girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (253)
  • medya (3)

253. duyara gel ya. ay dayanamiycem.

içsel yolculuğa çıkmak ayrı bu denli içsel bir şeyi seni binlerin izlediğini bildiğin videolarda bilmiş bilmiş anlatmak ayrı.

arkadaşının ölmesine üzülmek ayrı (ölenelerin çok çok yakın arkadaşları hemen video derdine düşmemişken) olayın üzerinden henüz çok kısa zaman geçmişken üzüntünü video ile göstermen ayrı.

sosyal medya detoksu yapmak, yoga mogaya merak salmak ayrı ben inzivaya çekiliyorum diyip dakka başı instada olmak ayrı. 2 gün yoga öğrenip 3. gün yoga eğitmeni olmak ayrı.

daha çok örnek verebilirim ama bu örnekle anlatılabilecek bir şey değil. matematiği yok bunun."samimi" olan bir şey ile "zorlama" olan bir şeyi seyirci, takipçi anlar, anlıyor. bir şeyi yaparken de ben öğreniyorum modunda değil diğer gurup şurup üyeleri gibi hemen o şeyin uzmanlığını taslıyor. duyarcılar demeden de söyleyeyim hemen şimdi şey dersiniz "yooo kız hiç de ben uzmanım demiyor" ağzıyla demesine gerek yok zaten halinden tavrından bilmişlik akıyor.

bir şey yapmaya çalışan biri işte ne güzel boş değil diyecekseniz de berraque da sürekli bir şeyler yapıyor sürekli öğreniyor ama kimse ona bilmiş demiyor. beden olumlamayı bizim ülkenin sosyal medyasında berrak duyurdu, muhteşem donanımlı bir kız ama kimse ona bilmiş demiyor? çünkü bilmişlik taslamıyor o kadar bilgisine rağmen. ama bu ece targıtla cansu dengey çok bilmişleri sabah akşam 2 günlük bilgileriyle her şeyin uzmanlığını taslıyorlar. ben cahili 2 gramlık bilgisiyle uzmanlık taslayana tercih ediyorum valla. serenay sarıkayayı merve boluğurdan daha seksi, banu berberoğlunu şule karaoktan daha blogger buluyorum. bu kadar zorlamayın bu kadar kasmayın bu kadar bilmiş olmayın. yoga öğrenmek istediysen yoga öğren çıkıp da bize artislik taslama.

not: cansu dengeyi bi ara takip edip über über über boyutlarda kendisinden irrite olunca anfollovlamaç(gbkz: swh) etmiştim da bu kızı takip dahi etmedim hiç ama kaç girdi girdim hakkında dhbdc çünkü zorlama olan hiçbir şeye tahammülüm yok. zorlama bilgiye de havalılığa da seksiliğe da sanata da edebiyata da.

edit: zenginlik ne alaka yani? zengin diye mi irrite edici buluyoruz. ne alaka? kim nerden çıkardı bunu? komik olmayın ya hadi.

17 nisan 08:34 17 nisan 09:05

252. "sen zenginsin, kabul diyemezsin" diye kendisine konuşabileceği veya konuşamayacağı konular hakkında yasak getirilmiş kişi. evet, zenginlik içine doğmuş, her türlü imkana sahip bir kız. peki her gün sabahlara kadar elit mekanlarda partilesin, konuştuğu konular sadece maldivler tatilleri, alplerde kayak, en son aldığı tasarım kıyafetler mi olsun? öyle yapsa, boş, şımarık zengin kız demeyecek miydiniz? bir insanın neye ilgi duyacağını, neye ilgi duyamayacağını siz hangi makam olarak belirleyebiliyorsunuz? daha yaşı çok küçük ve evet, ben onun yaşındayken spiritüellik, içe dönme falan gibi şeylerden bihaberdim. şu anki trend o yönde olduğu için bunlarla ilgileniyor ama kendini arayan, daha derin birşeyler bulmaya çalışan ama bir yandan da bunlarda tabii ki çuvallayabilecek bir genç kız daha o. sanılmasın ki ben yaptıklarını çok takdir ediyorum, ama kız iyi birşeyler arayışında. neden insanları yaptıkları her şey için eleştirmek zorunda hissediyoruz sürekli? "kabul" diyebilmesi için, bunlarla uğraşabilme lisansı alabilmek için, ailesinin servetini reddedip öyle yaşamasını mı şart koşacaksınız?

