sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  21. Sürekli önüme çıktığı için merak edip ilk bölümünü izlemeye başladım ve 2 günde bitirdim.Merak uyandırıyor sürükleyici izlerken sıkılmadım.Çerez dizi diyebilirim çok beğenmedim ama izlenir.2.sezonunu izleyeceğimi pek sanmıyorum.Üstteki girdilerde de denildiği gibi pis yedilinin İspanyol ve +18 olan versiyonu.Ben dizide en çok guzmân karakterini sevdim.En başta ön yargılı gibi görünse de hikayesine inildikçe anlasılıyor ve arkadaşlarına ailesine en zor zamanlarda bile sahip çıkıyor.Diger karakterler için ekstra bir şey yazasım gelmedi.(gizlinot: Bir de final şaşırtıcı oldu Polo'dan beklemezdim )

  29 haziran 02:25

  20. İlk bölümünü izlediğim ve benim için yeterli olan İspanyol gençlik dizisi.

  Kimseye "Al. Benim sıkıcı hayatımı çek. Dizi yap." demem ama hepimiz 16 yaşında olduk. Diziyi bir yerden sonra fantastik dizi olarak izlemeye başladım çünkü yaşlar ve olaylar birbirini tutmuyor.

  Kültür, toplum yapısı vs. denilerek tolere edilebilecek olaylar yok. Aynı şey Gossip Girl'de de vardı. İmkansızı yaşıyorlardı. Gossip Girl'de bunu tolere edebiliyordun. Bu dizide ciddi bir olmamışlık var.

  21 haziran 02:10

  19. tamamen zaman kaybı.

  klasik, klişe bir günümüz dizisi. burdan sonrası spoiler olabilir ama olmayabilir de.

  ***

  islamofobi, uyuşturucu, eşcinsellik, cinsel hastalıklar vb. netflix dizilerine bunlardan birini koymazsa ölecekmiş gibi davranıyor. sürekli bu tarz konuları gayet yüzeysel işleyerek tribünlere oynuyor ve baymaya başladı artık. hepsi çok ciddi konular olsa da bu kadar gelişigüzel değinince böyle vasat bir dizi çıkıyor ortaya. skam bile daha güzel değinmişti bu konulara.

  ***

  bu tarz gençlik dizilerinin zirvesi skins'ti. sonrası pek olduramadı bence.

  7 şubat 21:53

  18. Diziyi büyük bir ilgi ile izledim. Sevdim de ama sonunu tahmin ettim.daha doğrusu katilin kim olduğunu tahmin edebilmiştim. Bu yüzden son bölüm beni pek şaşırtmadı ama İspanyollar bu işte iyi bence.

  26 ocak 01:09

  17. bi tutam how to get away with murder, bir tutam gossip girl, çok az bir tutam da skam'ı (müslüman aile, gay çift vs gibi konulardan dolayı) bir kapta harmanlayıp, biraz la casa de papel reklamı ile ortaya bir gençlik dizisi çıkarmışlar.

  izleyeli oldukça uzun zaman oldu, olayları çok net hatırlamıyorum ama yine de yorumdan eksik kalmayayım :)

  ---spoiler---

  öncelikle müslüman kız, nadya. en çok sinir olduğum ancak aralarında en tanıdık gelen karakter oldu, kendisi adeta bir ispanyol feriha. tabii ki ablasının durumu, babasının baskısı, mahallenin baskısı, o arada kalmışlığı, hiçbiri yabancı gelmedi. okulda başörtüsünü çıkarması olayı da aha ispanyol 28 şubat'ı dedirtti :/ önyargılarında kurtulmaya başlaması da güzel olmuş.

  guzman, dişlerine bakmaktan diziye odaklanamadım kusura bakma ablacım.  ilk başta gıcık oluyorduk sana ama sonra aslında dostlarına kol kanat geren, onların adeta babası olmaya çalışan biri olduğunu gösterdin. evlatlık olduğunu öğrenmek de beni şaşırttı açıkçası. ama bu arkadaşlarına babalık yapmanı açıklıyor zaten. 

