girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (1)

24. Gözlerim ne ela, ne de yeşil.

Bir tanıdığımın taktiğini yazmaya geldim. Kendisi Hardal rengi kazaklar falan giyip, kahverengi ve bordo göz makyajları yapardı ve hakikten gözleri yeşil gibi dururdu. 

11 temmuz 06:47

23. renkli ela gözlü biri olarak yaptığım göz makyajında ağırlıklı olarak bordo ve kahve tonlu far kullanarak yaptığım makyajlar "aaa yeşil lens mi taktın gözlerine?" tepkisi alıyorum.

ela gözlüler için renklerden çok uyguladığı tekniğe ve göz şekline göre çok değişiyor yeşil göstermek. mesela ben alt kirpik diplerime hiç müdahalede bulunmuyorum göz şeklimden dolayı ama gözleriniz biraz büyükse gri tonlarda doğru teknikle far uygulaması ve bir eyeliner sayesinde yeşil gösterebilirsiniz gözleriniz.

göz makyajının dozunu ayarlamak çok önemli, ve biraz fazla kahve tonlarına kaçtığım zaman gözlerim kehribar rengine kayıyor.

10 temmuz 21:50

22. kanımca çok gerekli olmasa da, kahverengi / ela gözlüler, gözdeki yeşil tonun vurgulanmasını genelde sever.

Renk teorisine göre mor, yeşilin zıttı olduğundan yeşili ortaya çıkaracağı söylenir. bu sebeple mor/mürdüm farlar / aksesuarlar kullanılabilir. doğrudan yeşil far veya aksesuar da işe yarayacaktır.

bir de koyu kızıl saçın kesinlikle ela gözü, daha yeşil mi bilmem ama, bir güzel gösterdiği kesin.

10 temmuz 15:10 25 temmuz 12:59


21. Neden? Bir tek ben miyim arada kalmış alacalı göz renklerini daha çok beğenen? Bence ela gibi kahve, yeşil gibi ela, mavi gibi yeşil gözler daha güzel. Ela'yı yeşil gösterme yollarına gelince çoğu kişinin de söylediği gibi yeşil kıyafet, kızıl saç, bol ışıklı ortam faydalı oluyor.

10 temmuz 12:18

20. kahve smokey yaparsanız tam ela buğulu haki yeşil gözleriniz olur 

turuncu kızıl tonlarda yaparsanız daha açık tonlu yeşil olur

bir de kapalı iseniz haki tonlu şal takın. bi arkadaşımın gözleri bildiğiniz kahve ela diyemem ama ne zaman haki şal taksa gözleri yeşilimsi ela oluyor. 

bir de haki tonlu kıyafetler tabi

ya da bol bol güneş de gezin güneşe bakın ışıksız ortam da kimseyle görüşmeyin (bu şaka tabi)

10 temmuz 02:21

19. yeşil tonlarda kıyafetleri dolabınızdan eksik etmeyin

9 temmuz 23:11

18. Ne kadar pratik bir yoldur bilmiyorum ama bence kızıl saç ela gözlerdeki yeşili daha çok ortaya çıkarıyor. Ben hep yanılsamaya düşüyorum mesela kızıl saçlı insanlarda göz rengi açık kahverengiyse bile yeşillik barındırıyormuş gibi geliyor nedense.(gizlinot: Ela gözler olduğu gibi çok güzeldir süslüler şanslısınız :*)

9 temmuz 22:59 9 temmuz 23:00


17. Başlığı gördüğümde beri Bunları dümdüz kahverengi olan gözlerime uygulayarak ela gibi gösterebilir, oradan yürüyüp yeşile iteleyebilir miyim diye düşünüyorum? Şaka bir yana yeşile döndürür mü bilmem ama mürdüm tonları ela göze çok yakışıyor.

ilgili medya:
1
9 temmuz 22:32

16. Ağlamak ve güneşe bakmak, işe yarıyor (gizlinot: Kendimden biliyorum)

9 temmuz 20:23

15. Göz rengim mavi fakat en yakın arkadaşımın gözleri ela ve ben her defasında hayran olurum onun gözlerine baktıkça. Yani ela gözü yeşil gösterme çabasını anlayamıyorum açıkçası ama yine de herkes istediğini yapar tabi ona diyecek lafım olamaz. Sıcak bakır turuncu ve yeşil far yeşil efekti yaratabilir. Elayı ön plana çıkarmak isterseniz de çok güzel morlar ve kahveler der çekilirim.

9 temmuz 19:56