girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (151)
  • medya (3)

151. eskiden kaliteliydi. fikir edinmek için açar okurduk. şimdi etrafımdakilerin bir kaç yorumuna şahit oldum. Bütün ergenler orada toplanmış eskisi gibi değil. Bir çoğunun en ufak bir fikri olmamasına rağmen, bir üstteki yazarın girmiş olduğu entry'den yola çıkarak herşeye yorum yapabiliyorlar.. kesinlikle girip bakmıyorum bile.

dün 13:41

150. online kahvehane. zaten ülkenin gidişatı ortada ve yeterince canım sıkkın, bir de yorumları okuyup daha çok geriliyorum. yok trump koymuş bize de, yok yatakları ayırmak istemiş ama haklıymış da, bizi kucağımızda ve karnımızda bebelerle kapının önüne atmışlar da...her kötü olay bu şekilde canlanıyor gözlerinde; maç yapılır bu koyma muhabbeti, ülke batar hala aynı şeyler. aristokratlar gibi tartışılsın demiyorum ama bu üslup da bıktırdı artık.

dün 13:36

149. Net bir şekilde kadın düşmanlığının had safhada olduğu oluşum.

Kadınların ekonomik krizi umursamaması diye bir başlık açılmış. Herkes gibi ben de fikir beyan ettim, zaten ekşi sözlük denilen oluşumun amacı da fikir beyan etmek diye düşünüyorum. işimin aslında tamamen dövize dayandığını, ister istemez kurları takip etmem gerektiğini, kur artışlarında aslında benim de hasta kaybettiğimi, işim dışında da bir çok şeyi ithal eden bir ülke olduğumuz için konuyu yakından takip ettiğimi anlattığım bir entry girdim. O kadar tepkili mesajlar aldım ki sevgili süslüler, inanamazsınız. Ben ne anlarmışım kurdan, dövizden. Ancak ve ancak makyaj malzemeleri ve giysi fiyatlarındaki artış beni enterese edermiş, gelip oralarda şekil yapmayaymışım. 

Zaten her konuda kadın düşmanlığı olduğunu düşünüyordum ve uzun süredir entry bile girmiyordum ama ülke batarken de kadın düşmanlığınızdan geri kalmadığınız için tebrik ediyorum sevgili ekşi sözlüğün hadsiz “adamları”.

10 ağustos 15:49


148. Hala bütün kadınların kötü araba kullandığı yargısına sahip bireyleri barındıran sözlük. Aynen kardeşim aynen, bu devirde bir tek sen araba kullanıyorsun, trafiği alt üst edenler sadece kadınlar. Onca trafik kazasını sadece kadınlar yapıyor. Hatta ruj sürerek araba kullanıyorlar klişesini de yapıştır tam olsun. (gizlinot: -50 iq)

Hepinizi arabamın üzerine atıp döndüre döndüre öldüresim var.

1 ağustos 00:06

147. Beni 1 hafta boyunca lanetlemiş ve çaylak konumuna almış sözlük. 

Sebebi de bir başlığa up yazmam. Bir yazarın kuzeni kaybolmuştu ve sanırım zihinsel olarak engeli vardı. Bir insanın kayboluşunun diğer saçma başlıklardan önce görmek istediğim için up’ladım. 

İyice boku çıktı ekşinin. 

27 temmuz 17:36

146. Gündemde “kızların gizli fantezileri” diye başlık var. İçeriğini yazan sadece erkekler. Öyle de bir sitedir kendisi. 

27 temmuz 17:12

145. İlginç bir şekilde intihal yapılan ortam. Ben buradan beğendiğim entryleri burada isim vererek ve direkt copy paste ediyorum. Az önce danla bilic hakkında yorum okurken bir entryye denk geldim, kendim yazdım sandim-oysa ki ekside sadece okurum, yazar degilim-

Yazdığım şeyin bir kısmının, tıbbi terimi (masif) değiştirerek kullanılmasına anlam veremedim, çok orijinal bir şey yazmamıştım çünkü, herkesin düşünüp yazabilecegi bir şeyi yazmıştım. Tuhaf geldi, medya ekliyorum

ilgili medya:
2
24 temmuz 09:16


144. (link: https://www.suslusozluk.com/maruz-kalındığında-iq-yu-en-az-50-puan-düşüren-şeyler?i=810784 Bakınız.)

27 haziran 23:20

143. sürekli "çok bozdu" diye yazı yazıyorum ama, başlığın en beğenilen girdilerinden birini takdirlerinize (link: https://eksisozluk.com/entry/76874218 sunuyorum.) elim ayağım titredi yemin ederim.

27 haziran 23:07

142. 2002 senesinde 4. nesil olarak girdim ekşiye, çok aktif bir yazarlığım olmasada 'debe' listesine bakmadan geçmediğim günüm yoktu. ekşinin geçirdiği evrim türkiyenin geçirdiği ile o kadar doğru orantılıydı ki. 2000 senesi başları çok samimi özgür daha çok aydın bir kesim vardı, kadıköyde gibi hissederdin kendini hani sadece o chp li belediyelerin yönettiği semtlerde huzur bulurdun ve o semtlerin insanları güzeldi ya sözlükte öyleydi. benim neslimin yazarlık alımları seçim günü açılmıştıda sözlükteki çoğunlukla aynı fikirden olunca akp'nin başa geleceğine hiç olasılık vermemiş, seçim sonuçlarında da yıkılmıştım. Bu yıkılma yavaş yavaş artarak ve yenilenerek devam etti sonuçta umudumuzu asla yitirmicektik biz ataturk'ün kurduğu cumhuriyetin çocuklarıydık geziyi sözlükte duyurmuştuk ve elbet o güzel günleri görecektik ama sözlükte o sıcak rüzgar dalgalanmıyordu artık değişen türkiye ile birlikte sözlüğünde demografisi oldukça değişmeye başlamıştı bir anda çoğunluk azınlık haline gelmişti, o küçük samimi ortam artık yoktu. sadece takip etsemde ne limon kalmıştı ne zirve. yazar alımları tamamen açılmış ispiyon fasilitesi, modlar, kondüktörler, karagözler, hacivatlar kalkmış tam bir dipsiz kuyu haline gelmişti sözlük. dürümcüye verildiğinden beri ise reyis rejimine girdi ve tam bir çıkmaza girdi.

şimdi ekşiye girmem için bir sebep olması gerekiyor, neden entry yazayım ki o çöplüğe. troll başlıklar bir yana faşist kesim bir yana reyisci kesim başka bir kafa, zaten yaşadığın ve her gün çekmek zorunda kaldığın ortamla aynı düzlemde gider oldu.

25 haziran 15:37 25 haziran 15:45