sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (181)
  • medya (9)

  181. eski halinden eser kalmayan yer ama yine de burdan bin kat iyi sözlük. bir kere insanlar fikirlerini hiç gocunmadan söyleyebiliyorlar ama buradaki yazarlar yanlış anlaşılmamak için sürekli dipnot düşerek entry giriyorlar baya trajikomik.

  burada sadece soru cevap aparatında insanlar duyar kasmadan, "yanlış anlamayın..." cümlesiyle başlamadan kendileri gibi yazabiliyorlar yani anonimin de anonimi olarak. (gizlinot: lol)

  buranın konu dışı bölümü için yazıyorum bu arada bunları. en azından ekşi sözlük tüm leşliğine rağmen gerçek. 

  15 haziran 23:16

  180. Son zamanlarda sık sık öğretmen, pilot ve doktor maaşları konusunda konu başlıklarına denk geliyorum. Ülkenin ekonomik boyutunu ve mentalitesini öyle güzel özetliyor ki... Çoğu yazar bu üç mesleği zengin sanıyor ve maaşlarını yüksek buluyor ya şaka gibi... Demek ki gerçek zenginlerin gelirlerini yani zenginlerin sadece aylık ellerine geçen akışkan net parayı bilseler beyin felci falan geçirirler. 

  Hiç biri de kendilerinin aslında çok fakir olduğunun ve hakedilen asgari ücreti almadığının farkında değil. Bir akıllı da demiyor ki neden bu meslek bu kadar az maaş alıyor, bu kadar fazla çalışma saati var... Bir kişi de demiyor ki birleşip hakkımızı arayalım. Onun yerine kendisinden biraz daha iyi gördüğünü aşağı çekme derdindeler.

  Biri şunlara Türkiye'de ağırlıklı olarak maaşlı çalışmayla en fazla orta üst segment olunabileceğini anlatmalı bence... (istisnaları yazarak uzatmayacağım konuyu, çoğunluktan bahsettim, herkes öyle demedim.)

  Para ile poşet almanın bile zenginlik belirtisi olduğunu iddia eden cahiller var ya... Şaka gibi cidden... Billmeyenler için yazayım, dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde insanlar çevreye nasıl daha az veririz diye akademik araştırmalar yapıyor ve kendilerini yırtıyorlar ufacık çöpten bile geri dönüşüm sağlamak için, atıkları minimuma indirmek için... Ücretli poşet olayı bir çok gelişmiş ülkede bizden yıllar yıllar önce uygulandı çevreyi korumak adına. Kasıtlı olarak fazla poşet tüketmek zenginlik belirtisi değil, cahillik ve bilinçsizlik belirtisidir. Tabii ki de yanında taşıyacak bir şeyi olmadığı için mecburen ihtiyaç doğrultusunda poşet satın alanları dahil etmiyorum. Hepimizin başına gelebiliyor ama yanında alışveriş poşeti, çantası taşımak, bilinçli insan demek, fakir demek değil... 

  17 mayıs 16:35 17 mayıs 16:37

  179. Herhangi bir film veya dizi veya bir yazara dair yorumlara kabataslak bakmak için güzel fakat gündem başlıklarını okuyunca zeka seviyesini bir anda yerlere seren site. Ayrıca yazılan iğrenç, seksist başlıklardan dolayı ekrana kusma isteği uyandıran bir zamanların kaliteli sitesi 

  2 mayıs 19:56 2 mayıs 19:57

  178. Malum partili leş trolleri buraya da musallat olmuştur.

  Neyse ki engel var da kurtuluyoruz bu tiplerden.

  22 nisan 00:06

  177. donanımlı yazar hala var. ama son yıllarda yazar alımı arttığı için ve yazar hesabı almayanlar sadece gündem kısmını takip edebildikleri için bence bu kadar göze batıyor.

  21 nisan 00:39

  176. gerçekten ekşi ya. ekşimiş kokuşmuş bir yer oldu artık. girip keyifle girdi okuyamıyorum ben. başlıklar leş.

  edit: nolur buraya gelmesinler.

  20 nisan 17:01 20 nisan 17:01

  175. Ben bu devamlı "ekşi sözlük çok bozdu, eskiden böyle değildi" muhabbetini anlamıyorum. Evet donanımlı yazarlarda azalma oldu ama cinsiyetçilik bakımından her zaman aynıydı. O donanımlı yazarlar da kadınları (özellikle türk kızlarını) aşağılayan başlıklara yazarlardı. Bu türk kızı, rus kızı vs gibi başlıklar her zaman aşırı popülerdi ve her zaman çok cinsiyetçi entryler girilirdi. Hatta şimdi o başlıklara cinsiyetçi şeyler yazanlara iyi karşılıklar veren feminist yazarlar varken o zamanlar kimse yoktu. O entryleri giren yazarlar kendileri gibi olanları görüp iyice radikalleşiyor ve birbirlerine destek oluyorlardı. O yüzden sözlüğün şu anki halinin eski yazarların gitmesi ve yeni yazarların kalitesiz olmasıyla değil, sözlüğün zaten bütün zamanlarda cinsiyetçi yazarlarla dolup taşması ile ilgisi var.

  20 nisan 11:15 20 nisan 11:23

  174. siyaset, futbol, aşağılayıcı kadın muhabbetleri ve anlamsız geyik içeren; bol testesteronlu, modernize edilmiş online kıraathane izlenimi veren platform. kutsal bilgi kaynağı referansı ekşi şeyler ve pena gibi oluşumlarla yasatilmaya çalışılsa da artik yazar kitlesi (gizlinot: yeni nesil yazarlar ) oncekilere gore daha vizyonsuz ve polemik sever olduğu için pek de ise yaramıyor. ülkenin sosyolojik durumunun kisiler üzerindeki negatif etkisi yadsınamaz elbette. yine de insan yitip giden değerleri gördükçe hissizlesiyor.

  20 nisan 05:08 20 nisan 05:49

  173. artık düzelmesi için umut kalmamıştır... bir zamanlar gerçekten yazarlarının fikirlerini paylaşabildiği, güzel bir yerdi. şimdi tiksindirici başlıklar altına sapıklar dadandı sadece

  3 nisan 23:57

  172. Belgesellerde izleriz, ortada bir leş vardır bir anda leşe saldırmaya başlayan vahşi hayvanlar ortaya çıkmaya başlar.

  Burası da böyle.

  Gerçekten içler acısı.

  İyi ki yazmayı uzun zaman önce bırakmışım, gittikçe kötüye gidiyor.

  3 nisan 13:52