yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (5)
  • medya (1)
  5

  6. zaten kolay şekle giren, ince telli saçınız varsa almayın canlarım,değmez. kalın telli, asi, benim gibi 230 derece ısıya getirip, bir tutam saçın üzerinden düzleşsin diye geçip duruyor ve saçı mahvediyorsanız, yine de doğru şekle sokamıyorsanız, fırça gibi saçlarınız varsa, alin, pisman olmazsiniz. Bu arada komple olan paketi alın, ondaki bir parça benim en cok işime yarayan parçalardan biri, parçaları iyi araştırın yani. Tabii fiyati Türkiye için çok yüksek:( şöyle düşündüm ben alırken; kolay şekle girsin diye keratin bakimi yaptiriyorum, 180 tl'ye aldigim keratinli philips düzleştiricim kurdan 660 tl olmuş, sürekli föne gidiyorum. Bunları hesapladim ve 1.5 yilda fiyatını çıkarttı. Ancak bu şekilde alınabilir zaten

  16 aralık 2019 18:58 16 aralık 2019 19:00

  4

  5. iki hafta önce black friday indiriminde smooth+control modelini aldım. Aslında aklımda "complete" diye geçen bütün fırçalarının olduğu model vardı ancak o indirimde değildi ve iki model arasında fark eden fırçalardan sadece yuvarlak hacimlendirici fırça ilgimi çekiyordu. Onu da sonra tek başına alabileceğimi düşündüm.

  Ürünün kutusu çok şık ancak banyoda koyacak yer bulma konusunda sıkıntı çektim zira çok büyük. Deri kaplı(gizlinot: suni olduğunu umuyorum.), mıknatıslı kapağa sahip bir kutu, daha doğrusu kasa. Çünkü oldukça ağır. (Tüm aparatlar kutunun içindeyken yaklaşık 3.5kg diye hatırlıyorum.)

  Ürünün kendi ağırlığı konusunda çekincelerim vardı ancak kullanırken hiçbir sıkıntı yaşamadım. Websitesinde yazana göre 660gr ancak buna taktığınız aparat dahil değil.

  Saçlarım uzun, orta telli, gür ve düze yakın dalgalı. Kolay düzleştirebildiğim ancak dalgalı kullanmak istediğimde zorlandığım ve %90 istediğim sonucu alamadığım tipte.

  Ön şekillendirme kurutucusu: İlk bunu denedim. Saçımı yıkadıktan sonra düzleştirmeye hazır çok hafif nemli hale getirmem 15 dakika sürdü. Normal fön makinemle de bu kadar sürüyor.

  Sert düzleştirici fırça: Henüz bir kere kullandım. Açıkçası düzleştiriciye alışmış saçlarımda beklediğim etkiyi yaratmadı ancak tekrar deneyeceğim.

  40mm iri dalga aparatı: Alırken nasıl uygulanması gerektiğini göstermişlerdi. Talimatlara aynen uymama rağmen saçımın yarısını bitirip diğer yarısına geçtiğimde ilk yaptığım dalgalar inmişti bile. Sonradan anladım ki talimatlara aynen uymamışım, biraz kısa süre tutmuşum saçımda.

  30mm dalga aparatı: 40mm iri dalga aparatıyla yaşadığım hayal kırıklığı sonrasında saçımı önce köpükleyerek denedim bu sefer. Ve sonuç harika oldu. Bir sonraki gün bile (ilk günkü kadar mükemmel olmasa da) dalgalı olarak kullanabildim. Köpüksüz denediğimde ise dalgalar 3-4 saat sonra çok hafif düşerek daha doğal hale geldi ancak ertesi gün kullanamadım.

  Bu arada bu iki dalga başlığının simetrik versiyonlarının da olması bence artı puan.(gizlinot: maşayla simetrik dalga yapma özürlüsü olduğum için bu puanı vermek zorundaydım.)