  nadya- guzman ilişkisi işte ferihaylan emir ilişkisi diyeyim, üzerine yazılacak çok bişi yok. tatlı bir çift oldular.

  marina, seni sevemedim bi türlü. samuel'le görüşeyim ama bir yandan da abisini yiyeyim. ama samuel de çok saf, ondan da birazcık faydalanayım. abinin serseri çekiciliğine kapılayım ama samuel :/ derken içimi kuruttun. keşke sonu böyle olmasaydı yine de. işte sen de buranın serenası'ydın ama o kadar havalı olamadın :(

  marina deyince ezik samuel'e geçeyim dedim. samuel sana dizi boyunca süt oğlan muamelesi çektim, hala da seni hiç sevmiyorum süt oğlan. dizinin dan'i sendin. dan'i de sevmemiştim zaten. sizin gibi süt oğlanlara alerjim var bence.

  christian, la casadaki çocuk olduğunu ilk başlarda anlayamadım, sonra nereden tanıdık geliyor bu çocuk diye araştırınca hatırladım. uzun boylu sanıyordum bu çocuğu, meğersem benim kadar bişiymiş, cep herkülüymüş. bu yüzden erkenci kuş'ta can yaman'ı soyundurup durdukları gibi bunu da soyundurmaya doyamamışlar. fakir chuck bass yapmışlar ama, her yol var çocukta. 

  carla, dizinin asıl blair waldorf'u bence. sinsilik, çakallık, yılanlık, iki erkeği parmağında oynatma, hepsi bu kızda. giyim tarzı blair'e benzemiyor ama. ikinci sezonda bu kızın hikayesini izlemek isterim açıkçası. 

  lu, atanamayan blair waldorf. giyim tarzı olarak blair waldorf'u örnek alalım demişler belli ki. biraz da yılanlık katalım demişler ama olmamış. esas oğlanı kaçırdı elinden. bence potansiyel var ama kartlarını fazla açık oynuyor. oysa bu işlerde gereken şey sinsilique :/

  polo, kukla erkek tanımına uyuyor ve bence eşcinselliği keşfedememiş bir eşcinseldi. christian ile birlikte belki de kabullenmeye başladı içten içe. yine de carla ile bir geçmişleri olduğu için böyle devam etti. rekabet yüzünden başına iş açtı şapşal. samuel'den sonra ikinci sıradaki süt oğlan benim için. 

  nano, başı boktan kurtulmayan serserinin teki, at hırsızı (baba sövmesi oldu biraz.) ama kızı sevmiştin onu anladık. diziye asıl aksiyonu katan da sendin. hapse gittin bakalım heyecan nereye kayacak. senin süt oğlan kardeşin samuel bu aksiyonu yaratamaz, hepimiz uyur kalırız. bu eleman ile marina'nın sahnelerinde baymıştım çok, atladım bi kısmını. o yüzden pek bir şey yazamıyorum :(

  ander- omar, hızlı bir çift oldular. omar'ın bir müslüman olmasına ve babasından korkmasına rağmen cinselliğini bu kadar rahat yaşaması bana biraz tuhaf geldi açıkçası. nerede bulsa çocuğu yumuldu, illa ki patlardı bu sırrı bi yerde. bence saçma olmuş bu kısım. neyse farklı, bol sevişgen bir çift oldular. ana hikayeye pek bir katkıları olmadı ama.

  ---spoylır bitti---

  genelde dizileri ütü yaparken, mutfağı toplarken izliyorum. ingilizce dizilerde ekrana bakmak zorunda hissetmiyordum ama bu diziyi izlerken sürekli ekrana bakmak zorunda kalmak beni yordu, "ne dedi? ne dedi?" deyip durdum kendi kendime. 

  lise dizilerini seviyorsanız izleyin derim.

