yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (186)
  • medya (7)

  186. Ekşi Sözlük'te yazar olmama rağmen üyeliğimi iptal etmek istiyorum artık. Bazı kullanıcılar hayatta hiç sevgi görmemiş gibi kadınları aşağılamak ve kendi isteklerine göre hareket etmelerini istemekten başka amacı yok gibi.

  6 ekim 20:23

  185. Bazen orada öyle entryler okuyorumki onları yazan insanların onlara merhameti insanlığı vicdanı sevgiyi falan öğretebilecek bir aileleri hiç olmadı mı acaba diye kendimi sorguluyorum.

  5 ekim 22:39

  184. Temasını acilen değiştirmesi gereken sözlük. Yazar değilim arada girip ne yazmışlar diye okuyorum. Bu kadar göz yoran kör eden bir renk seçmiş olamazlar. Sağdan soldan hep reklam çıkıyor ondan bahsetmiyorum bile. Olm siz, siz nesiniz olm.

  5 ekim 04:20

  183. iletişim gücü açısından değerlendirecek olursam türkiye'nin en kötü yönetilen sosyal medya platformu.

  çoğu uydurma haber bu internet sitesi üzerinden yayılarak gün içerisinde binlerce kişiye ulaşıyor. birisi bir başlık açıyor. içeriği tamamen fake. sonradan gelen birkaç kişi bunun doğru olmadığını yazsa da birkaç sayfa ileriye gittiğinizde insanların ilk yazılan şeyi kaynak alarak yorum yaptığını görünce kusasım geliyor. yani yalan üzerine "eğer doğruysa" diye ciddi yorumlar yapılıyor.

  ayda 100 milyonu aşkın ziyaretçisi olan bir internet sitesi böylesine önemli bir sorunu çözmek yerine nereden daha fazla reklam alırım gayreti içerisinde. hatta şundan çok eminim ki ortalığın böyle kızışmasından, yalan temellere dayansalar bile fikir çakışmalarının yaşanmasından en çok şirketin sahipleri memnun. güzelim bilgi kaynağını bitirdiler. bir de arkalarına yaslanarak gerine gerine "yahu her gelen yeni nesil bir öncekini beğenmiyor" diyorlar. papağan gibi tekrar ediyorlar bunu. güzel bir fikri "daha fazla para" uğruna bitirdiniz işte. onun suçlusu da biz olmayalım artık.

  20 eylül 16:21

  182. Olamaz tabii ki biliyorum ama keşke okuyucular için de yazar engelleme özelliği gelse. 2 gündür Japonya başlığını okuyorum, bütün başlığı bir yazar ele geçirmiş resmen. Artık daha entrynin başında o olduğunu anlıyorum, Üstelik entryleri de tamamen japonya nefreti üzerine. Sözlük okuma keyfimi düşürdü adam tek başına ya.

  30 ağustos 13:55 30 ağustos 13:57

  181. Giderek akp’ye benziyor.

  Sorsanız kimse beğenmiyor, herkes yazarların kalitesizliğinden şikayetçi, iyice leş bir platforma dönüşmeye başladı ama ne hikmetse hala en çok tıklanan web sayfalarından birisi ve yazarları çoğalmaya devam ediyor. 

  Gizli ekşiciler(gizlinot: yüzde elli iki) ortaya çıksın!

  21 ağustos 18:11

  180. politikleşmiş mekan.

  bundan 10 sene önce çok güzel bir yerdi evet ancak bunun sebebi tek başına sözlük yönetimi değil maalesef.

  gelin dertleşelim sevgili yazarlar.

  ekşi sözlükte yazarlığımı aldığımda 16 yaşımdaydım daha. 9 sene falan oluyor. elbette o dönemlerde daha farklıydı ekşi sözlük. herkes kolay kolay yazar olamaz, en az 1 sene beklemek zorunda kalırdınız. ekşi yazarlığı da değerli bir şeydi tabii bunlara bağlı olarak.

  girdiğiniz entryler kaliteli olmak zorundaydı, öyle başımdan geçen hikayeleri anlatayım da kabul alayım gibi bir şey olmazdı, bir bilgi vermek zorundaydınız. sonuçta orası "kutsal bilgi kaynağı" idi. gel zaman git zaman ekşi sözlük de diğer platformlarla aynı kaderi paylaştı ve asimile olmaya başladı.

  bunların en başında sözlüğün bazı kült ögeleri yok edilmeye başlandı. ssg gitti, kanzuk geldi. her yerden reklam fışkırmaya başladı, debe denen şey gitti ekşi şeyler geldi falan derken bir de baktık ki sözlük başka bir yere dönüşmeye başladı. şekli şemali bile değişmeye başlamıştı.

  daha sonraları sözlükte haksızca yazarlar uçurulmaya, uçurulması gereken yazarlar da yerlerinde kalmaya başlayınca eski yazarlar sözlükten ayrılma kampanyası başlattılar ve sözlükten yavaş yavaş kopmalar başladı. üstelik bu yazarlar, entrylerinin de silinmesi talebiyle sözlükten ayrılıyorlardı. yani hem üyeliklerini, hem de verdiklerini sözlükten geri alıyorlardı (bu doğru mu yanlış mı tartışılır, ben yanlış olduğu görüşündeyim ama herkesin kendince sebebi vardır).

