girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (445)
  • medya (13)

445. Sanırım Ece bu tür platformları okuyor hatta kesinlikle burayı okuyor bir yazı bağlantısı paylaşmış linkini okumak istersiniz diye paylaşacağım.kendisine hayat sana güzel diyenler için sitemkar bir tavır sergileyen yazı.

Kusura bakma ece’cimde şu günlerde  çoğu insan senin asla anlayamayacağın türden sorunlarla uğraşıyor maddi ve manevi.malesef ki belirli bir çaba sarfedip emeğinin karşılığını alamayan çok fazla insan var burayı okuyorsan o pembe gözlüklerinle diye hatırlatmak istedim.en son oy kullanma konusunda yalan söyleyip çok büyük olaylara dayandırdığın sebebin crystal healer cılık olarak karşımıza çıkmıştı.sen ve grup gıcık şurubu arkadaşlarınla orada burada boy gösterip bedava tatiller,ürünler peşinde kazandığınız paraları gerçek emek sahipleri bilek güçleriyle bile kazanamıyor bilmem farkındamısın.en son kendini guru ilan ettiğin videonda bahsettiğin yok hayatta kartlar kötü dağıltılsa bile o kağıtlarla oyunu oynayın gibi saçma tavsiyelerini de kendine sakla lütfen insanların akıllarıyla dalga geçmeyin artık grupça.kimseye olumsuz kötü bir yorum yazmayayım diyorum da insanı çileden çıkarıyorsunuz o polianna tavırlarınızla gerçekten yeter.çoğu insanın isyanı kıskançlıktan değil emeklerinin karşılığını bu ülkede alamamaktan.tek derdi sevgilisi olmamak olan sen bunca şeyle uğraşan kişilerden ne tür bir tavır bekliyorsun acaba gerçekten merak ediyorum.o saçma tavsiyelerin sonrasında diz çöküp önünde secdemi edeceklerdi?ece sen çok yaşa diye!sonuçta  seçemediğimiz bir aileye doğuyoruz ve o ailenin ne tür imkanı varsa  o çerçevede belirli bir süre hayatımızı idame ettirmek zorunda kalıyoruz.sonra senin gibi halden anlamayanlar çıkıp sanki dünyanın altını üstüne getirmiş bilgelikle aydınlanmış edalarla  kartlar bla bla bla...guruyum tavırları falan filan.guruysan bacakları kesilen köpeğe bu durumu yaşatan kişiye duyduğun şefkati olumsuz tavır sergileyen kişilere de göster lütfen.umarım teknoloji hızla gelişir ve sizin gibi influencer lara markalar ihtiyaç duymaz bizde bu vurdum duymaz şahsiyetlerden sonsuza dek kurtuluruz.biraz dünyaya dönün artık.bahsettiğin farkındalığın binde birine asla sahip değilsin bu nedenle evet hayat sana güzel.(link:

https://www.google.com.tr/amp/s/themahmut.com/2017/07/17/hayatsanaguzelciler/amp/)

Edit:link verdim ama nedense ulaşılamıyor bu nedenle medya ekliyorum.

ilgili medya:
1
bugün 01:34 bugün 01:40

444. ya bacakları kesilen bir köpek vardı ya. (gizlinot: hatırlattığım için üzgünüm. :( )onu katleden caniye ''şefkat''ten falan bahsetmiş birisi bu. daha başka bir şey yazmaya gerek yok. melek kartı seçip hayata pembe fanusundan bakmayı bırakırsa belki gerçek dünyayı görür. böylelerine sinir oluyorum. kendisinin tuzu kuru tabi. insanlar neler çekiyor be arkadaş. ne pozitif vibes'ı? karış bakalım insanların arasına bir git sor hallerini hatırlarını hayattan beklentilerini. bir sor o zaman görürsün pozitif enerjiyi. populistin tekidir ece targıt. ya prenses gibi yetiştirildin diye bu kadar uzak olunmaz ki? mutlu olun iyi düşünün enerjiler menerjiler. ne enerjisi ya? eve 1 ekmek fazla gitsin diye patronun bağırıp çağırmasına tahammül etmeye çalışan babalara amcalara kadınlara emekçilere bi git enerji falan de bakalım. o zaman görürsün hayatı.

dün 01:33 dün 01:36

443. Personal jesus. Tanım: spirituel yolculuğunu liderliğe dönüştürmeye çalışan youtuber. Bugün bir videosunun sadece ilk 2 dakikasını izledim ve fazla fanatik geldi.

21 eylül 23:22


442. Youtuber. Aslında başlarda pahalı ürün tanıtırken bile bazı şeyleri sindirmiş olduğu için izleniyordu ve seviliyordu bu kadın. Sorun maddi durumu değil bu yüzden, kıskançlık vb hiç değil. Benim fikrime göre birinci sorunu kendi en azından maddi anlamda mutluyken hem maddi hem manevi olarak bu ülkede resmen çırpınan insanlara mutluluk için dersler vermeye çalışması. Tamam belki yararlanan yüzde birlik bir takipçisi vardır ama bu çoğuna itici gelmesi gerçeğini değiştirmiyor. İkinci sorunu ise cansularla takılması. Kendim onlarla arkadaş olsam kendim kendime itici gelirim bu kadını nasıl izleyeyim şimdi. Birinci izlememe sebebimi yoksayıp en azından birkaç videosunu izlerdim ama ikinci sebep tamamen uzaklaştırıyor beni ve bence birçok kişiyi. Tabi ki arkadaşlıklarına karışmak biraz saçma ama zaten işi şova dönüştürüp arkadaşlıklarına ilkokul düzeyinde isim koyan onlar olduğu için çekinmiyorum açıkçası. Keşke dışarıdan bu durumu görebilseydi. 

21 eylül 22:53

441. Sosyal medya hesaplarını silip ara verişi sadece 1-2 gün sürdü sanırım, şimdi geri gelmiş. Uzun da bir yazı yazmış ama asla okuyamadım, okusam da çoğunlukla neden bahsettiğini anlamıyorum. Yabancı kişisel gelişim kitaplarında vs okuduğu şeyleri türkçeye çevirip paylaşıyor gibi geliyor ve hep havada kalıyor söyledikleri bu yüzden. Veya gerçekten samimi bir şekilde tüm bunları hissettiğini yansıtamadığı için böyledir, bilemedim. Her neyse, mutlu olmasını dilerim. 

21 eylül 21:17

440. Kanalı daha yeniyken severek takip etmeye başlamıştım. Giderek ilk konseptinden uzaklaştı ve bence yapmacıklaştı. Artık bitenler videosu dışında izleyemiyorum kendisini. Eskisi gibi uzun uzun ürün yorumu çekip yeni ürünler denese keşke..

Umarım özel hayatında aradığı huzuru bulabilir. Şahsen iyi niyetli olduğunu düşünsem de, kendisini normal insanların gerçekliğinden kopuk buluyorum.

21 eylül 16:27

439. bu kızdan baydım.hiç izlemiyorum ama başlığı görünce söylemeden duramadım.anlatımını beğeniyordum çok akıcı konuşuyordu. ama yüzümdeki makyaj diyor da yüzünde bir makyaj görmüyorum canım ya.makyaj fark yaratır hani make up artist ol demesek de çarpıcı birşey yok. güzel bir göz makyajı olur böyle sana hava katan ekstra bir şeyin olur.e ben senin balideki kendini buluş vlog'unu izlemeyeceğim.cansularla kanka olması ekstra itici.

21 eylül 15:09


438. Ben geçen yıl severek izlemeye başlamıştım kendisini ama kişisel gelişim konuları beni oldum olası iter, sebebinden bahsedeceğim: bence kötü niyetli biri zaten değil ama bir arkadaş da bahsetmiş ki gençlerimiz okuyup çabalayıp asgari ücretle çalışmaya başlarken (3 haftadır çalışma hayatına bir adım attım, biraz öfkeliyim kusura bakmayın) tuzu kuru insanların “pozitif enerji, iyi niyet, içimizin aydınlığı”ndan dem vurması bana biraz sahte geliyor. Sadece ece için demiyorum bunu, bu konularda ahkam kesen çok ama kişisel gelişim ne yazık ki insanların ekonomik koşullarını, toplumun gerçeklerini çoğu zaman gözardı ediyor. Ben psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunuyum, içsel süreçlerimizin önemini biliyorum ancak bu konulara eğilen birçok insanda gördüğüm eksiklik, bazı şeylerin üzerine, ki bu bazı şeyler dediğim “gerçek” sorunlar bence, değinmeden sessizce geçmeleri. Bu konuda ece’nin yapabileceği çok bir şey yok, o zor koşulları görmedi, birçok kişi de onun yaşadığı rahat ve ayrıcalıklı koşulları. Her şey içimizden gelenlerle, bizim iyi bir insan mı yoksa kötü bir insan mı olduğumuzla ilgili değildir, stres, mutsuzluk, öfke büyük oranda dış koşullarla, yaşadıklarımızla da alakalıdır. Evet çok rahat koşullarda mutsuz olan insanlar da vardır ya da zorluklara rağmen gülümseyebilen ama maslow ihtiyaçlar hiyerarşisini bilirsiniz belki, insanların öncelikli bazı ihtiyaçları vardır. Ece’den çıktı biraz konu şu an ama umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir. Aslında bu dediklerimi kişisel gelişim başlığında filan da anlatabilirdim. Ama Ece son zamanlarda bu konuda gündeme geldiği için yazmak istedim. 

