ymış tamam!

  Bundan sonra saçını hangi boyda kullanacağını herkes size sorar. 

  Ayrıca şunu da söylemek istiyorum. Duygu'nun saçı kezo saçıysa şu an sokağa çıktığımda bu yaş skalasında gördüğüm tüm kadınların saçları "kezo saçı" 20-30 yaş arası kadınlar gördüğüm kadarıyla üç aşağı beş yukarı bu uzunluklarda ve modellerde saç kullanıyor. İnfluencerların saçlarının çoğu uzun, bu boylarda. Hakikaten ne bahsediyorsunuz bilemiyorum ya. 

  3 nisan 19:56

  5376. Taylanla olduğu zamanlarda çok daha güzeldi ya. Simdi kaşları bi garip saçları gerçekten kezo saçı tam. Tarzını da sevgilisine göre yaptı. 30 yaşına gelmişsin hala sevgiliye göre tarz değiştirmek low değil mi baya ya. 

  Ayrıca yozgatlı ve lise mezunu evet. Bunların bu kadar konusulmasının sebebi tamamen kendisinin kompleks yapması. yoksa kimse yozgatlı olduğu için dalga geçmiyor. Bakın danlaya kütahyalı diye konuşuluyor mu hiç? Hayır. Çünkü o bu konuyu kompleks yapmıyor. 

  3 nisan 17:52 3 nisan 18:03