yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (3)

  18. hırsızın, katilin, sapığın el üstünde tutulduğu ülkede öldürülmüş bir kadındır duygu. aynı gün başka bir kadının da eski "sağlık çalışanı" şeriatçı bir insanlık ayıbı parazit tarafından tüfekle katledilmesi memleketin atmosferini de yönetenlerin gayrimeşruiyetini de özetlemeye yetiyor. bize de artık peker dinleyip hayret bile edememek kalıyor.

  anadolu'nun bir köşesindeyim şu an, taksici dün bana diyor ki şu caddenin ortasında zevk için adam öldürsen, doğru insanları tanıyorsan karakola bile uğramazsın. artık bunu taksi muhabbetinde bile "hava da iyi gidiyor" der gibi dile getirebiliyorsak bu toplum kokuşmuş, çökmüş demektir.

  17 haziran 18:15

  17. Yarın öbür gün başımıza bir şey gelse bilmeliyiz ki adalet yok bu ülkede. Bizlerin canı değerli değil bu ülkede. Ölen öldüğüyle kalıyor. Gencecik bir fidan sadece öldüğüyle kalırken onu öldüren şeref yoksunu ne yapıyor? Ben söyleyeyim ev hapsi alıyor. Sadece ev hapsi. Bu ülkeden, bu ülkenin olmayan adaletinden nefret ediyorum! Vicdan öyle önemli bir duygu ki, Allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın herkesi...

  17 haziran 15:50

  16. benim içimi acıtan şey bu velet eğer ilk suçunda hapse girseydi duygu hayatta olacaktı.

  17 haziran 15:44


  15. Ekşi sözlükte, halıcı babası başlık sildiren zengin katilin işlediği cinayettir. (bkz: Bileç kaplan’ın katil oğlu) 

  Bu cani velet iki tane kadını öldürüyor, bir evladı anasız bir anneyi de evlatsız bırakıyor ama ev hapsi ile tahliye oluyor. Gaziantep başsavcılığı karara itiraz ettiğini yayınlamış, umarım halkın gazını almak için değildir. Sanmıyorum ama umarım karar bozulur.

  17 haziran 13:23

  14. Atlantik halı'nın sahibinin oğlu olan Katil zanlısı Mehmet kaplan'a ev hapsi verilerek serbest bırakılmış. O videonun devamını bugün gördüm görmez olaydım. öldüğünden emin olmak için neler yapıyor.

  Edit: sosyal medyada çok tepki görünce gaziantep Cumhuriyet başsavcılığı karara itiraz etmiş.

  16 haziran 22:36 17 haziran 00:40

  13. twitter'da #duyguicingizlilikkalksın diyoruz, lütfen desteklerinizi esirgemeyin arkadaşlar. (link: https://twitter.com/duygudelenicin/status/1297246453065080832?s=21 duygudeleniçinadalet)

  22 ağustos 2020 22:09 22 ağustos 2020 22:16

  12. Mutlaka gündemde kalması gereken olay. Artık elimizi atsak kadın cinayetine çarpmasından mıdır nedir çeşitli sosyal medya platformlarında birkaç gün konuşulmasına rağmen şu an pek bir yerde bahsedildiğine şahit olmuyorum. Katil zanlısı mehmet kaplan isimli şahsın "şimdilik" tutuklu olmasından dolayı sesler kesildi muhtemelen ancak açıkçası kendisinin 1 yıl önce alkollü araba kullanırken öldürdüğü kadıncağızı düşünürsek bu olaydan da elini kolunu sallayarak yırtabilir.

  Ben çoğu kişinin aksine olay görüntülerinin yayınlanmasını doğru buluyorum. Maalesef olayların sosyal medya baskısıyla zorla çözdürülebildiği bu ülkede bu gerekli. Eğer o video olmasaydı belki de çoğu insan "ne olup bittiğini bilmiyoruz, belki de cidden intihar etmiştir" diyebilecekti. Ancak hepimiz görüyoruz ki, olayın uzmanı olmasak bile bu kız çocuğunun, duygu'nun düşüşü hiç de birinin kendini aşağı bırakması gibi görünmüyor. Kaldı ki ne olursa olsun intihar edecek bir insanın da aşağıda birisi var mı yok mu bakmadan atlayacağına inanmıyorum. Katilin cezası kesinleşene kadar bu başlığı gündemde tutalım lütfen.

  Edit:imla

  17 ağustos 2020 19:26 30 eylül 2020 18:39


  11. Öncelikle cinayet videolarının sosyal medyada paylaşılmasını çok yanlış buluyorum. Sabah bir magazin programında defalarca yayınladılar ve yorumladılar çok sinirlendim. Bu görüntülere duygunun tanıdıkları maruz kalıyor ya da kötü niyetli insanlara örnek oluyor.

  Ikincisi, katilin ilk vukuatı değilmiş. Daha önce de birinin ölümüne sebebiyet varmış. 19 yaşında olmasına rağmen ikinci cinayet. Neden ikinci bir cinayet işlemeden tutuklama cezası almadı ?

  Üçüncüsü, gizlilik kararı neden alındı anlamıyorum. Daha önceki cinayetinden ceza almadığı için gizlilik kararı ne yazık ki insanı işkillendiriyor. Icimiz soğumaz ama umarım adalet yerini bulur. Unutmayacağız

  17 ağustos 2020 17:23

  10. (link: https://www.change.org/p/gaziantep-b%C3%B6lge-adliye-mahkemesi-kad%C4%B1n-cinayetleri-duygu-delen-i%C3%A7in-adalet?recruiter=false&utm_source=share_petition&utm_medium=twitter&utm_campaign=psf_combo_share_initial&utm_term=psf_combo_share_initial&recruited_by_id=8ca4ee50-df23-11ea-952e-550c20bd878e duygudelenicinadalet) destek verelim lütfen. 

  ilgili medya:
  1
  17 ağustos 2020 10:50

  9. Bu olayın peşini bırakmamak, sürekli gündemde tutmak gerekiyor. Sosyal medyada hergün paylaşılması lazım çünkü adaletin yerini devletin hukukuna güvenilerek bulacağını sanmıyorum. Mehmet Kaplan(gizlinot: Duygu'yu camdan iten canlı), 1 sene önce de alkollü bir şekilde araba kullanırken, bir kadına çarpıp, kadını öldürmüş. Ama serbest bırakılmış!!!

  16 ağustos 2020 19:30