yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (98)
  • medya (4)

  98. Emily ratajkowski'nin fotoğrafını paylaşıp " yüzü inanılmaz çirkin" yazan erkek modeli.

  20 eylül 21:26

  97. Kadının gözü kan toplamış nasıl bir şiddete uğradığı az çok belliyken, ozan güven denen herifi aklamaya çalışan insanlar bunlar. Kadın erkek ilişkilerini s.kmek, sokmak olarak tanımlayan leş ortadoğu kafasındaki adamları savunmak yakışır size. En eğitimlisini az kaşıyın altından klasik ortadoğu çomarı çıkıyor. İstisnalar kaideyi bozmaz.

  2 temmuz 15:53

  96. şimdilerde ekseriyeti leş olarak görülen bu cins bundan on sene önce de bayağı kötüydü. yıldan tam emin olmamakla birlikte herhalde 2007-8 civarından itibaren kendileriyle muhabbetim oldu--ki ne cesaret, daha 13-14 yaşındaydım. kimi erkeklerin ne kadar iğrençleşebileceğini o sıralarda öğrendim ve hesabımı çok iyi bir paraya sattım uzaklaşmak için. sonra üniversiteye başlayınca bir boşlukla tekrar aralarında bulundum. bu kez "reşit" olduğum için daha renkli bir karşılaşma oldu. kitap entry'si yazarsın, biri hemen damlar: "şunu okudun mu, blabla yaşın kaçtı bu arada?" müzik entry'si girersin: "harikasın, bla bla yaşın kaçtı?" cevap verirsin, "fakat bu yaşta ne kadar zevklisin, numaralarımızı verelim mi?" bu arada bu soruların hiçbirisi sorunlu değil, buluşma teklif etmek de değil ancak karşıdaki daha merhaba demeden yaş sormakta sağlıklı olmayan bir şeyler var bence, bunu da çok sonra fark ettim. ben "cool" kız olduğum için o yıllarda hiç çekincem yoktu, 30'lu yaşlardaki erkeklerin benimle bilgi ve zevk yarışına girmelerine izin verirdim.

  yine de tabii ki genelleme yapmayalım, hepsi böyle değil vs vs. içlerinden bazıları bana gerçekten "abilik" yapmıştı, bazılarıyla olan konuşmalarımız bana inanılmaz şeyler kattı, onlardan çok şey öğrendim. onları hala sevgiyle anıyorum.

  2 temmuz 00:32


  95. bazıları aynı zamanda (gbkz: süslü sözlük) yazarıdır. mesela ben. ne ben, ne badilerim bahsettiğiniz gibi insanlar değiliz, sanırım. (gizlinot: belgesel izleyip bilgisel entryler giren çocuklarız heheh)

  1 temmuz 20:21

  94. Genelleme yapmak istemezdim.

  ilgili medya:
  1
  1 temmuz 14:40

  93. 1 kere 5 dakikalığına tanışma fırsatı bulmuştum biriyle. Büyük biriydi zaten. Onun dışında bana çoğu evli ve çapkın gibi geliyor. Doğru düzgün diyalog kurduğum bir ekşi erkeği olmadı.

  8 haziran 18:32

  92. benim de başıma bir olay geldi, herkes yazarken anlatayım. biri vardı, mesaj attı bana sonra ara ara mesajlaştık. devamında görüşmek ve mesajlaşmak istemedim. devamlı mesaj atmaya, bunaltmaya başladı. sıkıldım, engelledim. nick altı entryler girmeye başladı. sürekli rahatsız ediyor. istemiyorum dediğimde anlamıyor. taciz boyutuna geldi. ismini soyismini söylemişti, çevrene söylerim dedim. uzaklaştı sonunda. hayatımda yaşadığım ilk manyak erkek olayıydı. entrylerine baksan dengeli, eğitimli, kadınlara saygılı, süper insan. zor kurtuldum.

