yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (70)
  • medya (15)

  70. Cidden artık trendyol linklerine, tavırlarına, bebeksi konuşmasına dayanamayıp unf. ettiğim benim için gereksiz bir inf. Karla ve lulu diye köpekleri var, çok tatlılar onlar için takip ediyordum ama üzgünüm... 

  23 kasım 00:47

  69. ben de etik olarak doğru bulmadığım için hayvansal ürün tüketmemeye çalışıyorum ama bu kadının veganlık olayı çok ucuz, tam tersi veganlığı irrite edici boyuta taşıyor. şu sıralar berlin'de vegan ürünler gördükçe ağlıyorum diye story paylaşıyor kendisi. ağlamalı vs cidden ahshshsjja vegan ürünlerin olup olmaması ya da olsa bile fiyatlarının ulaşılır olup olmaması apayrı bir konu ama bu samimiyetsizlik, çok başka bir boyut. her lafindan 3u soyle veganim olan ( veganim yerine x de koyabilirsiniz) kendini bu denli tanimlama ve bir ideolojiye ait gosterme hevesi insan yapmacikliginin ust levellarindan, tamam elifcim en vegan sensin. en cok sen hayvanlari seviyorsun.

  27 eylül 19:03

  68. vegus, yesüllük, benüm, bebus vs. (gizlinot:bu liste uzar gider) kelimeleri böyle söyleyince kendini sevimli falan mı sanıyor acaba diye düşündüğüm yapmacık influencer kişisi. 

  2 eylül 23:35


  67. Eski takipçilerindenim. Hatta eski girdilerim de var. Ama artık çıkıyorum. Samimiyetsizlikleri + kendi tarzını kaybedip giyiminin basitleşmesi sebep diyebilirim. Ama en çok artık bu samimiyetsizliğe katlanamadığım için ya. Mesela,,,,

  Herkesin bahsettiği "bilet alacak paramız yok" muhabbeti kesinlikle bunlardan biri. O kadar saçma bi story idi ki davet aldıkları mı yalan diye bile düşündüm, o zaman daha mantıklı oluyor o derece djdkdk. Cidden ikisi turistik yerde, biri istanbulda üç evi dayayıp döşeyip kira veriyorsun, neler alıp neler giyiyorsun vs.

  Ayrıca sürekli "çokkkk çalışıyoruz o kadarrr çalışıyoruz ki öldük pazar günü bile çalışıyoruz" paylaşımları o kadar cringe ki. Ya bir kafede ya da izmir/urla'daki villanın özel yaptırdığın masa sandalyelerinde, çoğu arkadaş grubundan olan iş arkadaşlarınla çalışıyorsun, o çalışma anında da bin tane story atabiliyorsun. Öğleden sonra çıkıp denize gidiyorsunuz. Lütfen. Bırak bu ayakları. Normal derecede çalışıyorsun. Az da demiyorum. Ama gayet herkese her şeye ayıracak boş zamanın kalıyor, çok rahat çalışma koşulların var. ki olması gereken de bu, keşke herkes böyle çalışıyor olsa. Ama yemiyoruz kanka. Lütfen komik olmayan esprili dilinle ne kadar çok çalıştığını anlatma artık. No one is buying it.

  Sürekli anksiyeteden ve yorgunluktan ölüp yataktan çıkamamak, hastanelere kaldırılmak da bu çok çalışıyoruz storylerinin bir uzantısı sanırım, genelde peş peşe geliyorlar ya da çok çalıştığım için oldu iması oluyor. Aynı mesele yani.

  Bütün bu drama queenlikleri yaptıktan sonra gelen "olsun positifis çok güçlüyüz, her şeye rağmen (djdkdl) devam, uğraşıcaz yapıcaz, olumlama, çalışmaya devamss" tadındaki kendin pişir kendin ye mantığı storyleri sksksşsşs

  Ayakkabıları ne kadar zorr yaptığını, ne kadar az kârla çalıştıklarını, hammaddenin işçiliğin ne kadarr pahalı olduğunu, o yüzden fiyatların ucuz olduğunu, haftada bir, uzun bir yazıyla anlatması. yetmezmiş gibi başka kanki üreticileri için de bu uzuuun ve açıkçası egzajere edilmiş yazıyı bir daha yazması. Mesela bugün birisi ecmelin 210 liralık akademik ajandaları için öğrenci dostu demesini yanlış bulmuş. Kendisi yine gelip "iyi kalite öğrenci dostu olamaz şu şu kadar bu bu kadar hepimiz zor durumdayız para kazanamıyoruz" diye ağlamış. Ya kardeşim. O zaman öğrenci dostu demeyecek. Bu eleştirilmiş bu! Bi okuduğunu anla ya hemen üretici para kazanamıyor napsın diye atlamadan önce. Arabaya binince yayaya yabancılaşan yeni ehliyetli çocuk gerginliği resmen djdjdk

  Bir de arabası bozulduğu için kamera karşısında için gözyaşlarını silerek çektiği videoyu unutamıyorum.

  Neyse. Farkındalık koleksiyonunda eksik olan tek şey öz farkındalık. Etrafındakiler de seni sürekli pohpohluyor, bu davranışlarına alkış tutuyorsa doğru bir çevrede değilsin. Bu da çok olası çünkü yakınlarınla iş yapıyorsun. Kim eleştirsin? Bazen dışardan bir göz sokmalısın hep arkadaşlarınla al ver böyle oluyor. baştaki sempatikliğini yitirdin. Ya arada kendinle dalga geç be kızım mesela. Bi gün bi story at mesela benim "drama queenlik seviyesi peki???" Yaz kdkdkd bi de eskisi gibi özgün giyin ya. Mert kenger gibi giyinme, o da kendine özgü güzel.

