sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (168)
 • medya (8)

168. tuba ünsal'ın youtuberlarla çektiği videolar içinde (gizlinot: ece ve idil'i izledim başka var mı bilmiyorum) en keyiflisi olmuş. elvin'in öncesinde tanınmış biri olmasının etkisi var diye düşünüyorum. diğerleri ile çekilenler çok ruhsuz ve samimiyetsiz gelmişti.

edit: neden bu kadar eksilendi anlayamadim? kimse icin kotu bir sey dememistim oysa ki.

10 nisan 17:58 10 nisan 21:15

167. Tuba Ünsal sevimsiziyle video çekmiş. Tuba Ünsal arada reklam yüzü olduğu bepanthol’un reklamını yaptı ama reklam olmadığını iddia etti. 

10 nisan 17:46

166. yaşam tarzlarını hep çok farklı hayal etmiştim. birkaç bavulla sürekli seyahat ediyorsa 2 ayakkabı, 3 tayt, 5 tshirt ile yaşadıkları izlenimi veriyordu. son videoyu izleyince, özellikle spor ayakkabılarını görünce şok oldum. yiyecekler bir derece, yiyince bitecek ama o mutfak eşyaları... ne gerek var diye düşündüm. şimdi londra'ya kalıcı olarak taşınıyorlarmış sanırım. nasıl oturum izni vs. aldılar düşünmedim değil.

20 mart 08:06

165. Selfie ışığını (gizlinot: şu telefona takılan ufak daire alet) hava alanında ful camlarla çevrili bekleme alanında tanıtmıştır. Sanki ışık 4 bir yönden gelmiyor da o küçük aletten geliyor gibi şey demişti storysinde "bakın ne kadar aydınlık yapıyor yüzü bayıldım!" (gizlinot: bu tarz cümleler kurdu aleti överek sonra tabii kaydırıp şuradan alabilirsiniz vs dedi)

Söyleyeceklerim bu kadar çünkü hiç youtube videosunu izlemedim, neden bu kadar ilgi görüyor diye bir kaç gün paylaşımlarını takip etmiştim.

merakımı da gideremedim tabii

19 mart 22:53 19 mart 22:53

164. Tüketim bağımlısı bir influencer bence. Ki bütün influencerlar fazlaca tüketir, bu sektörün bir gerekliliğidir, fakat ben ev turu videosunda gördüklerimle şaşkına döndüm. Sürekli vurguladığı üzere "evsiz" olduklarını, daima seyahat ettiklerini biliyoruz. Bu evden de kısa sürede ayrılacaklarmış. Ama sürekli seyahat eden biri için o kadar çok şeye sahip ki. Tamam evi eşyalı tutmuşlar ama kalanlar? bir duvar boyunca dizilmiş spor ayakkabılar, vintage ve modern kameralar, stockholm'den alınmış tuzluk biberlikler (gizlinot: Stockholm'den bir şey alacak olsam bu kesinlikle tuzluk olurdu diyenler acilen bu girdiyi eksilesin djgjfkd), bilmemne barları, falanca blenderlar, filanca çaylar, kutularca incik boncuk - ay yeter yazarken bile içim daraldı. Bir "evsiz" e göre evi çok dolu. Ha para onun; aşırı sağlıklı, yogalı hayatına gelen sponsorluklardan kazandığını istediği acai malzemesine, istediği positive vibes yazılı tişörte, meyve kurutucuya harcar. İsterse gider amsterdam'dan mandal, roma'dan banyo terliği satın alır lakin konu iç dinginliği, iç huzuru bulmaya gelince marie kondo tekniğiyle katladığı parlak taytlarını dolaptan çıkarıp yoga videoları çekmek yerine para harcamanın, bir şeylere sahip olmanın hipnotize edici hazzını anlatırsa daha tutarlı olur diye düşünüyorum.

Edit: gizli not

19 mart 21:08 19 mart 21:10

163. Hayatı tamamen aslında olmadığı biri gibi davranmak ve yapmadığı şeyleri yapmış gibi göstermek üzerine olan ünlümsü(!) şahıs. şimdi neden bunları söylüyorum; hemen her fotoğrafta kısa olan boyunu resim düzenleme programlarıyla oynayıp uzatmaya çalışması malum, ki bunda da bir sorun yok aslında photoshopun nimetlerinden faydalanıyor diye kendisine kızacak değiliz. ancak bu konuda kendisine yöneltilen soruları ve yorumları sürekli geçiştirip ışıkla, çekim açısıyla olduğunu iddia etmesi sinir bozucu.

Yine bu fotoğraf editleme programlarını kullanarak kuzey ışıklarını gördüğünü iddia ettikleri fotoğraflar şaka gibi gerçekten. resmen arka plana buna uygun tema seçip koymuşlar ve bunu sorgulayan insanlara -ki herkes zannettikleri kadar aptal değil- “sabırlı olup uyumazsanız siz de kuzey ışıklarını görebilirsiniz” demişler. insanları kandırmaya çalışmak bu kadar kolay olmamalı. 

Koşarak tamamlanması gereken maratonu arabayla bitirip üstüne bir de kazanmış gibi davranmalarına ve olay ortaya çıkınca da ölü taklidi yapmalarına ise hiç girmiyorum bile. kısacası yaptıkları/söyledikleri hiçbirşeye inanmam, güvenmem, zaten takip de etmiyorum.eyyorlamam bu kadar.

25 şubat 01:05

162. bir şeye sinirlenmek istediğimde aklıma bu kadının yalanları geliyor.

he evet kimse yabancı memleket görmedi bugüne kadar, kimse saatinde gelen metro, underground görmedi. sen ifliuuunsırsın bunları gösterceksin tabii.

24 şubat 19:25

161. ilk olarak denediği oyunculuğun neden tutmadığını vloglarında net olarak görebileceğiniz bir kimsedir. kendisini youtube videolarını izleyerek tanıdım. bir süre sonra suratındaki yapıştırıcıyla sabitlenmiş gülüşü, kocasıyla olan scriptten okunduğu izlenimini veren diyalogları, her hareketinin ve mimiğinin planlıymış gibi görünmesi sebebiyle videolarını izlemeye çok da devam edemedim. bir de üstüne maraton rezaletini duyunca kendisiyle ilgili edindiğim bütün fikirler tasdiklendi ve şuan yayınladığı hiç bir içeriği bilinçli olarak takip etmiyorum. her adımını para kazanmak için atan bir insanın ürettiği içeriği ben napayım ya?

oturduğu yerden eleştiri yapmak yerine daha yapıcı olmak isterdim, ancak elvin için bunu yapmayacağım. çünkü bir maratonu hileyle kazanıp, gerekli özrü dilemeden hala şakır şakır nike işbirlikleri yapıyor ve fitness guru gibi takılıyorsan benim yapacağım hiç bir yorumu/öneriyi dikkate alacağını da sanmam. ha zaten buraya o okusun diye yazmıyorum, ancak sizin, benim izlemelerimizden para kazanan bir insanın da bunu ne kadar hakettiği konusunda bir yorumumun olması da normal bence.

11 şubat 17:29

160. ooo elvini mi çekiştiriyoruz? tabii ki burdayım.

yahu sen maratonun yarısını arabayla gidip madalyanı alınca "karın kaslarımız bile ağrımadı" postunu atarken sahtekarlık değil de başkası parayla takipçi alınca mı sahtekarlık oldu. şikayet edebilecek son kişisin, çünkü sen de bir sahtekarsın.

7 şubat 22:51

159. instagram biter mi isimli bir post attı iki üç gün önce. herkesin infiluunsır olduğundan, paralı içeriklerin arttığından ve sahtekarlıktan bahsetmiş. distance runner, distance runner olalı böyle kendi ayağına sıkma, böyle kendini bilmezlik görmedi süslüler.

7 şubat 22:24 7 şubat 22:24