sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (93)
  • medya (3)

  93. bazı istisnalar hariç cahil, faşist, mizojinist, zorba, sapık ve ikiyüzlü erkekler sürüsüdür.

  15 mart 01:59

  92. İçlerinde devamlı kadınların efendi erkekler yerine piç erkekleri tercih ettiklerini, bu yüzden son derece kibar, sadık, efendi oldukları halde yüzlerine bakılmadığını hatta fark edilmediklerini söyleyen erkekler bulunan erkek grubu. Bu özelliklere sahip olduklarını ancak seçilemediklerini söyleyenler için bence iki seçenek var: ya çok çirkinler -ki hiçbir kadını çirkin bulduğu bir erkekle birliktelik yaşamak istemiyor diye suçlayamayız. Özellikle de erkekler çirkin buldukları kadınlara her türlü kabalığı, aşağılamayı, hor görmeyi çok rahat yaparken.- Ikinci seçenek de bu özelliklere sahip olmadıkları halde sahip olduklarını düşünüyorlar. Efendiliği ve kibarlığı silik olmakla, ağzını açıp iki çift doğru, ilgi çekici laf edememekle, özgüvensizlikle karıştırıyorlar. Süklüm püklüm duruşlarını efendilik sanıyorlar. Kadınlardan pek ilgi görmedikleri için de isteseler de sevgililerini aldatacak ortam doğmadığından sevgililerini aldat(a)mamaya sadakat diyorlar. Birçoğu içten içe erkeğin kadını aldatmasıyla gurur duyan, erkekliklerini pekiştirdiklerini zanneden tipler.

  Kaldı ki dedikleri iyi özelliklere sahip erkekler gayet de sevgili buluyor, güzel ilişkilere sahip olabiliyorlar. Zaten bu özelliklere sahip erkeklerin sağda solda "kadınlar fazla iyiyim diye bana bakmıyorlar, efendiliğimden kaybediyorum hep" diye ağladıklarını, kusuru her zaman karşı tarafta arayıp da kadınlara öfke kustuklarını hiç sanmıyorum.

  14 mart 17:39 14 mart 17:41

  91. bütün gün türk kadınlarına hakaret ederler, demediklerini bırakmazlar ama kadın olduğunu belli eden en ufak bir entry yazdığın anda sayısız yürüme mesajı gelir. bu da ikiyüzlülüklerinin kanıtı işte. ha bir de yazdıklarımda erkek arkadaşım olduğunu sık sık belirtmeme rağmen geliyor bu yürüme mesajları. al bu da başka bir karaktersizlik işte. sevgilisi olan bir kadına bile ya düşürürsem diye mesaj atmalar. gerçi eşlerini nasıl aldattıklarıyla övünen mide bulandırıcı bir kitleden başka ne beklenir ki zaten. çok doluyum bunlara karşı.

  20 kasım 2018 12:32

  90. ekşide birçok beğendiğimiz yazının yazarları da erkek. birkaç kötü örnekten yola çıkılarak yapılan genellemeler anlamsız. evet o birkaç kötü örnek sözlükte başlıklara tek tek bakıldığında çok çok çok fazla ve mide bulandırıyor ama yine de tüm sözlüğü karalama sebebi olmamalı. bizim sinirlendiğimiz yazıların yazarlarına demediğini bırakmayan erkekler de var orada. onlar da ekşi sözlük erkeği kategorisine dahiller.

  süslüde de her yazarın dediğine katılıyor musunuz? hayır. soru-cevaplarda ne kavgalar dönüyor. kadınlara ya da erkeklere yönelik insanlık dışı söylemleri olan insanlar tüm süslü sözlüğü ve süslü sözlük kadınını/erkeğini kötü yapmıyor ise bu birtakım kendini bilmez ekşi sözlük yazarları da tüm ekşi sözlük erkeklerine laf söylenmesine sebep olmamalı.

  29 ekim 2018 14:22 29 ekim 2018 14:23

  89. 6 senedir ekşi sözlük'te yazarım ve daha önceki bir (link: https://www.suslusozluk.com/süslü-sözlük?i=864385 Girdim)de de belirttiğim gibi ekşi gerçekten testosteron kokan bir halde. Bir kadının orada takılmaktan nefret etmesi için milyonlarca başlık gösterebilirim. Her ama her gün türk kızı şöyle böyle diye başlık görebilirsiniz. Ama başlık içeriğine girip bakınca başlığı açan bir kişinin gelip salyalarını saça saça türk kadınını kötülediğini ve fakat diğer birçok yazar erkeğin buna katılmadığını da görebilirsiniz. Ekşi onların hatrına dönüyor zaten.

  Ekşi yazarı erkeklerin çevresindeki 3-5 kötü örneği tüm türk kadınına yayıp başlık açması ne kadar yanlışsa başlıkları görüp içerideki muhalif tutumdaki erkekleri yok sayarak buraya gelip saydırmak da bir o kadar yanlış.

  29 ekim 2018 13:40

  88. yıllardır izlenimlerime göre türk kadınını çoğu başlıkta eziklemeye ve eleştirmeye çalışmaktan başka bir işleri olmayan vasıfsız erkek topluluğu. ayrıca bir çoğunun beyin yerine plastik taşıdığını düşünüyorum zira sırf bu başlıklar değil, diğer çoğu başlıklarda da zeka seviyelerini belli ediyorlar. 

  29 ekim 2018 13:27

  87. maalesef gitgide incisözlük kafasına evrilen ve bunda en büyük payın da paralı trollere ait olduğu, bir başka kavramı aşağılayarak (cinsiyet, yönelim veya inanç, aklınıza ne gelirse) diğerini yüceltebileceğini sanan erkek tipi.

  25 ekim 2018 23:14

  86. Çoğu ataerkil, ev işinin kadına ait olduğunu sanan, kendini parçalarcasına bunu savunan kişilerdir. Fikirlerini duysa nereden geldi bu diyip kaçacak yabancı kız sevdalısı, toplumun dinamiklerinden kopuk olarak baktıkları türk kızı aşağılayıcısıdırlar. Rahat bırakmaz x yapan kadın, y boylu kadın, z diyen kadının asıl amacı gibi başlıklarla bol bol anlamsız fikir beyan ederler. Hayatın bir kadın için yeterince zor olduğu ülkemizde internette de rahat bırakmayalım görevini üstlendiklerini düşünüyorum bu yüzden.

  25 ekim 2018 12:02

  85. Büyük çoğunluğu "beyni yok fikri var" erkeğidir. Her konuda uzmandır o lanet olası burnunu her şeye sokar. Her şeyin iyisini bilir her konuda ahkam keser. 7/24 yatıp kalkıp türk kızını aşağılamaya çalışır. Sonra küçük beynince aşağıladığı türk kızlarına ekşi sözlükten ve bilimum sosyal mecralardan yürümeye çalışır ahsjdjjd. Şu anki çöplüğün özeti budur. Eskiden gerçekten güzel bir yerdi ekşi, çok değerli yazarları vardı ama o iyi yazarlar o güzel atlara binip gittiler demirin tuncuna ekşinin böylesine kaldık.

  25 ekim 2018 11:51

  84. fırsat buldugu her yazıda her şekilde türk kızını aşağılayan ve ona kulp takan ancak sanki bunu yapan kendisi değilmiş gibi gerçek hayatta güzel türk kızlarına ağzının suyu akarak acaba nasıl düşürebilirim diye kız kovalayan erkek çeşidi, bazılarının hayatının bomboş olduğundan mütevellit bütün gün klavye başında entry yazmakla uğraştığı da bilinir.

  25 ekim 2018 10:26