  ekşi sözlük'ten bu yazarlar çıktıktan sonra elbette platform durmayacaktı, yeni yazarlar gelmeye devam etti. ancak yeni gelen yazarlarda ve çaylaklarda (çaylak entryleri de görebilirsiniz) bir gariplik vardı. entryler kaliteli değildi o kadar. bilgi vermekten uzak, bilgi verenler de bu forumlardaki verilen bilgiler gibi saçma, her yerde bulunabilecek, üstünkörü bilgilerdi.

  hatta türkçe yazım kurallarına bile dikkat edilmiyordu, zor okunuyordu bir kısmı. kalite resmen bitmeye başlamıştı. fakat fark ettim ki, gelen çaylaklar da kötü olunca sorun tamamen ekşide değil.

  sorun aslında yeni gelen internet neslindeydi. yani bundan 10 sene önceki internetle şimdiki internet kesinlikle aynı değil. gene çok güzel değildi ancak 10 sene önce internette ilgilenilen konular, durumlar şimdikinden daha farklıydı. bir kere internetin başında, internetle beraber dünyaya gelmiş bir nesil yoktu. sonradan görmüştü interneti. ekşi sözlük gibi platformlarda da "internet tabanlı" tecrübeler yerine, gerçek hayat tabanlı tecrübeler aktarılıyordu yazarlar tarafından.

  şu andaki üyeliğimde, 250'nin üzerinde yazarın entry ve başlıkları bende engelli. her ay bi 10 tane daha ekliyorum bu rakamın üzerine en az.

  şu anda ekşi sözlük daha çok "twitter"a dönmüş durumda. bilgi vermekten uzak başlıklar, sürekli siyasal, troll başlıklar ve entryler kaynıyor.

  mesela, "hoşlanılan kıza kurban payı götürmek". yani tamam bak 10 sene önce komikti bunlar ama şu anda değil yani.

  "kurbanı tabanca ile vurmak". yani anlatabiliyor muyum bilmiyorum...

  sorun, okunabilir içerik bulamamakta değil. okunabilir içerik üreten kişilerin git gide azalmasında. çünkü talep görmüyor. ben de içerik üreten, bu ürettiği içerikleri birçok defa debe'ye, şimdilerde de ekşi şeyler'e sokan birisi olarak artık sıkıldım ve yoruldum. yazmıyorum mesela artık. neden yazayım ki? platform daha kötü hale gelsin diye mi?..

  keşke o 2000s zamanlarına geri dönsek de yaşasak aynı güzel şeyleri... old school dönemi özledik

  11 ağustos 13:33

  179. İnternette ilk takılmaya başladığım zamanlardan beri sık sık yorumlar için başvurduğum tarafsız görüşlerin olduğuna inandığım bir siteydi. Kendi içlerinde yapılan olumsuz yorumlara rağmen hala aklı başında bir kesim olduğuna inanıyordum. Ama geçen gün denk geldiğim bir başlıktan sonra inci  sözlükten az bir farkı kaldığını düşünmeye başladım. Girdiği iddia sonucu felç kalan genç tarzı bir başlıktı. Videoda 15 16 yaşlarında gençler kışın denize girmek için iddiaya giriyorlar. Videodaki kız da gaz veriyor yapamazsınız off falan diye. Dikkatinizi çekerim 15 16 yaşlarındalar. Çocuk hipotermiye girip felç kalıyor. Bundan sonrasında sözlükteki yorumlar beni şok etti. Zaten felç kalan çocuğa doğal seçilim ya da kızı anca rüyanda becerirsin diyenleri geçtim o kıza neler neler yazılmış. Çocuk olduğunu görmezden gelerek(unutarak demiyorum bu tamamen kadın düşmanlığından) sayfalarca hakaretler edilmiş. Kızın ailesine kadar. Dediğim gibi artık inci sözlükten farkı Yok benim gözümde 

  11 ağustos 11:01

  178. Bundan 10 yıl önce ülke ortalamasının çok daha üstünde bir kitleyken bugün ülkenin bizzat kendisi haline gelmiş bir oluşum.

  Bolca türk kadını düşmanlığı, yabancıya tapınma, ahlaksızlık, kötü kalplilik, troll sanılacak fikirlerin baya baya insanların ciddi fikirleri olması, çüke tapınma ritüelleri, hymenle kafayı bozmuş bir grup bamya vs ne ararsanız var.

  Bu tiplerin kendini ciddi ciddi efendi erkek sanması var bir de. Aynı zamanda hepsi 40 yaşından sonra cinsel performansı falan asla düşmeyen, gencecik kadınların peşinden ayrılmadığı bir kazanova. Kadınlar onunla evlenmek için yalvarıyor ama paşa bu tuzağa düşmeyecek! 

  Kadın yazarların çoğu da bunların şakşakçısı. Mesela hanımefendi bakireyse bunlardan önce koşar kadınlara orospu demeye. Bugün biri beyaz tenli kadın iticiliği diye başlık açmış ve buna misillime esmer kadın iticiliği diye başlık açıp iğrenç bir girdi yazan bir kadın yazar mesela. 

  Bu tiplerle canla başla mücadele eden birkaç kadın yazarı tenzih ederek söylüyorum ki bu ülke kadınından da zerre umudum kalmadı. 

  Yine de sana minnettarım ekşi sözlük. İyi ki varsın iyi ki zaman zaman unuttuğum ülke gerçeklerini yüzüme çarpıyorsun.

  11 ağustos 01:32

  177. eskisi kadar keyifli okumadığımı fark ettiğim sözlük. fazlasıyla agresif ergenler, malum partinin provokatörleri, bilgi başlıkları altında bile trollük yapılmasıyla internet çöplüğünde kısa sürede yerini alabilecek oluşumdur.

  24 temmuz 11:30