yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (10)

  38. trendyol linki vermeye baslayacagini duyuran influencer. maddi zorluklarindan bahsedip olayi buraya baglamasina inanamadim. tek para kazanma yolu link kaydirtmak olmamali yirmili yaslarda bir gencin. takipten uzulerek cikacagim gibi duruyor. seviyorum da kendisini. bilemedim.

  10 haziran 03:42

  37. Son hikayelerini izleyince ben de ağladım. Gerçekten evcil hayvanını kardeşinden veya evladından farksız görenler ne demek istediğimi anlayacaktır. Kedinizin hasta olduğunu öğrendiğinizde ona kızdığınız tüm zamanlar anlamsız geliyor ve kendinizi suçluyorsunuz. En ufak hareketi bile size sevecen geliyor ve sizi ağlatmaya yetiyor. Umarım Jack bir an önce iyileşir. Her ne olursa olsun böyle durumlarda hep "o kedi sokakta kalabilirdi ve araba tarafından ezilerek ölebilirdi. Patileri buz içinde kalıp ısınmak için bir karton kutu arayabilirdi. Biz onlara evimizi açıyoruz ve bakımlarını üstleniyoruz. En azından kendi imkanlarımızla sunabileceğimiz en iyi hayatı sunuyoruz ki bu sokakta yaşamalarından bin kat iyidir" diye düşünüyorum. Kendi kedimin yaşını hatırladıkça kendimi sürekli bu şekilde teselli ediyorum. Elif'in de elinden gelenin en iyisini yaptığını görüyorum. Eminim Jack bu hassasiyetle uzun seneler daha sağlıkla yaşayacaktır. 

  24 şubat 14:53

  36. Yaptırdığı dudak dolgusunun vegan olup olmadığını merak ettiğim, her konuda bilir kişi olan vegan internet ünlüsüdür. (link: https://www.instagram.com/p/CK9LuWSphLG/?igshid=i4muywsuk9ep Sonra)(link: https://www.instagram.com/p/CDAH7MsHBuh/?igshid=177t6i4tturdx Önce)

  6 şubat 21:51 6 şubat 21:51


  35. konudan bağımsız elif hayvan şeklinde kazak giymeyin, inekli telefon kabı kullanmayın demiyor ki? kuzuyu tatlı bulup kuzu desenli bir şey giyebiliyorsanız tatlı bulduğunuz şeyi nasıl yiyorsunuz diyor. Mesela kedi köpek desenli kıyafetler de kullanıyoruz ama kedi köpek yemiyoruz vs

  27 ocak 14:50

  34. Veganlığını destekliyorum ama Elif'in her konuda en yetkili kurum gibi çıkıp yorum yapmasını anlamlandıramıyorum. Karşıdaki insan desen bambaşka bir olay, hiçbir konuda duyarlılığı olmayan boş bomboş bir insan. Ama karşıdaki insan ne kadar boş olursa olsun Elif'in böyle hassas bir noktada bu çok bilmişlik tavrıyla açıklamalar yapması doğru değil. Vegan Elif, bu arada o senin dudağına yaptırdığın dolgular da hayvanlar üzerinde test ediliyor. Evet yeme tarzını değiştirmiş olabilir ama veganlık sadece hayvansal gıda yememek değil, hayvan istismarını yapan her sektöre karşı olmaktır. Daha geçen sene ABD'den aldığın çoğu ürün vegan değildi, özellikle aldığın bin tane nike ayakkabı. Her şeyinizi (özel ilişkileriniz dahil) instagram önünde paykaştığınız için bu kadar kolay iki yüzlülük yaparsanız ortaya çıkıyo işte. Ayrıca "Elif'in tavrını, çok güzel buluyorum, çok duyarlı" diyen insanlara seslenmek istiyorum, Elif hayvanlar üzerinden kastığı yorumlar sayesinde ikinci evine sadece aynası 1700 TL olan eşyalar yaptırıyo ve hepsi sizin sayenizde. Tebrik ederim, bunun farkına varırsınız umarım. Instagramdaki her ünlü bir şekilde takipçi kitlesini nasıl yolarım, nasıl keriz parası yerim peşinde ve bu kişide bunlardan sadece bir tanesi.

  Tanım: çuvaldızı kendine iğneyi başkasına batırması gereken sözde vegan aktivist...

  Edit:imla

  27 ocak 13:12 14 nisan 15:12

  33. 3 4 aya kalmaz panter emel gibi millete saldırmaya başlar. Demişti dersiniz.

