yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (95)
  • medya (3)

  95. Son yıllarda tahminimce mitoz bölünerek hatta daha da hızlı çoğalan (gizlinot: Çünkü y=x^3 grafiğine benzer bir artış oldu) yıllar önce bana ekşi sözlük okumayı bıraktıran kalabalık.

  12 aralık 2019 01:24 12 aralık 2019 01:28

  94. az problemli bir ailede yetişmiş, orta/orta-üst sınıfa ait, (çoğunlukla) sol kesimin otoriter tarafını temsil eden, özellikle annesi tarafından fazlaca pompalanmış, yaşadığı ülke ve bulunduğumuz toplumsal değişim açısından kafası karışık olan mahluktur.

  Modernleşen toplumun getirdiği rahatlama ile birlikte cinsel anlamda aktif bir hayat sürmek ister, fakat coğrafyamızın geleneksel cinsiyet algısı, kadınları hakikatten anlamasına engel olur. Bu nedenle başarılı ilişkilere sahip olamaz. Aynı cinsiyet algısı kadınları haşin bir şekilde sınıflandırmasına neden olur. Feminen, saf, beyaz tenli, "dokunulmamış" kızlar veya genel güzellik algısına tamamen uymayan, seksten hoşlanan, özgüvenli kadınlar. Ha, özgüvenli kadınları severler tabii, ama "ayarında olacak". Bu önemli bir mesele, kadının heeerşeyi tamamen "ayarında olacak". Onların arzulayacağı derecede harikulade, fakat sesi çıkmayacak, dikkat çekmeyecek derecede sade.

  ekşi erkeklerin kadınlara olan bakış açılarını incelediğimde çok üzgün ve umutsuz insanlar olduklarını görüyorum. Çocukluklarında çok büyük, harikulade insanlar ve "büyük adamlar" olacakları vaad edilmiş ama sonuç olarak hayatın monotonluğuna karışmış, mevcut eğitim sisteminin veya ekonominin kalabalığına karışmış insanlar. Türkiye'nin toplumsal açıdan ilerleme çabası içerisinde mevcut erkeklik algılarına sıkıca tutunmaya çalışan bir insan grubu. Diledikleri gibi yaşamak, özgürleşmek için maskülenliği yeniden tanımlamaları, Bir erkek olarak toplumdaki yerlerini tekrar bulmaları gerekiyor. Ve bu arayış için eski, asırlık bilgilere değil, kendi içlerine yönelmeleri gerek. Toplumdaki yerlerini topluma sormaktan vazgeçip, akıl yoluyla bulmaları gerek.

  Bunu yapabildikleri taktirde kadınları, lgbtq insanları, hatta kendilerini özgürleştirebilirler. Asıl sorunları, bir kimlik kaybı.

  Not: Katılmıyorsanız sizi konuşmaya davet ediyorum. Söylediğim şeylerde herhangi bir problem veya tutarsızlık varsa bilmek isterim. Mesaj kutum açık.

  30 ekim 2019 13:59 30 ekim 2019 16:01

  93. Aralarında bir tane bile yakışıklı olanına denk gelmediğim erkek.

  29 ekim 2019 22:48


  92. çoğu kendini bir halt zanneden, bozuk zihniyetli, barzo tiplerdir. türk kızı, slav kızı, iskandinav kızı vb. başlıklara yazılan entrylerden öyle oldukları anlaşılıyor. aklı başında olan hiçbir kadın bunların yüzüne bakmaz.

  29 ekim 2019 20:37

  91. Eksi sözlük turkiyenin panaroması gibi bir yer. Kontrolsüz. Dışarda kadına nasılsa bunu internette dile getirenlerin platformu. Trollcü, Cinsiyetçi,kendine güvenmeyen erkeklerin,sapıkça fantezilerini dillendirdikleri, her gün kadınlar hakkında ileri geri yazılar yazan ve kendilerini matah bir şeymiş gibi gösterip hepsinin 5000+ kazandıklarını ileri süren, bununla hava atan, erkek demeye bin şahit pr cı tiplerin bulunduğu sözlüğün üyeleri. Geçen sene 2018 evlilik maliyetine kadınlarda erkekler kadar harcıyor yazdığım için kezban mı diyen ararsınız, beddua eden mi.. Geçen hafta küçük yaşta kandırılıp fotoğrafları ile şantaj yapılan çocuklar hakkında açılan konudan sonra iğrenç yorumları okuyunca 6 sene sonun da sildim üyeliğimi.

