yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (0)

  1. "siz mi bakacaksınız"

  "siz mi doğuracaksınız"

  "siz mi uykusuz kalacaksınız"

  sırf kendi çocuk sevme güdülerini tatmin etsinler diye çocuk doğurtmaya çalışıyorlar sanki mecburmuşuz gibi.. illet oluyorum yeminle

  not : kayınvalidem ısrar edince "oğlun istemiyor" diyip çıkıyorum işin içinden o zaman susuyor. (çünkü benim kararım değil oğlunun kararı önemli)

  ukte sahibi : (yazar: mutlukiraz)

  25 ocak 2016 00:09 25 ocak 2016 00:21

  2. "olmuyor ki" baya bir etkili oluyor. İnsanlar ne densiz bir soru sorduklarını anlıyor.

  Bi de "doktoram benim çocuğum gibi" var.

  25 ocak 2016 00:16

  3. hiçbirinin yeterli bulunmadığı, kendilerince çok mantıklı(!) olan sebepleri sıralamalarını engellemeyen yanıtlardır. ısrardan vazgeçmeleri için uzun zaman geçmesi gerekir. insanların başkalarına böyle önemli bir kararda karışması azalarak biter diye umut ediyorum. etraf böyle zorlamalar nedeniyle çocuk sahibi olmuş mutsuz kadınlarla/adamlarla dolu.

  25 ocak 2016 00:17


  4. Biz biraz daha özgür seks istiyoruz. Ya bi bunu desenize çok merak ediyorum ne diyeceklerini (gizlinot: swh) Neyse Bugün duyduğuma göre boşanma ihtimaline karşı yapmayanı da varmış. Hiç böyle bakmamıştım bu olaya. Yapmasın boşanır falan. Zaten o kadar yaygınlaştı ki haklılar.

  25 ocak 2016 00:20

  5. daha başlamadılar ama başlarlarsa diyeceğim tek şey :

  'derdini burada mı seviyim yoksa paket mi olsun?

  aslında o seviyim farklı ama siz anladınız bebekler. (gizlinot: swh )Çok net kadınımdır. Hiç kibar olamam valla!

  25 ocak 2016 00:26

  6. ben kendimi bildim bileli çocuk isteyen biriyim. tezimle uğraştığım dönemde ben "çocuk istiyorum" deyince hepsi birden "önce tezini bitir!" diyordu. tezim birkaç hafta önce bitti. daha ailemi görmediğim için henüz bir ısrarları olmadı. ama yakında görürüz bence.

  ancak, şuan biz eşimle artık bebek istediğimize karar vermiş olmamıza rağmen o konuda herhangi bir şey derlerse benden alacakları yanıt "siz karışmayın" olur. konuyu değiştiririm. mesela tez dönemimde annem "çocuk yap" diye değil de "doğum kontrol hapı kullanma" diye ısrar ediyordu. zararlı olacağını düşündüğü için. ama ben kendim ne zaman bırakmak istediysem o zaman bıraktım. herhangi bir şey dediğinde de hep "karışma" deyip geçiştirdim. daha ağır bir şey söyleyip kıramam kadıncağızı. o da benim iyiliğimi istiyor sonuçta. ama bu da bizim kararımız canım.

  sen mi bakacaksın? sorusunu ise sormuyorum bile. tabi ki gelip bakacaklar. mecburlar, haha :))

  25 ocak 2016 03:10

  7. bu konu hakkında sadece, nerede beni görse baskı yapan eltimin dünürüne yolladığım mesajdır:

  "yenge, dünürüne söyle; bu konu hakkında bana artık herhangi bir şey söylemesin, yaşına hürmeten susuyorum, çok fena kalbini kırıcam!"

  mesaj yerine gitmiş ola ki o gün bugündür karşılaştığımız ortamlarda sadece gülümseyerek hal hatır soruyoruz.

  25 ocak 2016 11:10


  8. Sıcak bir eylül günü eşin dostun çocuk yap ısrarlarına tokat gibi bir cevab olarak dünyaya gelmişim. Ama eş dost olacak densiz güruh bundan ibret alıp biz ne bok yedik demiş mi?tabii ki dememiş. bu sefer ikinciyi yap demeye başlamışlar. Öyle ki ben 25 yaşındayken ve annem menopoza girmişken hala ikinciyi de yapmadın diyeni duydum.

  Bu insanları ciddiye alıp kafaya takmaya değmez diyeceğim ama 1-2 seferden sonra insan bunalır. Ben ileride bir kaç kilit isime daha onlar sormadan “olmuyor” deyip bunu bütün sülaleye yaymalarını bekleyeceğim. Sonra eğer çocuğum olursa da hepsinden tam altın talep edip maşallah ile falan kapıma gelenleri kovacağım.

  25 ocak 2016 15:14

  9. olur da bir gün bana böyle bir şey söylenirse "sen bakacaksan yapayım hemen şurda" diye yanıt vermek istiyorum. bakalım bir daha söyleyebilecekler mi?

  26 ocak 2016 00:58

  10. 3-5 aya evlilikte dört yılını bitirecek ve çocuksuz bir kadın olarak (gizlinot: kedi annesiyim ama ) ne söylerseniz söyleyin yine de dönüp dolaşıp en çok sizi rahatsız edeceğini düşündüğüm yanıtlardır.

  Çünkü bunu sorabilecek kadar düşüncesiz insanlar ne b.k yediklerini anlamaz; döner bi' de orada burada sizi konuşur beni kırdı vs diye (gizlinot: başıma geldi ondan biliyorum ) bir tek çocuklara kızılmıyor. En son küçük kuzenlerim artık iki ayaklı kedi istiyoruuuz dediklerinde sadece güldüm katıla katıla (gizlinot: çocuk aklı )

  26 ocak 2016 01:21