yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. bi sahnesine denk geldim. güldüm yahu. kadın malum aldatılmıştır. kızkardeşiyle gitmiş kendisini aldattığı kadının yanına. dönüşte. deniz çakır kardeşine der ki. güzel miydi doğruyu söyle. ne kalitesizdi öyle. allahım, aldatılmışssın hala güzel mi çirkin mi. kaliteli mii. aldatan kalitesizdir her zaman bence.

  ha bir de ekşın sözlükte okudum. biri yazmış. dizi kışın çekilmiş herhalde diye. millet boğazlı kazakla dolaşıyor diye. o kadar dikkatimi çekmedi. bir de tırlardaki silahlarla alakalı sahne varmış. bilmiyorum izlemedim. ağır abi dizilerini hiç sevmedim.

  10 eylül 2015 16:54

  2. gece kafamda bu başlığa uzun uzun entry döşedim ama şimdi yazmaya üşeniyorum.

  deniz çakır gibi kadın haklarına önem veren bir oyuncunun bile para için bu senaryoda oynadığını düşünürsek kimsenin ideolojisine güvenmememiz gerektiğini anlıyoruz bu camiadan.

  dizi alabildiğine seksist. bir adam var, karısını aldatıyor, öteki kadın hamile kalıyor. nedeni, karısının çocuk yapmaması(sadece dün akşamki bölümü izledim, öncesini izlemediğimden nedenini bilmiyorum) lakin zaten 2 çocuğu var. karısı adama tepki verdiğinde adam "çocuk yapsaydın o zaman" imalı cümleler kuruyor. karısı öteki kadınla konuşmaya gittiğinde "kocamın bir suçu yok bu işi birlikte halledeceğiz o çocuğu aldıracaksın" gibi cümlelerle yine kocasını savunuyor. bu arada karısı bir yandan da "benim için sıkıntı yok ama çocuklarım bunu kaldıramaz" gibi konuşuyor yani çocuk olmasa üstüne kuma getirilmesine razı. kadınlık gururu tavan şu an.

  adam, beylik cümlelerle ve gözyaşlarıyla izleyiciye "iki kadın arasında kalmış ikisine de aşık" olarak sunularak şirinleştirilmeye çalışılıyor.

  benim bu diziden anladıklarım: eğer başka bir kadına daha aşık olduysanız, eşinizle konuşup ayrılmak ya da diğer kadınla irtibatı tamamen kesip unutmak yerine o kadından çocuk yapın bir yandan da eşinizden anlayış bekleyin. eşiniz buna tepki gösterdiğinde kızın bağırın çağırın sen de doğursaydın diyin o doğurmak zorunda çünkü. ha bir de kadınlar çocuk doğurmuyorsa aldatılmak zorundadır, buna da ses çıkarmazlar. sadece çocukları üzülmesin diye kızarlar kadınlar damızlıktır çünkü.

  benim anlamadığım şey, türk aile yapısına uygun değil diye bir sürü dizi katledilirken bu dizinin aile yapımıza uygun görülen noktaları nereleri tam olarak?

  11 eylül 2015 13:33

  3. fragmanında oktay kaynarca'nın 'kaldum karilarun arasina' demesiyle avucumla ağzının ortasına bir tane çakasımın geldiği dizi.

  zaten bizde en sevilen şeylerdir entrikalar, aldatan ve aldatılan kadınlar.

  11 eylül 2015 23:35


  4. iki arkadaşımızın oynaması sebebiyle izlemek durumunda kaldığım, oktay kaynarca'dan nefret ettiğimi bir kez daha anladığım (dudak büzüp göz kısmak=oyunculuk) ve hatta ilk kez bir Türk dizisini baştan sona izlediğimi fark ettiğim ama genel olarak sıkılmadığım (noluyo bana ya :( yapım.

  diğer yandan verdiği mesajlar içler acısı.

  erkeğe etek giydirdikten sonra o eteği giyeceğine ölseydin diyerek kadını aşağılamada zirveye çıkan dizi diye de eklenebilir.

  (oraya kadar da boş durmuyor bu konuda, habire seksizm)

  22 eylül 2015 20:43

  5. raci şaşmaz ve ekibi pusudan ayrılınca yeni bir dizi ile karşınıza çıkayım , burada da çakır efsanesi devam etsin dedi . oktay kaynarca ' nın buradaki rolünden de anladığımız üzere bu adam mafya dışında bir role bürünemiyor demek . kendini böyle daha kalıcı ve yapıcı ! buluyor olmalı . izlediğim bir dizi değil ama yine denk gelmeden olmuyor . kurtlar vadisi uzantısı boş beleş bir yapım .

  23 eylül 2015 08:08

  6. rize yöresine ait bir türküdür.

  Edip akbayram ve zülfü livaneli gibi sanatçılar tarafından yorumlanmıştır.

  Ayrıca Cümleyi ilk duyduğumda (gizlinot: aynı adlı diziden ötürü ) "eşkıya, dünyaya hükümdar olmaz" sanmıştım. Sonra türküyü dinledim meğer "eşkıya dünyaya, hükümdar olmaz" imiş. (gizlinot: büyük aydınlanma )

  29 eylül 2015 16:01

  7. Şansımdan mıdır bilmiyorum ne zaman televizyon açsam buna denk geliyorum. O kadar sinir oldum ki gördükçe gözüm seğiriyor artık. Usandım siyah takım elbise giymiş lanlı lunlu konuşan hırbolar görmekten. Yayından kaldırıldığı günü bayram ilan edicem.

  28 kasım 2017 22:42


  8. her salı günü ucundan kıyısından maruz kaldığım dizi. anladığım kadarıyla belli periyotlarla birileri ölüyor ve bir sonraki bölümde (muhtemelen bölüm süresini doldurmak için) adadan elenen, şey pardon diziden çıkan karakter hakkında upuzun bir anma vtr'si yayınlıyorlar. sanem çelik daha iyi bir projede yer alsın artık. (gizlinot: bir ara bu diziden çıkıp bir litre gözyaşı'nda oynadı ama şansına dizi tutmadı. bu dizinin ilk sezonları fena değildi, en azından kadrosu iyiydi ve bir şekilde izlenilebiliyordu ama uzadıkça sıktı bence.)

  30 mart 22:25