sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (121)
 • oylar (18)
 • medya (0)
3

121. Başta iyiydi, suyla şişince yumuşayıp yüzümü temizleme jelleriyle veya peelinglerle tahriş etmeden temizlemesi hoşuma gitmişti. Ambalajın üzerinde iki ayda bir değiştirin demesi boşa değil. Hem uzun süre kullanmak hijyenik gelmiyor, hem kuruyunca kaskatı oluyor. Yumuşaması için bir süre suda bekletmek gerekiyor. Ürünleri emmesi de olumsuz yönlerinden. Bir daha almam.

29 aralık 2018 15:34

120. kendisini başlarda sevmiştim ama sonra fark ettim ki cildi arındırma konusunda yetersiz kalıyor bence. aynı zamanda sürekli nemli kalması gerekiyor ve bir iki gün kullanmasam minicik kalıyor semsert oluyor. sünger olduğu için de doğal olarak yüz temzileme jelini içinden tam arındıramıyorsunuz ve içinde birikince de süngeri sertleştiriyor.

29 aralık 2018 14:48

119. Yüzü elle yıkamak çok temiz hissettirmiyor hangi temizleyici kullanılırsa kullanılsın. Fiyatını görünce doğal bir ürün deneyeyim diye aldım. Çok hoşuma gitti. Bende beyazı var yüzümü çok nazikçe temizliyor. Aşırı bir fark beklememek lazım bence ama ürünü beğendim. Birkaç gündür kullanmıyordum yüzüm daha pütürlü hissettiriyor. Ben uzun uzun mesaj yapar gibi kullanmayı seviyorum eğer temizleyiciyle beraber kullanıyorsanız yüzünüz kuruyor tek başına kullanıyorum. Peeling etkisinin hafif olması günlük kullanıma uygun yapıyor. Hatır hutur peeling yapsa her gün yapmak cilde zarar verebilirdi.

28 aralık 2018 19:14 28 aralık 2018 19:16

118. hazirandan beri 6-7 aydır düzenli kullandığım hatta ne kadar beğendiğime dair entrysini girdiğim, makyaj çıkartma rutinine eklediğim ürün. düzenli kullanım sonucunda burnumdaki siyah noktaların %90 azaldığı ve gözeneklerin küçüldüğünü gözlemledim. tek dezavantajı cildim aşırı olmasada kuru ve kullanım sonrası aşırı geriliyor yaptığı peeling etkisinden dolayı, benim için kullanım sonrası nemlendirme şart oluyor.

kullandıktan sonra iyice durulayıp kendi poşetinin içine su doldurup suyun içinde bırakıyorum daha az tahriş ediyor böylelikle yıkama sırasında.

27 aralık 2018 08:38

117. Bu süngerin hem beyazını hem yeşili kullandım. Hassas ciltler için beyazı daha uygun ama temizleme açısından yeşili daha etkili buldum. Benim aldığım beyazlar hemen parçalanırken yeşil olanlar daha dayanıklı çıktı. Çok sıkıntılı sivilceleriniz yoksa bence kullanılabilir. Hele komedonları temizleme işini (gizlinot: Uzun vadede) çok iyi yapıyor. Sabah akşam yüz temizleme jelimle birlikte kullandığımda cildimi yormadan hafif peeling yapmış oldum. Özellikle gözenek problemi yaşayıp, sürekli gözeneklerine yağ ve kir dolanlara tavsiyemdir.

Not: süngeri aldığınızda ucundaki ipi keserseniz yırtılmasını geciktirmiş olursunuz.

Edit: gizlinot yerine yanlışlıkla gbkz vermişim.

4 eylül 2018 14:46 4 eylül 2018 19:58

116. diğer süngerlere göre avantajları iyi olan sünger. bitkisel liflerden yapılmış. haliyle tüm cilt tipleri için uygun oluyor. cildin doğal nem dengesini koruyor ve cildi temizlerken masajda yapıyor. fiyat olarak biraz pahalı ama kesinlikle tercih edilebilir.

4 eylül 2018 11:20

115. 1 aydır falan kullanıyorum sanırım yorum yapabilecek bilgiye sahibim. 

Aldığımdan beri (bkz: neutrogena sivilce karşıtı yüz temizleme jeli) ile her sabah ve akşam kullanıyorum. Gratiste 14 tlydi en son ve kesinlikle almanızı öneririm. O jeli normalde de uzun bir süredir kullanıyodum ama yüzümün gerçekten temizlendiğini ilk defa bu süngerle hissettim.

Tanım: 2 ayda bir yenilenmesi gereken yüz temizleme süngeri

4 eylül 2018 02:56

114. Duş sırasında kullanıyorum.Verdiği parlaklık ve temizlik hissi çok güzel.Ölü derilerden arındırıyor,siyah noktalar için fark gözlemlemedim.Hijyenik olmaması ve geç kuruması eksileri

4 eylül 2018 01:10

113. Uzun süre kullanan süslülerim, süngeri hijyen açısından iki ayda bir yenilemek gerekiyor bilginiz olsun. yorumlarıma gelecek olursam da; bana temizleme jellerimi köpürmek dışında çok bir faydası olmadı, bunun yerine miniso'dan aldığım yüz temizleme fırçasını genelde tercih ediyorum ancak cildimin hassaslaştığı zamanlarda fırçaya göre biraz daha narin olduğu için bunu kullanıyorum.

4 eylül 2018 00:13 4 eylül 2018 09:16

112. Cilde çok güzel masaj yapan, temizleme jellerinin çok az miktarını bile köpürtebilen ve cilde yedirerek temizlemeyi sağlayan bir sünger. Ayrıca jellerin durulanabilirliğini arttırıyor. Yüzünüzü yıkama köpüğü ile temizliyormuşsunuz gibi düşünün.

Kendi üşengeçliğimden dolayı her gün kullanmasam da kullandığımda cildim bayağı rahatlıyor. İlk aldığım andaki hevesimle uzun süre kullandığım olmuştu bence cilde temizlikten gelen bir parlaklık veriyor.

Kullandıktan sonra açıkta kaldığında küçülüyor, kuruyor ve sertleşiyor. Zaten asmak için minik bir ipi var yeriniz varsa asarak kurutabilirsiniz. Suyla temas edince kısa sürede şişiyor ve yumuşacık oluyor.

Ben çok memnunum. Uzun süredir bende olmasına rağmen deforme olmadı ama olursa mutlaka tekrar alırım.

4 eylül 2018 00:07