girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (2)

12. güncel fiyatı 66.5 olan ilaç. sevişmeyin anam sevişmeyin...

18 mart 23:48

11. iki ay üstüste kullanmak zorunda kalmam üzerine 15 günde ikinci reglimi başlatmış sinirlerimi harap etmiş crazy pill. fiyatı da 68 lira çıldıracayım. asla tercih edilmemeli ama tek seçenek olduğunda iş şansa bırakılmamalı. umarım hiç işiniz düşmez.

7 mart 22:53

10. daha önce iki kez kullandığım ertesi gün hapı, doğum kontrol hapıyla asla karıştırılmamalıdır. yan etki olarak ilk seferde kahverengi akıntı dışında hiçbir şey yapmadı bende, reglim gecikmedi bile. fiyatı fazla da olsa iki katı fiyat bile biçseler başka çare olmadığı için alınacak olan haptır. birinci kullanışımda doğum kontrol hapı kullandığım için prezervatif kullanmıyorduk ama ondan birkaç gün önce bir hapı unuttuğumu unutmuşum ilk bir dakika kadar bir süre içinde aklıma gelse ve sonra prezervatif kullansak da risk almak istemedim tamamen benim salaklığımdı yani. ikincisinde ise prezervatif yırtıldı yırtıldığını neyse ki yine fark ettik ama yine risk almak istemedim. umarım asla 3. kez kullanmam gerekmez. hormon sonuçta.

7 mart 03:53


9. 'tecavüze uğradıysa çocuk değil annesi ölsün' bile diyebilecek zihniyetlerle dolu şenlikli (!) ülkemizde, bu kadar pahalıya satılmasına ne yazık ki şaşıramadığım, muadili piyasadan kaldırılmış, ertesi gün hapı.

Ancak başka çare kalmadıysa alınmalı, asla ve asla ardarda kısa aralıklarla kullanılmamalıdır. Kesinlikle normal doğum kontrol yöntemlerine alternatif değildir, uzun vadede sık kullanımda size zarar verme olasılığı çok büyüktür.

7 mart 02:54 7 mart 02:55

8. ertesi gün hapıdır.geçen ay prezervatif sıkıntısından dolayı içtiğim haptır. içtikten sonra yan etkisini mide bulantısı olarak gördüm. polo şeker ile atlattım. 1 hafta sonra regl olmam gerekirken tam tamına 8 gün gecikme ile ağrılı regl dönemi geldi.

** içtikten sonra 1-2 saat içerisinde kusma yaşanırsa tekrar alınması söyleniyor.

** koruyuculuğuna çok güvenmeyin derim , diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla kullanıpta hamile kalan insan çok.

8 ekim 2017 11:44

7. hükümetin çok çocuk politikası, kürtajı engelleme çabaları ile bu ilacın fiyatının yükseğe çekilmesi ve muadilsizleştirilmesi aynı amaca hizmet etmektedir. hayır anlamıyorum bir devlet neden toplumu terbiye etmeye çalışıyor. bu tamamen kişinin kendi özgür iradesiyle karar vereceği bir konudur. her neyse "ertesi gün hapı" adıyla halk arasında bilinen, acil kontrasepsiyon ilacıdır. içinden bir adet ilaç çıkar. bu tek bir ilacın muhteviyatı ve kuvveti 21 adet normal doğum kontrol ilacının toplamına eşittir. dolayısıyla bir seferde vücuda aşırı doz hormon yüklemesi yapılmış olunur ki bu da çok sağlıklı bir yöntem değildir. o sebepten, ihtiyaç olmadıkça kullanılmamalıdır son çare olarak görülmelidir. senede 2 kereden fazla kullanılmamalıdır. gebelik ve laktasyon durumları varsa da kullanılmamalıdır. bırakın karşı taraf korunsun siz neden biyolojinizle oynayasınız ki sonuçta onun bir prezervatif takmasıyla ne hormonları alt üst olur ne duygu durumu.

13 temmuz 2017 10:13

6. 5 güne kadar kullanıldığında işe yaradığını vaat eden bir doğum kontrol hapı. ben kullandığımda herhangi bir yan etki yaşamadım. reglim de gecikmedi. fiyatı da çocuk yapmaktan daha uygun olsa da insanın isyan edesi gelmiyor değil...

edit: sanırım bir yıl içinde ikinci kez kullandığım için bu kez reglim gecikti iki hafta kadar ödüm koptu vallahi. ada çayı soğan kürü ne varsa denedim ve nihayet beklenen regl geldi.

28 nisan 2017 15:25 8 mart 20:00


5. fiyatını söyleyen eczacıya ''hı?'' diyebilmiştim sadece.

doğum kontrol yönteminizin başarısız olduğunu düşündüğünüz zamanlarda 72 saat içinde kulllanmanız gereken hormon hapı.

zannediyorum bir hormonun vücuttaki varlığını artırıp bünyeyi döllenmeye elverişsiz hale getiriyor.

5 haziran 2016 19:02

4. satıştan (veya üretimden, bilemiyorum) kaldırılan norlevoya göre çok daha pahalı ilaçtır. Bu kadar hayati bir ilacın, bu denli pahalı olmasını anlamıyorum. Evet korunarak ilişkiye girmek zaten bir bebiş istenmediği sürece yapılması gereken şey fakat ilişki sırasında istenmeyen durumlar olabilir, kadın fikrini değiştirebilir veya bilinçsiz bir genç kız korunmasız girdiği ilişki sonrası bu ilacı satın almak isteyebilir, en kötüsü cinsel saldırı sonrasında bu ilacı satın almak zorunda olanlar olabilir. Bu kadar pahalı bir ilacın alternatifsiz olarak satılmasını ben nüfusu arttırma, en az 3 çocuk politikalarından biri olarak görüyorum. Aynı şekilde prezervatif fiyatlarının pahalılığını da. Alternatifler artmalı.

5 haziran 2016 09:51 5 haziran 2016 09:52

3. Güncel fiyatı 52,5 tl olan ertesi gün hapı. Bende yan etki yaratmadı. Daha önce de norlevo kullanmıştım onda da bi yan etki yaşamadım. Reglim de gecikmedi. İlacı kullandıktan 4 gün sonra regl olmam gerekiyordu 5.günde oldum. 1 günü de gecikme saymıyorum :) yılda en fazla 2 kez kullanılması gereken bi ilaçmış sanırım.

5 haziran 2016 04:02