yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (196)
  • medya (0)

  196. Lady danger: çok sevdiğim mat bitişli sıcak bir kırmızı. Özellikle sarı alt tonluysanız mutlaka deneyin. Mac’in habanero dudak kalemi ile renk olarak muadiller. Bu ruja uygun dudak kalemi arıyorsanız bu renge bakmanızı tavsiye ederim.

  Chili: mat bitişli kahve/kızıl bir ruj. Sıcak alt tonlulara çok yakışacağını düşündüğüm bir başka renk. Özellikle sonbaharda kullanmayı çok seviyorum. Mac’in chicory kalemi ile birlikte kullanıyorum. gözde kahve/kızıl bir makyajla (favorim abh modern renaissance paletteki red ochre rengi ve urban decay whiskey göz kalemi) çok yakışan bir ruj.

  Touch: lustre seriden sıcak alt tonlu koyu bir kahve. Koyu kahve bir ruj almak istiyordum ama mat rujlar günlük kullanım için çok abartılı geliyordu. Siz de böyle düşünüyorsanız lustre serisinin bu rujunu tavsiye ederim. Sürümü kolay, mat rujlar gibi ortası açılmıyor, gün içinde 1-2 kere tazelemeniz gerekir ama aklınız rujunuzda kalmıyor çünkü çok doğal bir şekilde siliniyor dudaktan.

  Velvet teddy: mat bitişli nötr alt tonlu nude bir kahve. Hem soğuk hem sıcak alt tonlulara yakışacağını düşündüğüm çok açık olmayan orta tonlu bir nude. Tam bir sür çık ruju. Özellikle kahve/nude göz makyajlarıyla çok güzel.

  Mehr: mat bitişli orta tonlu bir gülkurusu. Hafif soğuk alt tonlu olmasına rağmen ve ben sıcak alt tonlu olmama rağmen kendime yakıştırdığım bir renk. Mesela faux açık tonlu ve çok daha soğuk alt tonlu olduğu için kendime yakıştıramıyorum. Özellikle gül kurusu/mor göz makyajlarıyla (huda new nude ve mauve obsession paletleri gibi) çok güzel duran bir ruj. Mac soar dudak kalemiyle birlikte kullanıyorum.

  12 haziran 20:35 12 haziran 20:36

  195. Ruby Woo:Muadili olmayan açık kırmızı. Soğuk alttonlu ve dişleri bembeyaz göstermesiyle ünlü. Sürümü kuru dudaklar için zor. Çünkü yapısı pastel boya gibi. Retro matte rujların geneli de bu yapıda zaten. Ama kadife gibi duruşu ve kalıcılığını hiçbir kırmızı rujuma değişmem. Özel günlerin vazgeçilmezi benim için.

  Taupe : Benim için bronz ten ruju. Yazın yüzümde hiç makyaj yokken sürünce bile günü kurtarıyor. Tok bir sütlü kahve rengi ne çok turuncu ne çok kahve. Çok severek kullandığım günlük ruj.

  Flat Out Fabulous: Yazdığım rujlar arasında en iddialı olanı. Tam bir açık ten ruju. Soğuk alttonlu parlak fuşya. İncecik eyelinerla tamamlanıyor. Özellikle siyah basic elbiselerle harika oluyor. 

  Chili: günlük kullanıma uygun, domates kırmızısı rujum. Sürümü mat olmasına rağmen nispeten kolay. Herkese yakışacak bir ton.

   Likit matlardan da Fashion Legacy: Turuncu alttonlu açık kırmızı. Ben bunu da günlük kullanıyorum çok rahat. Beyaz basic tshirtlerle çok güzel oluyor. Açık tenliler daha rahat kullanır. Mac’in likit matları çok kurutuyor dudakları mutlaka belirtmek gerekir. Üstelik tazeleme imkanı da vermiyor kat kat sürünce dökülme yapıyor. Tamamen silip yeniden sürmek gerek. Çok kullanışlı diyemem ama rengine bayıldığım için severek kullanıyorum.

