yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (62)
  • medya (14)

  62. markası ile amacının farkındalık yaratmak olduğunu ve benzer girişimleri rakip olarak görmeyip destekleyeceğini ısrarla belirtmesine rağmen defactonun elma derisi koleksiyonlarından asla bahsetmeyen kişi. bu kadar çok link paylaşıp tüketime teşvik etmesi de duruşu ile çelişiyor.

  dün 14:39

  61. Vejeteryan ya da vegan değilim. Ancak bu beslenme ve yaşam tarzı dikkatimi çektiği için takip ettim. 2-3 ay takip etmek bile beni o kadar zorladı ki.. Öyle bir üslup takınıyor ki kendimi her konuda bilinçsiz,yetersiz hissetmeme sebep oldu

  dün 14:02

  60. samimi olduğunu pek düşünmüyorum, takipten çıkalı çok olmuştu zaten. ondan daha vegan 10 insan sayarım etrafımda en az.

  7 ağustos 13:00


  59. veganlıktan tutturup köşeyi döndü, peki dudaklarına yaptırdığı dolgular da mı vegan? bu tatluss vegusss tripleriyle ancak çocukları kandırabilir, çoook samimiyetsiz.

  5 ağustos 23:15

  58. Bana çok rolcü biri gibi geliyor tatlı ve marjinal olma çabası çok itici. Bence içten içe bayağı bayağı akıllı içten pazarlıklı birisi ama çok saf ve tatlı tripleri bayıcı. Bi ara Amerika 'da İrem Uygur diye Bi kızla aynı eve çıkmışlardı İlk başlarda iyi anlaştılar herhalde o kız vegan hem çok başarılı hem de çok havalı bir kız bunlar Hatta bir yerde Cadılar Bayramı gibi bir şeye katılmışlardı Elif taş teknede Doğayı Koruma temalı bir şey hazırlamıştı o zaman buna çok pozitif tepki gelmişti Kız resmen baktı Bunun bu fikrin gideri var vegan olmaya karar verdi bence zaten çok özenti bir tip gibi duruyor Sonra da o kızla araları bozuldu. zaten biraz geçimsiz birine benziyor Instagram'da bile sürekli Canlı yayınlarda kavga ediyordu insanlarla o kız kendi markasını çıkardı Sonra bu da çıkardı ama yani asla aynı seviyeye gelemezler. Ben uzun süredir bu kızı takip ediyordum ilk amerika'dayken hem çok seviyordum hem de çok ilham verici buluyordum ama sonradan fark ettiğim şeyler sonucu aşırı soğudum Madem influencer ve fenomen olmayı seçti değişimi hakkında fikrimizi belirtmeye de hakkımız var bence ve tarzı bana hep Popüler Kültür ne isterse onu vereyim çabası gibi geliyor ama hoş durmuyor.

  4 ağustos 21:03

  57. markasının çirkin sandaletlerini neden 1000 liraya sattığını açıklarken girdiği triplerle neredeyse açlık sınırında yaşadığını sandığım ancak daha sonra giydiği bir elbisenin 150 euro olduğunu görüp beni şoklara sokan influenza.

  3 ağustos 12:27

  56. Yeni sandaletlerini yüklemiş sitesine yine tabii ki 1000 lira bandında. Geçen sene tatile gidemiyorum diye ağlayıp Trendyol linki paylaşmaya başlamıştı şimdi bol bol para kazanıyor gibi gözüküyor. Fakat bunu yaparken yaptığı hareketler gerçekten hiç samimi değil son çekimini yaparken türbanlı, balık etli, eşcinsel ve benzeri birçok mankenle çalışmış niyeyse bu kız böyle şeyler yapınca bana tamamen show ve prim amaçlı gibi geliyor vegan olması gibi. Sonradan vegan oldu herkes gibi tabii ki ama sanki doğuştan böyleymiş gibi davranıyor ve olmayan insanlar ölsün gibi bir kafadaymış gibi yansıtıyor kendini ki bu çok saçma. Resmen veganlığını da ticarete döküp vegan ayakkabıdan parayı götürdü. Sürekli sormuşlar dolgularında vegan mı diye ama hiç cevap vermiyor niyeyse. Ayrıca cidden estetiklerle suratını şişire şişire o kadar çirkinleşmiş ki

  23 temmuz 00:54


  55. İnstagramdaki canlı yayınından geliyorum 7 bin kere dişine naptırdın çok güzel olmuş diye sordu insanlar ısrarla cevap vermedi ısrarla hatta yanlışlıkla sesli okuyodu bi yorumu sustu diş kısmını görünce sonra bana ısrarla oranı buranı yaptırdın mı diye soruyosunuz yayının başından beri ben bunu söylemek istesem söylerim ben en yakın arkadaşlarıma bile sormuyorum böyle şeyler (?) gibi saçma bi açıklama yaptı. Yaptırmış olabilirsin insanlar da beğenmiş bunun bile duyarını kasıp gizem yaratması aşırı komiğime gitti

  Edit: öncesi sonrası medya

  ilgili medya:
  4
  13 nisan 00:51 14 nisan 00:03

  54. Genel anlamda fikirlerini ve görünüşünü beğendigim bir isim. Egitim ve iş hayatina kendisini devamli geliştirmeye çalişmasini ve hayvanlara olan duyarlılığını da takdir ediyorum. Ama sürekli "çok çalişiyorum, yemek yemeye zamanım yok, ay en çok çalışan benim" hikayeleri baymaya başladı.

  8 ocak 15:05

  53. 12 yaş ergen zekasıyla soyunduğu aktivistlik rolüne kendini çok kaptırdığı için bende  engelliydi ama ayakkabı markası çıkardığını görünce açıp baktım. trendyol (ve dolayısıyla alibaba.com) gibi karbon ayakizinin tillahı, kapitalizmin, emek sömürüsünün, etik ve ekoloji düşmanlığının ağa babası bir şirketin reklam kuklalığını yapıp şirketi daha da zengin ederken; sanki dünya ve iklim çok da sikindeymiş gibi elma artığından yaptırdığı ayakkabıları "bakın bu çok ekolojik ve çok etik!" diyerek 900₺'ye itelemeye  çalışmasını ve insanların bunu yemesini çok gülünç buluyorum :d 

   ekoloji ve iklim konusunda bilinçli bir ülke olsak bu kızı çoktan cancellardık. gerçek iklim aktivistleri bu kızı neden linçleyerek ağlatıp köşesine göndermiyor anlamıyorum. bir halt bildiği de yok, instagramda 500k+ takipçili tırto vegan sayfalarındaki postlardan öğrendiği bilgilerle aktivistlik yapıyor. üstteki bir arkadaş özenti demiş, doğru. elif taştekne influencer camiasının en samimiyetsiz, özenti ve iki yüzlü kişisi olabilir. manyak gibi tüketim yapıp, insanları etik dışı tüketime yönlendirip sonra da "ya bakın  size etik ayakkabı yaptık. fiyatı da asgari ücretin dörtte biri, neden mi? çünkü etik!" diyemezsin elif. 

  merdiven altı atölyelerde ruj yaptırıp üstüne kendi adının logosunu basıp satan tırt influencerlar bile senden çok daha samimi.  en azından olmadıkları biriymiş gibi yapmıyorlar. 

  8 ocak 01:19

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar