sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (169)
 • medya (8)

169. bundan bir 10-14 yıl önce ekşi sözlük'te yazar olmak bir prestij göstergesiydi. sanırım o dönem biraz daha kaliteli bir platform gibiydi. ancak şu anki hali içler acısı. bir sefer üyelik açtım ancak istenilen sayıda girdi yazasım bile gelmedi. şimdi iyi ki yazar olmaya çalışmamışım diyorum. filmler, kitaplar veya bazı ürünler hakkında yorumlar okumak için giriyorum sadece. onun dışında siyasi veya günlük olaylar için yazılan yorumlara tahammülüm yok. nasıl böyle bir mecra haline geldiğini yazar olup o sürecin içinde evrilenler daha iyi bilir.

umarım soru-cevap başlığı sebebiyle süslü sözlük de zamanla aynı kaderi paylaşmaz.

18 mart 16:35

168. Eskiden,lise zamanlarımda gerçekten aydın,bir şeyler okumuş etmiş,belli konularda iki kelimeyi bir araya getirip düşüncelerini ifade edebilen insanların olduğu yerdi.ondan sonra tam olarak ne oldu ,nasıl başladı bilmiyorum ama kokuşmuş,ergen bir kitleye bıraktı eski yerini.herhangi bir başlığa girip okumuyorum,sinirlerimi hoplatıyor.oradan bilgi edinebileceğimi de düşünmüyorum artık.bir grup insan ego kastırıyor sadece.ancak gündemi takip etmek için belki sadece başlıklara bakılabilir girdiler okunmadan.onun dışında eski anlam ve önemini koruduğunu düşünmüyorum.tabi bunlar benim fikirlerim.

18 mart 15:43 18 mart 15:48

167. Üzülerek söylüyorum ki önceden çok daha kaliteli bir platformken, eril zihinlerin tespit s*çtığı platform halini almıştır. Ekşi şeyler kendisinden daha iyidir.

17 mart 23:49

166. olur da kalıcı olarak kapatılırsa hiçbir şekilde üzülmeyeceğim sözlüktür.

17 mart 16:04

165. twitter’da gezinirken birinin dün yeni zelanda olaylarıyla ilgili yaptığı yoruma denk geldim bu platformda

“keske türkiyeye gelseydiniz de tarasaydınız cuma vakti” 

kimse müslüman olmak zorunda değil. ama şu yorumun iğrençliğini nasıl açıklanır aklım almıyor. eğer bir kilisede yapılmış olsaydı aynı şey, yine aynı derecede tiksindirici olacaktı. bu kadar leş bir insan haline nasıl gelinebilir ya? masum insanlara karşı nasıl bu kadar kindar düşünülebilir? ha bir de yetmezmiş gibi aynı şeyi kendi ülkesi için ister(?) insanlar o kadar kötü, şerefsiz ve vicdansız hale gelmiş ki bunun bir tık üstü ne olacak bilmiyorum... gerçekten bazen bu dünyada yaşamak istemiyorum.

17 mart 01:34

164. Birkaç sene önce severek okuduğum, zamanla "Çaylı tavlalı kıraathane" kafasına bürünen, En son geçtiğimiz haftalarda kızlı erkekli süslü sözlüğe saldıran yorumlar gördükten sonra girmez olduğum, kendilerine taktıkları "bilirkişi" sıfatıyla ahkam kesen insan topluluğunun bulunduğu internet platformu.

20 şubat 08:41

163. Kadınların araba kullanırken yaptıkları hatalar başlığı ile iyice kendinden tiksindirmiş olan sözlük.yok neymiş kadınlar araba kullanmasınmış, en büyük hataları ehliyet almalarıymış yok aynaya bakmıyorlarmış.erkekleri de görüyoruz yollarda neler yapıyorlar.en sinirlendiğim de çok akıllı birisi direksiyonu eşinize sevgilinize bırakın kaza yapınca onları arıyorsunuz yazmış.iyice ortadoğu çukuruna döndü, seviye yerlerde.oldu olacak suudi Arabistan gibi kadınlara araba kullanmayı yasaklayın.

ilgili medya:
2
19 şubat 11:51

162. Her defasında en fazla 2 başlığa bakabiliyor olup da dayanamayıp kapattığım sözlüktür. Gerçekten orada saatlerce takılan insanları özellikle kadınları anlayamıyorum. bu kadar cinsiyetçi bir sözlük olamaz. Sekmesini açtığım an göbeğini kaşıyan ayak kokulu adamların ‘kadın dediğin de böyle olmalı ağbii yaa’ diyişleri kafamda canlanıyor. Aralarda düzgün insanlar da vardır tabi ki ama genelinin yolda dişi sinek görse kovalayacak olan abaza erkekler olduğunu düşünüyorum.(gizlinot: Evet az önce o cinsiyetçi yorumlara denk geldim, çok sinirliyim..)

28 ocak 02:43 28 ocak 02:43

161. Zamanında cidden çok kaliteli bir yerken üç dört otuzbirciden başka kimsenin kalmadığı platform. 

Aslında düşününce türkiyede her şey eskiden daha iyi değil miydi? Buranın da kirlenmesine o yüzden şaşmıyorum.

11 ocak 22:22

160. Malesef içinde -görsele eklediğim- gibi bircok başlık bulunan ve bu başlıkları destekleyen cahil, geri kafalı ve bagnaz yazarları bulunduran sözlük.  Bazı açılan başlıkları ve içine yazılanları görünce gerçekten ani bir kusma istedigi geliyor. Bu tür insanlar düşüncelerini herkesin okuyabileceği bir sözlükte yazıya döküyorlar. Sorsan çok modern çok açık fikirlilerdir. İgrencsiniz. Eskiden okurdum ama artık kırk yılda bir bakıyorum. Kalitesiz birçok yazarı var, yazdıkları dayanılacak gibi değil. Çoğu boş konuşuyor.

ilgili medya:
1
11 ocak 21:29 11 ocak 21:45