yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • oylar (5)
  • medya (1)
  4

  21. Üniversite yıllarında tanıştım kendisiyle. İşimde, dışarıda, düğünümde her yerde de kullandım. Bana portakal çiçeği çocukluğumu hatırlatıyor, açılışına bayılıyorum. Sonra hafif ballı bir beyaz çiçek kokusu kalıyor. Paçuli notasını hiç hissetmiyorum. Yaklaşık 2-3 saat sonra parfümü hissetmemeye başlıyorum. Genel olarak etrafımdan kokusu alınıyor, 7-8 saat kalıyor. Günlük olarak uygun, sürekli kullanacağım bir koku. Bu ve alien imza kokularım (gizlinot: Yasemin ikisinde de ortak nota olsa da bence kişilikleri çok farklı )

  30 ocak 00:24

  20. Üretimden kaldırılan intense versiyonunun 10 ml'lik dekantını aldım geçenlerde. Üretiminden kaldırılan bir parfümü neden aldım cünkü parfüm sayfaları tarafından o kadar övülüyordu ki bu kokuyu dünya gözüyle koklamalıyım diye düşündüm (gizlinot: Swh). Kötü bir koku mu hayır güzel ama övüldüğü kadar beğenemedim maalesef. Gözümde 30 yaş üzeri olgun bir kadın canlandı,  kendimle asla bağdaştıramadım ve ağır buldum. Kalıcılık çok iyi. Bileğimde bile çok uzun saatler kaldı. Belki kullanmadığı halde üretimden kaldırılmasına benim gibi üzülenler olur diye yazmak istedim (gizlinot: Swh)

  1 şubat 2022 15:15

  19. Buram buram yasemin, biraz da gül ve portakal çiçeği. Paçuli de kendini hissettiriyor. Balın tatlılığı olduğunu söylese de çoğu, bal yoğun hissedilmiyor kesinlikle. Çiçeksi ve yasemin dolayısıyla biraz sabunsu/temiz bir parfüm. 

  Yorumlardan mı etkilendim bilmiyorum ama bana da biraz olgun bir parfüm gibi geldi. Daha 30-35 sonrası özellikle de anne bir kadına daha çok yakıştırırım gibi geldi. O yüzden sanırım elimdeki dekantı da anneme vericem. Bu yaşlarda yoğun değil temiz, çiçeksi kokulardan hoşlanan birine de hediye olarak alınabilir kesinlikle. Eski erkek arkadaşımın annesine bir parfüm alsam kesin bunu alırdım mesela. 

  Koku kalitesi ve kalıcılık olarak ortalamanın üstünde. Yayılımını da ben beğendim. 

  Birkaç tane flankerı var ben klasik edp'i denedim. 

  Edit: parfümlere karakter örneği verirsem eğer bu, kesinlike firdev yöreoğlunu bahar/yaz günlük parfümü olur.

  10 temmuz 2021 20:14 10 temmuz 2021 20:36


  18. Kokusuyla mest eden kışın da yazın da kullanılabilen bir parfüm. Ne çok ağır ne de uçuş uçuş bir koku.

  2 aralık 2020 21:43

  2

  17. Yıllar önce ilk çıktığında almıştım.

  Ben şekerli ve ağır kokuları severim fakat bu daha ileri yaşa hitap eden bir parfüm.

  Denemek için almıştım tekrar tercih etmem.

  5 ekim 2019 20:20

  16. bir başka francis kurkdjian şaheseri.

  2011 yılında piyasa sürülen ve elie saab'ın ilk parfümü. baştan aşağı afrika portakal çiçeği ve bal kokan ara sıra yasemin'in de önplana çıktığı, patchouli ile biraz odunsuluk katılmış koku. bu koku iddialı ancak çarpıcı değil. varlığını hissettiriyor ancak içinde çok fazla odunsuluk bulunmuyor. içinde bulunan bal ve gül parfüme daha tatlı bir hava katıyor. kurkdjian bu kokuda o kadar güzel bir araya getirmiş ki çiçeksilik, tatlılık ve odunsuluğu ne zaman koklasam kendimi boğmak istiyorum bu kokuya.

  her aktivite ve organizasyona uygun bir koku olmakla beraber bence harika bir gündüz kokusu. kör alış yapılacaksa veya hediye alınmak isteniyorsa alınabilecek, pişman etmeyecek zamansız bir koku.

  notaları şöyle,

  üst notada afrika portakal çiçeği

  orta notada yasemin

  alt notalarda virginia sediri, patchouli, gül ve bal bulunmakta.

  benim bittikçe alacağım kokulardan biri, designer kokular içinde benim ilk onumda şüphesiz yer alacak kokudur.

  14 aralık 2018 15:15 14 aralık 2018 15:16

  15. Parfümörü Francis Kurkdjian, üst notası portakal çiçeği olan içinde yasemin, bal, sedir ve paçuli bulunduran bir parfümdür. Genel olarak bal kokusunu sevdiğimden mi bilmiyorum öyle ki bal kokusunu çok net alabiliyorum bu parfümden. Yazın kullanılacak bir parfüm değil, bana çok ağır geliyor yazın ama diğer mevsimler için ideal bir parfüm. Genellikle kadınlar kullansa da feminen bir kokusu yok, herkes için ideal bir koku.

  22 mart 2018 20:45


  14. Ben de bazen tutun kolonya gibi sert kokan bir parfüm. Ancak bazen de bal kokusu ile yumuşuyör. Aylık hormon değişimine göre tepki mi veriyor koku anlayamadım.

  Portakal Çiçeği ve bal için aldığım ama çok nadir zamanlarda ortaya çıkan koku. Oysa arkadaşımda kokladigimda harikaydı. sahte olabilir mi diye gidip DP de kokladim DP daha tatlı idi. Sahtelik de yok anlam veremedim

  19 mart 2017 18:14

  13. Bir kadının gelinliğini giydiği gün sıktığı parfüm hayatının parfümü olur. İşte benim hayatımın parfümü elie saab le parfum. Kendimi en prenses hissettiğim günümün parfümü. Iceriginde beyaz çiçekler ve bal esansı olduğunu biliyorum. Kalıcılığı konusunda da çoğu kullanan ile hemfikirizdir sanırım.

  15 ocak 2017 14:47

  12. kokunun en önemli özelliği hafızada kalıyor oluşu. İlk çıktığı yıl bir arkadaşımda koklamistim. YürüdükCe arkadan bal ve Yasemin kokusu geliyordu. Çok güzeldi. Ben Donna Karan kullaniyordum ve Chanel chance alacaktım kış için. O kış Elizabeth Arden aldım. Birsürü parfüm kullandım. Ama elie saab hiç hafizamdan çıkmadı en sonunda aldım. Chanel Chance i bile bana unuturdu çünkü chance dan bir tık daha masum. Chloe'inin ballısi gibi bir koku. Çok elegan.

  15 ocak 2017 14:37