girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (1)

4. Bir haftadır yaptığım pilates antremanı. 

Ebru şallı’yı ben de beğeniyorum pilates konusunda açıkçası. Ama bu set biraz zayıf geldi bana. İncelmek değil de şekillenmek amacıyla yaptığım için devam ediyorum ama. çünkü özellikle bel ve karnım bir haftada gözle görülür şekilde şekillendi. 

Kollar başka bir girdide de belirtildiği gibi çok zayıf kalmış. Bir ay gibi bir sürede fark eder mi bilmiyorum ama benim kolumu ağrıtmadı bile 2 kiloluk dambıl kullanmama rağmen. 

Genel anlamda vücudun hemen hemen her yerini çalıştıran bir set ama incelme hedefleyenlere farklı setleri denemelerini öneririm, bu daha çok şekillendirecek gibi duruyor şimdilik. 

13 mart 18:17

3. YouTube'a düşer düşmez yapmıştım ben de.

Hareketler basit ötesi bence de ama sebebi şu ben uzun yıllardır reformer pilates yapan biri olarak söylüyorum bu sandalye hareketleri özellikle core bölgesi için olanlar reformerdan esinlenilmiş,ben bunları reformerda yapıyorum ve tabi ki daha etkili oluyordu,direnç ile çalıştığınız için ama sandalye de bir direnç olmadığı için çok daha kolay ve sandalye fikri de sevimli,deneyebilirsiniz.

Karın fena değil,ama kalça ve kollar aşırı zayıf bu dvdde.

Kalça diye squata boğmuş bizi ebruş,kol çalışmalarını ise hiçbir zaman yeterli bulmadım zaten.

Bence en Harika dvdsi sadece karın ve 3k mı ne oydu,hareketler daha etkili nokta atışı hareketlerdi.

Bu dvd biraz alternatif olmuş,hadi bir çekeyim demiş.

Bu sene 2.dvdsi sanırım bir de popo vardı,o iyiydi mesela.

Bence başlangıç için uygun bu dvd.

Farklı hareketler de var ama bence her gün yapılması yukarıda bahsettiğim diğer DVD'lere göre daha etkisiz olur,tabi ki etkisi olur ama daha uzun vadede.

28 nisan 2017 18:04 28 nisan 2017 18:05

2. ebru şallı'nın diğer dvdlerini deneyip güzel sonuçlar almış biri olarak görür görmez aldım. başlayalı çok olmadı ama ilk entryde de bahsedildiği gibi hareketler diğer dvdlerine göre basit geldi. bacaklarımın daha çok çalışmasını isterdim.

27 nisan 2017 23:07


1. Ebru şallı'nın son pilates dvd'si. Daha önce de belirtmiştim, ebru şallı'yı spor hocası olarak çok beğeniyorum. Bu dvd'yi de ilk kez bugün denedim.

Öncelikle geçmiş dvd'lerine göre daha basit geldi bana. Üstelik 8-9 aydır spor yapmıyorum.

Egzersiz süresi 30 dakika, başta ısınma hareketleri var 7-8 dakika, sonda da ebru şallı'nın "sıtreyycing" olarak telaffuz ettiği stretching var. Isınma ve soğuma hareketleri diğer dvd'lerinde olduğu gibi. Ben ısınma hareketlerini bi süre sonra atlamaya başlıyorum ama esneme hareketlerine bayılıyorum; egzersiz sonu ödül gibi oluyor. Bir tek en sonlardaki köprü kurma kısmında çok laga luga yapmış, dvd'yi iyice öğrendikten sonra o kısımları kendi hızımda yapıp erkenden bitiririm.

Büyük top, küçük top ve ağırlık kullanmıyor. Gerekenler: pilates çemberi, pilates lastiği ve dumbbell. Bir de sandalyeyi destek olarak kullanıyor.

Basit ve kısa süreli olması benim hoşuma gitti çünkü spora geri dönmek istiyorum ama ebru şallı'nın diğer dvd'leri gözümü korkutuyordu. bu dvd'de çok fazla canım yanmadı, hiç küfür etmedim daghsk. Ama popo kaslarım ağrıyor şu an azıcık.

Bacakları pek çalıştırmıyor, diğer dvd'lerde hep bacaklar ön plandaydı sanki.

Bir de vücudu muhteşem görünüyor; çalıştırıcının vücudunun beni motive etmesi de önemli benim için. Böyle vücut tiplerini sevmeyenler de çok tabii ki ama ben çok kaslı görünen hocaları izleyince demotive olanlardanım. O yüzden iyi benim için.

2 ya da 3 hafta yapmayı düşünüyorum ben, ölçü almıycam; selülitlere, pantolonlara bakarak gözlemlicem başarabilirsem ikinci entry'yi girerim.

27 nisan 2017 22:01