  2 eylül 13:23

  66. sonunda şu kızın fakirim ayakları eleştirilmiş oh be. kurdan vs. şikayet etmesi normal ona bir şey demiyorum. ama allah herkese elif'in fakirliğinden versin. sürekli annem-babam memur vs. der bu kız kendimi bildim bileli, ama giyim kuşamı satın aldıkları olsun, yurtdışı tatilleri olsun, itü'nün yarı yurtdışılı programı olsun (inanılmaz pahalı bir program) sonrasında alan değiştirip amerikada okuması olsun, bu arada amerikada öğrenci hayatından çok uzak lüks bir hayat yaşayışı olsun (arabası vardı), yaz tatilleri olsun, büyükada gibi bir yerde ev tutmak pahalı olduğu halde bi de üstüne istanbulda ev tutması olsun, olsun da olsun yani. anne babası gerçekten devlette çalışıyor olabilir ancak bütün bunları kurdan önce bile hangi devirde hangi memur çocuğu yapıyor? ya ben orta halliyim, memur çocuğuyum ayağı yapmak inanılmaz ayıp ve iki yüzlüce. memurların çoğu doğru düzgün geçinemiyor bile bu ülkede. yani bizim anne babamız başka bir memleketin memuru mu algılayamadım bi türlü. empati duygusundan yoksun olduğunu ve dünyayı özellikle türkiyeyi tanımadığını düşünüyorum. veganlıkla ilgili paylaşımlarından da belli oluyor zaten, türk kültüründe büyümüş insanlara o kadar agresif davranıyor ki, ya bi bak etrafına sence mümkün mü bu ülkede bahsettiğin bazı şeylerin hızlıca ve kolayca olması. vegan vej arkadaşlarım da uyuz baya. inanılmaz da samimiyetsiz buluyorum kendisini, arkadaş grubundaki kişilerle ortak tanıdığım olduğundan zaten az çok tahmin edebiliyorum nasıl biri olduğunu, benlik değil. yukarıda dendiği gibi çok para kazanamadığından bir miktar sinirlenmiş bence de, ama onun kadar takipçisi olup daha çok para kazananlar genelde ota boka duyar kasmayıp, etiğin bokunu çıkardıkları için bu şekilde oluyor durum, elif de dönmeye başladı zaten trendyol linklerinden anlayacağımız üzere. marka kurması bizim diğer influlardan beklenmeyecek kadar vizyonlu bi davranış ama takipçi kitlesi doğru değil yine dendiği gibi.

  18 ağustos 14:25 18 ağustos 14:32

  65. Tamam biraz abartmış, tabi ki bilet alıp gidebilir yurtdışına o kadar parası vardır ama bu hikayesinde asıl demek istediği, dolar-euro kurunun artmasına bağlı olarak bir uçak bileti ve vize ücretinin çok artması ve geçmişte sadece memur olarak çalışan anne babalarımızın bunları düşünmeden rahat rahat harcama yapmaları değil mi?

  Zaten sonraki hikayesinde 10 ay sonra kurtuluyoruz diye mesajını vermiş. Kendisini takip etmiyorum, sevdiğim biri de değil ama demek istediği açık bence. En azından tepkisini belli etmiş, diğer influencer tayfa gibi dünya yansa umrumda değil, ben keyfime bakarım diye düşünmemiş bir şey paylaşmış.

  17 ağustos 22:15

  64. İnsanları aptal yerine koymaya çalışan  internetten ünlüsü kişilerden bir tanesi. Evet sizin vize, uçak bileti vs karşılayacak durumunuz yok. Ama 3 ayrı evin kirasını ödeyebiliyorsunuz, tanesi min 600 tl olan elbiseler giyebiliyorsunuz, bir giydiğinizi bir daha giymemek gibi çok zengin bir gardrop oluşturabiliyorsunuz. Cidden bu insanlara inanan var mı? Çok ayıp, insanlar sadece başlarını sokabildekleri evlere ödedikleri kiraları siz kıyafete harcayabiliyorsunuz. Keşke insanımız biraz akıllı olsa da bunun gibilere kazanç sağlamasa ve ortam oluşturmasa

  ilgili medya:
  1
  17 ağustos 21:15 17 ağustos 21:15


  63. Birisi bu kızdan borç falan istedi vermemek için fakirim ayağına yatıyor heralde. Aylardır param yok param yok diyeağlıyor. Şimdi de avrupaya gidemiyorumuş bu yüzden. Ulan kredi çekersin yine gidersin bu kadar önemli Bi fuarsa.. İzmirde villada yaşıyor her giydiği 300 500 liradan aşağı değil. Verdiği linkler belli. İşini kurdun her gün stoklar tükeniyor diye ağlıyorsun. Ee hani nerde Bi bilet alacak paran yok mu. O kadar samimiyetsizsin ki! İnsanların senin zengin olamana ya da herhangi bir şekilde paran olmana taktığı yok ki niye bu fakir edebiyatı anlamadım. Kendini dünyanın merkezinde sanan şımarık Bi kızsın sadece. Unf.

  17 ağustos 16:56 17 ağustos 16:57

  62. 340 euroluk elbise giyerken avrupaya uçak bileti parası bulamamaktan yakınan influencer

  Gerçekten bırakın artık bu ayakları. Böyle davranmasanız daha samimi bulunursunuz emin olun 

  17 ağustos 16:13

  61. markası ile amacının farkındalık yaratmak olduğunu ve benzer girişimleri rakip olarak görmeyip destekleyeceğini ısrarla belirtmesine rağmen defactonun elma derisi koleksiyonlarından asla bahsetmeyen kişi. bu kadar çok link paylaşıp tüketime teşvik etmesi de duruşu ile çelişiyor.

  11 ağustos 14:39

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar