yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (89)
  • medya (2)

  89. katili müebbet hapis cezası almıştır, doğru.

  ancak; bunu unutmamak gerek:

  Madde 107- (1) Koşullu salıverilmeden yararlanabilmek için mahkûmun kurumdaki infaz süresini iyi hâlli olarak geçirmesi gerekir.

  (2) Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkûm edilmiş olanlar otuz yılını, müebbet hapis

  cezasına mahkûm edilmiş olanlar yirmidört yılını, diğer süreli hapis cezalarına mahkûm edilmiş olanlar cezalarının üçte ikisini infaz kurumunda çektikleri takdirde, koşullu salıverilmeden yararlanabilirler.

  yani 24 yıl yatarı var büyük ihtimal.

  21 ekim 2019 22:14

  88. Tüm indirim talepleri reddedildi

  Fail müebbet hapis cezası aldı

  21 ekim 2019 17:33

  87. Sanık fedai varan indirimsiz müebbet cezasına çarptırılmış. 

  21 ekim 2019 16:00


  86. Ağlamak istiyorum. Hüngür hüngür ağlamak.

  Bir kadın, bir kız çocuğu... yaşanacak onca guzel gunleri varken bu iki insani ayirmak..

  o kız çocugunun, hayatinin her aninda, sevincinde üzüntüsünde yaninda annesini istediginde bulamayacak olmasi. Belki her gece ruyasinda annesinin ölüm anini gorecek olmasi..babasi olan yaratiğın hala nefes aliyor olmasi, olayin getirecegi psikolojik tramvasi..

  Bu cocugun suçu neydi ki? Peki annesinin suçu neydi?

  Kahretsin ya. Şu adaletsiz dünyaya lanet olsun. Yatacak yerin yok pislik yaratik senin. Ölme sen, öleme. acilar icinde kıvran insallah. Emine bulut her gece karabasan olsun çöksün senin uzerine.

  Insanoglu kadar pislik iğrenç rezil bir sey daha yok yeryuzunde.yasadigim ulkeden de bu ülkenin zihniyetinden nefret ediyorum. Kahretsin.

  Haberi ilk gazetede okudum. Videoyu izleyemedim yüreğim dayanmadi. Biz videoyu izleyemiyorken o annesinin, can parcasinin ölümüne sahit oldu. Allah dayanma gücü versin o minik kız cocuguna.

  27 ağustos 2019 07:45

  85. Ah o çocuk! Kimsenin yetişkin yaşında kaldıramayacağı bir travma yaşadı. Tahmin edemeyeceğimiz bir yara. Hayal etmek bile içimi eziyor.

  Unutmasın kimse bunu ama unutmayıp sadece savunmakla nefret kusmakla kalmasın. En yakınından başlasın. Etrafımızda asla kötülüğümüzü istemeyen kadınlar belki annen belki anneannen,babaannen. Aşılayın bu düşüncelerinizi. Kadınların çiçek olmadığını, özgür olduğunu, birey olduğunu. basit bir "yuva kur, çocuğun olsun" temennisini bile kabul etmeyin artık.istersem gerçekleştiririm hepsini. artık bunun iyi niyeti, affı kalmadı. bayan dedirtme kadın demekten çekinecek hiç bir şey olmadığı anlat. Namus dedince kadın üzerinden konuşulmasına izin verme. Kimseye cinsiyetinle ilgili bir şey söyleme hakkı verme.

  Nasıl bir düzen bu, nasıl bir ülke! Çok üzülerek kendinize dikkat edin demekten başka bir şey diyemiyorum!

  27 ağustos 2019 01:34

  84. Sadece şunu söylemek istiyorum hayatımızı sosyal medyada yaşıyoruz. Ama video ya çekmek yerine temel ilk yardım ile kadına yardım edilseydi ambulans gelene kadar zor da olsa yoğun bakım sürecini atlatabilirdi. Demiyorum ki adama karşı gelinseydi bıçağın önüne atlansaydı ama adam gittikten sonra yardım edilebilirdi. Sosyal medyadan hashtag yaratıp yorum yapmak günümüz insanının yardım etme şekli oldu. Öldüren kişi için yorum yapmayacağım ne diye bilirim ki hiç bir koşul altında şiddet meşrulaştırılamaz. Bu cinayetleri önlemek için kişilerin zihniyetlerinin değişmesi temel insan olmayı öğrenmeleri lazım.

  25 ağustos 2019 00:20

  83. Birileri bize büyük kötülükler yapıyor. Biz kendimize büyük kötülükler yapıyoruz. Birbirimizi vahşice katlediyoruz. Çok üzücü, çok acı verici. Toplum vicdanı diye bir şey kalmadi, delik deşik ettiler. Umarım ki bu defa adalet yerini bulur. Nur içinde yat emine bulut.

  24 ağustos 2019 20:46


  82. ölmeden önceki son anında kızının feryatlarını o şekilde görüyor olması... ölmek istemiyorum diye haykırışı ve helede masum kızının feryatları. o anı düşündükçe içim daralıyor. bu ülke topraklarında bu ve benzeri olaylar sıklıkla yaşanıyor ve bir süre sonra unutulup gidiyor, ne yasalar tekrar düzenleniyor ne de sosyal medya aracılığıyla tüm kadınlar bir araya gelip sesini duyurabiliyor. sosyal medyadaki en popüler insanlar bile sessiz kalıyor hatta. seneye ve daha nice senelerce bu kadının da ölüm yıl dönümü anılır ama bu olaylar yine anadolunun çoğu yerinde yaşanmaya devam eder. sadece kimsenin haberi olmaz. ataerkil toplum yapısı değişmediği müddetçe, bizim bir araya gelmediğimiz sürece maalesef kadınlara daha çok el kaldırılacak, bıçak çekilecek en kötüsü de bu sefer haberimiz olmayacak. ve bir şey fark ettim alışıyoruz sanki artık bu tür olaylara. eskisi gibi karşılanmıyor, kimse eskisi kadar tepki göstermiyor sanki. fark ettiniz mi? dilerim ki bu sefer adalet yerini bulur bu şeref yoksunu insan bir insanın hayatına mâl olmanın cezasını en ağır şekilde öder. bana kalırsa yaşamayı hak etmiyor. kızlarına da allahtan sabır diliyorum inşallah bu yaşadıklarına rağmen hayata karşı dimdik durmayı başarır.

  24 ağustos 2019 20:29

  81. Emniyet genel müdürlüğü tarafından kadına şiddete dur diyebilmek adına olusturulan ‘KADES’ uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. Adınızı soyadınızı tc nonuzu yazdıktan sonra bir buton cıkacak acil bir durumda o butona bastıgınızda acil durum oldugunu anlayacak emniyet. Appi kullanırken konumunuzun acık olması gerekli. Ne kadar yararlı olur, ne derece yaraları dindirir bilmiyorum süslüler ama paylasmak istedim..

  24 ağustos 2019 12:50

  80. hangi birine üzülsem bilemedim, videoyu görür görmez içimden bir şeyler koptu. ama beni derinden yaralayan bir şey var ki; o kadar korkak ve “aman bana bir şey olmasın” diyen bir toplumuz ki, kadın orada can verirken insanlar kaçışma derdinde. ama kendilerini güvenli bir alana atsalar, kadını akvaryumdaymışçasına izlerler. Utandım. Utandım. Canım acıdı. Kimse haksızlığa ses çıkarmıyor. Herkes kendini düşünüyor, emine hanım ile o kişi birdenbire o raddeye gelmemiştir orada. Kimse koruyamamış mı bu kadını anlayamıyorum? Bir de saçma sapan bir adet var, kavga eden karı koca arasına girilmez diye. yani, görüyoruz girilmediğinde neler oluyor. Çok sinirliyim.... çok sinirliyim. İçinde bulunduğum bu topluma çok sinirliyim. Sorsanız en ahlaklı insanlar bu toplumdadır ama ahlaksızlarla bir arada yaşadığım için nefret ediyorum bu durumdan. 

  Orada kadın ölüyor, ö lü yor. Herkes kaçıyor ya aklıma geldikçe delireceğim. O an yapabilecekleri bir şey olmasa dahi sürü gibi kaçışmak nedir?

  Namus, namus, namus diyip... erkek çocuklarını “paşa” gibi büyütenlere de lafım. Erkek değil mi, oğlum yapar her şeyi... kız çocukları ile erkek çocuklarının bu kadar farklı büyütülmesinden de nefret ediyorum. 

  Kadın da senden kaçmış. Kendine yeni bir hayat kurmaya çalışıyor. Sen de muhtemelen pek bir ceza almayacağını düşündüğün için, rahatça öldürdün kadını. Bu ülkede ne olabilirdi en fazla? değil mi? O video çekilmese muhtemelen 10-15 yıl yatar çıkardı. Cezalar caydırıcı değil. Hiç değil. İdamla da ilgili değil bu, ağırlaştırılmış müebbet hapsi verilmeli böylelerine. En ağır işlerde çalıştırılmalılar. Her gün ölmek isteyip, ölememeliler. İdam gelse, bugün tecavüzcüler ve kadınları öldürenler Yerine kimleri asacaklarını biliyoruz çünkü. 

  Nefret ediyorum... nefret ediyorum içinde bulunduğumuz ahlaksızlıktan, iki yüzlülükten.

  Ama en çok da o çocuğa üzülüyorum. Umuyorum, sadece umuyorum... ellerinden tutarlar ve bir nebze olsun yeni bir hayata başlamayı başarabilir. Nasıl bir baba, nasıl bir insan ki, çocuklarının gözü önünde... neyse, terbiyemin müsade ettikleriyle buraya kadar yazabildim zaten. 

  Bu arada, bu olayı eleştirenler arasında ekşi sözlükte bazı entryler görünce delirdim, hapishanede onu kadın yaparlarmış falan filan... küfür ederken de yine kadınlar üzerinden küfür etmeler. Şu kadın düşmanlığı o kadar kodlanmış ki, bakalım  nasıl son bulacak. Sıramızı beklemeden yaşayabilecek miyiz?

  24 ağustos 2019 12:06