sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (96)
 • medya (3)

96. Bunlardan birisi de benim.

Ekşi sözlük ilk zamanlarındaki gibi değil. Özellikle ssg’nin bırakıp kanzuk’un sözlüğü devralmasından sonra iyice cümbüş yerine dönmüş vaziyette.

Uzun zamandır yazarım, engelli listemde 250’nin üzerinde yazar var. Hele ki bazı başlıklar var, sadece yazar engellemeye giriyorum mesela.

Bunun sıkıntısını sadece platformun okuyucuları değil, yazarları da çekiyor. Bir bilgi yazarsın mesela adam direkt mesaj kutuna gelip küfür etmeye başlar. Hatta öyleleri var ki “ben Kanada’da yaşıyorum sana istediğim kadar sövebilirim” falan modunda dava edemeyeceğinizi düşündüğü için.

Şunu fark ettim ki artık gerçekten “yok artık abi bu kadar da embesil olmayın ya” modunda değilsem ekşi sözlüğe entry falan girmiyorum, ergen yuvasına dönmüş.

Yalnız sadece erkeği değil, kadını da dandiktir ekşinin. Hiç fark etmez. Elbette içeride düzgün insanlar da var fakat çok az. Onların da büyük kısmı gidiyor işte teker teker.

15 mart 06:32

95. bazı istisnalar hariç cahil, faşist, mizojinist, zorba, sapık ve ikiyüzlü erkekler sürüsüdür.

15 mart 01:59

94. İçlerinde devamlı kadınların efendi erkekler yerine piç erkekleri tercih ettiklerini, bu yüzden son derece kibar, sadık, efendi oldukları halde yüzlerine bakılmadığını hatta fark edilmediklerini söyleyen erkekler bulunan erkek grubu. Bu özelliklere sahip olduklarını ancak seçilemediklerini söyleyenler için bence iki seçenek var: ya çok çirkinler -ki hiçbir kadını çirkin bulduğu bir erkekle birliktelik yaşamak istemiyor diye suçlayamayız. Özellikle de erkekler çirkin buldukları kadınlara her türlü kabalığı, aşağılamayı, hor görmeyi çok rahat yaparken.- Ikinci seçenek de bu özelliklere sahip olmadıkları halde sahip olduklarını düşünüyorlar. Efendiliği ve kibarlığı silik olmakla, ağzını açıp iki çift doğru, ilgi çekici laf edememekle, özgüvensizlikle karıştırıyorlar. Süklüm püklüm duruşlarını efendilik sanıyorlar. Kadınlardan pek ilgi görmedikleri için de isteseler de sevgililerini aldatacak ortam doğmadığından sevgililerini aldat(a)mamaya sadakat diyorlar. Birçoğu içten içe erkeğin kadını aldatmasıyla gurur duyan, erkekliklerini pekiştirdiklerini zanneden tipler.

Kaldı ki dedikleri iyi özelliklere sahip erkekler gayet de sevgili buluyor, güzel ilişkilere sahip olabiliyorlar. Zaten bu özelliklere sahip erkeklerin sağda solda "kadınlar fazla iyiyim diye bana bakmıyorlar, efendiliğimden kaybediyorum hep" diye ağladıklarını, kusuru her zaman karşı tarafta arayıp da kadınlara öfke kustuklarını hiç sanmıyorum.

14 mart 17:39 14 mart 17:41

93. bütün gün türk kadınlarına hakaret ederler, demediklerini bırakmazlar ama kadın olduğunu belli eden en ufak bir entry yazdığın anda sayısız yürüme mesajı gelir. bu da ikiyüzlülüklerinin kanıtı işte. ha bir de yazdıklarımda erkek arkadaşım olduğunu sık sık belirtmeme rağmen geliyor bu yürüme mesajları. al bu da başka bir karaktersizlik işte. sevgilisi olan bir kadına bile ya düşürürsem diye mesaj atmalar. gerçi eşlerini nasıl aldattıklarıyla övünen mide bulandırıcı bir kitleden başka ne beklenir ki zaten. çok doluyum bunlara karşı.