Edit: yorumlarına bakınca, evet birilerine hitap ediyor belli ki. Benim kendi düşüncem bu sadece 

21 eylül 14:55 21 eylül 14:57

437. yaptığı tüm mantıksızlıkları bir kenara bıraktım, 2018 yılında açtığı melek kartlarını bu ülkede ünlü eden kadını, danışanı bıçaklayıp öldürdü, bunu da mi göremiyor? seni bu işi ekmek kapısı yapıp, akıl rahatsızlığı olan insanları melekler senlen gonuşuyor diye kekleyip, objelerle iyice delirtip kendi ölümüne yol açan insan(lar)ı göremiyor mu? kimse uyarmıyor mu?

sen kafayı yedin kendine gel makyajını yap, alışverişini yap, mangerie'de kahvaltıya git sahilde köpeğini gezdir, bırak bu işleri demiyor mu? nedir bu orta-üst sınıfın hayattaki tatminsizliğini abuk subuk kartlara taşlara sürtünerek geçirebileceğini düşünmesi, baygınlık geldi. meditasyon, namaz veya her türlü ibadet insanın inandığı tanrı/enerji ile bağını güçlendirir, ona iyi gelir anlıyorum. ama artık (bana göre) insanlar o kadar manyaklaştı ki, bunların hiçbiri de yeterli olmuyor. yakında kendisi de bütün evini objelerle doldurup kedili köpekli kadına dönüşecek diye korkuyorum. umarım bir an önce kendine gelir; 2 yıl içinde gördüğümüz onlarca ece'den hangisi kendiyse tabi...

21 eylül 14:50

436. saçma sapan bilgilerle insanlara iyi geleceğini zanneden, aldıkları aylık, günlük hatta saatlik kurslarla kendini her haltın koçu zanneden insanlar var. bunlar fahiş fiyatlar isteyerek çok da güzel kazançlar elde ediyor.fakat bunlara gidenlerin hepsi psikiyatriste gitmesi gereken kişiler değil. burada anlaşalım. hayatta yolunu kaybetmiş ya da kendilerini yenileme isteğiyle hareket eden kişiler çoğunluğu. işe yarıyor mu yaramıyor mu bilemem. sonuçta placebo etkisi diye bir şey var. ece sadece, şimdilik, umut verici konuşmalar yapıyor. bence bu konuşmaların zararı yok. sonuçta biz de arkadaşlarımızla konuşurken, morali bozuksa bu tür konuşmaları yapıyor, hayat hakkındaki düşüncelerimizi paylaşıyoruz. kitapçılar binlerce 'self help' kitapları ile dolu. sadece doktorlar yazmıyor ki bu kitapları. avukatlar, yazarlar, iş adamları, hastalıklardan kurtulmuş insanlar, iki eğitim alıp kendilerini bir şey zannedenlere kadar ne ararsan var. bunlar ne kadar zararlıysa ece'nin şu anda yaptıkları bence o kadar zararlı. ayrıca şunu belirtmeden geçmiyim. türkiye'de psikiyatristlerin çoğunluğu karşısındaki nin derdini anlamak için konuşmuyor, sadece ilaç verip geçiştiriyor. bluğ çağındaki çocuklara depresyon hapı veren çok ünlü doktorlar gördü bu gözler. sonuçta her şey insanın kendisinde bitiyor.

21 eylül 13:05