yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (183)
  • medya (9)

  183. Sıkıntıdan hesaba geri döneyim dedim, dönmez olaydım aynı gün içinde 10 farklı kişiden mesaj. Yok tanışmak istemiş, yok bilmem neymiş. Birde sexist sexist başlıklar. İğrendim resmen ve üzüldüm bu insanlarla bir arada yaşadığımız ve bu insanlardan bu kadar çok olduğu için.

  22 mart 22:14

  182. Eksi sözlükten artik iyice midem bulanıyor. Son yıllardaki avam yazarları geçtim o kadar aç bir site yönetimi var ki reklamlarından siteye giremez hale getirdiler. "Her bir tıklamada" önüne 5 6 saniyede anca yüklenebilen reklamlar ekranı kaplıyor ve kapatmak istediginde kapat sekmesi yer değiştiriyor bu sayede reklam binlerce tıklama almış oluyor. Gercekten rezalet. Artık bir şey okunmaz hâle gelmiş reklamın yüklenmesini beklemekten.

  17 şubat 10:12

  181. süslü sözlük hakkında istisnalar dışında "çok dedikodu, gıybet yapılıyor" şeklinde yorumların yapıldığı; son zamanlarda özellikle şarkıcı (bkz: sıla gençoğlu) hakkında çok fazla dedikodu içerikli başlıkların açıldığı ve entrylerin yazıldığı sözlük platformu. en son ekşi'de sıla'nın aşçı (bkz: hazer amani) ile evlenmesiyle ilgili bir başlık açılmıştı. başlığa genellikle bu evliliğin 1 yıl dolmadan biteceği şeklinde yorumlar yapılmıştı. bazıları evliliğin 5 ay süreceğini; bazıları çocuk doğar doğmaz sıla ile hazer amani'nin boşanacağını yazmış. ekşi yazarlarının "dedikodu yapılıyor" dediği süslü sözlük'te ahmet kural olayı dışında sıla'nın özel hayatı ile ilgili entry yazılmadı şimdiye kadar. sıla'nın hazer amani ile evlenmesinin ardından ekşi'de kadınlara çarpık bir şekilde bakan tipler, sıla'nın hazer amani başka bir kadınla evliyken onunla ilişki yaşamaya başlamasını bahane ederek tekrar (bkz: ahmet kural)'ı göklere çıkarmaya başlamış.

  sıla'nın yaptığı bana göre yanlış ama ahmet kural da sütten çıkmış ak kaşık değil. alkolik herif, daha önce mesut yar'ın baldızının parmağını kırmıştı. 2014'ün son ayında oyuncu zilan odabaşı, bir mekanda karşılaştığı ahmet kural'ın kendisiyle kör kütük sarhoş bir vaziyette "oha bu beni beğenmedi. döverim lan ben bunu..." şeklinde konuştuğunu ekşi sözlük'te yazmıştı. zilan odabaşı, yaşadığı olayı yazınca ekşi'de "kezban" diye yerden yere vurulmuştu.

  15 ocak 16:12 15 ocak 17:30


  180. (link: https://eksisozluk.com/entry/99115151 Şu) saçma entryi debeye taşımış sözlüktür. Genel olarak erkeklerin mağdur olduğunu çünkü onların hep güçlü hep sorumluluk sahibi olması gerektiği, işsiz olsalar bile kendilerine bir eş bulup rahat yaşayamayacaklarından bahsetmiş arkadaş. Bravo ataerkil sistemin erkeğe yüklediği misyonların erkek için de zor olduğunu çözmüşsün. Bu erkeğe yüklenen "güçlü" olma dayatısı nereden geliyor bir düşün bakalım.

  ayrıca şehirli kadınların derdi olmadığından bahsetmişsin?pardon? Her gün toplum baskısı, taciz vs ile uğraşan kadınlar değil sanki. İş yerinde kadına pozitif ayrımcılığın sebebi de hala aynı özelliklere sahip olsalar da erkeğin seçilmesi. Dünyanın her yerinde aynı pozisyondaki erkeklerin daha yüksek maaş alması. Hala kadınlar maaş konusunda erkeklerden geride aynı işi yapsalar da. O kadınlar avantajlı dediğin her konu aslında kadınları mağduriyetlerinden korumak için. Bu kadar sığ bakılamaz bir konuya.

