sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (155)
 • medya (5)

155. Benim özellikle dikkatimi çeken insanlar mutlu özel hayatlarını anlattıklarında, zayıf olduklarını söylediklerinde ne bileyim ince belliyim dediğinde, sağlıklı saçlarım var dediğinde yada kuaföre gitmiyorum evde kendi işimi kendim hallediyorum işte ne bileyim boyamı kesimimi kendim yapıyorum dediğinde (herhalde bakımsız olarak düşünülüyor) işte beyaz tenliyim dediğinde yada mavi gözlüyüm dediğinde mavi gözlü olmak nasıl bir eksi sebebi olabilir yada başka bir kendi belirleyemeyeceği fiziksel özelliği mesela doğuştan bel oyumu olması bu girdiye de eksi yağacak ama bence çok yanlış.

dün 13:57

154. bu sözlükte eksilenmek çok farklı anlamlar taşıyor

yazdığın şeye katılmıyorum

yazdığın şeyi yanlış buluyorum

yanlış bir şey yazmışsın ve seni şimdi adaletin yüce butonuyla cezalandıracağım

fikrine katılmıyorum ama mesaj atıp bunun hakkında konuşmak istemiyorum

o ürünü ben de kullandım, beğenmedim, o yüzden al sana eksi

o parfüm çok kötü, o yüzden eksi. seninle kişisel bi sorunum yok

eskiden "ne desem bilemedim" butonu vardı. geri gelse artı eksi'den daha fazla kullanılır zira kafalar karışık. yukarıdakiler benim şahsi eksileme sebebim değil bu arada, tecrübe ettiklerim xd

bu sözlük ülkenin en başı boş sözlüğü de olabilir ayrıca, sözlük sahibi reklam gelirini arttıracak şeyleri siteye taşımak dışında siteyi geliştiricek hiçbir şey yapmıyor.

24 mayıs 17:58

153. Bu buton burada çok yanlış kullanılıyor. Yoruma katılmıyorum diye bir buton olsa daha iyi olurdu zannımca. Çünkü eksilenince insan istemsizce acaba yanlış ve birine zarar verip incitecek bir yorum mu oldu diyorsun. Yani ben diyorum.

13 mayıs 08:10

152. burada neden bu kadar önemsendiğini gerçekten anlamadığım olay.

girdilere dönüt olarak bırakılabilecek iki çeşit oylama seçeneği verilmiş aşağıda. biri artı, biri eksi. yazarlar varolan opsiyonu kullanarak oy verebiliyor. başkalarının ne düşündüğünü bilemeyiz, ve bu kadar önemsenecek bir detay değil gerçekten. instagramda kendisi ile ilgili olumsuz yorum yapan kişilere cevap veren ünlülerin bu absürd davranışı, çoğu zaman burada da konu oluyor. bunun da ondan pek bir farkı yok. insanların ne düşündüğünü bu denli ciddiye almamak lazım. ve eleştiri kavramı ile biraz daha barışık olabilmek.

10 mayıs 11:12

151. AliExpress başlığında geçen ay sipariş ettiğim ürünleri ücret ödemeden aldığımı, verginin neye göre kesildiğini bilen var mı diye sorduğumda eksilenmişim. Ve buradaki sebepleri de görünce kendime sorduğum şu, bizim mi eksileme seviyemiz yüksek yoksa önüne gelene eksi atan bir kitle mi var?

8 mayıs 14:19

150. Yanlış ya da kırıcı bir şey mi yazdım acaba diye bir küçük ampul yanıyor kafamda eğer çok eksilenen bir girdim olmuşsa. Ancak tekrar dönüp okuyup bir hata bulamıyorsam kimse de mesaj atmamışsa öylece bırakıyorum. Belki o esnada yanlışımı farkedecek durumda değilimdir. Eksilemek ya da eksilenmek saldırgan bir şey değil bana göre beğenmemiştir eksilemiştir gayet normal. Büyütülüp 'neden eksilendim??!' editleri yapılması asıl agresif geliyor.

26 nisan 16:59

149. ben bazılarının yeşillik olsun diye eksilediğini düşünüyorum o yüzden umrumda olmuyor emin olun

26 nisan 11:52

148. Kendi düşüncesine uzak her görüşe eksiyi basanlar, hayattan hıncını eksi butonundan çıkaranlar falan var anlarım da geçen gün doktor bir yazar bilimsel bir şeyler paylaşmış gayet anlaşılır dille o girdi bile eksilenmiş. Hayır modern bilime eksiyi basınca kendince literatüre katkı yaptığını, anti tez geliştirdiğin falan mı düşünüyor bu arkadaşlar nedir anlamadım. 

25 nisan 19:08

147. Kıskanınca eksiye abanan üyelerin olduğu konusuna üzülerek katılıyorum. Süslü günlük girdisine de yazmıştım, bu durumu gözlemleyip. Bir süslümüz çok samimi şekilde sevgilisiyle aldıkları evlilik kararını günlük başlığına samimice yazmıştı. Bir baktım 18 eksi. Eksilenecek ne var, ben mi kaçırdım diye 2 kere okudum. Ne imla hatası, ne başka bir şey vardı. Sadece fesatlıktan eksiye abanılmış, kendi hayatının memnuniyetsizliği bir şekilde eksi butonuyla dışarı vuran insanlar var maalesef. O girdiyi okurken sevgilimden ayrılmış, mutsuz bir ruh halinde olduğum halde eksiye basmak yerine, ne güzel bir süslümüz hayatının önemli bir evresine adım atmış diye tanımadığım biri için sevinebildim. İçimizi kötülükle doldurursak kötülük peşimizi bırakmaz. Eksi artı ufak, önemsiz bir olay ancak kötülükten beslenmenin sadece kendimize zararını oldugunu umarım anlarız. 

25 nisan 18:14 25 nisan 19:21

146. kesinlikle kıskanılınca da eksileniyorsunuz kendinizle ilgili sevdiğiniz bişeyden bahsettiğinizde zaten bam! sevgilinizle ilgili falan güzel birşeyler paylaştığınızda bam! hatta ve hatta bazen rüyalarınız için bile eksiye gidiyor o eller :)

ama o girdilerde neden eksilediğiniz o kadar belli oluyor ki bu girdi sahibini ancak zevkten dört köşe yapıyor benden söylemesi (:

o yüzden devam...

bam!

25 nisan 17:52