yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (183)
  • medya (0)

  183. Makyaj temizleme yağıdır benim için. Kesinlikle gözü yormaz cildi yıpratmaz. En kalıcı rimeli vs kolaylıkla çıkarır en iyi makyaj çözücüdür. The body shop un hem balmını hem de yağını kullanıyorum. Fakat biraz yıkaması arındırması zor geliyor açıkçası. Üşendiğim günlerde ise garnier çift fazlı kullanıyorum. Asla yağlı his bırakmıyor. Kolayca çözüyor makyajı. Üzerine mutlaka köpükle yıkıyorum tabi ki.

  14 ocak 02:17 14 ocak 02:17

  182. Hindistan cevizi yağıdır.

  Yıllarca sorunsuz ve severek kullandığım (gbkz: yves rocher ekspres göz makyajı temizleyici) göz kapaklarımda epey ağır bir egzamaya neden olunca, daha doğal ve daha yumuşak bir temizleyici arayışı ile google amcaya danıştım. Doğal hindistan cevizi yağının gözleri yakmadan temizlediğini öğrenince denemekten ne çıkar dedim, iyi ki denemişim. O uzun süre uğraşıp da çıkaramadığımız maskaraları şıp diye çıkarıverdi. Yalnız ben bu yağı öyle katı haldeyken sürmüyorum(gizlinot: Özellikle kışın) bir cezveye bir kaşık koyup biraz ısıtıp erimesini bekliyorum, öyle pamuğa döküyorum. Hem ısı ile göz makyajını(gizlinot: Özellikle kirpikleri) daha kolay çözüyor, hem de sıvı hale geldiği için yağı pamuğa almak kolaylaşıyor. Yalnız ısıtırken çok dikkat edin, ben çok azıcık ısıtıyorum(gizlinot: Sadece birkaç saniye) yağ eriyene kadar, aksi takdirde yakarsınız yağı hoş olmaz. bir de pamuğu gözünüze değdirirken de dikkat edin, cos diye yakmayın gözleri.

  Elimde olduğu için bir süredir badem yağı ve avokado yağı da ekliyorum içine, ikisi de göz çevresinde kullanılabilen yağlar. Elimdeki yağları bu şekilde değerlendirmiş oluyorum.

  Buradaki en önemli püf noktası gözünüzü temizler temizlemez yıkamanız. Zaten hangi göz/yüz makyaj temizleyicisini kullanırsanız kullanın, ürünü çok bekletmeden cilt üzerinden arındırmanız gerekiyor. Ben gözdeki makyajı çıkarır çıkarmaz (gbkz: Double cleansing) yapıyorum ve pamuk gibi oluyor cildim. Epeydir gözlerimi böyle temizlememe rağmen milia ya da başka hiçbir göz problemi yaşamadım.

  1 aralık 2019 22:14 2 aralık 2019 15:21

  181. Drugstore olan birçok göz makyaj temizleyicisini kullandım (garnier, yves rocher, nivea, bioderma, isana, loreal vs.) ancak hiçbirinden tam olarak memnun kalmadım. Hepsi birbirinin benzeriydi. Kimi göz çevremde yağ butonları yaptı, kimi göz çevremi aşırı kuruttu, kimi iyi temizlemedi, kimi de gözlerimi buram buram yaktı.

  Henüz yazar değilken buradaki girdileri okuyordum. Birkaç yazar doğal tarifler vermiş. Baktım gül suyu ve bazı yağlar var tarifte, ben de evde olanlardan karıştırıp çift fazlı bir temizleyici elde ettim. Neler koydum içine, gül suyu zaten temel malzeme, evde saf zeytinyağı vardı, göz kararı biraz ondan, biraz da tatlı badem yağı koydum. Bir denedim ki aradığım resmen buymuş. Ne yağ butonu, ne kuruluk ne yanma. Bayıldım resmen. Arayışım sona erdi, ilerleyen zamanlarda sorun yaşamazsam, sonsuza kadar kullanacağım göz makyaj temizleyicimi buldum. Sanki kirpiklerim de bir canlandı, daha bir güzel duruyor gibi, bilemedim.

  Sırf bunu yazmak ve bu vesileyle tarifleri veren süslülere teşekkür etmek için yazar oldum :) sağ olun kızlar.

  1 aralık 2019 21:24


  180. bioderma sensibio h2o ve garnier makyaj temizleme jeli.İkisi de çok başarılı. Suya dayanıklı makyaj ürünlerini bile kolayca çıkartabiliyorum.

  13 kasım 2019 16:04

  179. hiç beklemediğim şekilde bu title’i garnier mavi kantaron özlü makyaj temizleyiciye veriyorum. İlk defa yves rocher çift fazlıdan sonra bir göz makyaj temizleyicisine iste bu diyebildim. Üstelik yves rocher aksine yağlı his bırakması çok daha az ve fiyatı çok daha uygun. Makyajı çok kolay çıkartıyor, kirpik dökmüyor, yağlı rahatsız edici his bırakmıyor. Sanırım kalıcı göz makyaj temizleyicimi buldum

  13 kasım 2019 02:28

  178. benim için makyajımı kolay çıkarması, su gibi olması, hassas gözlerimde yanmaya, bulanıklığa sebep olmaması ile bioderma sensibio h2o ve yves rocher pur bleuet hassas göz makyaj temizleyicisidir.

  12 kasım 2019 16:08

  177. Bioderma Sensibio H2O Hassas Ciltler için Yüz Temizleyici hassas göz çevresi için bundan iyisini görmedim. göz çevresinde yağ bezesi yapmıyor, göz yakmıyor, takma kirpik, suya dayanıklı maskara da dahil bikaç damlası ile temizleniyor.fiyatı yüksek olsa da bir kutusu çok uzun süre kullanıldığı için fiyatını hakeden bir temizleyici. göz makyajımı Bioderma ile temizlediğimde sabah siyah göz altları ile uyanmıyorum..Çogunluk Bioderma'yı Garnıer ile eşdeğer görse de ben Garnıer makyaj temizleme suyunda aynı etkiyi göremedim maalesef...

  12 kasım 2019 14:22


  176. Bu ara Garnier mavi kantaronlu. çok iyi temizliyor, yanma ve hassasiyet oluşturmuyor. göz içine kaçtığında biraz görüntüyü bulanıklaştırıyor ama o kadar hızlı temizliyor ki aldırmıyorum. önceki birincim nivea hassas bakım yapan çift etkili göz makyaj temizleme suyu.

  12 kasım 2019 09:30

  175. clinique take the day off temizleyici balmı göz makyajımı yoğun yaptığım günler tek geçiyorum. kirpiklerimi hırpalamama gerek kalmadan maskarayı temizliyor. tek ürünle yüz makyajı da silindiğinden ayrıca benim için pratiklik sağlıyor.

  11 kasım 2019 23:34

  174. bana göre (link: https://www.nivea.com.tr/urunler/nivea-micellair-expert-%C3%A7ift-fazl%C4%B1-goez-makyaj-temizleyici-423548710082.html ) NIVEA MicellAIR Expert Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyici bu konuda bayağı etkili. Bu serinin normal makyaj temizleme ürünlerini de beğeniyorum.

  11 kasım 2019 15:53