   İyi ki zamanında fiyatları uygunken almışım diyorum. En çok kullandıklarım bunlar. Hepsi kendime çok yakıştırdığım muadili bulunamayan tonlar. Bittikçe de yenileyeceğim rujlardır aynı zamanda. 

  12 haziran 18:46 12 haziran 19:09

  194. yash

  faux

  russian red

  doe

  plumful

  23 nisan 14:42

  193. Chili

  Brick o la

  Cosmo

  Twig

  Diva

  23 nisan 12:49

  192. Honeylove- en iyi nude

  Brick o la- en iyi vişne rengi

  Russian red- en iyi kırmızı yapısı

  Diva- en iyi bordo

  Whirl- en iyi kahve

  20 tane mac rujum duruyor ama bunlar dışında kalanı gereksiz. Hatta bu 5 rujunuz olsun başka lipstick formda ruja gerek yok.

  22 nisan 22:22 22 nisan 22:27

  191. sırası farketmeksizin ruby woo,taupe,mehr,diva,kinda sexy der susarım

  22 nisan 17:48

  190. 1- Ruby woo- muadili yok bence, çok kalıcı eğer açık teniyseniz ekstra yakışıyor.

  2- Diva, kalıcılığı çok başarılı tam bir bordo.

  3- Mehr- en beğendiğim mac ruj kendisi, gülkurusu ve pembe tam kararında ve olduğundan dolgun gösteriyor dudakları

  4- Kinda sexy- bahar ve yaz aylarına yakıştırdığım doğal bir nude

  5- Lady bug- günlük bir kırmızı yüze canlılık veriyor.

  22 nisan 14:38

  189. 1- mocha: sıcak kahve bir ruj ama ne çok sıcak ne çok kahve. oldukça doğal duruyor ve çoğu makyajı güzelleştiren bir ruj

  2- whirl: ilk mac rujum. bu daha gülkurumsu bir kahve. yoğun makyajlarla sevmesem de günlük olarak makyajı daha şık ve sofistike gösterdiğini düşünüyorum.

  3- chili: tanımlanması zor bir renk ama ben oldukça sıcak kiremitimsi bir kırmızı diyebilirim. bu ruju tam opaklıkta sürmeyi pek sevmiyorum bana az sürüp dağıtarak kullanmak daha çok yakışıyor.

  4- antique velvet: sitesinde koyu kahverengi olarak geçse de ben o kahveliğin altında az da olsa bir bordo renk görüyorum. benim gibi kahverengi alttonlu rujları çok seviyor ve kendinize yakıştırıyorsanız aradığınız koyu kahve büyük ihtimalle bu ruj. ne çok soğuk görünüp ölüye çeviriyor ne de çok sıcak görünüp kirli duruyor.

  5- ruby woo: mavi alttonlu bir kırmızı yüzü oldukça aydınlık gösteriyor. bu kadar parlak kırmızıları çok kullanmıyorum diye küçük boyunu almıştım ve günlük olarak bu renkte rujlar kullanmıyorsanız yeterli bir boy. yapısı retro matte olduğu için çok daha kalıcı olmasının yanında diğer kırmızılardan daha asil duruyor.

  22 nisan 13:17

  188. benim en sevdiklerim sırasıyla;

  1) mehr ( 5 tane bitirdim son 4 senede, şu an 6.yı kullanıyorum, benim olmazsa olmazım, canım rujum)

  2) velvet teddy (1 tane bitirdim, 2.ye geçtim)

  3) cosmo (mehr'e çok benziyor ama satin bitişli, seviyorum)

  4) hot hahiti (indirimde keşfetmiştim bunu, çok güzel satin bitişli, sağlıklı görünüm sağlıyor)

  5) ruby woo ~russian red (ikisi karasında kararsızım açıkçası ikisi de güzel)

  22 nisan 12:19

  187. velvet teddy

  cosmo

  mocha

  taupe

  birck o la

  22 nisan 11:13