16 nisan 14:59 16 nisan 15:02

251. eski sevgilisinin fotoğraflarını beğenmeye devam ediyor acaba barıştılar da gizli mi tutuyorlar bilemediim

16 nisan 11:30


250. şimdi ben burada uzun uzun yazınca "kendinden çok emin hater" oluyorum ama bu boş pazar gününde dayanamayacağım.

ben ece'yi çok severdim. hatta burada o alçakgönüllüğünü, youtubedaki tarzını, samimiyetini falan övmüşlüğüm çok. uzun zamandır bir konu hakkında söylemek istediklerim var ama gereksiz eleştiri yapmamak adına yazmamaya çalışıyordum.

-ben makyaj koleksiyonumu temizliyorum videolarını seviyorum. "declutter" diyor yabancılar bu arada tavsiye ederim eğlenceli oluyor. neyse bir hevesle bugün açtım iki videosunu da izledim. ilk dikkat ettiğim favoriler videolarında önerdiği (özellikle uygun fiyatlı) ürünleri burun kıvırarak "ıyy bunu hiç kullanmıyorum, kullanmam da" deyip fırlatması. ya hani favorindi? hani "eskiden çok seviyordum ama artık sevmiyorum" falan dese kabulüm. çektiğin vidoları mı unuttun?

-şimdi o makyaj koleksiyonumu temizliyorum videosunu izleyin, hep burun kıvırarak "güzel değil." "ben bunu kullanmaağğm" falan diyerek burun kıvırdığı ürünleri arkadaşlarının kapışmasını çekmesi (!) + buna kahkahalarla gülmesi. ve devamlı "kapışıyorlar ahahah kavga ediyorlar ahahha akşam oldu hala paylaşamadılar" falan demesi??? wtf? alt mesajı çok kötü olayın. ece ego tatmini olayında boyut aşmışsın.

-devamlı sanki çok komik bir şey olmuş gibi gülmesi. antidepresan falan mı kullanıyor diye düşünüyorum ben. anormal bir mutluluk o devamlı güler yüzlü olmak değil. belki birilerine "bak ne kadar mutluyum ahhh hayat çok güzel" mesajı veriyor bilmiyorum ama çok sahte. çok yapmacık. çok saçma. ben hayatımda devamlı öyle kahkaha atarak gezen bir insan görmedim ya. aşırı dozda mutlu taklidi yapmayı acilen bırakmalısın.

-şu "kabul" meselesi. hatta genel olarak bu içe dönüş serüveni! şimdi benim kişisel görüşüm insanlar "bazı" konular hakkında atıp tutmamalılar. bu konular neler? doğuştan şanslı olduğun konular. çünkü senin doğuşran elde ettiğin şeyleri yıllarca emek vererek uğraşarak elde eden insanlar var, ne yaparsa yapsın hiçbir zaman sahip olamayacak insanlar var. mesela çok basit bir örnek veriyorum benim saçlarım düz ve kalın tellidir. taram sorunu yok şekil verme sorunu yok sorunsuz güzel saçlar. ben çıkıp saçlar hakkında atıp tutsam devamlı bana dönüp "sen ne konuşuyorsun ya? saçlarla mücadele etmek hakkında sen ne bilirsin. sen tarasan güzel zaten ne konuşuyorsun?" derler ve haklılar. şimdi ececim çok büyük bir maddi güç içinde doğmuşsun, ailen seni her konuda özgür bırakmış, dünyayı gezmisşin, marka kıyafetler içinde evindesin, istediğin her şey için elini uzatman yeter. "maddiyat mutluluk getirmiyor." düşüncesini bir kenarda tutuyorum o değil konumuz. sen bu imkanlar altında çıkıp da öyle manalı manalı gülerek "kabuuuulll bunu düşünün" diyemezsin ya! insanların haytaı maddiyat yüzünden, aile yüzünden, özgür olamayışları yüzünden istediklerini elde edememekle ve bununla mücadeleyle geçiyor. sen bu konu hakkında konuşamazsın! sen içe dönelim, pozitif enerji gönderelim, spiritüel deneyimler falan bak bunlar sana göre değil. ben kişisel gelişim zımbırtılarıyla çok ilgilendim zamanında ve bu konularda konuşan insanlar, uzmanlar hep hayatında dibi görmüş çok zorluk çekmiş ve bir şeyleri aşmış, başarmış insanlardır. sen ne zorluk gördün? gördüğün tek zorluk ilişki hayatında dikiş tutturamaman. ee? o herkesin olağan bir problemi zaten daha kaç yaşındasın. tüm dünya ayaklarının altında. ben canım sıkkın olduğunda çıkıp iki gün bir yere gidip kafamı dinlemeyi bırak bazen bir akşam çıkıp güzel bir cafede kahve içip kafamı dağıtayım bile diyemiyorum mesela. israf gibi geliyor çünkü bu aralar ciddi maddi sorunlarla baş ediyorum. hadi oturup "kabuuull" edelim ve rahatlayalım. yani çok uzattım ama sen ne kadar bu konu hakkında konuşursan konuş hiçbir zaman "samimi" gelmeyeceksin sadece komik olacaksın. can sıkıntısından uğrşacak iş bulamayan zengin kız olacaksın.

not: farkettiyseniz bali olayından falan bahsetmiyorum bile. söyleyecek söz yok çünkü.