20 kasım 2018 12:32

92. 6 senedir ekşi sözlük'te yazarım ve daha önceki bir (link: https://www.suslusozluk.com/süslü-sözlük?i=864385 Girdim)de de belirttiğim gibi ekşi gerçekten testosteron kokan bir halde. Bir kadının orada takılmaktan nefret etmesi için milyonlarca başlık gösterebilirim. Her ama her gün türk kızı şöyle böyle diye başlık görebilirsiniz. Ama başlık içeriğine girip bakınca başlığı açan bir kişinin gelip salyalarını saça saça türk kadınını kötülediğini ve fakat diğer birçok yazar erkeğin buna katılmadığını da görebilirsiniz. Ekşi onların hatrına dönüyor zaten.

Ekşi yazarı erkeklerin çevresindeki 3-5 kötü örneği tüm türk kadınına yayıp başlık açması ne kadar yanlışsa başlıkları görüp içerideki muhalif tutumdaki erkekleri yok sayarak buraya gelip saydırmak da bir o kadar yanlış.

29 ekim 2018 13:40

91. yıllardır izlenimlerime göre türk kadınını çoğu başlıkta eziklemeye ve eleştirmeye çalışmaktan başka bir işleri olmayan vasıfsız erkek topluluğu. ayrıca bir çoğunun beyin yerine plastik taşıdığını düşünüyorum zira sırf bu başlıklar değil, diğer çoğu başlıklarda da zeka seviyelerini belli ediyorlar. 

29 ekim 2018 13:27

90. Şu an rus/Ukrayna kızı başlığı altında, eşlerini nasıl ruslarla aldattiklarini yazıp övünüyorlar. Üstüne 300 de fav alıyorlar. 10 sene önce olsa kesin yapardım ama şimdi bir kezban ile evli 2 çocuk babasıyım diyende var ve daha bir kaç kişi daha. Sabah sabah tik-sin-dim!! Bunu utanmadan yazıp övünenler için bedduam o ki ömürlerinin geri kalanını mutsuzluktan kıvranarak gecirsinler.

Bu durumu bilipte boşanmayan 3 çocuklu kadın kim bilir ne kadar çaresiz durumda. Yazık gerçekten.

29 ekim 2018 12:17

89. maalesef gitgide incisözlük kafasına evrilen ve bunda en büyük payın da paralı trollere ait olduğu, bir başka kavramı aşağılayarak (cinsiyet, yönelim veya inanç, aklınıza ne gelirse) diğerini yüceltebileceğini sanan erkek tipi.

25 ekim 2018 23:14

88. Çoğu ataerkil, ev işinin kadına ait olduğunu sanan, kendini parçalarcasına bunu savunan kişilerdir. Fikirlerini duysa nereden geldi bu diyip kaçacak yabancı kız sevdalısı, toplumun dinamiklerinden kopuk olarak baktıkları türk kızı aşağılayıcısıdırlar. Rahat bırakmaz x yapan kadın, y boylu kadın, z diyen kadının asıl amacı gibi başlıklarla bol bol anlamsız fikir beyan ederler. Hayatın bir kadın için yeterince zor olduğu ülkemizde internette de rahat bırakmayalım görevini üstlendiklerini düşünüyorum bu yüzden.

25 ekim 2018 12:02

87. Büyük çoğunluğu "beyni yok fikri var" erkeğidir. Her konuda uzmandır o lanet olası burnunu her şeye sokar. Her şeyin iyisini bilir her konuda ahkam keser. 7/24 yatıp kalkıp türk kızını aşağılamaya çalışır. Sonra küçük beynince aşağıladığı türk kızlarına ekşi sözlükten ve bilimum sosyal mecralardan yürümeye çalışır ahsjdjjd. Şu anki çöplüğün özeti budur. Eskiden gerçekten güzel bir yerdi ekşi, çok değerli yazarları vardı ama o iyi yazarlar o güzel atlara binip gittiler demirin tuncuna ekşinin böylesine kaldık.

25 ekim 2018 11:51