  7 haziran 21:49


  91. Tası tarağı toplayıp ekşiden buraya göçmeme sebep oldu bir tanesi. Kendimi en kötü hissettiğim olaydır sanırım. Yazdığım bi entry üzerinden mesaj atmıştı x kişisi diyelim biz bu allahsıza. Sohbet muhabbet derken dışarda görüştük birkaç arkadaşımla tanıştı 101 falan atıyoruz ara ara. Ama adamda şöyle bir şey var akşam dışarı çıkacaksa bi gün önceden kararlaştırmış olmamız gerekiyor. Yani hadi 101 deyince gelemiyor. Sonra anlattı durumu babası kansermiş annesi alzheimer hastasıymış. Onlara bakmak zorundaymış ertesi gün eve gitmeyecekse yemek yapıyormuş bırakıyormuş. Bu duruma gerçekten çok üzüldüm. Ama pek hoşlanmamıştım ve zamanla azalttım görüşmeyi. Aradan 2 yıl geçti ve ben çok garip bi tesadüfle adamın evli olduğunu ve 2 yaşında bi çocuğu olduğunu öğrendim. Anne baba olayı falan yalanmış. Karnı burnunda karısı olduğu için kafasına göre evden çıkamıyormuş. Fiziksel bi yakınlaşma yaşamadığımız için çok şükrettim ama kendimi gerçekten bok gibi hissettim. Yaşı konusunda da yalan söylemiş ben de fark etmemişim aptal gibi. Kendimi kadının yerine koydukça üzülüyorum. Karnın burnunda hamilesin kocan annem hasta babam hasta diye duygu sömürüleri yapıp üniversiteli kızlarla geziyor

  7 haziran 21:09 7 haziran 21:10

  90. Son yıllarda tahminimce mitoz bölünerek hatta daha da hızlı çoğalan (gizlinot: Çünkü y=x^3 grafiğine benzer bir artış oldu) yıllar önce bana ekşi sözlük okumayı bıraktıran kalabalık.

  12 aralık 2019 01:24 12 aralık 2019 01:28

  89. az problemli bir ailede yetişmiş, orta/orta-üst sınıfa ait, (çoğunlukla) sol kesimin otoriter tarafını temsil eden, özellikle annesi tarafından fazlaca pompalanmış, yaşadığı ülke ve bulunduğumuz toplumsal değişim açısından kafası karışık olan mahluktur.

  Modernleşen toplumun getirdiği rahatlama ile birlikte cinsel anlamda aktif bir hayat sürmek ister, fakat coğrafyamızın geleneksel cinsiyet algısı, kadınları hakikatten anlamasına engel olur. Bu nedenle başarılı ilişkilere sahip olamaz. Aynı cinsiyet algısı kadınları haşin bir şekilde sınıflandırmasına neden olur. Feminen, saf, beyaz tenli, "dokunulmamış" kızlar veya genel güzellik algısına tamamen uymayan, seksten hoşlanan, özgüvenli kadınlar. Ha, özgüvenli kadınları severler tabii, ama "ayarında olacak". Bu önemli bir mesele, kadının heeerşeyi tamamen "ayarında olacak". Onların arzulayacağı derecede harikulade, fakat sesi çıkmayacak, dikkat çekmeyecek derecede sade.

  ekşi erkeklerin kadınlara olan bakış açılarını incelediğimde çok üzgün ve umutsuz insanlar olduklarını görüyorum. Çocukluklarında çok büyük, harikulade insanlar ve "büyük adamlar" olacakları vaad edilmiş ama sonuç olarak hayatın monotonluğuna karışmış, mevcut eğitim sisteminin veya ekonominin kalabalığına karışmış insanlar. Türkiye'nin toplumsal açıdan ilerleme çabası içerisinde mevcut erkeklik algılarına sıkıca tutunmaya çalışan bir insan grubu. Diledikleri gibi yaşamak, özgürleşmek için maskülenliği yeniden tanımlamaları, Bir erkek olarak toplumdaki yerlerini tekrar bulmaları gerekiyor. Ve bu arayış için eski, asırlık bilgilere değil, kendi içlerine yönelmeleri gerek. Toplumdaki yerlerini topluma sormaktan vazgeçip, akıl yoluyla bulmaları gerek.

  Bunu yapabildikleri taktirde kadınları, lgbtq insanları, hatta kendilerini özgürleştirebilirler. Asıl sorunları, bir kimlik kaybı.

  Not: Katılmıyorsanız sizi konuşmaya davet ediyorum. Söylediğim şeylerde herhangi bir problem veya tutarsızlık varsa bilmek isterim. Mesaj kutum açık.

  30 ekim 2019 13:59 30 ekim 2019 16:01