girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (173)
  • medya (6)

173. sentez mentez yok 7 göbek mersinli çıktım bu nasıl bir üşengeçlik cidden hiç mi hareket etmediniz ya

9 nisan 03:31

172. Bir noktada romanya gördükten sonra kapadım. anne baba doğu batı sentezi çünkü tam anlamıyla.

8 nisan 15:51

171. sistemde hala yaşıyo görünen büyük büyük nenelerimiz dedelerimiz falan devletin özellikle yaşıyo gösterip adına seçimlerde oy kullandırdığı kişilermiş dye duymuştum. bence eğer sorgulamanızda böyle bi durumla karşılaştıysanız düzelttirmeye çalışın derim.

8 nisan 11:13


170. Atalarimin da ayni benim gibi asiri usengec oldugunu anlamami saglayan sorgulama. 1 koy bile kipirdamamislar masallah.

Bi de babam egeden gocmusuz galiba falan diyodu, salladigini gormus olduk bu sayede (gizlinot: Swh)

8 nisan 04:48

169. Ailem soyagacini coktan cikarttirmis oldugu icin pek ilginc gelmedi bana, zaten biliyordum kokenimi. Bu uygulamada tuhafliklar var yalniz, soyadi kanunu 1934 yilinda kabul edildi, bu sorgulamaya bakinca ise 1800lerden beri herkes soyadli falan cikiyor, gercekten tuhaf. Bir de vatandaslarina bedavadan bu kadar incik cincik bilgi vermezdi devlet pek, bayram degil seyran degil hayirdir. Son olarak, bu iktidar doneminde sistematik olarak yipratilmaya calisilan ulus devletin ve milli turkluk bilincinin tabutuna cakilmis bir baska civi oldugunu dusunuyorum. Etnik kokene, soy bilgisine dayali Yeni bir ayristirma yontemi yani. Bu durumda Sunu hatirlamakta fayda var : "Turkiye cumhuriyetini kuran turkiye halkina turk milleti denir." Mustafa Kemal Ataturk. Benim liderim her zaman ataturk'tur, bu ulkenin basina ne geldiyse atanin yolundan ayrilmasi yuzunden geldi.

20 şubat 13:25 20 şubat 13:29

168. Ailemizde 1874 yılında doğan dedemin anneannesini sağ olarak gösteriyor 😂 gel de İnan 😂 ve ailemizdeki tek Sivaslı olmayan anneannemin babası o da Bayburtlu çıkmış, onun haricinde herkes ama herkes Si-vas-lı 😍

19 şubat 15:22

167. Bi çakır gözlü nene vardı, yan komşu köyden gelmişti gelin olarak bize. Acaba ondan mı bulaştı ya bize? İskandinav olmasın bizim nene! Vay anasınıı atalarım viking boylarına mı denk geliyyy tokat’a mı yerleşmiş acaba?! Vay anasını ya! 😂

19 şubat 01:50


166. abim bakmış,çok geriye gitmiyormuş ve tüm sülale aynı şehirden. Bir hareket etseydiniz be kardeşim.İki adım öteye bile geçmemişsiniz.Gerçi göçmüşler ve asıl önemli olan göçmeden öncesi ama onu göstermiyor.

Ben de şaşırmak istiyordum da olmadı.

18 şubat 22:00 18 şubat 22:01

165. e-devlete göre, yunan, bulgar, muğla, istanbul, yozgat, sivas, kayseri, kocaeli ve denizlili çıktım. maşallah bizimkiler gezginmiş. isimler çok enteresan o ayrı. bu arada alo ismi ali demek. birçok kişide yazılmış. o zamanın nüfus kayıtlarında ali ismi genelde alo olarak yanlış yazılmış. benim babamın babasının babasının adı da alo olarak geçiyor. sorguladığımızda gerçek adı ali olarak konulmuş. benim köken aslında anne tarafından daha baskın duruyor ama babayı baz alırsak babam hem yunan, bulgar, kocaeli, yozgat, kayseri, sivas ve istanbul. beni gören zaten genelde hep trakyalı veya balkan göçmeni olduğumu belirtir tipten. ama bence annemin tarafı en eskiye dayanıyor yani muğla ve denizli. ben kendimi oralı olarak ilan ediyorum. bir de arkadaşlar ne kadar çok yabancı olmaya meraklıymışsınız. mesela bir arkadaşımı gördüm. 1889'dan beri çorum, çorum, çorum, çorum olarak yazan soyda araya bir tane bosna'da doğan akrabasını belirtmiş. boşnak olduğumu biliyordum heheh :) yazmış. ya saf sen çorumlusun çorumlu.

18 şubat 15:15 18 şubat 16:19

164. sevgilimin ninesinin biri drama(yunanistan) doğumluymuş.

bana yüzyıllık malzeme çıktı bundan. drama queen olduğunu hep biliyordum.(gizlinot: swh)

onun dışında bende çıkan tek değişik isim fatuli'ydi. nerenin ismi diye araştırırken kendimi birden erdoğan yoksa yahudi mi başlıklarında buldum.

18 şubat 13:31 18 şubat 13:32