sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (185)
  • medya (9)

  185. The red pill diye saçma sapan bir oluşumu barındıran sözlük. İnsanlar nasıl bu kadar aptal olabiliyor okuyup görebilirsiniz. Kadınları sınıflandırmaları, aşağılık kompleksli manifestoları insanın midesini bulandırıyor. Umarım bu insanlarla kimse sevgili olmayı bırak arkadaş bile olmaz.

  22 haziran 17:42 22 haziran 19:06

  184. Kadinin hangi yasta evlenmesi gerektigine acilen karar vermeleri gereken sözlük

  20li yaslarinda evlenmek isterse kezban,30u gecmis evlenememisse (evlenmemis de degil ev-le-ne-me-mis) ariza, evde kalmis,feminazi oluyor.

  Yani cocuk gelin mi olalim napalim tam olarak?

  22 haziran 17:21

  183. 1999 yılından beri aktif olan, hala sözlük vasfını kaybetmemiş ama gitttikçe laçkalaşmış sözlüktür.

  evet hala sözlük vasfını kaybetmemiş diyorum çünkü her fikirden insan var ve hemen hemen her konuyla ilgili bir başlık görmek mümkün. ayrıca tanımlamaya ve sözlük formatına uygun girdiler var. tabi genelde eski girdiler oluyor bu uygun olanlar. eski yazarların girdilerini okumak keyif veriyor.

  artık biraz gereksiz konular konuşulsa da yine de buradan iyi diye niteliyorum. konu çeşitliliği fazla, gündem takip edilebiliyor ve güzel tespitler var.

  edit: imla

  21 haziran 15:05 21 haziran 15:17

  182. Yanlışlıkla 5 reklama tıklamadan art arda 2 girdi okuyamadığınız sözlük. Türkiye'nin en büyük sözlüğünün bu kadar reklama düşmesi de sinir bozucu. Çoğu zaman sırf bu yüzden ekşi'de ne demişler diye girip sözlüğe bakmıyorum.

  20 haziran 22:20

  181. Gündemi takip etmek için girdiğim, şu an sol frame'inde kadınlarla ilgili tam dokuz tane başlık bulunan sözlük. Başlıklarda yazanların yüzde doksanı da erkek. Kadınların ne kadar alçak ve iğrenç canlılar olduklarını anlatıp anlatıp kadınlara dair her şeyi takıntı haline getirmeleri de ilginç.

  Burası yerine ekşi şeyleri okumayı tercih ediyordum önceden, ekşi sözlüğün süzgeçten geçirilmiş insani hali gibiydi. Ama buraya da "kadınlar konusunda başarısız erkeklere kadın doğasının sırrını veren red pill öğretisi" gibi içerikler koymaya başladıklarını gördüm. Bu siteye tık kazandırmak istemiyorum artık.

  19 haziran 10:33

  180. eski halinden eser kalmayan yer ama yine de burdan bin kat iyi sözlük. bir kere insanlar fikirlerini hiç gocunmadan söyleyebiliyorlar ama buradaki yazarlar yanlış anlaşılmamak için sürekli dipnot düşerek entry giriyorlar baya trajikomik.

  burada sadece soru cevap aparatında insanlar duyar kasmadan, "yanlış anlamayın..." cümlesiyle başlamadan kendileri gibi yazabiliyorlar yani anonimin de anonimi olarak. (gizlinot: lol)

  buranın konu dışı bölümü için yazıyorum bu arada bunları. en azından ekşi sözlük tüm leşliğine rağmen gerçek. 

  15 haziran 23:16

  179. Son zamanlarda sık sık öğretmen, pilot ve doktor maaşları konusunda konu başlıklarına denk geliyorum. Ülkenin ekonomik boyutunu ve mentalitesini öyle güzel özetliyor ki... Çoğu yazar bu üç mesleği zengin sanıyor ve maaşlarını yüksek buluyor ya şaka gibi... Demek ki gerçek zenginlerin gelirlerini yani zenginlerin sadece aylık ellerine geçen akışkan net parayı bilseler beyin felci falan geçirirler. 

  Hiç biri de kendilerinin aslında çok fakir olduğunun ve hakedilen asgari ücreti almadığının farkında değil. Bir akıllı da demiyor ki neden bu meslek bu kadar az maaş alıyor, bu kadar fazla çalışma saati var... Bir kişi de demiyor ki birleşip hakkımızı arayalım. Onun yerine kendisinden biraz daha iyi gördüğünü aşağı çekme derdindeler.

  Biri şunlara Türkiye'de ağırlıklı olarak maaşlı çalışmayla en fazla orta üst segment olunabileceğini anlatmalı bence... (istisnaları yazarak uzatmayacağım konuyu, çoğunluktan bahsettim, herkes öyle demedim.)

  Para ile poşet almanın bile zenginlik belirtisi olduğunu iddia eden cahiller var ya... Şaka gibi cidden... Billmeyenler için yazayım, dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde insanlar çevreye nasıl daha az veririz diye akademik araştırmalar yapıyor ve kendilerini yırtıyorlar ufacık çöpten bile geri dönüşüm sağlamak için, atıkları minimuma indirmek için... Ücretli poşet olayı bir çok gelişmiş ülkede bizden yıllar yıllar önce uygulandı çevreyi korumak adına. Kasıtlı olarak fazla poşet tüketmek zenginlik belirtisi değil, cahillik ve bilinçsizlik belirtisidir. Tabii ki de yanında taşıyacak bir şeyi olmadığı için mecburen ihtiyaç doğrultusunda poşet satın alanları dahil etmiyorum. Hepimizin başına gelebiliyor ama yanında alışveriş poşeti, çantası taşımak, bilinçli insan demek, fakir demek değil... 

  17 mayıs 16:35 17 mayıs 16:37

  178. Herhangi bir film veya dizi veya bir yazara dair yorumlara kabataslak bakmak için güzel fakat gündem başlıklarını okuyunca zeka seviyesini bir anda yerlere seren site. Ayrıca yazılan iğrenç, seksist başlıklardan dolayı ekrana kusma isteği uyandıran bir zamanların kaliteli sitesi 

  2 mayıs 19:56 2 mayıs 19:57

  177. Malum partili leş trolleri buraya da musallat olmuştur.

  Neyse ki engel var da kurtuluyoruz bu tiplerden.

  22 nisan 00:06

  176. donanımlı yazar hala var. ama son yıllarda yazar alımı arttığı için ve yazar hesabı almayanlar sadece gündem kısmını takip edebildikleri için bence bu kadar göze batıyor.

  21 nisan 00:39