  27 ocak 12:51

  32. kendisinde sürekli gülümseyen ama alttan alta sinirden kuduran bir insan havası olan yarım influcerımsı. "sözde" iyimser yapmacık bir havayla yazdığı şeyleri sinirden yumruğunu ısırarak yazdığına eminim.. bir keresinde bebeğini vegan beslemekle alakalı attığı hikayeye bunun yanlışlığıyla ilgili bir cevap attığımda kafayı yiyip ses kaydı atmıştı, dünyada tek bir gerçek ve doğru bir yaşam tarzı var, o da veganlık gibi davranıyor. farkında ya da değil bilmiyorum ama sürekli "vegan terörü" uyguluyor. 

  kimsenin beslenme tarzı seni ilgilendirmez elif taştekne, sana doğru olan bana yanlıştır bana doğru olan sana yanlıştır. bu şekilde "iğrençsiniz, katilsiniz, allah belanızı versin!!" formatıyla bi yere varamazsın üzgünüm

  27 ocak 01:09


  31. Yaa :( sen benim fav infu'mdun :( niye böyle gereksiz bi laf atma olayına girdin ki? Sude alkış'ın bugün günlerden kuzu diye attığı kuzulu süveter fotosundan çok kısa bir süre sonra bununla ilgili isim vermeden sinirli bir tweet atmış -ama gayet belli yani kime yazdığı-. Sude de cevap verince ben isim vermedim ki sen neden beni hedef gösteriyorsun demiş. Ayrıca veganlara karşı nefret suçları arşa çıkmaktaymış, sude de bir sürü genç insanı vegan nefretine yönlendirmiş olmuş ve de umarım sevgiyle sarmalanabilirlermiş... İlk taşı atan sensin, isim vermesen bile bi saat anca olmuş o fotoğraf paylaşılalı, aklı olan anlar. Kitleniz de benziyor. Sude alkış'ı pek takip etmiyorum ama kız alttan laf sokmaya çalışmak yerine yüzleşmiş. Neden veganlara karşı nefretin sorumluluğu ona kalsın? Sen takipçilerini nefrete yönlendirmiş olmadın mı? Sonuna da dalga geçer gibi birbirimizi sevgiyle saralım demek djdjd ben daha çok sonraki açıklamasına takıldım açıkçası. Tabii tweet de bence gereksizdi ama diyelim duygusallıkla attı ya da uç bir aktivist de olunabilir, sıkıntı yok ama sonrasında da arkasında dur o zaman. İsim vermedim, vegan nefreti falan... Idk.

  Kendisine naçizane tavsiyem, daha önce canlı yayınında olmadığını söylediği gibi "sinirli vegan" olmamaya devam etsin, "üzgün vegan" daha iyiydi.

  Ha hala çok seviyorum, tarzı, kıyafetleri, link vermemesi ve kedişleriyle tatlı biri <3

  ilgili medya:
  1
  26 ocak 18:51

  30. Çevresel konularda duyarlılığını, tüketime değil üretime teşvik etmesini seviyorum fakat;

  Veganlığı hiç hoş bir şekilde kullanmıyor. Daha önce de duygunun arkadaşı büşraya twitleriyle laf sokmuştu şimdi de sude alkışa aynı şeyi yapmış. Onlara yapmadığını söylese bile o twitler bir insanı düşünerek yazıldı, fark etmez. Kendisine yakıştıramadım bu tavrı. İnsanları vegan olmaya motive edersin, hayvanları sevmeye, sebze tüketmeye evet ama bu şekilde et yiyenleri de yargılayamazsın, yargılamamalısın. İnsanların kişisel tercihleri sadece kendilerini ilgilendirir. Yanlış anlaşılmasın sudeyi de büşrayı da çok sevdiğimden değil.

  26 ocak 18:04

  29. Instagram ünlüsü, influencer. Kendisini liseden tanıyorum. Okulda popüler bir kızdı ve burnu havadaydı. Muhtemelen güzelliğinin farkında olduğu için insanlara tepeden bakıyordu. Hatta kendisiyle şöyle bir anım var. Arkadaşlarıma kilolarımdan şikayet ederken konuşmaya dahil olmuş ve kilo versen nolur ki tipte hayır yok diye dalga geçmişti. Muhtemelen kendisi bu olayı hatırlamaz bile ama ben hiç unutmadım. Şimdiki body positivity paylaşımlarını buruk bir gülümsemeyle izliyorum. O zamanki kişiliğinden çok farklı bi profil sergiliyor. Umarım değişimi gerçektir.

  15 ocak 01:41