  Gelelim beni sinir eden tarafına. Aslında bu üründen kaynaklı değil ancak yazmak zorundayım. Bütün saçımı dalgalı yapmam 50 dakika sürdü. Her seferinde bu kadar uğraşacak mıyım diye hayıflanırken yavaş yavaş elimin alıştığını ve bu süre 40 dakikaya düştü. Belki zamanla daha da hızlanırım, bilemem.

  Yukarıda yazdıklarımdan ayrı olarak bence ürünün en önemli özelliği saçı düşük ısıda (140 derece) şekillendirmesi ve bu sebeple saça muadillerine göre daha az zarar vermesi.

  Özetle parasını hak edip etmediği konusunda hala çekincelerimin olduğu bir ürün. Benim açımdan bunu zaman gösterecek.

  10 aralık 2019 15:19

  5

  4. Ürün iki gün önce elime geçti, bir hevesle de tüm aparatları denedim. Saçlarım kalın telli, 3b. Ürün kutusu çok zarif ve kullanışlı. Cihaz ebat olarak normal düzleştirici ürünlere göre daha kaba. Kurutma makinesi olarak kullandığımda orta uzunlukta saçlarımı kurutması yaklaşık 3 dakika sürdü. Düzleştirme fırçasına elinizin alışması birkaç deneme gerektiriyor ancak sonrasında çok hızlı şekilde sonuç alıyorsunuz. Zaten zamanın yarısı saçı tutamlara ayırıp tokalamakla geçiyor. Hacim veren fırça ise bence cihazın en kullanışlı parçası; saçı düzleştirmek, hacim vermek, saçı pres düzlüğünden kurtarmak mümkün. Maşalardaki dalga kalıcılığı ise önceki girdide bulunan videodaki gibi değil, videoda saça soğuk hava üflenmemiş ve maşa kapatılmadan saç çıkarılmış(gizlinot: maşalamanın püf noktası diye belirtilmiş kullanım kılavuzunda). Cihazda kullanım yönünden hiçbir kusura rastlamadım. Ancak fiyatı düşününce hayranlık duyamıyor insan, o paraya zaten bu karşılığı almamız gerekiyor. (gizlinot: her şeye kısaca değinmeye çalıştım, ilgilenen olursa sorularına yardımcı olabilirim)

  ilgili medya:
  1
  11 eylül 2019 13:43


  3. şekillendirdiği saçın uzun süre dayanmaması, saça el değdiği an dalgaların düşmesi (link: https://www.youtube.com/watch?v=HaUF0BCwnyk bkz) izlerken ben yoruldum. tek işe yarayan başlığı kurutma başlığı olabilir. sırf onun için de 3799 tl vermeye değmez.

  markanın elektrik süpürgelerine diyecek sözüm yok, kullanıyorum. fakat alanının dışında ürettiği şeyler tamamen para tuzağı bence.

  29 ağustos 2019 15:12 29 ağustos 2019 15:14

  5

  2. "Coanda" etkisiyle saçta aşırı ısı olmadan şekillendirme vaad eden set. Fiyatını düşününce(gizlinot: 3799 tl) alma konusunda ikileme düşsem de aksilik olmazsa edinmeyi düşünüyorum yakın zamanda. Anlatıldığı kadar mucizevi midir, o zaman göreceğim. (link: https://www.dyson.com.tr/products/hair-care/dyson-airwrap/overview ürün )

  29 ağustos 2019 12:36 29 ağustos 2019 13:19

  1. Fiyatı 550 dolar olan, ısı yerine hava ile saçı şekillendirdiği ve videolarda gördüğümüz kadarıyla saçı havada yakalayıp maşanın (550 dolarlık olunca maşa demeye dilim varmıyor ama) etrafına bu hava akımının etkisiyle kendiliğinden dolayabilen saç ürünü. Gerçekçi bir ürün testi için (link: https://youtu.be/XRga87QI4bs Şuna): denk geldim. 

  6 aralık 2018 08:26

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar