yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (0)

  1. Yıllar önce eczanede yapılan bir saç analizinde görevli saç diplerimin tıkalı olduğu söylenmişti. Ne yapmam gerektiğini sorunca da şu an adını hatırlamadığım bir markada şampuan, arındırıcı bilmem ne önerdi. Fiyatını sorunca da elli lira mı, seksen lira mı bir şey dedi. Haydi görüşürüz diyip çıktım tabii ki.

  Tanım: satış yapmak için masal anlattığını düşündüğüm kişilerdir. eczanedeki en pahalı ürünü de kakalamaya çalışırlar.

  25 ağustos 2014 20:28

  2. maalesef büyük çoğunluğu ne sattığı ürünün ne işe yaradığını bilir ne de içerik bilgileri vardır. Eczanede hangi dermokozmetik markasını satıyorlarsa o en iyisidir; geri kalanlar tu kaka 'dır. (gizlinot: azimle dermalogica yı karalayanına denk gelmiştim bir keresinde ) (gizlinot: güldüm geçtim tabii )

  25 ağustos 2014 20:36

  3. Kozmetikten (gbkz: dermokozmetik) ürünlere geçiş yapan milyonlarca bakım meraklısı tüketiciyi, abuk subuk davranışları ve ne desek inanırlar yanılsamaları nedeni ile eczanelerden soğutan meslek grubu. Fakat az da olsa bu işi gerçekten bilen cilt tipinize ve sorunlarınıza uygun tarafsızca öneride bulunanlar var.

  Şahsi tarifim şu: henüz doğal sektörel seleksiyondan geçmemiş oldukları için kuşku ile yaklaşılan meslek grubu.

  En çok yadırgadığım yanları ise, rakip firmalara ait ürünleri sürekli kötülemeleri.

  25 ağustos 2014 20:37 25 ağustos 2014 20:40


  4. Bana da yıllardır 50 faktör güneş kullanmama ve cildimdeki renk değişimlerinin yaz kış kalıcı çillerim olmasına rağmen, güneşten lekeleriniz olmuş güneş kremi kullanın bak bu çok güzel diye bir şey satmaya kalkıştı. İnandıramadım güneş kremini yaz kış kullandığıma

  25 ağustos 2014 20:52

  5. Faydasındansa ürün fiyatına göre öneri yapan şahsiyetler. Yaşadığım tecrübelerden dolayı artık hiç öneri istemeden kendim seçtiğim ürünü direk alıyorum, yoksa kazıklanma olasılığınız yüksek.

  26 ağustos 2014 08:48

  6. işini gerçekten iyi yapan ve mantıklı önerilerde bulunanlara saygım sonsuz. ama kimisi de sadece satmak için size bir sürü şey öneriyor. ha şu da bir gerçek o şekilde bir ton ürün almışlığım var ve bu sadece bir satış stratejisi olarak kullanılıyorsa bir başarıdır. kötü tarafı eve gelince "ben bunu niye aldım ki? ihtiyacım yoktu" diyorum o zaman küçük bir hayal kırıklığı yaratıyor.

  8 şubat 2015 16:17

  7. İnternette On dakika araştırma yapsanız çoğundan kat kat daha iyi ürün tavsiye edersiniz kendinizé ya da bana gelin ben tavsiye edeyim. ;) bir anım da şöyledir. EczaneYe girdim

  -İyi bir güneş kremi istiyorum. Ama hala karar veremedim. Sık sık yenilemek bana göre değil.

  -Tabi ki daylong harikadır bayılacaksınız. Bi kullanın vazgeçilmeziniz olacak.

  -Kendisini içinde paraben var diye bıraktım.

  -Aaa hayır yok.

  Kutuyu okumaya başlar propylparaben falan gibi çeşitleri var.

  -bakın paraben yok. Bunlar parabenin iyileştirilmiş hali.

  -Hadi Allah a emanet ol bacım ben kaçtım.

  8 şubat 2015 18:20


  8. İş yerime yakınlığından dolayı 6-7 yıldır gittiğim bir eczane var; bir duvar boylu boyunca her markanın dermo kozmetiği ile dolu... ilk başlarda sadece bakıyordum ve kesinlikle bir şey sormuyordum, sonra dermatologumun önerdiği kremleri oradan almaya başladım. oradaki görevli kızımız benim istediğim kremi verirdi ama başka önerileri de olurdu ve ben inatla almazdım. sonra ne oldu anlamadım, onun önerdiği kremi aldım. şimdi ise onun önerisinin haricinde hiçbir kremi almıyorum. benim kullandığım kremleri biliyor, bitince yerine ne kullanacağımı ve ne kadar süre ile kullanacağımı planlıyor, kullandıklarımın cildim üzerindeki etkilerini gözlemliyor. yani çok çok memnunum. :) sadece bana karşı da böyle değil, sürekli gelen bir müşteri grubu var ve hepsine karşı böyle. birkaç aydır ücretsiz cilt bakımı hizmetine de başladılar, cilt bakımı yapmak için özel bir uzman geliyor ve güzellik salonlarında yaptırılabilecek kalitede bir cilt bakımını ücretsiz yapıyorlar, sonrasında illa "şunu al bunu al" da yok. onun önerileri ile ürün kullanmaya başladığımdan beri cildimde fark edilir bir iyileşme oldu. çok çok çok memnunum... ama bendeki bu güven duygusunun oluşması çok uzun bir süre aldı ve haftada en az bir kere eczaneye uğramamdan dolayı artık birbirimizi de çok iyi tanıyoruz. ama ilk kez gittiğim ve tekrar uğramayacağım eczanelerde çalışanlarla maalesef böyle bir diyaloğu yakalamak çok zor. benimki tamamen şans oldu. (gizlinot: mutluyum)

  10 ağustos 2016 17:47 11 ağustos 2016 05:33

  9. Gözümde drugstorelardaki kozmetik çalışanlarından farkları yoktur. Bana mı öyle denk geliyolar bilmiyorum. Ama bilgisizlik had safhada. Ayrıca sürekli bi ürün kakalama çabası. Yağlı cildime yağ içeren nemlendirici önereni mi dersiniz, nasıl bakım yapsam diye çıldırıdığım yüzüme "çık bıkımsız kılmış cildiniz" diye hakaret edercesine konuşanı mı, saçma sapan bi renkte, sıcak alt tonlu cildime asla yakışmayan mavi alt tonlu soğuk pembe bi ruju zorla satmaya çalışanı mı dersiniz. Her türlü ürün satma peşindeler. Tamam işini yapıyosun anlıyorum da azcık da karşındaki müşteriye saygı duy. Ürün satıcam diye alakasız bi ürünü kakalamaya çalışma veya illa ürün satıcam diye fiziksel görünüşüme laf sokup durma kardeşim.

  10 ağustos 2016 21:22

  10. gerçekten çok azı işini layıkıyla yapan kişiler oluyor, genelde çoğu çok bildiğini zannedip çok yanılan cinsten.

  yaz başıydı sanırım nemlendiricim bitmek üzereydi hadi nasıl olsa tek parça ürün internetten uğraşmayayım , eczaneden alayım dedim ama demez olaydım. bir süredir kullandığım dermatolog önerisi olan bir nemlendiriciyi bana hayır öyle bir krem yok deyip başka bir markanın ürününü satmaya çalışan, dahası üstelik o krem hiç de sizin cildinize uygun değil yanlış ürün kullanıyorsunuz deyip bir güzel ayar veren bir çalışana denk geldim. üstelik kadının iki lafından biri cildinize analiz yapalım, benim önerdiğim markada indirim var bakın çok memnun kalacaksınız oluyor dönüp dolaşıp.

  bir an için olur ya acaba krem piyasadan kaldırıldı mı demiş bulundum , ısrarla hayır öyle bir ürün zaten yok diyor. iyi de şu an kullanıyorum ben bu kremi diyorum mümkün değil diye inat ediyor tam bir ömür törpüsüydü yani . daha fazla dayanamadım hadi size iyi günler deyip eczaneden çıktım ama resmen üstümden tır geçmiş gibi yordu beni kadın.

  kısaca bu tip bilgisiz ve yanlış yönlendiren çalışanlar yüzünden kesinlikle online alışveriş tercih sebebi oluyor çoğu zaman.

  11 ağustos 2016 15:08