15 nisan 18:37 15 nisan 18:37

249. Makyaj koleksiyonu videolari asiri sikici. Seyredemedim cunku daraldim, sadece eceloglarla devam etmeyi "kabul" ederse kanali acisindan daha iyi olur bence.

15 nisan 18:05

248. Bali’ye gidip 1 ay instagramlık fotoğraf çekip gelen birinden ben neden yoga dersi almak isteyeyim?

Ben o kadar kalbur üstü bir insan olsam - hani biz gidemezmişiz ya, bi hayli üst düzey bi mekan sanırım- gider bu işin en iyisini bulurum ona basarım paramı. Yani ece’ye kızıyoruz ama onu böyle özel yerlere yogini yapanlar peki?

edit:imla

11 nisan 00:12 11 nisan 12:00

247. Son zamanlarda büründüğü hal beni aşırı güldürüyor. 1 ayda dünyanın gizemini çözmüş halleri o kadar yapay ki. Kabul kelimesini araştırın demiş kuzum allah aşkına sen ne yaşadın da ne öğretmeye calışıyorsun? Dengey denen kadında da aynı sendrom var. Biz kimiz demeden her şeyi bilirimci oluyorlar. Kendi ruhunu terbiye et önce. Ben kimim, ne yapıyorum, bu soylediklerimi nasıl bir mecrada var ediyorum diye otur bir düşün. Gerçekten başaran,çabalayan, kendini ezdirmeyen, ilmek ilmek olduğu yere gelen, eril zihniyetle başa çıkan, okuyan okutan kadınlar varken böyle bomboş insanların alkışlanmasını anlamıyorum. Alt tarafı parasını verip gidip 1 ay eğitim aldın mevlana ya da buda gibi takılmanın ne lüzumu var?

10 nisan 23:35


246. muhtemelen ait olduğu zümrenin, genele kapalı bir yerinde/kulübünde/tesisinde yoga eğitmenliği yapıyor. Siz gelemezsinizin açıklaması ancak bu olabilir gibi de yine de korkunç kötü kelime seçimi. Ne ait olduğu çevreye tutunabilen ne de olmak istediği kişiye ulaşabilen, mutlu olmak için çırpınıp kabul kelimesinde hayatın şifresini çözmeyi uman bir araf sakini. 

Daha açık dille; kedinin kıçını görüp yara sendromu. Ülkeden bağımsız dünya genelinde oldukça iyi şartlarda yaşayıp, mutlu olmayı beceremeyip sanki çok ağır travmalardan çıkmış, sevdiklerinin ölümünü izlemiş, hayatta kalmak için onurunu silip atmış da ona rağmen hayatta kalıp huzur ve mutluluğu bulmuş gibi davranıyor. 

10 nisan 22:23

245. Son aylarda gözümden iyice düşen youtuber.

Jet kazasında ölen kişiler için youtube'a video koyması

(bu aşırı hassas bir konu, tabiki duygu durumunu paylaşabilirdi hepimizi bu olay sarstı

ancak bu konuda video yükleyerek paylaşım yapması , bence çok uç nokta ve şov),

kullanmadığı makyaj malzemelerini arkadaşlarına verip insanların bunu nasıl kapıştığını vloglaması,

sürekli çok mutluymuş gibi davranması,

yoga eğitimine gidiyorum bir süre burda olmayacağım diye duyurup sürekli sosyal medyada paylaşım yapması gibi ... Bu liste uzar gider.

Kısacası ilk videolarında genel olarak düşünceli, mütevazi ve samimi bir izlenim bırakmıştı ancak şu an bu çizgiden çok çok uzakta.

10 nisan 18:52

244. ben bu kızı severdim. Yaş olarak benden küçük, tatlı hadi diyorum bazı şeyleri görmezden gel ama siz gelemezsiniz derken? bu tarz yerler uzay üstü canlılar için midir targıt? insanlarla yoga yapmıyor musun? hocalıktan kast ettiğin nedir? siz gelemezsiniz. Yok, bu fazla.

Her konuda olumlu davranan, felsefik deneyimleri yaşamaya çalışıp, henüz kendini bulamayan vlogger tayfasından, adı ece targıt olan bir kadın.

Son olarak,

lafların nereye gideceğini önemsemelisin ece. Kendini bulma çabandan önce kelimeler diyorum. Kelimelere dikkat etmelisin.

10 nisan 16:06