  Not: bu dediklerim gerçekten sözlüğü güzel kullanan ve bilgi amaclı yazı yazanlar geneli eski, bir kısmı yeni üyeleri için değil.

  2 temmuz 2019 22:01

  90. bazı istisnalar hariç cahil, faşist, mizojinist, zorba, sapık ve ikiyüzlü erkekler sürüsüdür.

  15 mart 2019 01:59

  89. bütün gün türk kadınlarına hakaret ederler, demediklerini bırakmazlar ama kadın olduğunu belli eden en ufak bir entry yazdığın anda sayısız yürüme mesajı gelir. bu da ikiyüzlülüklerinin kanıtı işte. ha bir de yazdıklarımda erkek arkadaşım olduğunu sık sık belirtmeme rağmen geliyor bu yürüme mesajları. al bu da başka bir karaktersizlik işte. sevgilisi olan bir kadına bile ya düşürürsem diye mesaj atmalar. gerçi eşlerini nasıl aldattıklarıyla övünen mide bulandırıcı bir kitleden başka ne beklenir ki zaten. çok doluyum bunlara karşı.

  20 kasım 2018 12:32


  88. dünyanın en efendi erkeklerini de gördüm, 5 yıllık ilişkim var deyip öneri verme ayağına bana yürüyeni de gördüm, aldatmayı kutsayanını da gördüm, allahtan nefret eden ateist allaha aşık dinine bağlısını da gördüm, her gördüğü kadına utanmadan kezban orospu gibi hakaretler edeni de gördüm, evine eşine çocuğuna çok bağlı evcimenleri de gördüm, zengini fakiri, zekisi zeki olmayanı, her tip var bu sözlükte.

  yalnız üzülerek söylemek istiyorum ki kadın nefretiyle dolu cahiller çok var. bakmayın entrylerde bilimsel şeyler yazdıklarına. sizi temin ederim ki iki yılda bir okudukları popüler bir kitabı kopyala yapıştır yapıyorlar. nereden biliyorum? görünce anlıyorum hangi kitaptan olduğunu (bkz: swh)

  8 kasım 2018 03:40

  87. ekşide birçok beğendiğimiz yazının yazarları da erkek. birkaç kötü örnekten yola çıkılarak yapılan genellemeler anlamsız. evet o birkaç kötü örnek sözlükte başlıklara tek tek bakıldığında çok çok çok fazla ve mide bulandırıyor ama yine de tüm sözlüğü karalama sebebi olmamalı. bizim sinirlendiğimiz yazıların yazarlarına demediğini bırakmayan erkekler de var orada. onlar da ekşi sözlük erkeği kategorisine dahiller.

  süslüde de her yazarın dediğine katılıyor musunuz? hayır. soru-cevaplarda ne kavgalar dönüyor. kadınlara ya da erkeklere yönelik insanlık dışı söylemleri olan insanlar tüm süslü sözlüğü ve süslü sözlük kadınını/erkeğini kötü yapmıyor ise bu birtakım kendini bilmez ekşi sözlük yazarları da tüm ekşi sözlük erkeklerine laf söylenmesine sebep olmamalı.

  29 ekim 2018 14:22 29 ekim 2018 14:23

  86. 6 senedir ekşi sözlük'te yazarım ve daha önceki bir (link: https://www.suslusozluk.com/süslü-sözlük?i=864385 Girdim)de de belirttiğim gibi ekşi gerçekten testosteron kokan bir halde. Bir kadının orada takılmaktan nefret etmesi için milyonlarca başlık gösterebilirim. Her ama her gün türk kızı şöyle böyle diye başlık görebilirsiniz. Ama başlık içeriğine girip bakınca başlığı açan bir kişinin gelip salyalarını saça saça türk kadınını kötülediğini ve fakat diğer birçok yazar erkeğin buna katılmadığını da görebilirsiniz. Ekşi onların hatrına dönüyor zaten.

  Ekşi yazarı erkeklerin çevresindeki 3-5 kötü örneği tüm türk kadınına yayıp başlık açması ne kadar yanlışsa başlıkları görüp içerideki muhalif tutumdaki erkekleri yok sayarak buraya gelip saydırmak da bir o kadar yanlış.

  29 ekim 2018 13:40