  15 aralık 2019 14:06

  179. bir yazarın "kadın" başlığında evli ve çocuklu kadınların kamu kurumlarında çalışmasının yasaklanması gerektiği şeklinde bir entry yazdığı; entryde kamu kurumlarında çalışan evli ve çocuklu kadınların işlerini doğru düzgün yapmadığını ve kamu kurumlarına işi düşen vatandaşları mağdur ettiğini iddia ettiği sözlük platformu. annem, yengem (amcamın eşi), evli olan 2 kadın kuzenim (biri 3 yıl önce evlendi; bu sene ilk çocuğunu doğurdu. diğeri bu sene evlendi.) kamu kurumlarında çalışıyor. annem ile bu sene doğum yapan kuzenim sınıf öğretmeni. yengem ingilizce öğretmeni. bu sene evlenen kuzenim şu an gardiyan olarak görev yapıyor; sosyal hizmetler bölümünde stajı tamamladığı zaman gardiyanlıktan sosyal hizmetler uzmanlığına geçiş yapacak. annem, yengem ve kamu kurumlarında çalışan 2 kuzenim işlerini aksatmadan yapıyorlar. amcamla yengemin bir oğlu, bir kızı var. amcamın oğlu şu an 13, kızı 10 yaşında. bir erkek kardeşim var, şu an 19 yaşında.

  bulunduğumuz ilçenin kaymakamlığında çalışan; bizimle aynı semtte ikamet eden tanıdığımız bir kadın var evli ve çocuklu. o da işini düzgün bir şekilde aksatmadan yapıyor.

  evli ve çocuklu kadınların kamu kurumlarında çalışmasının yasaklanması gerektiğini savunan ekşi yazarının kamu kurumlarında işini doğru düzgün yapmayan, sadece rüşvetle iş yapan erkek memurlarla ilgili entry yazdığını görmedim şimdiye kadar.

  bu ülkede kadınlarla kendilerini gerçek anlamda eşit olarak gören, efendi, düzgün, saygılı erkek kıtlığı var maalesef. bu ülkede evlenilecek adam bulmak çok zor.

  11 aralık 2019 16:11 12 aralık 2019 09:16

  178. ales sınav sonuçları açıklanınca sınava dair bilgi almak için ales başlığına girdiğim , ancak "ekşici olduğum için 90+ aldım " espirilerinden başka bir şey göremediğim sözlük. tamam kimse şaka yapmasın demiyorum elbette ama bir şaka 1500 kere yapılmaz.

  birkaç kişi benim gibi isyan etmiş ama kimse takmamış. yararlı olan başlıkları bile ergen şakalarıyla dolan sözlük.

  4 aralık 2019 13:48 4 aralık 2019 13:48

  177. son birkaç yıl içinde kutsal bilgi kaynağı olma özelliğini kaybeden; türkiye'deki bütün kadınları çirkin, bıyıklı, kezban diye aşağılayan ve kadın yazarları taciz eden; palavra atarak fuck buddy ilanı veren barzo tiplerin; faşistlerin cirit attığı sözlük platformu. ekşi'nin kurucusu ile eski yazıların çoğu ekşi'yi bırakınca ekşi tamamen bataklığa saplandı. kültür-sanat, moda, güzellik vb. başlıklar dışında 5 para etmez bir sözlüğe dönüştü. ekşi'de şu an düzgün yazarlar var ama onların sayısı maalesef çok az.

  29 ekim 2019 20:31


  176. Bazen orada öyle entryler okuyorumki onları yazan insanların onlara merhameti insanlığı vicdanı sevgiyi falan öğretebilecek bir aileleri hiç olmadı mı acaba diye kendimi sorguluyorum.

  5 ekim 2019 22:39

  175. iletişim gücü açısından değerlendirecek olursam türkiye'nin en kötü yönetilen sosyal medya platformu.

  çoğu uydurma haber bu internet sitesi üzerinden yayılarak gün içerisinde binlerce kişiye ulaşıyor. birisi bir başlık açıyor. içeriği tamamen fake. sonradan gelen birkaç kişi bunun doğru olmadığını yazsa da birkaç sayfa ileriye gittiğinizde insanların ilk yazılan şeyi kaynak alarak yorum yaptığını görünce kusasım geliyor. yani yalan üzerine "eğer doğruysa" diye ciddi yorumlar yapılıyor.

  ayda 100 milyonu aşkın ziyaretçisi olan bir internet sitesi böylesine önemli bir sorunu çözmek yerine nereden daha fazla reklam alırım gayreti içerisinde. hatta şundan çok eminim ki ortalığın böyle kızışmasından, yalan temellere dayansalar bile fikir çakışmalarının yaşanmasından en çok şirketin sahipleri memnun. güzelim bilgi kaynağını bitirdiler. bir de arkalarına yaslanarak gerine gerine "yahu her gelen yeni nesil bir öncekini beğenmiyor" diyorlar. papağan gibi tekrar ediyorlar bunu. güzel bir fikri "daha fazla para" uğruna bitirdiniz işte. onun suçlusu da biz olmayalım artık.

  20 eylül 2019 16:21

  174. Olamaz tabii ki biliyorum ama keşke okuyucular için de yazar engelleme özelliği gelse. 2 gündür Japonya başlığını okuyorum, bütün başlığı bir yazar ele geçirmiş resmen. Artık daha entrynin başında o olduğunu anlıyorum, Üstelik entryleri de tamamen japonya nefreti üzerine. Sözlük okuma keyfimi düşürdü adam tek başına ya.

  30 ağustos 2019 13:55 30 ağustos 2019 13:57