yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • medya (1)

  1. Tam ukte vereceğim başlıktı verilmiş.

  Tanım: ingiltere de yaşayan 25 yaşındaki türk model.

  Kendisi top model of the world de türkiye'yi temsil etmiştir.

  Sosyal medyada bu kadına inanılmaz yüklendiğini gördüm ve çok sinirlendim.

  Temsil ettiği yarışma bir güzellik yarışması değil, top modellik yarışması.

  Yarışma da güzellik önemli değil ki bana sorarsanız çirkin bir kadın da değil.

  insanların yarışmayı dahi bilmeden kadına bukadar yüklenip 'vöee bu mu bizi temsil edecek benim kıçım daha güzel bee' diye verdikleri tepkileri kınıyorum.

  Sarsılan özgüveni ve psikolojisini düşünmek dahi istemiyorum,umarım bu tarz saçmalıklara kulaklarını tıkayıp,hayallerinin hedeflerinin peşinden gitmeye devam eder.

  Ukte : (yazar: agent)

  13 eylül 2016 19:03

  2. bu kızı takdir ediyorum çok güzel bir açıklama yapmış. pucca bile bu kıza çirkin vs yazmış yahu sen kadınsın be kadın biraz hemcinsini koru! pucca gözümden çok düştü zaten düşmüştü ama bununla bitti. insanlar sanki mükemmelmiş gibi birilerini eleştiriyor ya deliriyorum. klasik türk insanı kızın adına çok üzüldüm. çirkin de değil bence gündem çok normalmiş gibi şimdi bu kıza çirkin vs diyerek gündemi mesgul ediyorlar hemde insanların öz güveniyle oynuyorlar yazıktır ya hiç mi empatini yok!

  13 eylül 2016 19:13

  3. Model olmak için de yetersiz olduğundan hakkındaki eleştirileri haklı bulduğum model.

  13 eylül 2016 19:14


  4. kızı beğenmeyebilirsiniz, herkesin güzellik algısı farklıdır nihayetinde. bunu dile de getirebilirsin gayet, "ecem uzgör'ü beğenmedim.", "bence çirkin bir kız ya", "daha güzel biri seçilebilirdi" vs. bunlar normal yorumlar.

  ama tutup da hakarete varacak boyutta yorumlar yapıp, "gudubet" diyip, saçma capsler ile 2 gündür geyiğini döndürmek tam anlamıyla tahammülsüzlüktür, terbiyesizliktir. bunun aksini kimse iddia etmesin lütfen.

  çok güzel bir sesi var, anlattıklarına göre de müzikal açıdan kendini geliştirmeye çalışmış/çalışıyor. sevdiği işi yapıyor, sevdiği insanla birlikte. katıldığı ve seçildiği çoğu yarışmanın da sadece güzellik üzerine değil entelektüel birikim ve yetenek kriterleri üzerine de olduğunu söylemiş. bu kadar şeyi kimse görmüyor, takdir etmiyor. bunu kadınlar da yapıyor işin acı tarafı. sonra ekşisözlükte "güzelliği ile bir yere gelen kadın" gibi başlıklar altında ağlıyorlar.

  e abicim ablacım bu kadın güzelliği ile değil birikimi ile bir yere gelmiş bu sefer de güzel olmadığı/güzel bulmadığın için demediğini bırakmıyorsun.

  azıcık ikiyüzlü olmayın ya, en azından bu kadar bariz olmayın.

  13 eylül 2016 19:42

  5. al bak al biz o kadar konuşalım, saygı diyelim, görecelilik diyelim, allah vergisi diyelim, genetik diyelim kazmanın biri gelsin sırf beğenmedi diye kıza istediğini söyleyebilsin. sen nesin demek istiyorum ya sen kimsin? sen neye benziyorsun acaba? twitter'da baktım az önce sevgili (!) pucca o tweet'in altında yazılanlardan bir kadın olarak utanmadın mı? senden cesaret alan bir takım insanların ne kadar alçaldığını görmedin mi? o alçalanlara zaten lafım yok da bir kez olsun düşünmedin mi acaba ben neyim diye?

  tanım: bence gayet de hoş ve güzel, sokakta görseler en azından ağzı açık kalacak tiplerin saçma sapan hakaret ettileri güzel kadın, dilerim bunlara üzülmüyordur.

  13 eylül 2016 20:19

  6. açıkçası ben de kendisini güzel bulmadım.ama güzel olmamak normal bir şey arkadaşlar.herkes güzel değil,belki ben de değilim.zaten herkes güzel olsa eğer güzellik diye bir kavram kalmazdı,herkeste olan bir özellik olurdu.o yüzden birini güzel bulmamak ve bunu belirtmek gayet normal bir durum bana göre.ama bunu belirtmekten kastınız hakaret ve küfürse eğer yanlışsınız.kimse fiziksel özelliklerinden sorumlu değil,hiçbirimiz görünüşümüzü seçmedik.dediğim gibi küfür ve hakaret çok çirkin ama güzel bulup bulmadığımızı söylememiz de gayet normal bir durum.yani ben bu kızı sokakta görsem hiçbir yorum yapmam ama bu bir güzellik yarışması.ve zaten güzellik yarışması dediğimiz şey bir grup modelin fiziksel özelliklerine bakılarak derecelendirmesi maalesef.o yüzden tabi ki güzel ya da güzel değil diyeceğiz bu bizim en doğal hakkımız.kendisi de o yarışmaya katıldıysa eğer bunu göze alarak katılmıştır.ama sosyal medyada kendisini rencide edecek şekilde küfürleri gördükçe insanların tutumlarına kızmamak elde değil.umarım söylenenen kötü sözleri kafasına takmıyordur.

  13 eylül 2016 20:47

  7. Herkes guzellikten bahsetmis ama modellik yarismasi oldugu icin ona gore elestirimi yapacagim. Fizigi bana guzel gelmedi en azindan (link: https://www.instagram.com/p/BIVBsg9DXMc/ şu) fotografta hic fit durmuyor.

  Bir de dikkatimi ceken sey egitim hayati cok dolu. Boyle insanlari cok seviyorum. Hayatta basarilar diliyorum kendisine.

  13 eylül 2016 21:13


  8. sıfır beden olmaması sebebiyle takdir ettiğim model. fakat yüz güzelliği açısından bana da hitap etmedi pek...

  13 eylül 2016 21:22

  9. yarışmada ülkemizi temsil edecek görünüşe sahip olmadığını düşündüğüm model. ilk defa ekşiye katılıyorum. modellik yapan arkadaşlarımı düşünüyorum bi de bu kıza bakıyorum vallahi içim acıyor.

  eğitimiymiş yok diliymiş yeteneğiymiş nice daha iyileri var. (sadece kendi etrafımdan 5 kişi rahat sayabilirim)

  sen eğer modellik yapıyorsan ülkeni temsil ediyorsan bari bi salona git yağlarını erit. 0 beden bende sevmem ama fit bir vücudu yok.

  zaten kendisi dereceye de girememiş.

  müzik kariyerinde başarılar. orada daha yeteneklisin oradan devam etmelisin bence.

  13 eylül 2016 21:43

  10. Dedeye sahip çıkalım' a dönmüş olay. Birşeyi abartmadan yapamıyoruz. Hakkında çok kötü yorumlara denk geldim. Gerçekten saygı sınırını aşmışlar. Savunan bazı insanlar da aşmışlar. Yahu yüzünü bende beğenmedim ama beğendirme gibi bir derdi de yoktur zaten kadın model.

  Tanım: model

  13 eylül 2016 22:39