  16 ocak 19:06

  16. bir gecede atlaya atlaya izlediğim dizi. yaklaşık birer saat sürüyor. 8 bölümden oluşuyor ilk sezon ve 2. sezonu için onay alınmış.

  pis yedili gibi başlıyor, 3 yoksul öğrenci kendi gittikleri devlet okulları yıkılınca über zengin çocukların olduğu okula burslu olarak geliyorlar.

  bildiğiniz türk draması, zengin ama asi ve iyi bir kız fakir öğrencilerle hemen kaynaşıyor...

  ben çok sıkıldım ve sonunu merak ettiğim için izledim. kimseye önermiyorum. la casa de papel oyuncularının ününden yürümüşler gibi bence (rio, denver, alison parker).

  türk dizisinden farklı olaran içinde bolca seks, uyuşturucu vs. barındırıyor.

  ----spoiler----

  off, bir tane sevgilisini (carla) başkası (christian-namıdiğer rio) ile sevişirken izlemekten hoşlanan bir adet polo var.

  bunlar henüz 16 yaşında ama threesome onlarda her türlü fantezi onlarda maşallah.

  gay bir çiftimiz var oğlanlardan birisi müslüman aynı zamanda torbacı. bunun kardeşi var nadia, başı kapalı biraz bu dramdan yürümüşler, ırkçılığa maruz kalıyor okulda, bu kızımızın bekareti üzerine iddiaya giriyorlar.

  ---spoiler----

  bayağı klişe yani. sevmedim gerçekten.

  5 ocak 21:55

  15. Spoiler içerir.

  Biraz saçma bir dizi olmasının yanısıra bu dizide zenginler bildiğin haklı lan, çok asi kızımız marina fakirler için daha gerçekçi, daha az ikiyüzlü desin dursun ama takıldığı bebeler yüz karası, üstüne bir de kullanıyorlar bunu. Guzman haklı valla nano, samuel ve christian denen üç adiyi(gizlinot: Swh) sevmemekte. Şimdi dizide 5 fakir genç var (christian, nano, samuel, nadia, omar) bunlardan biri model olmak uğruna kendini sattı, öbürü kardeşinin sevdiği kızla yatti üstüne bunu kardeşine söyleme gereği duymadan kızla kaçma planları yaptı, diğeri abisiyle ortak olup zengin bebelerden birinin babasına para için şantaj yaptı. E hani marjinal zenginlerdi? Omar'la nadia müslüman olanlar, diğer üçünden çok daha karakterli olmalarına rağmen aileden dertli onlar da, o yüzden yüzleri gülmüyor(gizlinot: Swh).

  Bir de zenginlerin kötüsü var. zengin arkadaşlarına, abisine, anasına danasina üstten bakan "hepiniz ikiyüzlüsünüz, bir ben dogruyum" diye rol kesen marina da dizinin en karaktersiz kızı bence (gizlinot: Evet sözde en kötü karakterimiz lu'dan bile cok) kız hoşlandığı bebenin abisiyle yattı, yetmedi bunu o bebeye söylemedi onun çıkma teklifini kabul etti onunla da yattı, abiden hamile olduğu ortaya çıktı ama kardeşe hiçbir şey söylemeden abinin kaçma planına dahil oldu.(gizlinot: Gerçi kabul etmedi, ama yine de çocukla görüşüp takılmaya devam etti)

  Tanım: içinde çok yakışıklı ispanyol bebelerin olduğu(gizlinot: Guzman favorim) pembe dizimsi bir şey.

  10 aralık 2018 17:07

  14. Oturdum izledim. Beklenti içinde olmadan izlenebilecek bir dizi; ama sonuçta bir gossip girl değil öyle bişey beklememek lazım. Gossip girlün bir albenisi vardı. Bu dizi karakterlerinde öyle bir durum söz konusu değil. Çok bu tarz karakter gördüğümüz için başka bir oyunculuk bekliyoruz. Dizinin izlenebilir kılan tek şey seks temasının çok yoğun işlenmesi; ama anlayamadığım şey bu kadar sığ duygular mı varmış İspanya’da kardeşinle de senle de sevişirim. Önemli değil fark yapmaz gibi bu durum bana tuhaf geldi. 

  29 ekim 2018 03:01

  13. (bkz: Spoiler)

  Bu diziye kafamı dağıtmak için başlamıştım sonra da işsizliğimden hepsini tek seferde bitirdim

  Süslülerimiz de söylemiş konusu baya klişe.Sürekli fakir edebiyatı biraz bayıyor.

  Guzmàn 'a başta uyuz olup sonra sevmeye başladım.Ayak takımı diye bursluları ezikleyip Nadia'ya aşık olması evlatlık olduğu halde doğuştan zengin gibi davranması da ne bileyim şov bence..Samuel sümsüğü için ise diyecek hiçbir şeyim yok.Marina'yı da başta sevip zamanla sinir olmaya başladım şımarıklıklarından kararsızlığından midesizliğinden gına geldi.

  Dizide bazı mantık hataları var cinsel ilişkiyle hiv bulaştıramayan kanında virüs saptanamayan (gizlinot: Evet bebeğine dahi hiv geçirmeyen) kızımız kanıyla açık yarasına temas ettiği için bir sonraki sezon karşımıza hiv bulaşmış nadia'yı çıkaracak.

  Nadia'nın türbanım için beni yargılamayın ama ben cinsel ilişkiyle hiv kapmayı yargılayabilirim herkesi yargılayabilirim kınadığım her şeyi yapabilirim tripleri de aklıma oya toksöz'ü getirdi.Ben de müslümanlığı ve ailesini daha iyi yansıtmalarıni beklerdim.Nadia'nın okul için saçını açması okey ama mayo giymesi nedir ya nerde bu kızın haşeması bileklerine kadar uzanan mayosu? mayo giymezsen de okuldan atılırsın mı dediler türbanlı kız böyle mi girer havuza?

  Carla çok güzel bir kız allah bağışlasın mimikleri Natalie Dormer'i andırıyor .Katilin polo olması da polisin saat meselesini aydınlatmadan delil yok gerekçesiyle nanoyu tutuklaması da ayrı bir saçmalık hani masumiyet karinesi? marina defolup gideceği halde saati niye vermedi gerizekalı polo kızı suya atıp saati almak yerine niye öldürdü ?tabi bütün bunların bir cevabı olsaydı dizi zaten olmazdı :( sonuç olarak boş zamanlarınızda idare edecek son bölümünde saçmalamış bir dizi..

  29 ekim 2018 01:56

  12. 2 günde bitirdiğim, ilk sezonu 8 bölümden oluşan bir netflix dizisi. ikinci sezon için onay alınmış. boş vakitlerde izlerim ama uff başlasa da izlesem diye çıldıracak kadar beğenmedim.

  benim de izler izlemez aklıma pis 7li dizisi geldi valla. aynı olayla başlamasından sanırım.

  olay kurgusu beyni yormuyor. 2. bölümde anladım mesela katilin kim olduğunu. onun dışında yaşanacak olayları. klasik tahmin edilebilir türk dizisi kıvamında olmuş.

  müslüman olan aile yeteri kadar gerçekçi değil bence de. bir süslünün dediği gibi o olaylar karşısında, yansıtmak istedikleri karakter asla o kadar yumuşak olmamalıydı.

  başrolde olan erkeklerden biri bana aşırı donuk geldi. oyunculuğunu beğenmedim. böyle alık alık bakıyor sanki hiç mi mimik yapmadı ben mi kaçırdım anlamadım. kızlar çok hoş, en güzeli carla rolünde olan bebek gibi bir kız. erkekler sıradan.

  24 ekim 2018 16:20