yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

  1. Dünkü çıkışı ile beni hem bir kadın olarak hem bir Türk vatandaşı olarak utandırmış gazeteci. Yaptığı şeyin adı ad hominemdir ve bizim ülkemizde kendini eğitememiş büyük bir kesim tarafından her zaman alkış alır. ad hominem'in sözlük anlamı : reaksiyonun, bir kişinin duruşu veya fikri yerine şahsına yöneltilmesidir; tipi gibi, özel hayatı gibi vs. 

  Bu üslup dünyanın hiçbir yerinde saygın gazeteciler ve hatta aklı başında bir halk tarafından takdir görmez, benim şahsi görüşüme göre de kolaycılık ve altyapısızlıktır. Zira orada Kim Kardashian'a politik olarak verilecek çok güzel cevaplar vardı ama bunlar belli bir birikim ve seviye ister, popülist söylemler ve ad hominem ise toplumun eğitimsiz (gizlinot: Eğitmden kastım tahsil değil, kendini eğitebilmek ve fikri olgunluk ) kesimi tarafından, ki bu kesim sadece Türkiye'de değil bir iki istisna dışında tüm ülkelerde toplumun büyük kesimini oluşturduğu için, alkış alabilmenin en kolay ve garanti yoludur. 

  Ermenistan yıllardır yurtdışında lobilerle soykırımı diğer ülkelere kabul ettirmeye çalışıyor, bu konuda seslerini duyurmalarına fayda sağlayacak herkesi propogandasını yaymak için kullanıyor. Kim Kardashian'ı seversiniz sevmezsiniz ama bugün dünyanın en çok tanınan kadınlarından biri, başta Amerka olmak üzere dünya gençliğini malesef domine eden bir ailenin üyesi ve sosyal medyada 189 milyon gibi çok ciddi bir takipçi kitlesi var. Bu kadın siyasi, bürokratik veya tarihsel anlamda hiçbir vasfı olmamasına rağmen sadece kişisel şöhreti sayesinde ülkesinin ve inandıklarının propogandasını yaparak dünyaya duyuruyor. Sevin ya da sevmeyin, destekleyin ya da desteklemeyin ama bu somut bir gerçektir. Bütün yaptıkları da lobicilik ve propoganda zaten, ellerinde somut elle tutulur kanıtlar olsa Türkiye çoktan uluslararası platformlarda cezaya çarptırılmış ve tazminat ödüyor olurdu. Ermenistan'ın bu konuda hiçbir hukuki davası veya dava talebi yok, çünkü dava açtıkları zaman konu yine uluslararası mahkemeler tarafından incelenecek ve eğer Ermenistan haksız çıkarsa Türkiye hakkında kara propaganda yapmaktan onlar cezaya çarptırılacak o yüzden sadece lobicilik ve algı çalışmaları ile ilerliyorlar. Ece hanım mesela bu konuda iki çift laf edebilirdi ama kendisi de bihaber olduğu için mi yoksa bunu dinleyip anlayacak ve takdir edecek kitle azınlıkta olduğu ve bu kadar kral ilan edilmeyeceği için mi kim kardashian'a poposu ile saldırmayı seçti bilemiyorum. 

  Özetle fikirleri çarpıştırmak yerine bizim mahallede halı silkeleme kavgasına tutuşan ayşe ile fatma sığlığında çaresiz kalınca konuyu göte buta getirmesi bir gazeteciye, dünya kadına şiddet ile inlerken bir hemcisini kişisel tercihleri ve hayat tarzı ile vurmaya çalışması da bir kadına yakışmadı. Ne zaman ben bu ülkeden umudumu kestim desem Deniz Çakır gibi akıl izan sahibi bir insan çıkıp iki laf ediyor da, azız ama varız diye bir miktar içim rahatlıyor herşeye rağmen.

  29 eylül 2020 15:48

  2. Sanirim kendini whatsapp grubunda vatan millet sakarya muhabbeti yaptigini sanan sunucu

  Tamam bazi dedigi seylere ben de katiliyorum ama abartti artik. 

  Kim poposuyla reyting sagliyorsa ece de insanlarin gazini almasiyla reyting sagliyor. Basta insanlara farkli samimi gelmis olabilir ama artik yemiyor insanlar

  29 eylül 2020 16:59

  3. Sürekli duyar kasması çok itici geliyor. 

  29 eylül 2020 17:47


  4. "G*tünden uydurma" lafı cinsiyetçi bir söylem değil ki. Erkekler için de kadınlar için de kullanılabilir. Ayrıca laf ettiği kadın da parasını ne üzerinden kazanıyor ? Sanat, bilim, teknoloji, moda vs üzerinden mi yoksa bedeni üzerinden mi ? Nasıl bir ürün koyuyor ortaya? Kardashian hakkında söylediklerinde yanlış bir şey yoktu ama haber spikeri olarak başka bir mecrada söylemesi daha doğru olurdu. Haber etiği hakkında eleştiri yapıyorsak Ece Ünere kadar neler neler var.

  29 eylül 2020 20:00

  5. Çok yanlış bir üslupla kim'e kendince "kapak" yapan haber spikeri. Kim kardashian diyip gülüp geçtiğimiz insan yillardir lobi faaliyetleri yapıyor. Yani ciddiye alındığı bir kitle var, kocası baskan adayı olmaya çalışıyor. Biz gülüyoruz onlara ama bir çaba içerisindeler ve belli bir karşılıkları var. Cevap vereceksen ciddi ciddi cevap ver nedir yani bu basit tabirler.

  29 eylül 2020 20:08

  6. Kurduğu cümle en az kim kardashian kadar avam olan sunucu.

  29 eylül 2020 20:36

  7. Muhafazakarlık sınırlarında post modernliğe kayan ile seküler-popülist tayfaya yaranacağım diye ipin ucunu kaçırmış sunucu. Ortalarda takılıp herkesden övgü alacağım daha fazla övgü alacağım diye avamlaştı. Halk seviyesine incem derken avamlaşmayan çok az ünlü var da kendine fazla güvendi. Oysa gayet bilgili, bilinçli bir kadın gibi duruyordu.insanları eleştirebilir ama seviyesizleşmeye ihtiyaç duymayacak bir insan. Bu yüzden şaşırttı

  29 eylül 2020 22:21


  8. kameralara poz kesen magazin sunucularından farkı yok gözümde. 

  habercilik bu değildir benim öğrendiğim kadarıyla... söylemlerle haberin önüne geçmeye çalışmakta unprofessionallıktan başka bişey değildir. 

  önceki yorumları sosyal medyada biraz paylaşılınca iş showa döndü. 

  30 eylül 2020 01:06

  9. Danla Biliç'in daha iyi eğitim almış, belki daha çalışkan ve haber spikeri versiyonudur kendisi.

  30 eylül 2020 01:27

  10. Bu kadar avam, bu kadar leş bı üslubu ulusal kanala taşıdığı için ceza almalıdır. Kim Kardashian veya gtü umrumda değil. Eskiden spikerlerin bi ciddiyeti vardı. Ece hanım, hakkıyla bile gelemediği yerde CNN müdürü babasından aldığı kuvvetle orada burada show peşinde. Kızının yerinde olsam utanırdım. Kısa vadede ona dünya kupası kazanmış bi haz verecektir ama uzun vadede kimse kendisini iyi hatırlamayacak.

  30 eylül 2020 05:55