yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (0)

  33. ev turu videosundan geliyorum. öncelikle ev öyle güneş alıyor ki, panjurlar neredeyse kapalı olmasına rağmen bile çok aydınlıktı. istanbulda bu çok zor bulunuyor. evin içinde yaşandığı belli, hastane koridoru havası yok, renkli, sıcak ve modern bence. sadece çok kalabalık görünüyor benim gözüme. bir de, evden çıkmak istemediğini de belirtti, umarım uzun süre mutlu yaşarlar.

  9 ocak 13:30

  32. bana hiç farkında olmasa da bir iyiliği dokunuğu için sevdiğim bir youtuber.

  uzun yıllardır bir takipçisi olarak kendi markasını kurduğunu gördüğüm için çok mutlu oldum. yoğun olarak bullet journal, art journal yapan birisi olarak destek olmak ve hatıra da kalır düşüncesiyle ajandasından aldım ve samimi olarak beğendim.

  mabbels'in sitesiyle ilgili ben de çoğu kişiye benzer sorunlar yaşadım. umarım ecmel bu siteyle anlaşmayı bırakır. alışveriş ciddi olarak mesai gerektiriyordu. bir defter alacağım diye maraton koşmuş gibi yoruldum.

  ecmel, burayı okuyorsan sana uzun yıllar boyu başarılar diliyorum. umarım işini çok çok daha büyütür ve güzel defterler yaparsın.

  son olarak tabiri caizse çok saçma bulduğum bir konuda dipnot geçmek isterim. stationary konusunda az çok bilgi sahibi olan kimseler özellikle bir önceki girdideki gibi %90 oranında sadece belli bir markadan, defterden esinlenme olamayacağını net bir şekilde bilir çünkü günümüzdeki çoğu kırtasiye tasarımı uzakdoğulu ülkelerden esinlenme. özgün bir şey yapılacaksa teknolojisi ve tasarımı önce orada yapılıyor. japonya'da küçükçe bir kırtasiyeye girme şansım oldu. 5 metrekare dükkanda aklınızın almayacağı şeyler var. bunun yanında iyi olduğunu sandığınız victoria's journal markasının belli başlı defterlerinin tasarımı ve renkleri birebir japon stationary kopyası. türkiye'de gördükleriniz ve satın alabildikleriniz hiçbir şey.

  19 aralık 2021 11:33

  31. Çalıştığı mabbels adlı firmadan bir daha asla herhangi bir ürününü almayacağım çok sevdiğim youtuber.

  Siparişi 4 Aralıkta verdim. bir hafta bekledikten sonra acaba neler oluyor diyerek iletişime geçmeye çalıştım. destek maili diye koydukları adresten bir geri dönüş almadım. sonra instagram sayfalarından yazdım. çok kısa bir geri dönüş yapıp sipariş numaramla yardımcı olacaklarını söylediler. Olmadılar. ikinci kez yazdım görüldü atıp dönmediler.

  Bugün üçüncü maili attım. buna da geri dönüş alamazsam siparişi iptal edip diğer yollara başvuracağım mecburen. böyle giderse tüketici hakem heyetine de bir yolumuz düşecek gibi.

  Kargo parasını kendin ödüyorsun, ürünü göndermiyorlar, sistemde üç hafta olacak hala siparişiniz alındı yazıyor. iletişim sıfır, şeffaflık sıfır. burada ecmele de iş düşüyor aslında ama ona da yazdım, bir geri dönüş almadım.

  Canım Ecmel, dünyanın en güzel defterini 1 tl'ye bile satsan mabbels'ten olduğu müddetçe gidip tasarımın %90ınını esinlendiğiniz Victoria's Journals alacağız. bunun da kusuruna bakmayacaksınız artık ne yapalım.

  edit: üç haftanın sonunda iptal etmediğimiz halde siparişi iptal ettiler. defter parasını iade ettiler ama kargo parası ödediğimizle kaldık. yollarımız bu şekilde sonsuza dek ayrılıyor youna.

  19 aralık 2021 09:26 25 aralık 2021 20:40


  30. Ajanda tutacak istikrara sahip olabilsem ilk işim onunkini almak olurdu. Bir zamanlar beautygoredahauzunbirisimbulamadınmı diye bir blogger da girmişti bu işe, çiçekli böcekli koca tekerlekli tasarımıyla(!) ajandadan soğutmuştu. Ecmel'inki çok net, ihtiyaç odaklı. Öyle rengarenk desenli defterleri ilkokulda tuttuğumuz günlüklerde tercih ederdik, piyasanın geldiği noktaya bak. kağıt fiyatlarıyla kurları göz önüne alınca 60 veya 80 lira hakkını vererek kullanacaklar için iyi bile. He emoji he, slogan filan. Kahvene soya sütü yerine inek sütü koyan baristaya atarlanma, sen cici bir kızsın unutma!!! temalı laflardan daral gelmişti, teşekkürler ecmel.

  11 aralık 2021 01:02

  29. çok uzun yıllardır severek takip ettiğim ve işinde başarılı bir influencer. kırtasiye markası kurmasına çok sevindim çünkü yıllardır bu alandaki ürün tavsiyelerini dikkate alırım, hiç pişman olmadım. bu yüzden de kırtasiye ve ajanda denince akla ecmel gelir benim için, kendisine güveniyorum ve iyi ürünler çıkaracağına inanıyorum. ajandasına gelecek olursam, çıktığı gün spirit isimli güzel lila renginden bir tane kapabildim. benim gibi ajandanın içinde motivasyon(!) cümleleri, çiçekler, böcekler, farklı fonttaki yazılar, renkli sayfalar sevmeyen insanlar için tasarımı çok başarılı. sade ama işlevsel. ajandasını kendi zevkine göre dolduran insanlar için iç tasarımının renksiz olması cezbedici bir şey, ben de zaten bu sebeple matt notebook markasının ajandalarını kullanıyordum. onlara da benziyor tasarım olarak ki videosunu izleyenler bilir ecmel de zaten bugüne kadar kullandığı ajandalardan sevdiği özellikleri alıp birleştirdiğini, sevmediği özellikleri çıkardığını söylüyor. yani birçok markaya benzetilebilir, bir ajandanın içi ne kadar farklı olabilir ki zaten? ama tasarımı kesinlikle victoria's journal ajandasının bire bir kopyası değil. çok fazla markanın ajandasını kullanmış ve kendince bu ajandalarda kullanışlı olduğunu düşündüğü özellikleri içeren bir ajanda yaratmış. ama bunu yaparken kendinden de bir şeyler katmış. mantıklı? dilerim markasını çokça büyütür ve çok daha güzel işlere imza atar.

  10 aralık 2021 21:45

  28. yeni çıkardığı youna ajandalarının lime renginden aldım. ama bir üst gönderideki vj ajandadan almadım diye pişman oldum açıkçası. sert kapağı var sanki dokusu biraz daha güzel olabilirdi. ve içindeki kağıt bence kaliteli değil. çok beyaz ve dokulu bir kağıt. çok beyaz oluşu çiğ bir görüntüye sebep olmuş bence. dokulu oluşu da aslında dolmakalemle yazmaya ya da boyama yapmaya elverişsiz hale getirmiş ajandayı. içini doldurup renklendirdikçe güzel gözükebilir ama dediğim gibi çok beyaz.

  10 aralık 2021 13:12

  27. ecmeli seviyorum, girişimini takdir ediyorum. ama ajandalar ne kadar farklı olabilir ki... o ajandalar tükendiyse harika oldukları için değil ecmelin ajandası oldukları içindir. umarım kırtasiye markasını büyütür daha güzel ürünlerle gelir.

  10 aralık 2021 10:02


  26. Çok uğraştığı ajandasının tasarımı birebir Victoria’s Journal ajandasının kopyası olan internet ünlüsüdür. (link: https://www.trendyol.com/victoria-s-journals/2022-haftalik-ajanda-ocean-yesil-p-176098071 Buyrun )

  10 aralık 2021 09:42

  25. Ben de ajandasıyla ilgili hayal kırıklığına uğrayanlardanım. Kapak pürüzsüz değil, kağıt kalitesi çok iyi değil. Bana gelen ajandanın köşesi deforme olmuş, fiyatına göre kalitesi oldukça düşük. 

  9 aralık 2021 21:20

  24. Malesef ajandasının kağıt kalitesi anlattığı kadar iyi değil, keçeli kalemle yapılan her şey arkaya geçiyor

  9 aralık 2021 20:40