yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (195)
  • medya (11)

  195. i̇çinde, bir şehir için, yıkılsın enkazını göreyim diye dua eden vicdan yoksunu iğrenç mahluklar barındıran sözlük. bir daha okunmamak üzere kapanmıştır benim için.

  23 şubat 10:19

  194. yılların alışkanlığıyla şu anki berbat halini bile okuyorum ama artık dayanamayacağım sanırım. her gün saçmasapan birbirinden cinsiyetçi, ırkçı, homofobik başlıklar görmekten çok sıkıldım. bazı başlıklara sinirlerimi bozacağını bile bile giriyorum belki birileri mantıklı bir şey yazmıştır diye ama tahmin ettiğim gibi sinirlerim tepemde çıkıyorum. gündemdeki önemli konular hakkında bile aptal aptal espriler dönüyor sayfalarca, bilgi edinmek, gelişmelerden haber almak falan imkansız. Kısacası ekşi benim için artık okumaya değer olmayan platform.

  10 ocak 17:36

  193. Günün sonunda 'link atın beyler'(gizlinot: Yerli yabancı Ünlülerin çıplak fotoğrafları veya uygunsuz fotografları icin verilen çaba) zihniyeti hakim olan sözlük. Eleştirdikleri kadin bedeni icin saatlerce link aramaktan geri durmayan bir çogunluk var ama onlarda memleketimin yansıması ne diyim.

  3 ocak 22:17


  192. Çok bozdu denmesini de anlayamadığım oluşum. 98 yılında kurulmuş, 2000'lerin başında da aynen böyle bir yerdi. Sadece internet kullanımı daha az olduğu için bunlar da az görünüyordu. Ama "bayağı girdiler/tüm girdiler" oranı eminim ki aynıydı. converse giyen tesettürlü kız ya da beli kıllı kız gibi başlıklarda kızlık zarı, orospuluk, kezbanlık ve de namus konuşuluyordu. Başka başlıklarda Kürtlere hakaretler edilirdi. Daha bir sürü böyle başlık vardı, şu an aklıma gelmiyor, belki de işe yaramaz moderatörleri kaldırmaya karar vermiştir ama birkaç yıl öncesine kadar bu 10-15 yıllık rezil başlıklar ve girdiler duruyordu. Belki hala da duruyordur. Dramatik olmak istemem ama İncellik, asosyal kişilik bozukluğu ve şiddete meyillilik belirtileri gösteren girdiler var.

  Bunun dışında kültür/sanat/teknoloji temalı faydalı içerikler ya da sözlük platformuna uygun eleştirel ve güzel üsluplu entryler de var. Onları okumayı severim/severdim. ama bazen düşünüyorum, gerçekten bu platformun adını kurtarmaya yetecek kadar böyle girdiler var mı? Tartışılır. Ama pena'ya sevdiğim pek çok isim konuk oldu. Çok isterdim bir tanesinin çıkıp "ben buraya gelmiyorum, siz bu ülkede yaşayan herkes için barışçıl bir moderasyon sağlayana kadar da sektörümdekileri gelmemeye davet ediyorum" demesini... Ama sanırım Türkiye henüz red pillcilere ses çıkaracak durumda değil.

  1 ocak 14:30

  191. Yıllardır her gün okuduğum sözlük. Ama ciddi anlamda eski kalitesini kaybetti. Önlerine geleni yazar yapıyorlar sanırım. Zaten "troll" dolu. Artık bir yazar girdiyi ciddi olarak mı yazmış yoksa troll mu o bile anlaşılmıyor. Eskiden sözlüğe girdiğimde boş vaktim varsa bir iki saat okurdum. Artık on dakika anca tahammül edebiliyorum. Eskisi gibi okunabilecek kalitede başlıklar da açılmıyor. Ara ara denk geldiklerime bakıyorum işte.

  1 ocak 09:09

  190. Toplumun aynasıdır, aynı buranın olduğu gibi. Burada da leş zihniyetli(gizlinot: Soru cevapta kadınlarla ilgili neler yazdığınızı biliyoruz sonuçta :d) utangaç *kp'li tipler var. Soru cevapta daha dün muhalif insanlara iğrenç iğrenç hakaretler ediyordu biri. Yine dün "muhalifler koyun sürüsüdür" temalı bir girdi girildi. Bunların daha fazla yapılamamasının nedeni de buradaki aktif yazar sayısının nispeten az olması ve çekinmeleri. yoksa çoğunun yetiştiği aile, zihniyet, ortam belli.

  31 aralık 2020 10:56 31 aralık 2020 11:06

  189. Dün bir bakayım dedim iki saniyede sinirlerim yerinden oynadı.

  Sol framede kadın tercihlerinin ölümü hak etmesi üzerine bin beş yüz tane başlık açmışlar.

  Devlet devlet olsa hukuk adaleti gozetse o başlıklar altındaki bütün potansiyel katilleri tespit edip sorguya alır, gozetimli serbestlik verir. Kadın ve diğer canlılar devletin umurunda olmadığı için bunlar da böyle algı kasiyorlar.

  Bir iki yıldır yazarligim olmasına rağmen girmiyordum. Dün neden değil girmek bakmak için bile elimin gitmedigini bir kez daha anladım. Ruh hastaları dolu ekşi sözlük..

  31 aralık 2020 07:16


  188. Akışta görünce, girip bakmamla, neden uzun zamandır girmediğimi hatırlatan platformdur. Gerçekten şaka gibi. Her gün kadın cinayetinin olduğu bir ülkede, daha dün bir kadın, dolap yaptırmaktan vazgeçtiği için öldürüldü. şu an gündemindeki ilk beş başlığından biri 'kızların belalı erkek seçiminin altındaki neden'. Diyebileceğim tek şey yazıklar olsun. 

  31 aralık 2020 00:21

  187. Seksist ve toksik insanlarla dolu platform, her gün muhakkak bir kadınlar söyle kadınlar böyle diye bir başlık açılır çoğunluğa göre de suçlu hep kadın.

  30 aralık 2020 21:37

  186. son 5-10 yılda kalite baya yerlerde. bilgi almak veya gülmek için giremiyor artık insan. ergen kokuyor.

  30 aralık 2020 18:46