sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (155)
 • medya (4)

155. Kadın düşmanlığının gitgide arttığı sözlük.yaklaşık 15 senedir takip ederim ancak son yıllarda artık beni çileden çıkarmaya başladı.saçma sapan Türk kızı başlıkları, red pillciler, kadın haklarını savunan kişilere direkt feminazi demeleri gerçekten çekilir olmaktan çıktı.özellikler Türk kızı başlıklarında geyik çeviren arkadaşlar önce dönüp aynaya sonra da sokaktaki Türk erkeklerine bir bakın.

3 kasım 10:58

154. yazar olmak için yıllarınızı harcayacağınız platform.

8 ekim 17:31

153. naylon çorapla ilgili girdi yazınca mesaj yağmuruna tutulduğunuz, zamanında (ismini yanlış hatırlamıyorsam) (gbkz: patlıcangil) adlı kadın yazarın benzer bir sebepten taciz edildiği, ona benzer sayısız kadın yazarın rahatsız edildiği kocaman bir yokluk çukuru.

bu yüzden, ekşi'deki süslü sözlük başlığını görüp buraya koşacak, üşenmeyip sırf "kız görürüm" niyetiyle yazar olacak çok tip olduğunu düşünüyorum. 

naylon çorap başlığından tahrik olup mesaj atan adamlar, burada seksten tutun, cinsel sağlığa, iç çamaşırından vajinal renk açtırmaya kadar, her konunun konuşulduğunu görünce koşa koşa geliyor tabi.

off, ne kadar basit davranışlar bunlar ya. 80'lerde çekilmiş kötü kötü yeşilçam filmleri vardır ya, köydeki adamların basmanın altından 1 karış bacak gördüğü ve kızı hemen samanlığa kaçırdığı, (gbkz: paralel evren)de geçen acayip senaryoları olur. ekşi sözlük bana onları hatırlatıyor.

dürümcü'ye verildikten sonra (gbkz: üstel) fonksiyon halinde hızlanarak bozulduğu kesin. ama, öncesinde de hatırladığımız kadar nezih olduğuna dair şüphelerim var. mesela (gbkz: otisabi) eski yazar değil mi? çok çirkin çirkin girdileri var. zihniyeti o kadar boş ki, o kadar bommmmboş bir insan ki anlatamam. eski ortamı nezih zannetmemizin sebebi olayların su yüzüne çıkmaması olabilir. eskiden böyle tacizleri ifşa etmek gibi bir kültür yoktu, bazı tanışma mesajlarının "kadın olduğumu anladı" diye atıldığını düşünmezdik, bir adap-usul vardı, çok leş leş yapılmazdı, belki de umursamayıp engelleyip geçerdik.

yine de, tez gibi girdi yazan kaliteli yazarların saçma sapan sebeplerden uçurulması ve eski yazarların 1den çok kez ayaklanıp girdilerini silmesi büyük bir kayıp oldu. tek başına ayakta tutamazdı bunlar sözlüğü elbet, ama en azından bayık espri dışında bir şeyler okumak isteyen kitleyi küstürmemiş olurlardı.

8 ekim 14:20


152. sahipleri "sosyal medya" olmak için özel çaba göstermeye başladıktan sonra sıradan bir forum sitesine dönüşmüştür. çok kullanıcı = çok trafik = çok reklam = çok para. formül bu.

eğer bir değeri varsa bu, reklamlardan para kazanma kaygısının olmadığı 2000 ila 2013 arasındaki dönemdeki çok kaliteliteli içeriklerinden kaynaklanıyor ki zamanında sözlüğü sözlük yapan en efsane yazarlar zaten ya yazmıyorlar ya da entry'lerini silmişler...

önceden yazar seçiminde filan inanılmaz katı bir politikaları vardı. ama geçti o devirler. şimdi twitter'da hesap sahibi olmakla, ekşi sözlük yazarı olmak arasında bir fark yok.

ekşi sözlük yazarı olunca yüksek bir bilgi birikimine ve dünya görüşüne sahip olmuyorsun.

o yüzden bu tip mecralarda bir şeyler okuyup kızıyorsanız o sizin kompleksiniz.

1 eylül 14:51 1 eylül 14:58

151. kızlar burdaki seksist yazılara bakarak sakın moral bozmayın. (link: https://eksisozluk.com/sozlukculerin-instagram-sayfalari--3607318 ) bu sayfada bi kac tanesinin instagram sayfasına baksanız yeter. bunları yolda gorseniz ya hic varlıgını farketmezsiniz ya da karsı kaldırıma gecersiniz inanın. bakın kesin delilimi de sundum :)

31 ağustos 16:39

150. Benim gözümde bir ekşici tam olarak şöyledir: "Bi dk ya burda bu konuyla ilgili herkes iyi bir şey yazmış? o zaman hemen herkesten farklı olmak için sapma sapan bir noktasını bulup ölümüne eleştireyim"

ilginç bir sözlük.

18 ağustos 19:19

149. Bu pislik diyarında kaliteli bir iki yazar yakalayınca paylaşmak gerek. 

(link: https://eksisozluk.com/biri/drunkenshoe Drunkenshoe)

Red pill’cilere ağzının payını verdiği her giriyi zevkle okuyorum. Cinsiyet meselesi üzerinden Toplum analizleri de çok başarılı. 

18 ağustos 13:02


148. Az önce rastladığım tweete kahkahalarla güldüm o kadar haklı ki...

ilgili medya:
1
16 ağustos 08:04

147. eskiden kaliteliydi. fikir edinmek için açar okurduk. şimdi etrafımdakilerin bir kaç yorumuna şahit oldum. Bütün ergenler orada toplanmış eskisi gibi değil. Bir çoğunun en ufak bir fikri olmamasına rağmen, bir üstteki yazarın girmiş olduğu entry'den yola çıkarak herşeye yorum yapabiliyorlar.. kesinlikle girip bakmıyorum bile.

13 ağustos 13:41

146. online kahvehane. zaten ülkenin gidişatı ortada ve yeterince canım sıkkın, bir de yorumları okuyup daha çok geriliyorum. yok trump koymuş bize de, yok yatakları ayırmak istemiş ama haklıymış da, bizi kucağımızda ve karnımızda bebelerle kapının önüne atmışlar da...her kötü olay bu şekilde canlanıyor gözlerinde; maç yapılır bu koyma muhabbeti, ülke batar hala aynı şeyler. aristokratlar gibi tartışılsın demiyorum ama bu üslup da bıktırdı artık.

13 ağustos 13:36